Průjem

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

anča

Průjem

Příspěvekod anča » Stř Srp 24, 2005 17:31

Když už jsme zácpu vyléčili,tak máme zase průjem.Dneska jsem se koukla do klece a tam vidím zelené měkké bobky uplně rozšlapané na jejich poličce,kde rádi sedávají.
V knížce o činčilách jsem našla,že se jim má dát seno a sušený heřmánek.Seno jsem jim dala,ale heřmánek ne,protože jsem zjistila že nám došel. :oops: Můžu jim dát taky kousnou živočičnýho černého uhlí?
Předem děkuji.

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Srp 24, 2005 18:10

Občas se živočišné uhlí doporučuje. Ale jen kousíček.

Je hodně vlhko, tak bych zkusila dát seno na chvíli dosušit do trouby, aby bylo krásně šustivé. To by mělo také pomoci.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Čt Srp 25, 2005 15:11

Zkus susene boruvky asi tri kousky denne.Jinak ale doporucuju v tomto pripade urcite zajit s bobkama na koprolku, muze to byt i pozdni satdium a projev kokcidiozy a vnitrnich parazitu.

anča

Příspěvekod anča » Čt Srp 25, 2005 15:46

Děkuji ti moc.Včera jsem jim dala kousek to ho uhlí a bylo vydět že jim moc chutná.Dneska jsem sehnala ten heřmánek a dala jsem ho do krmítka srašně moc jim chutná.
S těma parazita máš pravdu,protože jsem volala veterináři a ten mi řekl že jestli chováme ještě jiná zvířátka než činči tak to mohli chytit od nich nějaké ty parazity.

Disable adblock

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Srp 26, 2005 11:20

no prave, tak nevahej, posbirej co nejcerstvejsich asi 10-15 bobanu a nech je vysetrit na parazity.Tady jde o cas a na tohle by zadne zivocisne uhli, ani dieta nepomohla, paraziti napadaji vnitrni organy, vcetne jater.Naopak bys jim mohla spis tim uhlim uskodit. To se da v malickem ulomku pouzit jen, kdyz je to dietni chyba a susene boruvky mi pripadaji lepsi, bezpecnejsi a ucinnejsi.Castecne i dezinfikuji streva od bakterii. Pokud by to byl bakterialni prujem, ktery je take mozny z kontaminovaneho sena ci jineho zvirete, tak tady zase musi nasadit vhodna antibiotika pro cincily!

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Zář 11, 2005 18:56

naše činčilky měly průjem do vodě. normálně jim dávám vodu z reverzní osmózy, je dokonale čistá. jednou jsem ale byla líná jít do sklepa pro vodu, tak jsem jim dala maličko z kohoutku - výsledkem byl ukrutný průjem - dostávaly jen seno a trochu usušeného heřmánku - za tři dny to bylo dobrý, ale trvalo mi tejden, než jsem klec důkladně vyčistila...

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Zář 20, 2005 12:43

No já se ani nedivím, kdo ví, co všechno do té vody nenarvou ve vodárnách...
Já zásadně vodu převařuju a napáječku DENNĚ vyplachuju vřelou vodou!

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Út Zář 20, 2005 18:18

my to máme nějak přepnuté na naši studniční vodu, takže s tím nemám vůbec žádný problém!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

nika

průjem a zácpa

Příspěvekod nika » So Říj 01, 2005 14:05

ahoj,ráda bych vám jen poradila,že pokud má činčilka průjm nebo zácpu,tak je na to dobrý bylinkový čaj STOMARAN.koupíte ho běžně v lékárně.činčilce dáte čaj do krmítka,asi jednu polévkovou lžíci,a pár granulek.to dělejte dokud se vám činčilka nevyléčí

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

čaj

Příspěvekod Burýska » So Říj 01, 2005 16:09

:shock: Já jsem slyšela,že bylinkový čaj nesmějí vůbec :shock:
Burýska

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Po Říj 03, 2005 8:52

Stomaran je opravdu dobrý, používám ho na zácpu a dá se i na průjem (ten Honzík zatím neměl). Poradila mi to chovatelka, od které mám Honzíka. Používá se ten sypaný ne v čajových sáčcích. 1 malá lžička ke trošce granulí a hodně sena.

Avatar uživatele
Ivana_P
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: Po Črc 11, 2005 18:58
Místo/Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Ivana_P » Po Říj 03, 2005 13:32

Ahoj,
já ho taky použila a myslím, že nemůže ublížit. Poradil mi ho veterinář. Dávám ho občas i preventivně, jednu čajovou lžíčku ke granulím. Tak, jak píše Veronika. :wink: Používá se i heřmánkový, ale v tom stomaranu je více bylinek a je tam obsažený i heřmánek, takže je lepší.

Avatar uživatele
Ivana_P
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: Po Črc 11, 2005 18:58
Místo/Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Ivana_P » Po Říj 03, 2005 13:47

Dokonce jsem dělala i slabý odvar černého čaje, taky rada veterináře. :) A pomohl.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Pá Říj 14, 2005 9:41

Doporučujete dát občas i preventivně? Taková očistná kůra, jaká se dělá i u lidí...třeba jednou měsíčně jen bylinky, seno, granule a nic víc?

Avatar uživatele
Ivana_P
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: Po Črc 11, 2005 18:58
Místo/Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Ivana_P » Pá Říj 14, 2005 20:21

Ivanka napsal:Doporučujete dát občas i preventivně? Taková očistná kůra, jaká se dělá i u lidí...třeba jednou měsíčně jen bylinky, seno, granule a nic víc?


Ano, tím neublížíš. :wink: Já jim občas stomaran přisypu. Měla jsem kontakt na někoho, kdo míchá bylinky pro činčily, ale ztratila jsem ho. :wink: Musím to znova zjistit. :D

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”