zachrante mlade ze zverimexu

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

zachrante mlade ze zverimexu

Příspěvekod Ina » Ne Črv 18, 2006 21:16

Mrknete se prosim na inzerci, kde je velice aktulani prosba na zachranu jednoho mladete a velmi specha.Byla bych rada, kdyby se ho nekdo mohl ujmout i docasne, nez mu sezeneme novy domov a nez hlavne dospeje do tech 3mesicu a posili.

Disable adblock

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Črv 19, 2006 9:49

to je vážně hrůza... já bych se jí ráda ujala, aspoň než by vyrostla, ale tak za týden až čtrnáct dní se budeme stěhovat a ten stres by jí určitě neprospěl, navíc nevím jak by jí Kiki s Bonýskem přiajli... mladý teď žádný nemáme, takže nekojí, ale nevím jak by to dopadlo... kde ta činčilka je?

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Črv 19, 2006 11:47

Videla jsem ji v Pardubickem zverimexu ve Zverokruhu.
Myslim, ze by se to mhlo zkusit, dospele samice maji vetsinou matersky instinkt, alespon do te doby, nez nekoho pro mlade sezeneme, at posili. Potrebuje vapnik, peci, lasku a to tam nema ani nahodou, musi byt silene vystrasene, ze ho tak brzo odloucili od mamy a jeste ve veku, kdy ho mela kojit.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Črv 19, 2006 20:08

no jo, jenže do Pardubic, to je pro mě fakt dost z ruky... jedině že by mi ho ve čtvrtek někdo přivezl do Prahy, jedu tam na zkoušku, tak bych si ho pak převezla nějak domů... škoda že jsem to nevěděla dřív, v sobotu jsem byla v Hradci Králové :(. Pošlu ti přes sz můj mobil, a zkusíme to nějak vymyslet...

Disable adblock

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Črv 21, 2006 11:46

Tak jsem se jela na to mlade vcera podivat, je to kluk, ale je opravdu malinke, ikdyz jsem mladata nikdy nemela, tak typuji, ze mu je tak mesic, vic urcite ne a to uz tam minimalne tyden je a prodavacka mi rekla, kdyz jsem s ni o tom mluvila, ze uz predtim bylo v jine prodejne a prevezli ho:-(, takze ani nechci typovat, jab brzo ho ten necitelny chovatel oddelil od matky. Pry ho tam prinesl nejaky velkochovatel myslim a chtel za nej 500Kc. pod tu cenu pry, ze nepujde a je to standartek, kluk.Prodavacce jsem rikala, co si o tom mysli ostatni svedomiti cincilari, ona z toho byla trochu spatna, ze pry se tam ma ale dobre, ze se o nej staraji a ze ji a nezda se ji, ze by bylo ve stresu. Kdyz ale do klece strcila ruku, mlade se ji krecovite drzelo a nechtelo pustit, evidentne podle me jeste tu mamu potrebuje a ve stresu byt muselo, ikdyz si oni mysli, ze ne. Co na to rikas Ty Alice, idyz podle nich basti a oni tvrdi, ze je spokojene a ve stresu neni, tak jak to asi proziva a co hrozi? Muze na to jeste doplatit, kdyz to brzke odlouceni, typuji uz ve 3tydnech dosud prezilo? Jake to muze mit nasledky? Pripadala jsem si tam jako blbec, kdyz jsem ji to tvrdila a ona me porad, ze ji a ze je spokojene a ze mu tam nikdo neublizuje. Opravdu dobrej argument.
Mam domluveno s jednou slecnou, ktera uz zachranila take prese me cincilky, je to budouci veterinarka, ze by si ho vzala jeste k samici, co ma u sebe zhruba stejne stare mlade, ale muze az 29 cervna. Bude to mit alice jeste vubec cenu? Ted opravdu typuju, ze mladeti je ten mesic, tak asi 5nedel, ale muzou mu byt i 4. To by ho tam ale prinesl ten dotycnej chovatel ve 2-3tydnech a to by jiste o garnulich a vode co tam ma neprezilo.Prinesla jsem mu tam sepiovou kost, ponevadz mlade potrebuje vapnik a platky susenych jablicek, sipek a sedmikrasky, ale podle toho jak se ta prodavacka tvarila ukrivdene, ze u nich prece ma vse potrebne pochybuju, ze mu to vubec da, bylo na ni videt, ze by byla nejradeji, kdybych si to zase odnesla. Co to mohla byt za chovatele, ktery tohle udela a pokud to byl pravdepodobne velkochovatel, tak to uz je opravdu neomluvitelny, kdyz kvuli 500Kc oddeli takoveho mrnouska tak brzo necitelne od mamy.:-(
Jak asi chudacek skonci, blizi se konec skolniho roku, takze to muze byt zase dalsi zivy darecek a rozmar za vysvedceni:-(

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Stř Črv 21, 2006 14:21

je to strašné nechápu jak lidi můžou všechno dělat jenom pro peníze takové obchodování za vším vidí jenom prachy :evil:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Črv 21, 2006 16:01

vcera jsem si uvedomila, ze ikdyz bychom ho odtamtud odkoupili a pomohli mu, tak si pan chovatel jen spokojene zamne rukama a udela to same znovu. Takovymu jednani se nezabrani tim, ze ty chudinky budeme odkupovat, spis naopak se to tim padem bude dit vic. Puvodne jsem si myslela, ze ho tam prinesl nekdo, kdo se ho chtel zbavit a ze ho radeji vzali, nez by skoncilo nekde vyhozene, nebo jak mi rikala znama, ktera ma take cincilu, kterou ji jedna zenska vnutila snad na ulici, pry nabizela a rozdavala na ulici take tak mesicni mladata s tim, ze pokud si je lidi nevezmou, ze je nema kam dat, tak ze je utopi a ze jejich rodice uz nechala utratit kvuli tomu, ze se mnozej tak, ze nevi co s tim a jeste se pry nestydela rikat, ze puvodne si myslela a ten parek poridila proto, jak na mladatech bude dobre vydelavat. samice snad vycerpanim pry umrela a spatnou vyzivou, krmila smeskama pouze a samce nechala utratit myslim.To jsou fakt zrudy takovyhle lidi.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Črv 21, 2006 17:06

4-5 tyzdnou je strasne skoro.V tom case je este zavisle na materinskom mlieku ktore obsahuje nielen vyzivne ale aj imunne latky.Tak skorym odlucenim horozi oslabenie imunity co sa moze prejavit vo vyssom veku. Mlada tak isto strati moznost naucit sa dolezite veci od matky ako je: spravne jest, pouzivat napajacku, kupat sa v piesku, upravovat a cistit si kozusok, pozierat vykaly na obnovenie crevnej flory ......

S nahradnou matkou to skusit mozes ale ako sama vravis on tam hned supne nove a rovnako mlade.Tak neviem ci to ma cenu.
:?

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Črv 21, 2006 20:03

Dik, tak nejak jsem si to myslela take, ale prodavacka si porad mlela svou, ze prece basti, tak ve stresu nebude.A presne, jak pises, on tam hned soupne dalsi. Jen nechapu, jak tohle muze udelat odborny chovatel.

Myška =)

=/

Příspěvekod Myška =) » Čt Črv 22, 2006 1:03

Je mi líto, že nemohu pomoci ... i kdybych ráda .. kdyby to byla samička tak možná bych uvažovala ale ta dálka :roll: ... a víte někdo co je to za chovatele co dává tak malé činčilky do prodeje??? Tomu člověku bych ráda něco řekla kdyby to bylo možný!! TOhle je týrání!!! :evil:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Črv 22, 2006 8:30

Lidi jsou fakt hnusni..... Ale jak pisete, tim ze je budeme vykupovat jim moc nepomuzeme, protoze v obchode uvidi, ze nekdo je za ne ochoten zaplatit i tu tisicovku jen aby je zachranil. Tak si tam vezmou dalsi... :cry: :cry: Mozna to ted bude znit hrozne, ale kdyz v tom obchode vidi, ze cincily nejdou moc na odbyt, protoze je maji drahe, tak treba az se te posledni konecne "zbavi", tak uz tam dalsi nevezmou. Kdyz je ale budeme hned vykupovat, protoze nam jich bude lito, tak tam hned budou dalsi. Je to v nekterych zverimexech videt. Nekdo si koupi cincilu a v ten moment jsou tam misto ni dve dalsi. Ale nekde kde maji jednu uz nejakou dobu, kdyz ji prodaji, tak uz tam dalsi nevezmou, protoze vidi ze moc neziskali...

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Čt Črv 22, 2006 10:59

To presne si myslim, ale lhostejni byt nemuzeme, tak to alespon rikat a upozornovat, aby videli, ze lidi nejsou lhostejni a neni jim to jedno.Byl to pravdepodobne kozesinovy chovatel.

Maki

Příspěvekod Maki » Čt Črv 22, 2006 18:03

Je to sice smutný, ale máte pravdu. Ve Vyškově jsem se v jednom zverimexu ptala, jestli mívají činčilky, tak mi řekl, že je jednou měl, ale stresem z děcek umřeli :cry: , takže už je nebere...

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Črv 22, 2006 21:06

Maki napsal:Je to sice smutný, ale máte pravdu. Ve Vyškově jsem se v jednom zverimexu ptala, jestli mívají činčilky, tak mi řekl, že je jednou měl, ale stresem z děcek umřeli :cry: , takže už je nebere...


Je to hrozne, ale trpela jen jedna cincilka a dalsi tim zachranila....

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Črv 23, 2006 14:30

Maki napsal:Je to sice smutný, ale máte pravdu. Ve Vyškově jsem se v jednom zverimexu ptala, jestli mívají činčilky, tak mi řekl, že je jednou měl, ale stresem z děcek umřeli :cry: , takže už je nebere...


i to je rozumný řešení...

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Črv 23, 2006 20:14

bohuzel jsou zverimexy, kde jim je jedno, kolik jim tam umre cincilke a jinych zvirat, maji to tam jak na bezicim pase.

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Re: zachrante mlade ze zverimexu

Příspěvekod Sharona » Ne Črv 25, 2006 22:38

Ina napsal:Mrknete se prosim na inzerci, kde je velice aktulani prosba na zachranu jednoho mladete a velmi specha.Byla bych rada, kdyby se ho nekdo mohl ujmout i docasne, nez mu sezeneme novy domov a nez hlavne dospeje do tech 3mesicu a posili.

Tak mi ji sežeňte a ja ji vypiplám. Jen nějak nevim jamk hdaleki to je

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Črv 26, 2006 12:07

V Pardubicich. Pokud bys prijela, prijela bych tam take a zasla s Tebou.
Domluvime se kdyztak na soukromce.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”