Koupací písek

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Koupací písek

Příspěvekod Reňaaa » Út Zář 01, 2009 17:22

Ahoj všichni chtěla jsem se na něco zeptat - dneska jsem si všimla že náš činčilák má malinko písku, tak jsem hned letěla koupit nový ale ve zverimexu neměli koupací písek který kupujem vždycky (kupujeme Apetit) no tak jsem vzala Granum koupací písek pro činčily, no a ted jsem ho rozbalila a všimla jsem si že je na dotek celkem drsný ale Apetit je jemný (hladký) a má o dost světlejší barvu než ten Granum... tak by mě zajímalo asi to nevadí že ten Granum je takový drsný, děkuji

Disable adblock

babů
Nový uživatel
Příspěvky: 29
Registrován: Pá Led 23, 2009 19:40
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod babů » Út Zář 01, 2009 17:33

Ahoj tohle nevadí, každá značka písku má jinačí jemnost či hrubost. Dřív jsem kupovala od Vitacraftu a ten byl hrubej a ted jsem přešla na Apetit a vůbec to činče nevadí. :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Zář 01, 2009 17:37

to vůbec nevadi.naše činči maji radi hrubší a lip jim načechra srst:-)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Zář 01, 2009 17:49

Děkuji, jsem jenom nevěděla... no náš Macik už v něm byl nevypadal nějak že by mu vadil, tak je to klidu!

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Zář 01, 2009 21:17

Jsem se ještě chtěla zeptat je lepší jemný písek nebo hrubý???děkuji

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » Út Zář 01, 2009 23:17

Též kupuji Apetit, oba dva jsou s ním spokojeni a v pohodě se koupou. Docela jsem koukal, tento písek prodávají u nás v Hradci Králové v OBI, tak se zkus podívat tam u vás. A nejdůležitější je to, že ho tam mají nejlevnější. Všude možně ho mají od 35Kč asi do 45Kč a v OBI ho mají za 25Kč. To je super cena.

Avatar uživatele
Poorubacka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: Ne Kvě 31, 2009 9:51
Místo/Bydliště: Ostrava-Poruba

Příspěvekod Poorubacka » Stř Zář 02, 2009 7:25

davidhr napsal:Též kupuji Apetit, oba dva jsou s ním spokojeni a v pohodě se koupou. Docela jsem koukal, tento písek prodávají u nás v Hradci Králové v OBI, tak se zkus podívat tam u vás. A nejdůležitější je to, že ho tam mají nejlevnější. Všude možně ho mají od 35Kč asi do 45Kč a v OBI ho mají za 25Kč. To je super cena.




Cože??? Od 35,- do 45,- :shock:
U nás se dá sehnat i za 20,-....
Tak to teda zírám...

Avatar uživatele
Wenduska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: Út Črc 21, 2009 10:58
Místo/Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Wenduska » Stř Zář 02, 2009 8:19

Ahoj, já jsem měla písek od Vitakraftu, teď kupuji 1 kg teď přesně nevím od koho to je, doma se mrknu. Jeden za 20 Kč a druhý za 25 Kč v různých zverimexech. Jeden je krásně jemnej a druhej hrubší...teďka má Oskar hrubší a taky se mi zdá, že se mu líbí víc :wink: ...
Ještě jsem se chtěla zeptat:
Naši mi přivezli z Turecka písek normálně z pláže....pro činčily je speciální písek? Nebo se dá použít i normální? Já bych řekla, že právě proto je určenej ten kupovanej právě pro činčilky. :roll: :idea: :wink:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Zář 02, 2009 8:31

Od jisté doby kupuju jen WM (Witte Molen) za 65 Kč 1,5 litru. Je hrubý, neprašný a přijde mi, že po něm myšky mají krásný kožíšek.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Stř Zář 02, 2009 11:21

Podle mě normální písek být nemůže protože činčilky mají speciální - písek křemičitý (píše se to ve složení písku pro činčilky), tak že asi tak.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Zář 02, 2009 11:24

Taky jde asi o tvar zrnek. Říční písek má zrnka zaoblená a písek vyrobený jinak má zrnka s ostrými hranami, což by kožíšku nemuselo dělat dobře, navíc pokud se to dostane např. do oka, tak by to nebylo nic příjemné.

Avatar uživatele
Wenduska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: Út Črc 21, 2009 10:58
Místo/Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Wenduska » Stř Zář 02, 2009 11:41

Děkuji za informace, myslela jsem si to, to by asi bral písek každej někde u sebe doma a nemusel by ho vůbec kupovat.
Já mám teda doma od Apetitu :)

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Út Ún 09, 2010 18:59

ahojte
prosím vás potrebujem poradiť ohľadom piesku. Teda rada by som vedela ktorý používate a či ste sním spokojný? Ja osobne som mala už množstvo druhou napr. od Vitakraftu - ten je celkom dobrý, od daphnia - no ten je až moc hrubý a činčilka sa v ňom moc nevie okúpať, potom piesok Kiki chicnhilla sand - ten je naopak až moc jemný a samičke spôsobil zápal očka, takže som skombinovala ten hrubý s tým jemným....aby nemala samička problémy. Ale už ho račej nebudem kupovať aj keď samčekovi celkom vyhovoval, ale nechcem riskovať aby sa samičke zasa nezapálilo očko. A nakoniec som mala od jedného chovateľa, ale ten mi pripadal ako obyčajný piesok, takže....ten už určite nebudem kupovať.
Zatiaľ som nemala možnosť vyskúšať ten Apetit, takže možno ten skúsim. Chcela som si kúpiť Witte molen piesok, ale u nás sa nedá zohnať.
Takže ak viete tak poraďte :) .

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Příspěvekod chocolate » Út Ún 09, 2010 19:02

já kupuju písek navážený,který prodávají v zooshopu Benji v Ústí n.L.-je tam napsáno Mita Brno a na netu jsem ho nesehnala a mají po něm tak krásně jemný kožíšek,že už si jezdím jen tam nakupovat písek,když je cesta :)

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Ún 09, 2010 19:06

Používám apetit - je po něm fajný kožíšek a je za příznivou cenu :) taky jsem slyšela o witte molen ten je prý také hodně kvalitní ale je drahý no a ještě jsem měla granum ten byl takový hrubší( ale jsou prý po hrubších načechranější kožíšky).

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Út Ún 09, 2010 19:08

Apetit je velice jemný našim se nelíbí ale Witte molen je super.

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Út Ún 09, 2010 19:26

my taky kupujem apetit. granum je hrubý a holky ho nemaj rády

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Út Ún 09, 2010 19:29

Moc ďakujem za odpovede :D . Určite teda vyskúšam aj Apetit, aj ten Witte molen. Aj keď ako som spomínala ten Witte molen bude ťažšie zohnať. No veď uvidíme, respektíve nezálaží ani tak na mne, ale na mojich dropcoch :P . Prinajhoršom ak bude vyhovovať samčekovi ten jemnejší a samičke nie ....tak budú mať dve kúpeľne, hotoví all inclusive :wink:

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yvetta » Út Ún 09, 2010 20:13

Poorubacka napsal:
davidhr napsal:Též kupuji Apetit, oba dva jsou s ním spokojeni a v pohodě se koupou. Docela jsem koukal, tento písek prodávají u nás v Hradci Králové v OBI, tak se zkus podívat tam u vás. A nejdůležitější je to, že ho tam mají nejlevnější. Všude možně ho mají od 35Kč asi do 45Kč a v OBI ho mají za 25Kč. To je super cena.




Cože??? Od 35,- do 45,- :shock:
U nás se dá sehnat i za 20,-....
Tak to teda zírám...


Ahoj, kde u nás prosím chdíš do zverimexu? Určitě pro písek ale i pro ostatní činčilí věci? Já teď u nás nemám žádný oblíbený zverimex - všechny mi zrušili a tak běhám po celé Ově a naruzných místek kupuju různé věci... :roll:

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Příspěvekod chocolate » Út Ún 09, 2010 20:25

Yvett- zkus kouknout na e-zvire.cz je to ostravská nebo okolní kamenná i eshop a mají tam super ceny,taky mají rozvoz po Ově a okolí nebo tak nějak za malý poplatek,ale jde to vyzvednout i na jejich prodejně-koukni jim do obch.podmínek,já si to už moc nepamatuji :) :wink:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Ún 09, 2010 20:51

V Ostravě chodím nejčastěji do zvěrokruhu na Karolíně v Kauflandu nebo do PetCentra ve Futuru ale tam to je dost předražené :roll:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Ún 09, 2010 20:53

ajtik napsal:Apetit je velice jemný našim se nelíbí ale Witte molen je super.

tak to je asi podle činčiláka našemu se hrubý moc nelíbil ale apetit miluje :D

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yvetta » Út Ún 09, 2010 20:53

Reňaaa napsal:V Ostravě chodím nejčastěji do zvěrokruhu na Karolíně v Kauflandu nebo do PetCentra ve Futuru ale tam to je dost předražené :roll:


Já se do petcentra chodím koukat - krásný zverimex ale ty ceny :?

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Ún 09, 2010 21:03

Yvetta napsal:
Reňaaa napsal:V Ostravě chodím nejčastěji do zvěrokruhu na Karolíně v Kauflandu nebo do PetCentra ve Futuru ale tam to je dost předražené :roll:


Já se do petcentra chodím koukat - krásný zverimex ale ty ceny :?

Taky se většinou chodím koukat nejčastěji na opičky, papoušky a činčilky které mají směsku :? :roll:

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yvetta » Út Ún 09, 2010 21:07

Reňaaa napsal:
Yvetta napsal:
Reňaaa napsal:V Ostravě chodím nejčastěji do zvěrokruhu na Karolíně v Kauflandu nebo do PetCentra ve Futuru ale tam to je dost předražené :roll:


Já se do petcentra chodím koukat - krásný zverimex ale ty ceny :?

Taky se většinou chodím koukat nejčastěji na opičky, papoušky a činčilky které mají směsku :? :roll:


To jo no ty směsky... hrozné. Kamarád si koupil činčilku a dal si na FB fotky, no co nevidím v misce - směsku :evil: Tak mu píšu a on mi řekl: Ptal sem se na to ve zverimexu a neměl by s tím být problém uááááá!!! No nakonec nsem do něho hučela a odkazovala sem ho sem tak snad si to vzal k srdci :( Jo a ty opičky ty jsou suprové nedávno se jim narodilo miminko :)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”