veterina - napište sem své nazory

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Host

Klinika Klánovice + veteriny ÚL

Příspěvekod Host » Ne Pro 02, 2007 21:51

Jedna z našich činčil měla dlouho problémy s hubnutím, špatně jedla... V Ústí n. Labem nám ve 2 veterinách (u ZOO a Mi-Vetu) nedokázali pomoct. Podle příznaků jsem to sama odhadla na zuby a objednala se do AZ Vetu v Klánovicích. Doktor Vlach po pár vteřinách prohlídky poznal, že to jsou skutečně přerostlé stoličky a jiná možnost než operace není. Hned jí je zbrousil, činčilka to snášela docela statečně, po 2 dnech začala sama jíst a od té doby se cpe tak, jako už dlouho ne. Problémy se záněty se nám naštěstí vyhnuly. Celkově si myslím, že je pan Vlach skutečně šikovný a vřele ho doporučuji. O činčilu se, než jsme si pro ni přišli, starali bezvadně, dali jí do přepravky láhve s teplou vodou i přisunuli k topení, aby jí nebyla zima. Zato Mi-Vet nedoporučuji vůbec (příšerný přístup; dokonce když jsme tam kvůli druhé činčile jednou volali, se veterinářka zeptala, co to vlastně činčila je, jestli to, co vypadá jako veverka!!!). U ZOO jsou příjemní, snaží se, ale s činčilami si moc neví rady, léčí všechno konzervativně, takže vlastně nic nevyléčí, jen z lidí vytahají strašný prachy.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Pro 22, 2007 17:53

S politováním musím oznámit, že MVDr. Chylíková už nepracuje ve vetnemocnici Libuš(Praha), nepracuje nikde. Prý měla odjet do Ameriky.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » So Pro 22, 2007 18:00

Zasr..ní amíci, všechno shrábnou... :lol:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Pro 22, 2007 18:03

Já se bohužel moc nesměju, protože o Vánocích sehnat doktora, co rozumí činčilám a ještě v akutním případě, to bych nikomu nepřála.

Disable adblock

Leggy
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Stř Říj 17, 2007 20:20
Místo/Bydliště: SK

Příspěvekod Leggy » So Pro 22, 2007 18:12

Mas cincilu v akutnom pripade?mozna,ze ti pomoze vetnet.sk kde sa mozes priamo spytat veterinara a on ti potom odpise mailom,neviem vsak ci sa rozumie cincilam.Nevyhoda je,ze na odpoved cakas asi 2-3 dni,co sa mi zda dost dlho a este k tomu teraz sviatky..

florindela
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Stř Srp 22, 2007 13:29
Místo/Bydliště: SR, Bratislava

Příspěvekod florindela » So Pro 22, 2007 20:25

simonko:

k tomu len doplnim kontakt na veterinara, ktoreho som navstivil ja tento tyzden>

MVDr. Milan Kopčok, Veterinarna poliklinika Polianky
02/64461213[/quote]


Kopčok? Neodporučam.... Pozname sa osobne a bohuzual musim povedat ze je odbornik maximalne na sliepky a zdiera ludi pre peniaze----------- aspon to je moj nazor

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Pro 22, 2007 22:56

To Leggy: Problém je v tom, že jsou Vánoce a všichni maj dovču nebo fungují ve velmi omezeném režimu. Byla mi doporučena klinika Na Hůrce(Praha), nemají nonstop, ale mají vybavení a ošetřují malé hlodavce. Poslala jsem tam mail, aby mi napsali jméno doktora, který se zabývá hlodavci a termín, kdy můžem přijít. Zase jde o zuby :( takže bohužel to chce zákrok.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » So Pro 22, 2007 23:29

Já jsem byl v tom, že Klánovice jsou v Praze :roll: ...

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Ne Pro 23, 2007 9:46

STYRO napsal:Já jsem byl v tom, že Klánovice jsou v Praze :roll: ...


Jo jsou v Praze :lol:

Avatar uživatele
Janet a myšové
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: Pá Pro 01, 2006 10:04
Místo/Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janet a myšové » Ne Pro 23, 2007 11:15

Terezka napsal:To Leggy: Problém je v tom, že jsou Vánoce a všichni maj dovču nebo fungují ve velmi omezeném režimu. Byla mi doporučena klinika Na Hůrce(Praha), nemají nonstop, ale mají vybavení a ošetřují malé hlodavce. Poslala jsem tam mail, aby mi napsali jméno doktora, který se zabývá hlodavci a termín, kdy můžem přijít. Zase jde o zuby :( takže bohužel to chce zákrok.


Jsem z Prahy 13 a Hůrka je tady. Dost lidí si ji chválí, ale nevim jak s hlodavcema-ti co ji doporučují mají psy. Ale velmi dobrá je veterinární nemocnice ve Stodůlkách - mají nonstop
VETERINÁRNÍ NEMOCNICE STODŮLKY
JINDROVA 43, Praha 5
tel.: 251 511 651
NONSTOP POHOTOVOST

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Pro 23, 2007 11:57

Na Hůrce vypadá, že hlodavci jsou u nich běžnými pacienty, viz http://vets4pets.cz/dalsi/Kralici1.htm
Jinak ty Stodůlky taky nevypadají zle www.vetcentrum.cz, akorát žádný z lékařů se nevěnuje hlodavcům(podle toho, co píšou).
Blbý je, že je to přes celou Prahu pro mě a nemám auto.

Ještě zvažuju www.altavet.cz známá povídala, že se tam ke zvířátkům chovají moc hezky. Její pejskové šlo tehdy o život.

Avatar uživatele
Janet a myšové
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: Pá Pro 01, 2006 10:04
Místo/Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janet a myšové » Ne Pro 23, 2007 14:21

já mám dojem, že v těch Stodůlkách se věnuje hlodavcům MVDr. Petra Mikulcová - alespoň ona je uvedena jako veterinář, který odpovídá na dotazy lidí ohledně činčil. (poradna lékaře). S tím cestováním je to pro tebe opravdu těžké - metrem na Butovice a odtud ještě autobusem

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Pro 23, 2007 14:41

Takže Altavet v Malešicích vůbec činči neošetřuje, ale odkázali mě na nějakou jinou kliniku v P-9, jenže tam je ta doktorka až po novém roce.
Takže jsem volala i do Hůrky, takže tam jsme objednaní na 27.12. na odpoledne. Sestra v recepci zněla dobře, jako že činči jsou tam na denním pořádku, tak uvidíme, jestli Ferdík do té doby vydrží. Prostě Vánoce jsou pro nás letos peklo.

Avatar uživatele
Janet a myšové
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: Pá Pro 01, 2006 10:04
Místo/Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janet a myšové » Ne Pro 23, 2007 15:11

držím palečky ať to s Ferdíkem dobře zvládnete. Přinejhoršim se zkus pozeptat v tý stodůlecký nemocnici-já mám takový tušení, že tam někdo s činčou byl a psal o tom tady na fóru. Je to nemocnice a vím, že si ji tu lidí chválí.

Avatar uživatele
Janet a myšové
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: Pá Pro 01, 2006 10:04
Místo/Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janet a myšové » Ne Pro 23, 2007 15:26

tak jsem to našla - v těch Stodůlkách byl Maxo s Flíčkem a zlomenou packou.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Pro 23, 2007 16:24

Jj, na Flíčka si pamatuju. Kdyby se to zhoršilo, určitě zavolám ještě tam. Měla jsem těch hovorů hodně, tak jsem byla ráda, že se našlo místečko "tak brzo". Bohužel máme těch problémů teď víc. Nejspíš Ferdovi zase rostou stoličky do strany, před měsícem jsme byli s tím na zbroušení, krásně se to zhojilo, akorát je problém v tom, že to takhle šikmo může růst pořád, asi je to zase ten případ.
Díky moc za podporu!

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Ne Pro 23, 2007 16:44

Dobrý lékař je ve Starých Čelakovicích činčám rozumí a má ordinaci doma neplatí se přirážky moc milej.Jinak také držíme pacičky a hezké vánoce.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Ne Pro 23, 2007 16:54

Ahoj, to je mi moc líto, že Ferdík má problémy... Moc na vás budu myslet)
Martina

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Pro 23, 2007 22:38

A ty Klánovice jsou pro Ferdíka daleko? Myslím že Dr. Vlach má tady dobrou reputaci. Jinak doufám že to Ferdíček zvládne v pohodě a bude baštit vánoční granulky s novoročním senem :lol: .

Leggy
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Stř Říj 17, 2007 20:20
Místo/Bydliště: SK

Příspěvekod Leggy » Ne Pro 23, 2007 23:19

Terezka napsal:To Leggy: Problém je v tom, že jsou Vánoce a všichni maj dovču nebo fungují ve velmi omezeném režimu. Byla mi doporučena klinika Na Hůrce(Praha), nemají nonstop, ale mají vybavení a ošetřují malé hlodavce. Poslala jsem tam mail, aby mi napsali jméno doktora, který se zabývá hlodavci a termín, kdy můžem přijít. Zase jde o zuby :( takže bohužel to chce zákrok.

Niektory veterinari ordinuju v pohotovostnom ale je tam dost velky priplatok.Tak drzim palce,nech sa ti podari zohnat nejakeho dobreho veterinara.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Pro 24, 2007 10:36

Dejme tomu, že do Klánovic z vlastní zkušenosti už ani nepáchnu. MVDr. Vlacha jsem sice na vlastní oči neviděla, ale personál mě odstrašil dokonale. Byli jsme tam před rokem a půl. Někdo si ho chválí a někdo zase ne. Upřímně řečeno nevím, jestli drží pohotovost o Vánocích.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Pro 28, 2007 19:45

Včera a dneska jsem měla zkušenost s MVDr. Marií Lietavcovou z kliniky Na Hůrce v Praze http://vets4pets.cz/
Můžu jí vřele doporučit. Byla jsem u ní s Ferdíkem na složité operaci zubů, poradila si s tím skvěle a co víc, kvůli nám přišla do práce, i když měla volno. Teď už jen doufám, že se bude Ferdíčkův stav v rámci možností uspokojivě vyvíjet.

Avatar uživatele
Janet a myšové
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 609
Registrován: Pá Pro 01, 2006 10:04
Místo/Bydliště: Praha 13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janet a myšové » Pá Pro 28, 2007 21:56

Ferdíčkovi držíme palce, aby byl brzy v pořádku. A s tou veterinou jsi nás potěšila. Hůrku máme skoro "za rohem", kdyby bylo potřeba. (jinak jsme jeli my přes celou Prahu zase do Libuše).

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Pro 29, 2007 10:31

Akorát nemají non-stop, ale to už by sis zjistila.
Bohužel nás čeká ještě dlouhá cesta k nějakému uspokojivému stavu, ale snad se podaří. Na kontrolu jdem někdy ve čtvrtek nebo pátek.
Doktorka je fajn, kolik lidských doktorů by kvůli vám přišlo do práce mimo ordinační hodiny?

Vellunka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Dub 25, 2007 10:49
Místo/Bydliště: Most

Příspěvekod Vellunka » Út Led 01, 2008 17:03

Ahojky, dlouho jsem tu nebyla a zpráva o tom, že Mvdr. Chylíková už neordinuje mě teda rozhodně nepotěšila. Byla to skvělá doktorka, jezdila jsem za ní až z mostu. čikince sice pomoct nedokázala protože jí kořeny stoliček začaly růst... Takový přístup jaký měla k činčám paní doktorka se jen tak nevidí. Doufám, že nebudu muset shánět doktora pro mojí druhou činču. A Ferdíčkovi držíme palečky, at vše dobře dopadne

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”