Pes - výživa

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Pes - výživa

Příspěvekod VeronikaL. » Stř Led 26, 2005 10:34

Ahoj všichni,
když tedy Václav otevřel tu možnost diskuze i o jiných věcech, než o činčilách, nedá mi to, a zkusím se Vás zeptat na psa.
Zkoušela jsem hledat na psích diskusích, ale tam se příspěvky většinou týkají čistokrevných štěňat, která by měla uspět na výstavách a různých soutěžích, což je trochu jiná "krevní skupina". Proto předpokládám, že bych tam se svým starým olezlým kokrem už moc neuspěla.
Mám dva kokršpaněly, 3 a 12 let, a kocoura, a stálé nejasnosti, jak je vlastně živit. Na rozdíl od činčil, kde je v hlavních věcech mezi chovateli aspoň základní jednota (granule, nedávat sladké...) je u psů a koček co rada, to jiný názor, a navzájem se to dost potírá. Někteří chovatelé a veterináři radí krmit jen granulemi (pokud možno jednou značkou), protože prý mají vyvážený poměr živin a méně zatěžují zažívání, díky čemuž se pes méně "opotřebuje" a může se dožít vyššího věku, někdo zase preferuje čerstvou stravu, nejlépe se zeleninou a obilím, protože granule a konzervy jsou přeci jen umělé (a pes není činčila), někdo říká střídat, protože při jednom způsobu krmení nedostane zvíře všechny živiny, které potřebuje, někdo zase nestřídat, protože tím trpí zažívání a teprve po nějaké době se trávení tak „upraví“, že nejlépe vstřebá všechny výživné látky, kdežto jinak jsou z těla nestrávené vyloučeny.
Mně nějak rozum říká střídat, protože extrémy většinou nebývají dobré, a původně jsem se nějak spíš přikláněla k té čerstvé stravě, jenže z té moji psi hrozně snadno dostávají průjem (syrové maso vůbec nemůžou, zeleninu skoro také ne), takže střídám a plácám se v tom... Teď jsem pro starého kokršpaněla koupila granule Hills, takže mu je budu tak měsíc dávat – bojím se, aby se mu nezatěžovaly ledviny a játra, což by z těhle granulí neměly, ale je to hrozně drahé (přesněji: nastálo finančně neúnosné), a ani nevím, jestli to je to úplně nejlepší. A nevím, jestli mu mám dávat během toho měsíce ještě něco jiného.
Budu moc ráda, když mi někdo z Vás poradí, a pokud sem nechodí nikdo, kdo má zkušenosti se psy, doufám, že téma tiše odpluje do zapomnění a nikdo se na mne nebudete zlobit, že sem tahám psy.

Disable adblock

pavla p.

Příspěvekod pavla p. » Stř Led 26, 2005 10:51

Já mám kromě činčil taky 2 psy - 8let a 2 roky. Původně jsem kombinovala granule s vařeným jídlem. Před rokem měl starší pes hrozný průjem a já od té doby přešla na vařenou stravu - drůbeží maso + rýže + mrkev. Ale i já mám pochybnosti, zda nedodávat třeba vitamíny... Musím ale říct, že vzhledem k tomu, že starší pes má zažívání choulostivější od malička a stačí kousek buřtíku a už to není ono, že s touto kombinací větší problémy nemám. Na řešení "řidšího "případu jsem začala s úspěchem požívat Smectu - je volně prodejná v lékárně - 2x denně 1/2 sáčku, nejlépe zamícht do jídla. Ale naše malá fenka rozpuštěnou Smectu velmi ochotně vylíže třeba ze lžičky. Ještě zpět ke krmení. Kamarádka - chovatelka psů, kterých má pro mě nepočítaně, ale řekla bych že kolem dvaceti, teď krmí štěňata krmivem značky Belcando - jsou to granule, které jsou prý dobré. Našla jsem je na internetu a mají i hypoalergenní. Ale sama jsem zůstala u osvědčené kombinace. Moc jsem sice nepomohla, ale zdravím Pavla

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Čt Ún 03, 2005 15:53

Já mám doma 13 letého jezevčíka a jelikož už je to starší pejsek, tak na doporučení veterináře už mu vaříme jen kuřecí maso s rýží a někdy mu do žrádla nastrouháme kousek mrkve. Granule nikdy nedostával jako hlavní jídlo, vždy jsme mu vyvařovali nebo to střídali s konzervama.
Teď když je starší tak mu rozkousat granule dělá problémy a po konzervách má průjem. Kupujeme granule pro staré psy, jsou hodně malé a ne tak tvrdé a dostává je jen na přilepšenou a občas nějaké ty psí tyčinky.
Nikdy neměl žádné problémy. Kuřecím a masem a rýží nemůžeš nic zkazit.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Ún 04, 2005 11:24

Já mám dvou a půl letou kastrovanou fenku labradora. Když byla malá, vyrůstala na K9 a Purina, případně další značky, které jsem střídala, protože Purina není všude k dostání. Přidávali jsme jí do toho spoustu zdravých věcí jako sýry, zeleniku a pod. Teď v současné době jsme věrní už asi rok, možná víc, Purině Excellent, kterou považuju za cenově dostupnější a velmi kvalitní, na doporučení veterináře. Terinka dostává jídlo ráno a večer. Ráno suché granule, večer granule s konzervou, pro chuť a o víkendu nějaké zbytky masa, někdy do toho dostane vajíčko, taveňák, rýži, nebo těstoviny, ale tím důležitým základem jsou vyvážené granule, ke kterým již není nutno přikrmovat. Jinak teď má želatinovou kúru kvůli kloubům, je to statný pes, který to potřebuje.

Disable adblock

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

psí jídlo

Příspěvekod VeronikaL. » Pá Ún 04, 2005 11:28

Děkuju Pavle a Veronice za rady.
Asi nakonec dojdeme k podobným závěrům.
Dávám psům taky kuřecí maso, starému kokršpanělovi bez kůží, a k tomu rýži nebo těstoviny, ty granule Hills stejně nechce pořád jíst, takže za mě vlastně vyřešil, jak často mu je budu dávat. A až je sní, už je kupovat nebudu.
Mrkev v omezeném množství můžou taky.
Smectu jsem ještě nezkoušela, mladšímu kokrovi, který je na průjmy hrozně náchylný, jsem dávala živočišné uhlí. Tu Smectu doma máme, tak ji případně taky zkusím.
Dáváte psům taky ještě jiné maso, než drůbeží? A dáváte ho syrové, nebo jen vařené? Mně veterinář doporučil syrové, ale to může akorát kocour, protože oba psi po něm mají silné zažívací problémy. A jiné než kuřecí jim vlastně nedávám - kvůli financím a staršímu kvůli dietě.
Občas dám Theodorovi (starší kokr) kosti, miluje je. Slyšela jsem ale, že by je jako starší pes vůbec neměl. Dáváte psům kosti?
(Mladší je nemůže, protože tak strašně hltá, že po nich má ve stolici krev, a to se bojím, aby si něco neprotrhl, takže má smůlu...).
A ještě, když jsme na fóru pro činčily: Kocour pojídá jako neobyčejnou delikatesu činčilí bobky, a párkrát se dobýval činčilám do násypníčku na granule a asi dvě jim sežral... :lol:

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Ún 04, 2005 11:41

Kosti by starší psy neměli dostávat vůbec, když už tak jen chrupavky. Kosti špatně rozkoušou a může být problém se zažíváním. Ten náš má pak průjem. My dáváme jen maso drubeží a vařené bez kůže.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod VeronikaL. » Pá Ún 04, 2005 11:49

Když jsem naposledy koukala do příspěvků v tomhle tématu, neviděla jsem příspěvek Terezky, která asi psala současně se mnou, takže taky díky za odpověď.
Náš veterinář nemá granule rád, takže mi pro psy žádné nedoporučil. Já jsem se rozhodla asi zůstat u Acany, protože se mi zdá docela kvalitní, je cenově mnohem dostupnější než Hills, a k tomu Hillsu by se asi nemělo dávat nic jiného (aspoň to tam píšou), takže mám trochu strach, abych nakonec za drahé peníze nepředplatila psovi problémy. :x
Terezko, psala jsi, že Tvá labradorka dostává kloubní výživu. Co jí dáváš?
Náš Theodor (kokr, 11 let) má velké problémy s klouby, vždycky mu pomáhal Calcigel (kdežto ostatní přípravky moc ne), ten teď ale zcela přestal být k dostání. Objevila jsem od stejné firmy CalciPlus, což se mi zdá být podobné složením tomu Calcigelu, akorát tam píšou, že je to pro štěňata, což 11ti letý pes není... Ale protože nic jiného zatím nemáme, dávám mu to, a zatím jsme spokojeni, pes nekulhá.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Kosti

Příspěvekod VeronikaL. » Pá Ún 04, 2005 12:00

Veronika napsal:Kosti by starší psy neměli dostávat vůbec, když už tak jen chrupavky. Kosti špatně rozkoušou a může být problém se zažíváním. Ten náš má pak průjem .

Theodor má zuby dobré, kouše pomalu a myslím dobře, nikdy mu po kostech nic nebylo, průjem mu spíš stavějí. Kdyby šlo jen o to zažívání, tak by je asi mohl, ale mám takový dojem, že by neměl ani z dietních důvodů (ledviny, játra...). Zatím mě někdy "ukecá", takže je tak 1x za 10 dnů dostane, ale zase jsi mě nahlodala tom, že by je vůbec neměl. Taky už mě napadlo sundat jen chrupavky, to je prý i dobré na klouby.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Ún 04, 2005 13:46

Já dávám Terince na klouby Canvit Chondro (Maxi), jsou to ochucené tabletky, takže to ráda baští, což je pozitivní. Kúra trvá 8 až 10 týdnů a dávkování je napsané na obalu. Je to asi nejlepší cenově dostupný preparát, asi 230 Kč za 250g balení. Doktor nám doporučoval daleko dražší, přišlo mi to zbytečné, pokud v našem případě jde jen o prevenci.
Jinak kosti nedáváme, ne chrupavky a šlachy...a hovězí kost nesežere. Syrové maso Terince nedávám, upřednostňuju tepelné zpracování ať už kvůli bakteriím apod.
Průjmem Terinka netrpí, jen když dostane větší množství nějakého pamlsku nebo lidského jídla. Granule si nemohu vynachválit, dokonce se jí i leskne srst(krémové barvy).

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Ún 04, 2005 13:47

Mě to poradil veterinář, že už je starý a kosti by špatně trávil. A kdyby byly třeba ostré, mohly by mu udělat pěknou paseku ve střevech. Nechci tě nijak strašit, to ne!!!! Já raději kosti nedávám jen chrupavky. Pak mu kupujeme ty měkké tyčinky pro psy a granulky, ale to už jsem tu psala, aby měl nějaké zpestření. Můžu říct, že toho kuřecího masa se snad nikdy nepřejí, pořád ho hltá a chutná mu :lol:
Dáváme mu teď ve stáří jíst dvakrát denně a po trochách, zase aby si nezatížil streva. měl poslední dobou problémy, ale už je to v pořádku. teď z něj asi dělám úplnýho starýho dědka, ale on ještě pořád běhá a hraje si :D Jen to jídlo jsme museli upravit. Žádně konzervy, kosti a sladké dobrůtky, musí se bez toho obejít...

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Drůbeží krky

Příspěvekod VeronikaL. » Stř Ún 09, 2005 14:39

Dáváte svým psům drůbeží krky? Naši psi je milují, samotné krky jim pomohou od začínajícího průjmu, je to levné... Ale Theodorovi (11 let) je radši už nedávám, když nemá jíst kosti kvůli dietě. A zase nevím, jestli to není přehnaná opatrnost. (V chytrých knihách jsem se o tom nedočetla nic).

Radka.S

Mam 11letou kokrspanelku

Příspěvekod Radka.S » Stř Ún 09, 2005 14:49

Ja mam zlatou cistokrevnou kokrspanelku bez papiru. Co si pamatuju, ze zacatku jsme ji krmili konzervama a taky granulema(Pedigree), a nekdy co dum dal (myslim maso). Posledni tri roky chodime k mladymu veterinari, kterej je fakt super. Rikal, ze KONZERVY NEDAVAT v zadnym pripade (ze tam semelou kdo-vi co). Moje znama byla nedavno ve firme PROPESKO(delaji tam konzervy) a rikala, ze videla, jak do toho melou mysi a ruzny hnusy. Spoustu jich prej uz tam museli vyhodit, protoze v tom byli cervi a smdelo to prej strasne... Nas veterinar nam doporucil davat granule, ale ne zadny Pedigree(na ty nadaval!),ale takovy ty sakra drahy-myslim, ze mezi nimi byly i ty Hills. Ja mam doma jejich seznam-ted si neumuzu vzpomenout, co tam jeste bylo. A jinak jen kureci maso s ryzi a zeleninou. Jo a prej se nemaji psum vubec davat kosti-ucpavaji streva. To je tak vse, co vim... A musim rict, ze nase Dina se ma cile k svetu (5.unora mela 11.narozky :D ).

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Stř Ún 09, 2005 14:49

Když byl Bertík mladší, tak krky taky dostával, ale od takových 10 let mu je už nedáváme. Ale tomu tvému mladšímu pejskovi bych se to nebála dávat, tak proč ne.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Výživa psa

Příspěvekod VeronikaL. » Stř Ún 09, 2005 15:21

Radka.S napsal:KONZERVY NEDAVAT v zadnym pripade (ze tam semelou kdo-vi co). Moje znama byla nedavno ve firme PROPESKO(delaji tam konzervy) a rikala, ze videla, jak do toho melou mysi a ruzny hnusy. Spoustu jich prej uz tam museli vyhodit, protoze v tom byli cervi a smdelo to prej strasne... Nas veterinar nam doporucil davat granule, ale ne zadny Pedigree(na ty nadaval!),ale takovy ty sakra drahy

Souhlasím s tím panem doktorem, že konzervy bývají hrozné, zvlášť ty levné, slyšela jsem, že úplně nejhorší jsou superlevné granule (typu výhodná koupě 20kg za 150Kč) ze supermarketů apod.
Pedigree jsme taky nějakou dobu dávali a už se mu obloukem vyhýváme, podobně jako Whiskas pro kočky je to samé koření a dochucovadlo, ale nezdravé a nevýživné.

Chtěla bych se ještě zeptat:
1. Dáváte jako přílohu JEN rýži? Střídám ji s těstovinami, a někdy jsem dávala psům i celozrnné rohlíky - když zbyly a musely se spotřebovat. Ale možná se má dávat jen ta rýže, ráda se nechám poučit.
2. Jak připravujete to kuřecí maso? Nějak se nemůžu odhodlat vykosťovat ho a sundavat kůži ještě ze syrového, protože je s tím moc práce, takže vařím stehna celá najednou, pak sundám kůži (část dám kocourovi, který je opačný typ, než mladší pes, a trpí spíš na zácpy), oberu z kostí, a dám psům, po přípravě jídlo poleju pár lžičkami velmi zředěného vývaru z těch kuřat, protože to psi zbožňujou.
3. Jakou dáváte psům zeleninu kromě mrkve? A jak často? A syrovou nebo vařenou?

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Stř Ún 09, 2005 15:55

Já tedy dávám jen rýži, protože nic jiného nepapká, ale když ti jí i těstoviny tak proč ne. Celá stehna uvařím i s kůží ve vodě bez soli. Pak teprve kůži sloupnu, maso oberu z kostí a dávám s rýží. Všechno neslané!!! Já dávám syrovou mrkev, tak jednou, dvakrát za 14 dní mu jí nastrouhám do jídla. Jinou zeleninu mi nesní. Ani mě žádná jiná vhodná nenapadá.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Příspěvekod VeronikaL. » Stř Ún 09, 2005 16:09

Taky vařím bez soli. Pokud psi nějakou sůl potřebují, dostane se jim jí vrchovatě, když dostanou nějaký "lidský mls" (nedokážu zabránit tomu, aby je ostatní část rodiny vůbec nekrmila).
Asi tedy vaříme s Veronikou stejně.
Těstoviny naši psi žerou naopak radši, nad rýží se někdy "ofrňujou".
S mrkví jsem byla trochu bezradná, zkusím to podle Veroničina návodu.
Ještě k těm konzervám:
Před nějakou dobou jsem Theodorovi koupila drahé konzervy EUKANUBA, které by měly být taky supertřída. Pes se zatvářil hrozně, jako kdyby chtěl radšíi umřít hlady, než pozřít něco tak ohavného. Mně se taky zdálo, že konzerva divně smrdí - ne jako zkažená, ale nějak prapodivně synteticky. A to stojí jedna 60,-Kč.
Takže jsme zjistili, že ani tudy cesta nevede.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Stř Ún 09, 2005 16:53

Já myslím, že tímhle jídlem vůbec nic nezkazíš, my už Bertíka takhle krmíme asi rok a je v pořádku,od té doby už žádné problémy se zažíváním nebyly.

XXX

Příspěvekod XXX » Stř Ún 09, 2005 18:14

vymazane
Naposledy upravil(a) XXX dne So Dub 02, 2005 19:44, celkem upraveno 1 x.

Radka.S

RECEPT OD PANA DOKTORA

Příspěvekod Radka.S » Stř Ún 09, 2005 20:41

Pan doktor mi rekl, ze nejlepsi je: uvarit cele kure ve vode(nesolit!), muzeme tam pridat i zeleninu, nejlepe mrkev, pote kure i zeleninu vyndame a v te same vode uvarit ryzi(ryze pak taky voni po mase). Potom staci jen obrat kure od kosti a smichat ho s ryzi a se zeleninou. Nasi Dine to hrozne moc chutna! Nadelam z toho vzdycky nekolik porci, kdyz toho je nejak vic, porce nasackuju a dam zmrazit.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Ún 09, 2005 21:44

Ahoj!
Terince někdy krčky dáváme, oberu z nich maso a rozlámu na jednotlivé obratle, ale jinak kosti nedáváme vůbec. Terinka hrozně hltá a mohlo by lehce dojít k poranění střeva, není s tím sranda. Když už dostane jeden chod maso, tak s přílohou buď rýže, nebo těstoviny a přesto ještě dám trochu granulí, aby to měla výživnější. Je to děsná popelnice a spokojí se i se suchou rýží, jí úplně všechno, takže s tím si hlavu dělat nemusím.
Pokud jde o granule, jsem zarytý odpůrce těch levných maxipytlů z hypermarketů, nemá to snad žádnou výživnou složku. Já osobně dávám kvalitní, cenově přijatelné Purina Excellent, 15 kg za 850,- od doktora. Kvalitních značek je dost a bývají i mnohem dražší. V souvislosti s tím bych chtěla upozornit na značku Eukanuba, že prý se sem dováží odněkud jinud než byla ta původní a že kvalitou vůbec neodpovídá ceně, tak že to chce opravdu zjistit zemi původu, abyste nekoupili drahý blaf.
Konzervy Propesco jsou úplně ty nejhorší na světě!!! To mi ani nemusíte říkat. Všechno, co dávám psovi, předem ochutnávám(granule, konzervy, paštičky, cokoliv) a Propesco je něco naprosto šíleného, už jen ty rozemleté kosti, "maso" podivné chuti nastavované rýží. My kupujeme Darling, není to nic moc, ale je v tom nějaké maso a minimum namletých kostí, dobře voní i chutná, dokonce bych si představila dát ty kousky masa do guláše, v hospodě by to nikdo nepoznal :wink: .

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Voříšek

Příspěvekod VeronikaL. » Čt Ún 10, 2005 9:02

Valkyrien napsal:moji rodicia maju 12 rocnu sucku malickej poulicnej rasy.ca.3kg. cely zivot jedla ludsku stravu, ked sme skusili psiu bolo jej strasne zle, zvracala a mala hnacky. je v skvelej kondicii a tesi sa dobremu zdraviu. :D

I to je možné, maličkatí voříškové se obecně těší velmi dobrému zdraví a dožívají se vysokého věku, tak feničce přeju, aby se ještě dlouho těšila ze života. V tomto případě bych ji samozřejmě krmila dále tak, jak je zvyklá.
Obecně ale psi lidské jídlo jíst nemají, odborníci před tím dost varujou.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Rady pana doktora

Příspěvekod VeronikaL. » Čt Ún 10, 2005 9:06

Radka.S napsal:Pan doktor mi rekl, ze nejlepsi je: uvarit cele kure ve vode(nesolit!), muzeme tam pridat i zeleninu, nejlepe mrkev, pote kure i zeleninu vyndame a v te same vode uvarit ryzi(ryze pak taky voni po mase). Potom staci jen obrat kure od kosti a smichat ho s ryzi a se zeleninou. Nasi Dine to hrozne moc chutna! Nadelam z toho vzdycky nekolik porci, kdyz toho je nejak vic, porce nasackuju a dam zmrazit.

Tak to děkuju za radu, to mě nenapadlo uvařit v té samé vodě i rýži, určitě to zkusím.
Já bohužel nemám mražák, protože se rozbil, a teď slouží jako skříňka, takže musím skladovat v lednici, ale něco se do zásoby taky připravit dá.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Granule a konzervy

Příspěvekod VeronikaL. » Čt Ún 10, 2005 9:15

Terezka napsal: V souvislosti s tím bych chtěla upozornit na značku Eukanuba, že prý se sem dováží odněkud jinud než byla ta původní a že kvalitou vůbec neodpovídá ceně, tak že to chce opravdu zjistit zemi původu, abyste nekoupili drahý blaf.
Konzervy Propesco jsou úplně ty nejhorší na světě!!! To mi ani nemusíte říkat. Všechno, co dávám psovi, předem ochutnávám(granule, konzervy, paštičky, cokoliv) a Propesco je něco naprosto šíleného, už jen ty rozemleté kosti, "maso" podivné chuti nastavované rýží. My kupujeme Darling, není to nic moc, ale je v tom nějaké maso a minimum namletých kostí, dobře voní i chutná, dokonce bych si představila dát ty kousky masa do guláše, v hospodě by to nikdo nepoznal :wink: .

Tato informace o EUKANUBĚ docela zapadá do mé velice špatné zkušenosti s tímto krmivem, už ho nikdy nekoupím, člověk aby na to měl zvláštní výplatu a pak je to blaf.
Propesco atd. je hrůze, nebrat.
S Darlingem velké zkušenosti nemám, docela se mi osvědčil Friskies. Mám i granule pro staré psy Friskies, a zdají se mi docela slušné, ale co já vím, azse takový odborník nejsem.
Pokud potřebuju přidat granule do vařeného jídla, dávám staršímu Theodorovi právě ty Friskies senior a mladšímu granule Astor, to je takové "střední horší" krmivo, ale co jsem se informovala, není tam ani nic moc výživného, ale ani nic moc špatného, takže jako "doplněk" jídla to asi stačí. (Nechci přidávat ta prémiová krmiva do jiného jídla, protože se to prý nemá, že je tam moc bílkovin, a já nevím čeho ještě.)
Když jim dávám granule zvlášť, má Matěj ACANU a Theodor ACANU a nyní železné zásoby HILLS.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Ún 10, 2005 11:50

Nejsem odborník na granule, ale důvěřuju svému veterináři, jinak čtu časopis Svět psů a mám oblíbenou knížku PES-plemena, výchova, chov(tak nějak se jmenuje). A to o té Eukanubě říkala jedna paní u nás na poli(tam chodíme venčit), co chová psí šampióny(královské pudly) a ta toho o špičkových krmivech ví hodně. Jenže co je špičkové, to si většinou my, zájmoví chovatelé, nemůžeme dovolit.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Ovesné vločky

Příspěvekod VeronikaL. » Pá Ún 11, 2005 10:09

Dáváte svým psům ovesené vločky? Já to někdy zkouším, spíš krátce vařené než syrové (všudypřítomná hrozba průjmu), ale ne moc často. Ale vím, že někteří mí známí psům vločky dávají (mojí mámě se kdysi povedlo je dávat kocourovi, a on je jedl, nechápu, jak to dokázala...).

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”