Otlaky pacek

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Otlaky pacek

Příspěvekod TaaraK » Ne Pro 07, 2014 10:27

Ahoj všichni činčiláři :)
Chtěla bych vás poprosit o radu... Včera jsem u jedné své činčilky objevila, že má zadní nožku trošku oteklou, zarudlou a teplou... Hned dnes ráno jsme jeli k veterináři a ten nám řekl, že to má s největší pravděpodobností chronický otlak a že jediné co s tím můžem dělat je mazat. Předepsal nám Bactroban - je to antibiotická mast, že máme mazat několikrát denně a říkal, že možná změna podestýlky by pomohla... :roll: Používáme dřevěné peletky... Činčilka je normálně čilá, žere i pije. Myslíte, že to opravdu mohou být otlaky a že můžu udělat něco víc? Děkuju moc za každou radu [-o<

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Otlaky pacek

Příspěvekod Dantha » Ne Pro 07, 2014 21:05

Dřevěné peletky můžou otlaky způsobovat. Doporučuji změnit podestýlku na nějakou měkčí. Například lněná podestýlka, ASAN nebo hobliny. Možná že alespoň po dobu léčby by ten ASAN byl nejvhodnější. Je měkoučký, nepráší a nebude se jí na namazanou tlapku tolik lepit, jako hobliny nebo len :-)

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Otlaky pacek

Příspěvekod TaaraK » Ne Pro 07, 2014 22:06

Pokusím se ho co nejdříve sehnat... Jen mě trochu u veta zarazilo, že nám dal jen mastičku, i když antibiotickou... čekala jsem spíš normální atb... snad ví co dělá a bude se to zlepšovat [-o<

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Otlaky pacek

Příspěvekod Dantha » Ne Pro 07, 2014 22:56

Pokud otlak nekrvácí, tedy není v místě otlaku otevřená rána, tak předpokládám, že mastička a změna povrchu činčilce pomůže. O otlacích se toho dá najít celkem hodně na různých stránkách o králíčcích a o morčátkách. Tato zvířátka většinou tráví velkou část života na dně klece a tak se u nich otlaky objevují častěji. Takže určitě i tam se dá najít moho informací jako třeba že na otlaky výborně funguje idulona nebo balzám na tlapky od MVDr Pantůčka. Co však zabírá jednomu jedinci, nemusí automaticky fungovat i na druhého. Myslím, ale, že to bude dobré :-)

Co se ASANu týče, koukala jsem, že teď dělají nějakou novou řadu s aktivním stříbrem, to by mohlo být pro naprosto ideální neboť by bylo zvířátko v téměř sterilním prostředí a navíc předpokládám, že díky aktivnímu stříbru nebude podestýlka tak zapáchat. Zatím jsem ji ale ještě nezkoušela, takže nemohu srovnat s klasickým ASANem

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”