postup pri sblizovani samiciek

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Martin014
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Ne Bře 06, 2011 1:12

postup pri sblizovani samiciek

Příspěvekod Martin014 » Pá Říj 07, 2011 0:05

Viem,že už to tu bolo vela krát povedané, ale ja mam specifický pripad, chcem sa spytat ako najlepsie postupovat při sbližování aby mali obě co najmensi stres. Priniesol som cca 3 mesacnu domov a dál som ju do umej kliekty ako mám povodnu samicku, nemohol som ju dat do inej miestnosti lebo mi to možnosti nedovoluju, cize povodna samička zavetrila novu. Na další den som ich dal do neutralnej izby a do prepravky, chvilu sa ocuchavali ale potom začali byt obě nervoznejsie a spustila sa mela, skor ta starsia útočila na mensiu tak som zahrkal , chvilu bol klud a zachvilu bola dalsia mela, bál som sa aby sa ani jednej nic nestalo tak som ich dal kazdu do klietky. Lenze ako som uz hore pisal nemám možnost ich mat v inej miestnosti tak malu mám na stole a velku na skrini. Malá sa má vobec neboji ale keď mám velku na rukach a idem s nou k malej len cez mrezu tak mala ju chce ocuchat a velká hned po nej startuje jak pitbul. Rozmyslam ze zajtra ich dám naraz von nech sa prebehnu a žeby tam sa mohli viacej skamaratit, lebo mi to přišlo ze v tej prepravke bolí zo seba nervozne že sú nasebe natlacene a chceli von. Alebo ich mám dávat každý den spolu na chvilu do prepravky? Alebo im mozem dat klietky vedla seba ale nechat medzi nimi priestor aby ju velká nekusla? Pls poraďte, dakujem

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Říj 07, 2011 7:41

Rozhodně je nepouštěj, bude ještě větší mela a nechytneš je. Seznamovat se musí pod kontrolou. Zkus dát teď na měsíc obě klece k sobě, ať se cítí a vidí. Po měsíci zkus opět přenosku. Dělal si to dobře, jen musíš vydržet déle. Já je dám do přenosky ráno a pokud je alespoň 4 hodiny klid, dám je teprve do klece.


Vrátit se na “Bydlení”