B-komplex v těhotenství

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

B-komplex v těhotenství

Příspěvekod martej » Čt Bře 15, 2012 13:26

Dá se koupit i v práškové podobě a dát třeba kus rozinky, goji, na granule http://obchod.kralici.cz/p1100-biofakto ... situm.aspx .
To že samička víc ji a má pak větší plod je hloupost, je to o genetické výbavě a jak může mít 900 g samice prťavý miminka, tak může mít malá samička větší mládě a rozhodně tím, že se samička víc nají, tak že bude mít větší mládě. U lidí to tak taky nefunguje, protože pak by všichni rodili 6 kilový miminka :))) žádné vitaminy a minerály by se neměli dávat pravidelně, pouze když je nějaký problém. Takže pokud se činčilák nezlepší, upalujte na veterinu a pokud se to zlepší, tak nedávejte déle jak tři dny.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod minlub » Čt Bře 15, 2012 13:44

Tvrdit o něčem, co nemám podložené že je hloupost mi nepřipadá příliš vhodné. Co veterinář, to možná jiný názor, ale to ještě neznamená, že to nemůže být pravda.
Např. viz zmíně né zdravotnictví a porodnictví, o kterém jako zdravotník něco vím. Co lékař, to jiný výklad.... a pravda může být tam, i tam.
Podle některých lékařů zase zmíněné medikamenty nepůsobí sice přímo na vyšší porodní hmotnost dítěte, nicméně mohou zvyšovat chuť k jídlu. A těhotenským přecpáváním si už samozřejmě na cvalíka "zadělat" můžeme
Zdroj: http://ona.idnes.cz/za-velke-novorozenc ... 5_deti_job

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod Dora » Čt Bře 15, 2012 14:02

No když se nad tím člověk tak zamyslí, jak je to u lidí... Dřív se říkalo těhotným: "jes, však musíš jíst za dva"
ale dnes lekaři zjistili, že není potřeba se přejídat, protože miminko si vezme všechno co potřebuje z maminky. A pak to buď chybí (vitaminý) nebo přebývá (kila) mamince.Maminky co hodně jí v těhotenství přiberou, ale u miminek myslím že není pravidlo... tlustá maminka=tlusté (narozené)dítě.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod minlub » Čt Bře 15, 2012 14:30

Pravidlo to není, ale riziko tu je. Je na to i několik studií a v tom se lékaři moc neshodnou, ale styl jídla v těhotenství může váhu dítěte ovlivnit. Hodně závisí na přijatém cukru, kdy při přemíře přijatých sacharidů a genetické dispozici může vzniknout i tzv. gestační diabetes (těhotenská cukrovka) a při ní velké plody bývají.
Takže pokud mi něco podobného řekne veterinář kvůli činčile, minimálně se nad tím zamyslím a to Béčko omezím, abych jí neohrozila. Samozřejmě jak jsme psala to myslím v případě, že by se dávalo často. Tohle by se ale muselo vyvrátit nebo potvrdit studiemi.

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod martej » Čt Bře 15, 2012 14:51

Podložené žádnými výzkumy to nemám, ale to tu nemá nikdo. Chovám už dlouho a nikdy jsem nezaznamenala, že by činčily stravou měli větší mimina. Mám to podložené svým chovem a svýma zkušenostmi a nikdo ze zahraničních chovatelů mi také neřekl, chceš mít větší činčily a velká miminka, tak je vykrm a nebo mě předtím varoval.
Vše je o genetice a o tom jaké činčily dávat do chovu. Nelze posuzovat jen podle rodičů a pokud máte například drobnější samičku, nemůžete ji pořídit samce menšího vzrůstu, který je po 800g rodičích. A v tom to je.

Je možné, že nějaké lidské mámi dokážou i vykrmit mimo, ale ruku do ohně za to nedám. U činčil o tom pochybuji. Zaprvé nevidím důvod, proč činčilám dávat bečko stále a za druhé, pokud samičce začnete přilepšovat, ta je to většinou na konci druhého měsíce, kdy podle váhy a zakulacování poznáte, že je samička těhotná a za měsíc přilepšováním neovlivníte činčilu, natož plod.

A hlavně, proč vy, co činčilám děláte směsy, přilepšujete jim nemáte obří či větší miminka než já když já dávám jen granule, seno a vodu a jako pamlsek dávám sem tam sušené bylinky, mrkve a to jen málo.?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod minlub » Čt Bře 15, 2012 15:45

A o tom to je ne? Aby se výzkumy v chovu, genetice a chování činčil buď vyvrátili nebo potvrdili teorie. Stejně tak lékař si vezme specifickou skupinu různých těhotných žen a zaměří se na určité věci a pak z toho vyvodí výsledky. A nikde není psáno, že to musí být u všech stejně, každý organismus reaguje jinak. A pokud se na to nezaměřím, nemusím to zaznamenat. Takže když je nějaké takovéto "doporučení", z nějakých zkušeností či výzkumu pramení a buď s tím souhlasím nebo ne. Tvrdit, že po Béčku nemůže být riziko větších plodů u ohrožených skupin bych si nedovolila, pokud bych ho dlouhodobě nedávala a nepozorovala vrhy.

A jsme opět u mixování krmiva. Mixování více druhů základních granulí mi nepřijde jako směs. To, že někdo krmí pouze granulemi neznamená, že by mixování více druhů granulí mělo být špatné. Nevím, jak souvisí přilepšování a mixování krmiv s podáváním B komplexu, který je na podporu chuti, tudíž činčila sní více než je normální denní dávka.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod Dora » Čt Bře 15, 2012 16:06

Nejste úplně nějak mimo téma s mixováním granulí?
Tady se řešila nemocná činčila...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: B-komplex v těhotenství

Příspěvekod martej » Čt Bře 15, 2012 17:12

Jak jsem psala, chovám už déle a informace beru pouze ze zahraničí, protože tam jsou na jiné úrovni v chovu, což dokazuje i kvalita jejich chovu a z vlastních zkušenosti. Nechci a nemíním se tu dohadovat o nějakých imaginárních výzkumech. Pouze říkám svůj názor, který mám podložený svými zkušenostmi. Vitaminy B jsou rozpustné ve vodě a tělu nikterak neublíží, protože pokud má tělo vitamínu b nadbytek, vyloučí ho. S tím, že by činčila měla velké mládě, díky tomu, že více jí také nesouhlasím, protože si myslím, že to je pouze o genetice. A i v mém chovu jsou důkazy, že 800 g samice porodí 26 g mláďata a naopak samice, co ma 550 g prodi mládě, které má 72 g. Opravdu spíše záleží jakou má samička stavbu těla a jak je geneticky vybavena.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: B-komplex v těhotenství

Příspěvekod minlub » Čt Bře 15, 2012 18:37

O tom, že genetika zmůže nejvíc tu nikdo nepochybuje. A už vůbec nepochybuju o tom, že může mít velká činčila malé mládě a naopak. Nevím, jak by to mělo souviset s podáváním B komplexu v těhotenství.
Ani jsem neříkala, že by činčile mělo Béčko nějak ublížit. Ani to, že by měli být pravidelně pokaždé velké plody když se bude Béčko podávat.
Pouze mám názor, který jsem vyjádřila nepotřebuju nijak obhajovat a vnucovat. A bylo mi to také řečeno veterinářem, že u určitých jedinců s genetickou dispozicí může B komplex způsobit to, že bude větší plod, než by byl bez podávání Béčka. Takže to může pouze podpořit genetickou dispozici a plod bude o pár gramů větší než by byl. U normálního plodu to problém není, ale kdyby byl velký může být o pár gramů větší a problém už nastane. Což mi připadá i dost logické.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: B-komplex v těhotenství

Příspěvekod mefoxinka » Čt Bře 15, 2012 18:46

To jsme slyšeli, že chováte déle. 10 let? 20 let? Taky záleží doně na počtu činčil v chovu…
Samozřejmě u nás v Čechách chováme všichni úplně špatně a krátce a měli by jsme se obracet pouze na zahraniční chovatele. Ale i tam nekrmí pouze granulemi a určitě nesdělí všechny poznatky z chovu cizím lidem, např. čím a jak jim kde přilepší. V Polsku směsí, jinde mléčnými granulemi, aby pěkně rostli, k tomu ty a ty vitamíny…..
Pokud se někdo nechce a nemíní dohadovat, tak bude tolerovat zkušenosti a názor druhých ne bránit jen to svoje pořád dokola.
Občas když čtu co píšete mi připadáte hrozně neomylná a netolerující okolí, můj názor

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: B-komplex v těhotenství

Příspěvekod martej » Čt Bře 15, 2012 20:15

Nikdo Vás za zahraničními chovateli neposílá. Já Vám napsala svůj názor a zkušenost, kterou mám, Vy jste napsali svůj a dál to nebudu řešit.
Opravdu nečekejte, že jen tak budu nečině sedět a nevyjádřím se k něčemu s čím nesouhlasím, jen kvůli tomu, že byste mohli vůči mé osobě zaútočit. Nemyslím si, že bych Vás urážela a nebo nějak útočila. Normálně jsem Vám odepsala a napsala své poznatky a svůj názor. Zkuste to taky.

Dál se prosím držte tématu :roll:

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: B-komplex v těhotenství

Příspěvekod AnnaVV » Pá Bře 16, 2012 22:14

tak já tu taky napíši svůj názor.to tedy je pravda že po vitamínu B se mohou rodit velká mláďata.Chovám více druhů zvířat a nejem činčily.a zkušeností vím i po poradě z veterinářem,že třeba u krav je to to samé proto se jim v době březosti nesmí podávat vitamín B aby neměla velké tele které by nemohla porodit.a to určitě platí i u činčil.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”