Voliera, klec, terarium

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Voliera, klec, terarium

Příspěvekod jakubcincila » Stř Kvě 06, 2009 20:44

Nikolletta napsal:Dobrý den,
sháním pro našeho broučka volieru (vysokou klec) nebo terarium (bylo by možná lepší), jak bude vysoké je mi jedno (čím vyšší, tím líp), ale hloubka maximálně do 70cm a šířka do 1m. Bohužel si nemůžu dovolit pořídit nové. Byla bych moc šťastná, kdyby měl někdo přebytečné a rád se ho zbavil jen za symbolickou cenu.
Jen Opava, Ostrava a blízké okolí. (bohužel jsem zjistila, že přepravit velkou věc na větší vzdálenost je velmi, ale velmi nákladné)
Předem děkuji za tipy...
Kontakty:
ICQ: 334878196
E-mail: nikolletta@centrum.cz


co se zkusit podivat do bazaru koupit si nejakou skrin dle tvych predstav a jen tam dodelat dvurka policky a vybavu co by jsi dala do voliery... podle me nejlevnejsi reseni

Disable adblock

Avatar uživatele
Nikolletta
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Stř Kvě 06, 2009 11:52
Místo/Bydliště: Opava

Příspěvekod Nikolletta » Stř Kvě 06, 2009 20:49

Nad tím už jsem taky uvažovala, jen jsem na takové věci kapku levá ... když pominu fakt, že nevím jak na to, tak nepominu ten, že bych si zcela určitě ublížila... :oops:

jakubcincila
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Po Bře 09, 2009 10:10
Místo/Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jakubcincila » Stř Kvě 06, 2009 22:43

no tak s tim muzem neco udelat... mam to k tobe kousek a do auta nalozim i velke veci :D tak jestli chces staci se ozvat:)

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Příspěvekod Pajafa » Čt Kvě 07, 2009 8:39

Jenom pozor činčily nesmí být v teráriu! Píše se to v každé knížce o chuvu činčil a tady na foru si můžeš přečíst proč. Pro činčilky je vhodná klec, voliéra nebo vestavěná skříň. Jo a co se týká té stvaby ze skříně zvládně to úplně každý. Já dělala něco takového úplně poprvé v panelákovém bytě na koleně a můžeš se podívat do mé galerie, jak to dopadlo. Člověk se toho nesmí bát, jo a finančně mě to vyšlo na 600,-Kč.
Takže hodně štětsí.

Disable adblock

Avatar uživatele
Nikolletta
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Stř Kvě 06, 2009 11:52
Místo/Bydliště: Opava

Příspěvekod Nikolletta » Čt Kvě 07, 2009 17:51

Děkuji vám... S tím terárkem jste mě šokli... Mám doma 2 knížky a ani v jedné jsem se to nedočetla... Asi to ještě jednou zvážím...

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » Čt Kvě 07, 2009 17:58

Já vím že terárko není ideální a nemělo by být, ale my jsme první činčilu měli v terárku a nikdy se nic nestalo. Zezačátku jsme to nevěděli. Měli jsme ho tam dost dlouho asi jsme měli víc štěstí než rozumu. Dneska mají činičlky velký "panelák". Předělané 2 staré skříně. Rozhodně jsou spokojené mají dost místa a tak se ani nezlobí když to občas nevyjde s pouštěním. :oops: :oops: :wink:

Avatar uživatele
Nikolletta
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Stř Kvě 06, 2009 11:52
Místo/Bydliště: Opava

Příspěvekod Nikolletta » Čt Kvě 07, 2009 18:48

Trochu nechápu co by se jí mohlo stát... No pohledám na fóru a rozhodně si to přečtu... :) Děkuji za rady. A pokud by přece jen měl nědo tu voliéru, byla bych moc ráda...

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Čt Kvě 07, 2009 19:00

Nikolletta napsal:Trochu nechápu co by se jí mohlo stát... No pohledám na fóru a rozhodně si to přečtu... :) Děkuji za rady. A pokud by přece jen měl nědo tu voliéru, byla bych moc ráda...


Činčily trpí na plísně a jejich kožich nesnáší vlhko je potom takový splihlý.Prostě to pro činčilku není vhodné bydlení

Avatar uživatele
Nikolletta
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Stř Kvě 06, 2009 11:52
Místo/Bydliště: Opava

Příspěvekod Nikolletta » Čt Kvě 07, 2009 19:21

Plačková Kamila napsal:
Nikolletta napsal:Trochu nechápu co by se jí mohlo stát... No pohledám na fóru a rozhodně si to přečtu... :) Děkuji za rady. A pokud by přece jen měl nědo tu voliéru, byla bych moc ráda...


Činčily trpí na plísně a jejich kožich nesnáší vlhko je potom takový splihlý.Prostě to pro činčilku není vhodné bydlení


Aha, tak to jo...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Kvě 07, 2009 20:03

hlavním důvodem, proč činčila nesmí být v teráriu je vysoká vlhkost. činčily v něm trpí. Jsou to zvířata, které mají radi chladnější suché prostředí. Nehledě na to, že do terária těžko přimontuješ poličky, aby mohla činča skákat:-)

Avatar uživatele
Jana Škrdlíková
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: So Kvě 16, 2009 23:48
Místo/Bydliště: Brno

Výška

Příspěvekod Jana Škrdlíková » Ne Kvě 17, 2009 0:08

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, proč, když se píše, že činčila nesmí mít klec vyšší než metr, jsou na fotkách velké skříně. Vždyť přece činčily mají dobré tlumiče, když umí skákat do výšky. Náš bruník si nestěžuje na svou předělanou skříň, dokonce když je puštěnej, tak utíká zpátky do své klece, než aby hopsal po pokoji:P

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Kvě 17, 2009 11:56

může mít vyšší :-) Ale je dobré dát do jednoho metru patro s dirou pro průlez. Je to kvůli bezpečnosti...ono když ti pada činčila ze dvou metrů až na dno, tak to neni moc hezký pohled a může si ještě u toho všechno zlámat.

Avatar uživatele
Jana Škrdlíková
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: So Kvě 16, 2009 23:48
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Jana Škrdlíková » Ne Kvě 17, 2009 19:18

Tak to je jasný. Náš Bruník má ve své kleci nejvyšší místa v pokoji, takže se mu ani moc nechce být venku, když nemůže být tak vysoko:D Je to mazel:D

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Příspěvekod Pajafa » Út Kvě 19, 2009 20:06

Ahoj nechci zakládat nové téma, tak jsem si říkala že se zeptám tady. Budu o prázdninách trávit nějaký čas u babi na venkově a chtěla bych si vzít činču sebou. Máme tam opravdu velkou a krásnou voliéru. Bohužel je již trochu starší a bude potřebovat pár úprav mimo jiné i nátěr. Nevíte někdo jaký nejedovatý nátěr na kov je nejvhodnější? Díky

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Kvě 19, 2009 20:32

zeptej se v prodejně, že chceš nátěr na železo, neškodlivý pro děti ;-)

Avatar uživatele
faník
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 182
Registrován: Ne Kvě 17, 2009 12:13
Místo/Bydliště: Klatovy (blízko Plzně)

Příspěvekod faník » Pá Kvě 29, 2009 17:55

uhm ne terarium jen klec :wink:

Avatar uživatele
Jana Škrdlíková
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: So Kvě 16, 2009 23:48
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Jana Škrdlíková » Pá Kvě 29, 2009 18:30

Pajafa napsal:Ahoj nechci zakládat nové téma, tak jsem si říkala že se zeptám tady. Budu o prázdninách trávit nějaký čas u babi na venkově a chtěla bych si vzít činču sebou. Máme tam opravdu velkou a krásnou voliéru. Bohužel je již trochu starší a bude potřebovat pár úprav mimo jiné i nátěr. Nevíte někdo jaký nejedovatý nátěr na kov je nejvhodnější? Díky


A nemůžeš si tu klec vzít s sebou? Chlupáč aspoň nebude mít takovej šok ze změny prostředí, když bude ve svým.

Avatar uživatele
Nikolletta
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Stř Kvě 06, 2009 11:52
Místo/Bydliště: Opava

Příspěvekod Nikolletta » Pá Kvě 29, 2009 18:40

Já jsem někde četla, že činčily jsou ze změny nadšené... Jako že mají co zkoumat... Samozřejmě nemyslím šoky jako změna majitele apod. Ale naše Hryzka, jak se v kleci nebo v pokoji něco změní, tak je jako u vytržení a furt kolem toho radostně hopsá a oňufává to... :lol:

Avatar uživatele
Nikolletta
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Stř Kvě 06, 2009 11:52
Místo/Bydliště: Opava

Příspěvekod Nikolletta » Pá Kvě 29, 2009 18:59

Mimochodem, voliéra bude... Objevili jsme šikovného a ochotného kamaráda a už máme i inspiraci. :) Tak snad vše výjde podle plánu a třeba i líp...

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Příspěvekod Pajafa » Pá Kvě 29, 2009 22:55

A nemůžeš si tu klec vzít s sebou? Chlupáč aspoň nebude mít takovej šok ze změny prostředí, když bude ve svým.


Bohužel to nemůžu mám činčilu v přestavěné skříni a tu opradu s sebou stěhovat nemůžu, ale vzhelem k tomu, že k babičce jezdím v létě vždy na delší pobyt, myslím že bude dobře když si tam na tu voliéru zvykne. Pak bude mít dvě místa, kde se bude cítit jako doma. Navíc myslím, že tu klec tam bude milovat je obrovská a hlavně v létě je u babičky v baráku chládek a ne pařák jak v panelákovém bytě. Takže myslím, že se jí tam bude celkově líbit.

Host

moja cila

Příspěvekod Host » Ne Kvě 31, 2009 20:32

mam problem a nemam vela casu na to aby som mojej cile robil klietku
nemate nejaky kontakt na niekoho kto s tym robi ?? alebo kto to predava alebo niekoho komu zomrela moj e-mail www.Midriak2@Azet.sk[/b]

Avatar uživatele
Nikolletta
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Stř Kvě 06, 2009 11:52
Místo/Bydliště: Opava

Re: moja cila

Příspěvekod Nikolletta » Ne Kvě 31, 2009 20:41

Ivo napsal:mam problem a nemam vela casu na to aby som mojej cile robil klietku
nemate nejaky kontakt na niekoho kto s tym robi ?? alebo kto to predava alebo niekoho komu zomrela moj e-mail www.Midriak2@Azet.sk[/b]


No záleží kolik peněz do toho půjde... něco se dalo na www.aukro.cz . Tam se dají voliery sehnat...

Host

odpoved

Příspěvekod Host » Po Črv 01, 2009 17:07

dakujem

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Črv 01, 2009 18:34

Nemas vo svojom okoli nejakeho sikovneho stolara? Ten by to urcite zvladol. :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”