Směsky: ano či ne?

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Využívám ke krmení směsi?

Ano
12
20%
Ne
34
57%
Po přetřídění
14
23%
 
Celkový počet hlasů: 60

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Směsky: ano či ne?

Příspěvekod STYRO » Ne Zář 02, 2007 22:48

Tak si tady můžeme probrat, jestli je možno využít ke krmení činčil směsky. Já tvrdím že ano. Kdo nebude souhlasit, dostane BAN :evil: , kdo bude mít jiný názor, dostane BIG BEN :twisted: a kdo bude tvrdit opak obdrží BIM BAM :!:

Disable adblock

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Ne Zář 02, 2007 22:49

.. a už je to 50:50 ;)

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Ne Zář 02, 2007 22:50

:lol: :lol: :lol:
No musím uznat, že občas se najde směska, která by škodlivá být nemusela. Ale většinou tím nekrmím.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Zář 02, 2007 23:25

A kdo tam dal ano? Já jsem na to úplně zapomněl :lol: .
Já tedy směskou přímo nekrmím, ale využívám ji jako zdroj mlsek. Prostě ji proberu a mám různý mlsky a granule se senem co zbydou jdou do misky kterou mají k dispozoci při výběhu.
Jinak probírám to při věnčení, takže činče místo běhání škemrají, jestli něco nezbyde :wink: .

Disable adblock

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Zář 03, 2007 7:59

ja nedavam zmesku.....zatial nie...

Petra Baková
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Út Črv 05, 2007 14:38
Místo/Bydliště: Převážně Kolín

Příspěvekod Petra Baková » Po Zář 03, 2007 11:17

Já teda směskou krmím, jednou týdně dostanou do misky a k tomu jim přidám nějaký další mlsky. jinak z tý směsky vyberu slunečnici, po tý mají ošklivý kožíšky. moji prní činču sem krmila převážně směskou a na vršek lžici granulí a činča byla ve vynikajícím stavu. i doktorka se divila že je tak pěkná. třeba mě za to ukamenujete ale co, když je myšák zdravý a má krásný kožíšek a dobrou váhu proč ne

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Zář 03, 2007 11:21

Petra Baková napsal:Já teda směskou krmím, jednou týdně dostanou do misky a k tomu jim přidám nějaký další mlsky. jinak z tý směsky vyberu slunečnici, po tý mají ošklivý kožíšky. moji prní činču sem krmila převážně směskou a na vršek lžici granulí a činča byla ve vynikajícím stavu. i doktorka se divila že je tak pěkná. třeba mě za to ukamenujete ale co, když je myšák zdravý a má krásný kožíšek a dobrou váhu proč ne


to je kazdeho vec cim krmi....ja vzdy len upozornim...a zalezi to na dannom cloveku...

Petra Baková
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Út Črv 05, 2007 14:38
Místo/Bydliště: Převážně Kolín

Příspěvekod Petra Baková » Po Zář 03, 2007 11:25

jo to máš pravdu. já dám občas na radu ostatních a na jejich zkušenosti ale se směskou sem zatím problémy neměla, je sice pravda že co chodím sem jim směsky dám méně ale i tak to mají pořád v jídelníčku. Já sama musím přijít na to co je pro moje myšánky nejlepší. každá činča žere něco jiného. mě třeba nechtěli granule vůbec zřát tak sem musela přejít na směsky a když sem kupovala 4 činčilu tak ta byla prý krmena jen králičími granulemy.a je taky v dobrým stavu.

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Zář 03, 2007 11:28

Petra Baková napsal:jo to máš pravdu. já dám občas na radu ostatních a na jejich zkušenosti ale se směskou sem zatím problémy neměla, je sice pravda že co chodím sem jim směsky dám méně ale i tak to mají pořád v jídelníčku. Já sama musím přijít na to co je pro moje myšánky nejlepší. každá činča žere něco jiného. mě třeba nechtěli granule vůbec zřát tak sem musela přejít na směsky a když sem kupovala 4 činčilu tak ta byla prý krmena jen králičími granulemy.a je taky v dobrým stavu.


krmenie zmeskami sa moze prejavit neskor.....
ja som nemala problem s mojim cincilacikom prejst na granule.... :)

Petra Baková
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Út Črv 05, 2007 14:38
Místo/Bydliště: Převážně Kolín

Příspěvekod Petra Baková » Po Zář 03, 2007 11:30

mě prostě granule samci nechtěli žrát,přitom samice je žerou normálně. ale kluci prostě NE! a když sem jim to začala přimíchavat do směsky tak vyžrali směs ale granule tam zůstali.

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Zář 03, 2007 11:33

Petra Baková napsal:mě prostě granule samci nechtěli žrát,přitom samice je žerou normálně. ale kluci prostě NE! a když sem jim to začala přimíchavat do směsky tak vyžrali směs ale granule tam zůstali.


su to potvorky :wink: :D

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Po Zář 03, 2007 11:36

Já směsku zásadně nedávám. Nikdy ani jako pamlsek!!! Na druhou stranu občas myškám taky přilepším nějakým tím mlsáním jako jsou jablíčka (sušená i čerstvá), šípeček, růžové lístky... sušená kopřiva. "Zdravějších" možností je mnoho tak proč propagovat tu nejméně zdravou? Děti také nekrmíme čokoládou že?

Moje stanovisko je jasné: Směsku NIKDY!!!


Dostanu BIM BAM :lol:???

Petra Baková
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Út Črv 05, 2007 14:38
Místo/Bydliště: Převážně Kolín

Příspěvekod Petra Baková » Po Zář 03, 2007 11:37

hmm čokoláda :lol: :lol:

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Zář 03, 2007 11:39

Tak potom aj ja sa hlasim k BIM BAM :D :wink: :lol:

Avatar uživatele
Michaelle
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Út Kvě 15, 2007 13:46
Místo/Bydliště: Havirov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michaelle » Po Zář 03, 2007 17:59

Ze zacatku sem smesku davala taky a to jen proto protoze nic jineho nechtel.Jednoho dne sem vysypala smes do kose a dala granule.Samozrejme ze rano byla miska plna.Na druhy den mel hlad tak zbastil vse co bylo v misce.Od te doby jen granule.Jako pamlsek sipek,rozinku,vlocky a chleba ale to jen malokdy.

Avatar uživatele
lululík
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 464
Registrován: So Dub 07, 2007 13:26
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lululík » Po Zář 03, 2007 18:03

Michaelle napsal:Ze zacatku sem smesku davala taky a to jen proto protoze nic jineho nechtel.Jednoho dne sem vysypala smes do kose a dala granule.Samozrejme ze rano byla miska plna.Na druhy den mel hlad tak zbastil vse co bylo v misce.Od te doby jen granule.Jako pamlsek sipek,rozinku,vlocky a chleba ale to jen malokdy.

Já směs dávala Fištíkovi asi 2roky než jsem narazila na tohle super forum a nepřišla na to že směska je NEVHODÁ.
Myslím že směskou asi začínal skoro každý...
Zajímalo by mne jak začínala Alice... :idea:
Alice,řekneš nám prosím jak jsi začínala Ty :?:
Děkují předem :wink:

Avatar uživatele
Michaelle
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Út Kvě 15, 2007 13:46
Místo/Bydliště: Havirov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Michaelle » Po Zář 03, 2007 18:14

Jenomze ja dostala od chovatele granule kdyz sem cumacka kupovala.On je nechtel tak sem koupila smesku.Jeste sem si rikala, takove granule vzdyt se z toho nemuze nazrat.Takove nic a smeska vypadala tak pekne barevne.Ale vis jak se rika...krasne navenek,hnusne uvnitr.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Zář 03, 2007 19:42

V dobré směsce jsou věci, které činčily můžou, a nemusím kupovat z každého půl kila. Kupř. já používám ze směsi rozinky, svatojánský chlebíček, šípek, ovesné vločky, sušenou mrkev, lisovanej hrách a kukuřici, nějaké zrní a pak ty spekané kousky. Všechno ale jenom jako mlsky z ruky, a protože se to ještě prokládá pampeliškou, kopřivou, šípkovými puky a lístky, bodlákem a pod. tak toho dostávají jenom minimum. Protonemohu z každého kupovat pytlík. I tak mi to vydrží několikrát déle než granule z té směsi.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Zář 04, 2007 12:22

Ja som zmesku nikdy nedavala. Mna naucili skusenejsi pouzivat len ciste granule tak som sa nastastie zmeske vyhla a nikdy ju nebudem pouzivat. Mojim cincilam vyhovuju granule + doporucene mlsky ako jablko, hrozienka, lucerka ....

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Zář 04, 2007 13:03

taky si myslim, že směska jaká koli neni dobra...dyť přece nemůžeme vědět, jestli jim něco nechybi?? V granulích máme jsitotu, že tma je co potřebujou..a to jsou i vitaminy a mineraly.
Každej den dostanou bud jablko anebo pampeliškovej list...pamlsky používám jen u mrňat na ochočeni.
Činčilky mi nijak nestrádaj, má krásnou nemastnou srst...takže to bude v pořádku:-)

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Zář 04, 2007 13:52

Vždyť granule a seno mají jako hlavní potravu, směska slouží jenom jako zdroj pamlsků :wink: .

kovbojicek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 174
Registrován: So Lis 04, 2006 17:45

Příspěvekod kovbojicek » Út Zář 04, 2007 14:20

alice, nebo styro co to je lucerka???

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Zář 04, 2007 14:25

to je vojtěška, ne?

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Út Zář 04, 2007 14:35

ahoj, nejsem zastánce zverimexových směsek jako krmiva (jsou to přeci jen pamlsky)... Ale dobře namíchaná směs obilovin a vojtěšky a pochutin s vitamíny neuškodí...
M.
PS: směsí od té doby co mám víc činčil nekrmím, je to moc pracné a dražší než granule (míchala jsem si vlastní směsi, protože Barča granule odmítala a byly jí cítit kosti)...

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Zář 04, 2007 17:49

tuta napsal:ahoj, nejsem zastánce zverimexových směsek jako krmiva (jsou to přeci jen pamlsky)...

O tom tady celý čas vykládám :roll: :lol: . Krmím granulemi a senem a směs slouží jako zdroj pamlsků (tedy mimo jiných) :wink: . Netvrdím že je to úplně správné, ale mohlo by to být akceptovatelné. Navíc si myslím že činče prospěje malá změna jídelníčku, tedy alespoň z věcí které jí neubližují.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”