Jak poznám březost

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Kolik se vám narodilo mláďátek?

1
1
11%
více
8
89%
 
Celkový počet hlasů: 9

Tereza

Jak poznám březost

Příspěvekod Tereza » Út Črv 07, 2005 19:25

Ahojky, jak poznám, že moje činčilka je stoprocentně březí?

Disable adblock

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Út Črv 07, 2005 19:59

stoprocentně to zjistíš až když najdeš v kleci mimina :D . Ale většinou je samička trochu těžší (ale nijak zvlášť, pokud mladých ve vrhu není víc než dvě), línější a opatrnější - neskáče tolik, neblbne. Taky jsem si všimla (a nejen já), že si toho nechá líbit víc než obvykle - snadněji se chytá, chová, je klidnější v ruce - asi tuší, že kdyby se nějak moc bránila tak by se mohlo mladým něco stát, tak to radši přežije bez obvyklých protestů :D. ke konci těhotenství si často lehá na bok - hledá pohodlnou polohu :wink: . Ale takovýhle nálady má občas i Bonýsek, takže za stoprocentní bych to asi považovat nemohla :D

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznám březost

Příspěvekod camilla » Ne Zář 11, 2005 19:20

já našla někdy koncem února takovej ten bílej "čípek", který činčilka "vypustí", když jebřezí. Ale v červnu nic, což jsem byla celkem překvapená. Je ale štěstí takový čípek najít, dost rychle uschne a rozpadne se, nebo se taky stává, že ho činčilka spapá. Pak už jsem nenašla nic, ale bylo mi podezřelí, že se Casynka neustále válí na boku, hoví si, je silnější, dávala jsem 2x tolik papání než dřív. Ale na miminka jsem neměla ani pomyšlení. Až jednou 24.8. 2005 se přítel podíval do domečku - a byla tam 2 miminka - a nádherná. Myslím, že je to i lepší, když je člověk překvapenej, než když to čeká....

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Ne Zář 11, 2005 22:16

ona tie cipky vypusta 2.Jeden ked je pripravena parit sa(v ruji) a druhy po pareni.A nedoporucujem mackat brucho a hladat male.Moze sa to skoncit tragicky.Mne to trvalo tiez kym som sa to naucila spravne hladat.

Disable adblock

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Zář 19, 2005 11:05

mě Kikinka teď porodila mimča přesně 108 dní potom, co jsem našla ten čípek.... v mý posteli!! :evil: ty potvory mi choděj blbnout do mý vlastní postele, když u nich zrovna nejsem při běhání :D . Ale mělo to úspěch - jsou z toho nádherný dva čertíci :D

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Zář 19, 2005 14:21

Alice napsal:ona tie cipky vypusta 2.Jeden ked je pripravena parit sa(v ruji) a druhy po pareni.A nedoporucujem mackat brucho a hladat male.Moze sa to skoncit tragicky.Mne to trvalo tiez kym som sa to naucila spravne hladat.


2? tak to fakt slyším a čtu poprvé. Mladé hledat nebudu, mám ráda i překvapení... :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”