Činčilí výpomoc

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Činčilí výpomoc

Příspěvekod Magda » Po Říj 17, 2005 17:04

Ahoj, četla jsem tady nepříjemné téma, jak jsou na sebe činčilí dámy nepříjemné a zlé a jak někdy ubližují svým potomkům :cry: . Musím vám napsat pravý opak. Mám dvě samičky (matka - 6 let - s dcerou - 4 roky) a jednoho samečka. Všichni bydleli pohromadě. Starší porodila dvě mimča. Když jsem na to druhý den přišla, všichni byli pohromadě a nebyl žádný problém. Taťka se vždy o mimi krásně staral a kdyby mohl, snad by i kojil. S druhou samičkou problém taky nebyl, přesto jsem ji oddělila, ať mají rodiče klid. Asi po 2 týdnech jsem je pustilla všechny k sobě a taky žádný problém nebyl. Potom jsem musela odjet. Věděla jsem že mladší samička bude taky brzy rodit, oddělila jsem ji tedy, aby se náhodou něco nestalo. Řádně jsem poučila přítele, ať ji denně kontroluje, že každou chvíli porodí. A jako naschvál, dva dny po mém odjezdu, mi přítel volal, že dělící mřížka mezi činčilami byla byla vysunutá a všichni byli na jednom místě. Dvě velké, dvě menší a dvě úplně malinkaté ( o samečka jsem mezitím přišla - začal hubnout a hubnout, doktor už nepomohl, nechala jsem ho uspat, teď už mám nového ). Protože přítel od sebe samičky nerozezná, nevěděl, jak přidělit mláďata, musela jsem to nechat osudu. Denně mě informoval, vše, bylo v pořádku, obě rodinky žily dohromady a spokojeně. Potom jsem prodala první dvě mimča a samičky nechala pohromadě s druhými miminy. Vždy večer je chodím kontrolovat, krmit, pokecat atd. No, a jaké bylo moje překvapení. Každá samička kojila jedno mimčo :shock: . Takže v podstatě babička pomáhala dceři tím, že kojila své vnouče. Měla mléko po svých dětech a vůbec jí nevadilo krmit jiné :lol: . A všichni byli spokojení :D. Takže mám štěstí, jak jsou na sebe hodné a doufám, že to vydrží. Jen se obávám seznamování s novým ženichem. Za tři měsíce je to čeká. Oběma holkám docela trvá, než si zvyknou, ten původní docela zkusil. Měla jsem o něj strach i když jsem je seznamovala postupně. Po bývalém samečkovi jsem si nechala samičku ( béžovou ), tak mám na něj památku. Nový kluk je bílý s částěčně šedým ocáskem a hlavičkou a snad bude tak vzorný taťka jako ten minulý. Už se těším. :D

Disable adblock

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » So Říj 29, 2005 23:37

takový krásný příběh!!!!!! :lol:
doufám, že jim to takhle krásně vydrží!!!! :roll:
ale on měl ten sameček s oběma samicemi mikrošky?????? možná je to jinak,
ale já to z toho takhle pochopila!!!! a tak bych se chtěla jen zeptat!!!!! :roll: :roll:

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Magda » Út Lis 01, 2005 20:20

Jo, zvládnul je obě, bydleli všichni spolu. To byla láska ve třech :lol: . Jen jak jsme psala, nevím, jak vezmou toho nového. Budu muset pomalu a postupně.

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Út Lis 01, 2005 20:53

Magda napsal:Jo, zvládnul je obě, bydleli všichni spolu. To byla láska ve třech :lol: . Jen jak jsme psala, nevím, jak vezmou toho nového. Budu muset pomalu a postupně.

já myslím, že tam vznikne agrese!
obě samičky na jednoho partnera! když už obě měly mladý!!!myslím, že se obě vůli němu poperou!!!

Disable adblock

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Magda » Stř Lis 02, 2005 20:07

No, však uvidíme. Násilím je přesvědčovat nebudu. Třeba to byla náhoda, že se měli všichni tak rádi. I v chalupě byli namačkaní dohromady, i když měli dvě ( chalupy ). Udělám pokus, pak dám vědět. Někdy po novém roce.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”