Mladá činčilka???

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Stř Zář 27, 2006 21:37

vyfotit bohuzel nemuzu :( ale vazila jsem ji asi pred tydnem a mela 500g vzhledem k tomu ze jsem ji pred tim nikdy nevazila ale typla bych tak max.350-400g pred prazdninama,byla porad nejaka moc malinka i kdyz uz ji mel byt rok nejak nerostla ale to asi mela po mamince byla taky mala anajednou je ksoro vetsi nez samecek :lol: a taky o dost baculatejsi uplne ji pretikaji boky :lol: no treba je fakt jen zmlsana :) ale nevim jestli je to mozne ale kdyz jsem ji mel ana rukach tak jsem citila v brisku takovou kulicku-vacek a dole byl tvrdsi :) no nemam s tim zkusenosti neni to jako s kockama kdy ti mimca muzu spocitat podle boulicek v brisku :) nez se nase kocka okotila pekne mimisci kopali vypadala jako priserka gremlins kdyz ji hodili do vody :lol: :lol:

Disable adblock

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Út Říj 03, 2006 19:20

Obrázek
furt nic :roll: :roll: :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Říj 03, 2006 19:40

držím palečky :wink: ............kolik teď váží??

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Út Říj 03, 2006 21:03

a na kdy vychází(zel) 111den kdy spolu sameček a samička kamarádili :lol: :oops: ? :lol: nám na matematika vyšla +- 2dny

Disable adblock

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Stř Říj 04, 2006 11:05

Tak na vaze ji bohuzel vubec uz neudrzim nechce postat ani vterinku. a myslim z ejsem je zacala seznamovat tak v pulce kvetna az na konci kvetna-takze pocitam ze uz jsou spolu 4 mesice+- pul mesice.nez prisla rije to mohlo byt takovych 25 dni takze jestli se to povedlo hned na poprve tak by mohla mit to mimi tak: dejme tomu ze 25.5.jsem je dala k sobe + 25 dni k zacatku rije-jestli se to povedlo tedy na poprve toho zhruba 20.6. tak zhruba kolem 11.-12.10. by mohlo mimi byt ale je to s velkymy plusy a minusy..... :wink: :roll: :)

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Stř Říj 04, 2006 11:10

no to je příští týden tak se nech překvapit!
ty naše první mimi měli zpoždění víc jak 1/2roku už jsme si mysleli že nic nebude a jaký to pak bylo překvapení po noční.... a ještě větší že za 111dní byli další.....

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Stř Říj 04, 2006 11:19

:lol: :lol: no toho se bojim nejvis nechci je oddelovat ale ona i kdzy j tehotna tak si misak proste nenecha nic vymluvit a neustale po ni skace vrti ocasek jak vztekly,vrci u toho a hopsa po ni a ona chudak jen odevzdane kouka a uhyba :lol: :lol:

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Stř Říj 04, 2006 11:28

to znám :lol: :lol: jsou všichni stejní... :lol: :lol: my opět oddělovat budem mamča si musí odpočinout

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Stř Říj 04, 2006 11:39

:lol: :lol:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Říj 05, 2006 14:02

taky jsem teď už jak na trní, čekám to kolem desátého... teda ne já, ale Kikinka, samozřejmě :wink: . Už je krásně kulatá, líná a v domečku spí zásadně na boku... vážila jsem jí před dvěma týdny a to měla o 150g víc než obvykle, takže to tipuju na dvě, když bude všechno v pořádku... už se moc těším :D

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Čt Říj 05, 2006 14:21

tak to ti gratuluju!!!radeji nebudu rikat ze bychom to mohly mit tak nastejno,bo zase nic nebude :lol: !ta moje na boku nespi spala tak pred dvouma mesici ted porad spi oprena s hlavickou na vetvi -takze spi jakoby neustale ve stoje-asi to neni moc pohodlne ale je to jedina moznost kdy ji mysak nezavali pod tihou lasky :lol: !gratuluju a uz se tesim na tve fotecky-nez budu ja nejake mit to bude cekat mimi podruhe...

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Říj 05, 2006 16:15

Janča napsal:taky jsem teď už jak na trní, čekám to kolem desátého... teda ne já, ale Kikinka, samozřejmě :wink: . Už je krásně kulatá, líná a v domečku spí zásadně na boku... vážila jsem jí před dvěma týdny a to měla o 150g víc než obvykle, takže to tipuju na dvě, když bude všechno v pořádku... už se moc těším :D


tak jsem to zatraceně zakřikla.... před chvílí mi volal přítel, že jsem už zase babička!!! :D Takže jsem to zase prošvihla, ale hlavně že je všechno v pořádku, mám strašnou radost! Zatím vím jen to, že jsou dvě (jak jsem předpokládala, v tom mi ten odhad vyšel), obě černobílý strakatý!!!! a maj se čile k světu, a Kikinka se vzorně stará... Takže všechno jak má být, už se nemůžu dočkat večera, až dorazím domů a konečně je uvidím :D . Jo, a doba březosti přesně 107 dní :wink:

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Čt Říj 05, 2006 16:28

Janča napsal:
Janča napsal:taky jsem teď už jak na trní, čekám to kolem desátého... teda ne já, ale Kikinka, samozřejmě :wink: . Už je krásně kulatá, líná a v domečku spí zásadně na boku... vážila jsem jí před dvěma týdny a to měla o 150g víc než obvykle, takže to tipuju na dvě, když bude všechno v pořádku... už se moc těším :D


tak jsem to zatraceně zakřikla.... před chvílí mi volal přítel, že jsem už zase babička!!! :D Takže jsem to zase prošvihla, ale hlavně že je všechno v pořádku, mám strašnou radost! Zatím vím jen to, že jsou dvě (jak jsem předpokládala, v tom mi ten odhad vyšel), obě černobílý strakatý!!!! a maj se čile k světu, a Kikinka se vzorně stará... Takže všechno jak má být, už se nemůžu dočkat večera, až dorazím domů a konečně je uvidím :D . Jo, a doba březosti přesně 107 dní :wink:

Tak to "babičce" posíláme gratulaci! :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Čt Říj 05, 2006 17:46

gratulujeme a těšíme se na fotečky... :lol:

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Pá Říj 06, 2006 13:29

Pani tak to gratuluji aslepe zavidim :) a preju vsechno nej hlavne at sou mamina i oni zdravi :) .jen takova mala otazecka kdyz se teda uz narodi to cernobile strakate miminko tak jake z nej nakonec muze byt???nebo muze byt porad strakate i kdyz vyroste???diky :oops: :)

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Říj 06, 2006 16:30

tak konečně jsem se sem zase dostala, budu muset ty informace trochu poupravit... Míra byl z těch mimin tak na větvi, že jen spočítal ocásky a jak se hemžily obě pod mámou, tak viděl dvakrát to stejný - takže počet souhlasí, ale je to jedna černobílá holčička (hlavička celá skoro černá, tělíčko bílý kromě prstýnku na ocásku) a jeden standartek kluk. Váha včera večer: Holčička 46g, kluk 48g, takže krásný baculatý miminka. Maj se čile k světu, jen holčička má trošku problémy s očičkem - nestihla jsem vyndat písek, a má z toho zánět spojivek - zatím ho jen vyplachuju heřmánkem, vypadá to že se to lepší; a taky přes noc trochu zhubla (asi na 42), ale teď už má zase svou váhu a chlapeček přibral - už má 50. Akorát jeden problémek mám, oba mají na spodní straně kořene ocásku ranku, vypadá to že je oba Kikinka nějak zranila, setkali ste se s tím někdo? ošetřuju taky jen heřmánkem...

A boruvko, podívej se na fotky flíčka - jako miminko je v galerii jako jeden z mých čtyřčátek, jako adolescent je v galerii Maxo - ten byl dost podobnej tý holčičce z tohohle vrhu...

A fotky budou, ale nevím jak rychle - bohužel táta ztratil paměťovou kartu do foťáku, takže je to složitý. Ještě jsem se vám ani nestihla pochlubit s klecí a už se budu chlubit s mimčama :)

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Říj 06, 2006 17:11

tak už jsem tam dala jednu jejich fotečku, vyfotila jsem je aspoň naším starým foťákem, plus jsem tam přidala ještě tu novou klec... :wink: Tak se můžete mrknout a pokochat :D

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Pá Říj 06, 2006 18:49

Ta ranka moze byt z toho ako ich tahala zo seba pocas porodu.To sa zahoji:-) Udrzuj ranky v cistite.mozes ich 1x vycistit zmiesaninou peroxidu a vody.

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Pá Říj 06, 2006 19:34

No jsou mooooc krasnoucci pani :) :) :) gratuluju aflicek je taky nadherny :wink: :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Říj 06, 2006 19:40

gratuluju!!!!!!!:-)))) Jsou opravdu nádherní 8) 8)

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Říj 09, 2006 12:51

tak ranky už jsou zahojený, očičko už je taky v naprostým pořádku, a oba hezky přibíraj - holčička má 54g, kluk už 62 - bude to nejspíš pořádnej macek po mamince :)... Jo, a už mají i jména - Shrek a Fiona :D

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Po Říj 09, 2006 12:59

Janča napsal:Jo, a už mají i jména - Shrek a Fiona :D

To je zprávný :lol: jak romantický :wink: a nebude jim pak líto když půjdou od sebe? :cry:
Jinak přejem ať rostou do krásy!

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Říj 09, 2006 16:02

Janča napsal:... Jo, a už mají i jména - Shrek a Fiona :D

A na Oslíka se zase nedostalo...:cry: Obrázek

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Říj 09, 2006 18:35

STYRO napsal:
Janča napsal:... Jo, a už mají i jména - Shrek a Fiona :D

A na Oslíka se zase nedostalo...:cry: Obrázek


Tak třeba příště 8)

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Út Říj 10, 2006 18:04

ete nic....... :( ........

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”