Nechtějí se spřátelit

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Zaneta
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Po Lis 22, 2010 14:48
Místo/Bydliště: Praha

Nechtějí se spřátelit

Příspěvekod Zaneta » Po Lis 22, 2010 14:53

Prosím o radu.
Nedávno jsme si pořídila dvouměsíčního chlapečka činčily a o chvilku později údajně měsíční holčičku. Teď se je snažím sblížit, ale nevím přesně jaká je nejlepší metoda. Proto žádám o nějaký způsob, jak by si na sebe co nejlée zvykly.
A mám ještě jeden dotaz. Ráda bych je pak nechala v jedné kleci. Není v tom moc velký problém, pokud si na sebe zvyknou?

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Lis 22, 2010 15:13

Ahojky,
měsíční samičku asi ne.Odstavit od mamči by se měla až po 2 měsících a váze 250g.Takže ti asi řekli špatný věk.Kolik váží?

Samičku můžeš dát k samečkovi až v 7-8 měsících a min. váze 550g.Do té doby by jsi měla mít samičku zvlášt v kleci,ani je spolu nepouštět.
Je to z toho důvodu že by mohla zabřeznout dříve a buď nepřežít porod,nebo by jí miminka brali živiny co potřebuje ona k růstu a později by mohla mít zdravotní problémy,např. častější zlomeniny.

Zaneta
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Po Lis 22, 2010 14:48
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod Zaneta » Po Lis 22, 2010 15:24

Dobře, děkuji za radu. Ve zveráku mi nebyli schopni poradit a ten věk se mi nijak nezdál. Každopdáně... měla bych je nějak seznamovat přes klec nebo je nechávat v jedné místnosti?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Lis 22, 2010 15:44

Zkus jí zvážit,pokud má nad 250g,je to dobré.To by jí bylo přes 2 měsíce.Ale je to jen odhad,přesný věk nezjistíš.
Už je máš v jedné místnosti nebo zvlášť?Pokud zvlášť nech je tak měsíc.Když budou mít dobré bobečky,budou přibírat a nebudou jevit známky nemoci,můžeš dát jejich klece do stejné místnosti,nejlépe vedle sebe.Ale ne úplně,aby se přes mříže nepokousali.Tak je nech dokud nebude mít sameček cca.500g a samička 550g.Pak je můžeš začít pomalu spolu pouštět nebo seznamovat.
O seznamování je tu dost témat,tak si je projdi.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Lis 22, 2010 20:24

V 7mesicich ne, lepsi a mene rizikovejsi je pockat, az bude samicce aspon rok a samozrejme ta vaha 550g minimalni, aby dobre zvladla tehotenstvi i porod bez problemu a mela dostatek zivin a byla dostetcne dobre vyvinuta.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Lis 22, 2010 20:26

Zaneta napsal:Dobře, děkuji za radu. Ve zveráku mi nebyli schopni poradit a ten věk se mi nijak nezdál. Každopdáně... měla bych je nějak seznamovat přes klec nebo je nechávat v jedné místnosti?

To me ale vubec neprekvapuje, tam se opravdu potrebne a hlavne pravdive rady v mnoha opravdu nedockas:-(
Tam jsou schopni i tvrdit, aby prodali, ze se muze cincila klidne sparit i s velbloudem

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”