Nedá se činčila v noci nějak sklidnit???? :(

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Vikýsek
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: Út Led 03, 2012 11:15

Nedá se činčila v noci nějak sklidnit???? :(

Příspěvekod Vikýsek » Út Led 03, 2012 11:19

Na vánoce jsme si pořídili činčilu a postavili jí ze dřeva a pletiva docela hezkou klec a dali ji do vedlejšího pokoje než spíme. I přes zavřené dveře dělá hrozný hluk pořád kouše dřevo na kterém je pletivo a další věci. Nedá se nějak sklidnit?

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedá se činčila v noci nějak sklidnit???? :(

Příspěvekod Wulfina » Út Led 03, 2012 11:30

Činčila je noční tvor, žije v noci, tudíž nedá :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Led 03, 2012 11:32

Ahoj, to bohužel činčilky dělají, je to normální. Zkus jí do klece dát co nejvíce hraček, aby se zabavila jinde (min. kámen, sépiová kost, hamaka, menší větvičky na okus, ruličku od toaletního papíru, různé hračky ze dřeva, plyšáka...). Nebo klec přestěhuj, pokud to jde, co nejdál od ložnice. Pak ještě jsou dobré špunty do uší :D

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Út Led 03, 2012 12:31

pokud je problém s usnutím, tak někdo doporučuje večer jí na delší domu pustit a pak jí dát seno....že je utahanější a spořádá si v tichosti seno, jinak je to těžký :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Led 03, 2012 12:42

verýk napsal:pokud je problém s usnutím, tak někdo doporučuje večer jí na delší domu pustit a pak jí dát seno....že je utahanější a spořádá si v tichosti seno, jinak je to těžký :)


Tak tímhle si nejsem jistá, ségra svého činčiláka pouští na hodinu, někdy i dýl a stejně dělá bordel... :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Led 03, 2012 12:58

opravdu to pomáhá a těsně než jde člověk spát, tak jim dát do klece seno a oni si k němu sednou a člověk mezitím usne. Jsem spala s 12 činčila v pokoji a dá se na to zvyknout, takže když vydržíte, zvyknete si na ten šrumec také :-)

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Út Led 03, 2012 12:58

já myslím na tu dobu než člověk usne ;) pokud je problém v tom, ne že bude v klidu celou noc, ale u nás vždy když se proběhli šli baštit, ale je to jak u každé činči jiný :D

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Út Led 03, 2012 12:59

my když jsme si pořídili první činčilku, tak to pro nás bylo na začátku taky hrozný. Klec jsme navíc museli mít umístěnou přímo v pokoji, kde spíme (což máme až do teď), a první dva týdny to byly vyloženě probdělé noci a spali jsme přes den, pokud to šlo. Opravdu pomůže hodně hraček a podobně, ale onomu hlodání a podobně se člověk stejně nevyhne. Méně hluku také nadělá činčilka když je ve skříňokleci a né v klasické kovovce. Kovovku jsme jednu dobu měli a byla to fakt hrůza :evil: Jednu dobu jsme dokonce uvažovali o tom, že činčilku prodáme, ale neměli jsme na to to srdce. Už se z ní stal miláček :)
Nakonec to u nás dopadlo tak, že jsme si časem zvykli. Přítelovi to trvalo déle než mě a když bylo nejhůř, tak používal špunty do uší. Nyní špunty už nepoužíváme a spokojeně spíme s 8 činčilkama :D
Pokud to ale jde, určo dát klec, co nejdál od ložnic a čím více dveří vás od činčilky bude dělit, tím lépe :)

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Út Led 03, 2012 13:00

ještě k tomu usínání - já krmím před tím, než jdeme spát a chvilku je opravdu ticho. Takže pro usínání ideální ;)
Já už jsem ale ve stadiu, že usnu i kdyby mi v pokoji trakaře padaly :lol:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Led 03, 2012 15:32

my je necháváme běhat 3 hodiny,někdy víc, samec se nám budí už v pul 4, takze do 7-8 běhá on a od 7-8 do 10-11 behaj holky a pak je klid,lehnou a spí a i se sami vrací někdy do klece se najist a lehnout. Když je nepustíme vyněhat,dělaj bordel v noci.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Led 03, 2012 19:24

Tak tohle znam dobre s mojim sameckem Vincentkem.Kupovala jsem pro nej tu klasickou kovovou klec ze zveraku a v noci, ikdyz byl v predsince to byl ocistec.Jak pise Tarja, v noci jsem nespala,nikdo u me tenkrat nehtel nocovat:-).Brala jsem si na vyspani ve dne dovolenou, ale neslo to donekonecna.Nepomohly spumty, nebot na me bouchali sousedi, ktery to budilo tez, strasny.Ikdyz jsem ho poustela denne vecer, nepomahalo to, byl to samec:-).Lomcoval tak urputne dvirkama kovovyma od klece a to zubama, ze to bylo slyset nejen po celem byte, ale i po sousedech.Nepomohla ani kastrace, to pouze na 2dny, kdyz byl oblblej a unavenej, ale pak to zacalo nanovo.Pomohla mi az specilani kovova klec od kozesinoveho chovatele na zakazku, udelal ji ze dvou, nebo trech tech velkochovnych a napevno, zpevnil jeste dvirka necim a pak se mohl snazit, jak chtel, slyset nebylo nic.A neverili byste, jak byl Vincentek nastvanej, ze ma po zabave a prudeni:-)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » Čt Led 05, 2012 14:50

U nás sou činči v klidu,naštěstí jen hlodají a posouvaji domečky :D .My spíš poslední dobou máme problém s 8 letým osmákem,má vše,hračky,prolízačky papání,kamaráda a furt nedá pokoj,celou noc zvoní na mříže jak trhý,už netuším co s ním s mizerou :D :(

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Led 05, 2012 20:16

ven na mráz :D :D :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Led 05, 2012 21:03

Tak ten zvonek me take neco pripomina.Poridila jsem ho Vincentokovi tenkrat, jako hracku a on se naucil zvonit pravidelne, kdyz neco chtel a hlavne v noci.Kdyz jsem vzdy prisla, tak to byl uzasnej pohled, drzel se ho pacinama a zvonil a zvonil a ten vyraz:-).Jak ten zvonik u matky bozi:-)

Avatar uživatele
Jerryno
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: Pá Srp 05, 2011 13:54
Místo/Bydliště: Okr.Nove Mesto nad Váhom

Příspěvekod Jerryno » Čt Led 26, 2012 11:34

Na to si zvykneš najlepšie aby si ju mala v izbe aby si si zvykla.My máme činčilu niekoľko mesiacov a v poho som si zvykla takže večer už nič nepočujem a spím.Moji rodičia sa na jej hluk budia ale ja nič nepočujem lebo ako s ňou spávam zvykla som si.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Led 26, 2012 11:39

my žijeme v 1 mistnosti se 3 činčami a jde si zvyknout :) vuubec nevnimame naky kousani a skakani. Ale co nas vzbudí je takový ten varovný zvuk co vydavaji,jak začnou takhle řvát,tak to se spat neda :evil:

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Čt Led 26, 2012 12:15

Já žiju v místnosti s činčilo,2 potkánci a 2 osmačky a největší bordel v noci dělaj osmačky a to jsou denní zvířata! :lol:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Led 26, 2012 15:50

jj osmáci jsou prý horší jak činčily a i zmetci jsou to větší. kamaradce v noci utekli a za noc prokousali plastové okno... :shock: takže museli z baraku. protože to neni otazka pár stovek že..

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Čt Led 26, 2012 16:06

Tak jako mě to přijde nastejno činčilák ohlodává věci taky!Jinak záleží asi na povaze zvířete!Ale nedělá v noci bordel! :lol:

Angi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Čt Říj 20, 2011 7:11
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Angi » Čt Led 26, 2012 16:16

no, krecek hrajici na mrize pulku noci taky neni zadny med :twisted: Ale porad lepsi, nez kdyz mi soused vrta v 6 rano nad hlavou.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Čt Led 26, 2012 16:24

Tak člověk si na ty zvířátka musí zvyknout!Třeba jak jsem byla u rodičů vzala jsem si sebou potkyška a máma nemohla vůbec spát,že prej děla bordel,ale já jsem nic neslyšela v noci a to ještě neví jakej bordel dělaj osmáci!

Angi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Čt Říj 20, 2011 7:11
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Angi » Čt Led 26, 2012 17:30

Jasny, ja uz to moc nevnimam, spala jsem kdysi v mistnosti s 30 kreckama. Jen pritel se obcas ztezuje, ze mam hlucne zvirectvo a on jenom rybicky a ty jsou zticha :lol: cincilaky ale moc bordel v noci nedelaji, hodinu litaji po byte a pak chrni nebo papkaji :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Led 26, 2012 23:19

No,tak u nas nahore zacnou do toho busit ve 2rano denne a do toho jim stekaj do rytmu a do taktu dva psi a jeste vyjou:-(.Je to denne.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”