Kolotoč

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » So Črv 06, 2009 16:39

Jana L napsal:Taky si myslím že na tom není nic špatného činčila tam běhá jen když se jí chce,nikdo ji nenutí a když nechce, tak ji tam nikdo nedonutí. Takže proč né? Je to každého věc jestli kolotoč bude mít nebo ne.

Ano, nenutí ji, ale příliš na výběr nemá. Může skákat z poličky na poličku nebo vlézt do kolotoče. Pokud by byla puštěná v dostatečně velké místnosti a stejně lezla běhat do kolotoče, pak by jí to asi vážně bavilo. Ale v kleci jsem zástancem toho, ať si činča trochu zaskáče a počká na večerní výběh.
Jiná věc je, pokud možnost proběhnout se nemá. Pak může být kolotoč tohoto provedení vhodná náhrada. Pozor ale, pokud jsou činče v kleci dvě, aby náhodou druhá nepřišla k úrazu. Jde přece jenom o dost velké setrvačné hmoty. Provedení je jinak pěkné, když nic jiného, alespoň přibude další věc na hlodání :lol: .
A ještě námět pro kutily (já se k tomu nedostanu :evil: ): co tak zkusit vyrobit běhací pás? Stejný jako bývá ve fitness. Snad by stačilo ke protilehlým poličkám připevnit válce a natáhnout pás. Výroba je určitě náročnější, ale využívání by bylo pro činču přirozenější. Ovšem je třeba domyslet detaily, aby se nemohla nikde skřípnout.

Disable adblock

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » So Črv 06, 2009 19:08

Terezka napsal:Ještě bych dodala, že ten kolotoč lze z klece vyndat, aby nedošlo k tomu, že by činčila běhala, až by se uhonila.


Já jí tam dám šutr,.. tedy teď už ne dovnitř, kdy mě přesvědčila, že pro ní není problém kilovej kámen vytáhnout ven. Dávám ho tam jako takovej klín a ono se to pak točit nemůže a má smůlu.

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » So Črv 06, 2009 19:12

STYRO napsal:...
A ještě námět pro kutily (já se k tomu nedostanu :evil: ): co tak zkusit vyrobit běhací pás? Stejný jako bývá ve fitness. Snad by stačilo ke protilehlým poličkám připevnit válce a natáhnout pás. Výroba je určitě náročnější, ale využívání by bylo pro činču přirozenější. Ovšem je třeba domyslet detaily, aby se nemohla nikde skřípnout.


No, tak to by podle mě s tyranou hraničilo mnohem víc,.. když si vezmeš, že ten pás se točí aktivně a činčila by neměla možnost to zastavit (což u kolotoče má) - opačně to nejde, tanhle pás pasivně fungovat nebude.

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » So Črv 06, 2009 19:59

Natočil jsem jedno nové video,.. moc si nevšímejte, jak je ten kolotoč křivej. Tohle je uplně první, kdy jsem technologický postupy neměl uplně dokonalý. :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=c6CBYXVYOwo

Disable adblock

Avatar uživatele
Jana L
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 435
Registrován: Stř Dub 15, 2009 10:29
Místo/Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jana L » So Črv 06, 2009 21:19

Každý má svůj názor my kolotoč nemáme . Když se večer vypustí tak to mají taky jednotvárné, jenom běhají. Máme velkou skřín a činčily pouštíme i když ono se jim zas tak moc ven nechce. Když je vypustíme tak většinou sedí pod televizí na videu nebo na květináči. Moc neběhají asi se vyběhají a vyskákají doma. Nevím. Každopádně bych jim klidně kolotoč pořídila aby měla další možnost zabavit se. Ale to je jen můj názor. :wink:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Črv 06, 2009 21:38

Styro měl jistě namysli pás, který se uvádí dochodu vlastním pohybem, žádný motorek :).

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » So Črv 06, 2009 22:39

Terezka napsal:Styro měl jistě namysli pás, který se uvádí dochodu vlastním pohybem, žádný motorek :).


No, to je mi jasné, ale tak to nefunguje a ani fungovat nemůže.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Črv 06, 2009 23:42

Ani já si to nedovedu u zvířátka představit, že by pás uvedl do provozu nějakou vlastní silou. Třeba to Styro víc rozvede.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Črv 08, 2009 12:46

Terezka napsal:Ani já si to nedovedu u zvířátka představit, že by pás uvedl do provozu nějakou vlastní silou. Třeba to Styro víc rozvede.

Je to vastně "rozvinutej" kolotoč. Stejně jako když skočí v kolotoči a on pod ní ujede, tak by fungoval i pás. Je tam ale pár detailů, které třeba domyslet popř. odskoušet. Kupř. když se zastaví činča v kolotoči, tak by se s ní měl setrvačností točit dál. Protože je činča ale v nejnižším bodu, tak proti setrvačné energii působí polohová (činču by mělo zvednout) a kolotoč se zastaví. Tohle by u pásu nebylo, takže činču by odvezlo spátky na začátek :lol: . A stejné je to pokud by se chtěla předbíhat: v kolotoči to má pak vlastně "do kopce", na pásu ne. Možná stavitelná třecí brzda.

Avatar uživatele
Wenduska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: Út Črc 21, 2009 10:58
Místo/Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Wenduska » Stř Črc 22, 2009 15:50

A smím - li se ptát, kolik by u tebe stál takovej kolotoč?

Avatar uživatele
FiffiQ
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Čt Pro 06, 2007 20:21
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod FiffiQ » Čt Črc 23, 2009 10:26

Všechno info zde: http://kolotoc.degu-web.net/

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Ne Ún 07, 2010 10:30

ajojky
no ja mám tiež ten to kolotoč :D . A musím uznať, že je naozaj dobrý, len si musia moje činčilky všimnúť, že načo sa má používať :lol: . Lebo zatiaľ ho okukávajú, ohrýzajú.....a dnu jedine ak tak preskúmajú a idú von....ale v noci som pristihla samčeka ako už prešlapáva...tak dúfam, že si zvyknú aj ostatné :) .
Ja som ho kúpila v Maďarsku bo som tam musela ísť a som skočila aj kuknúť do zverimexu, bo u nás na Slovensku som nič nevidela. Ja som ho kúpila za cca 600sk.

Avatar uživatele
Janulle
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 220
Registrován: So Led 09, 2010 20:26
Místo/Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolotoč

Příspěvekod Janulle » Ne Ún 07, 2010 11:36

Mi se ty fotky neukatujou :(

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolotoč

Příspěvekod minlub » Ne Ún 07, 2010 13:06

Janulle napsal:Mi se ty fotky neukatujou :(


To mě taky ne- už je autor vymazal z galerie,tak máme smůlu :o

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Ún 19, 2010 13:59

Já jsem nedávno koukal na klasickej kolotoč u osmáků ve Vaňkovce. Jeden běhal a druhej mu tam strkal hlavu. Ta boční výstuha ho vždy udeřila po hlavičce. Ne že by ho to mělo zabít, ani nevypadalo že mu to vadí, ale koukat se na to ještě pár minut tak začne bolet hlava mě :roll: .

Avatar uživatele
Terdule
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: Stř Říj 28, 2009 9:34
Místo/Bydliště: Zdice

Příspěvekod Terdule » Út Ún 23, 2010 15:03

Terezka napsal:Ani já si to nedovedu u zvířátka představit, že by pás uvedl do provozu nějakou vlastní silou. Třeba to Styro víc rozvede.


Tak mě tak napadá, že by tam uvnitř pro samovolný pohyb měly určitě být ložiska, teda takový ty válečkový- jako na výrobní lince :D

Avatar uživatele
jan.svehla
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 59
Registrován: Út Kvě 11, 2010 3:20
Místo/Bydliště: Benešov u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jan.svehla » Po Kvě 24, 2010 22:48

Tady se řešilo, že běhání v kolotoči není pro činčilu přirozené, ale podle mě je to o tom, co to zvířátko baví a co ne. Člověk taky není primárně stvořený k tomu, aby plaval a plavat chodíme skoro každý. Je to pouze o tom jí toho dopřát s mírou, ne - aby se tam uběhala. Podle mého to ale není nic proti ničemu, když to činčilku baví, tak ať si zaběhá a myslím, že "FiffiQ" to svojí činčilce zařídil velmi dobře, když se bojí z klece :wink:

Host

Příspěvekod Host » Stř Kvě 26, 2010 22:59

Dobrý večer, mohl by jste mi prosím poslat foto kolotoče a napsat cenu. Předem děkuji Monika

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”