týrání zvířat

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Dub 19, 2011 22:48

Víš, ono je to jen o zkušenostech a znalosti, pokud znáš práci s el. obojkem, tak pes trpět nikdy nebude a nikdy nebude docházet k těmto ohavnostem - tomu rádoby kynologovy bych nakopala ***.
A každého psa lze odnaučit tahat, ale zas k tomu potřebuješ zkušenosti,tvý známí jsou s prominutím blbci, kteří se nenaučili pracovat se psem a mysleli si, že obojek to vyřeší... Tomu psovi mohli tak akorát ublížit, pokud neví, jak se s tím zachází, tak ať to nepoužívaj... :wink:
A ano, je to o trpělivosti, ale když už vidíš, že dva roky se to nikam nehlo, tak je potřeba vyzkoušet něco jiného... :wink:

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Dub 19, 2011 23:19

jaky moji znami?Ja nemam a nikdy bych nemela zname, kteri by tyrali, nebo takhle jednali se psem, aby ho lamaly elektrosokama, jako ten hnusak

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Stř Dub 20, 2011 0:22

Myslím, že vnímáte elektronické obojky moc přímočaře. Zkuste se nad tím trošku zamyslet. Samozřejmě, že tento obojek patří do ruky pouze dospělým, duševně vyspělým lidem, kteří umějí ovládat své emoce a mají zkušenosti s výcvikem psů. Každý člověk i pes je jinak citlivý, sama jsem si na sobě obojek zkoušela, prvních několik impulsů jsem necítila, další brněli a ty nejvyšší byly nepříjemné, ale ne vyloženě bolestivé. Dnes seženete obojky, které mají velkou stupnici impulsů (15-35), jsou vybaveny vibračním i zvukovým signálem.
To, že elektronické obojky nejsou zlo vám jistě rádi potvrdí majitelé hluchých pejsků. Najednou mají možnost pejskovu pozornost venku nějak upoutat, dát mu najevo, že se něco děje, že je volají k sobě atd. Mám doma pitbullteriéra, od štěňátka jsme se mu věnovali, chodili pravidelně mezi psy, ke koním, na cvičák atd. Vše bylo v pořádku, dokud pejsek nepřišel do puberty a ač jsme již měli v té době složené základní zkoušky, všechen dosavadní výcvik byl k ničemu. Začal být agresívní vůči psům i ostaním zvířatům, poslušnost absolutně nulová. Po poradě s veterináři jsme se rozhodli pro kastraci, naštěstí se tím vyřešil problém s agresí, ale poslušnost byla stále v nedohlednu. Žádné osvědčené metody, které se "standardně" používají nezabíraly. Na cvičišti jsme to rozebírali a bylo mi doporučeno zkusit elektronický obojek, zprvu jsem se tomu bránila, ale nakonec jsme jej vyzkoušeli a začali cvičit s el. obojkem. Po velmi krátké době se vše vrátilo do starých kolejí, pejsek poslouchá jako hodinky. Díky el. obojku jsme si nezkazili vztah mezi sebou, naopak se náš vztah posílil, pejsek neví, odkud ten "kousanec" tenkrát přišel a ač ho na delší procházky nosí pravidelně "pro jistotu", použiji ho sotva párkrát do roka. Máme 100% přivolání, nehoní zvěř, já jsem v klidu a hafan je šťastný, že nemusí chodit celý život jen na vodítku.
Opravdu je rozdíl, jestli vám na přivolání nepřijde malý pejsek nebo 40ti kilový pitbull, ze kterého mají lidé všeobecně strach a i když si nikoho nevšímá, tak okamžitě hysterčí.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Dantha » Stř Dub 20, 2011 9:46

Co se týče elektrického obojku, mám s ním výbornou zkušenost. Můj pes ke mě přišel už jako dospělý, byl zvyklý se toulat a lovit zvěř. Je to kříženec teriéra, takže je hrozně akční, miluje dlouhé procházky a rád běhá na volno. Bohužel taky rád stopuje a honí zvěř. Se psíkem chodíme na cvičák, takže povely zná. Jen když je v lese, tak má spoustu jiných starostí než chodit na přivolání.
Loni na podzim mi přišel do rukou elektrický obojek. Učila mě s ním slečna, která na něm cvičila svého psa, takže mi vysvětlila principy používání a naučila mě ho správně používat. Můj pes není hlupák a tak pochopil během chvíle, že na přivolání prostě musí přijít. Od té doby začal přivolání chápat jako nutnost. Celou zimu jsme chodili na volno i bez obojku a pes poslouchal jako hodinky.
Teď na jaře zase začal nějak vlčit a tak jsme si vypujčili od známé elektrický obojek. Pejsek si hodně rychle vzpomněl, že ke mě znamená, že má přijít. Obojek teď nosíme jenom do lesa (pro jistotu) a za celou vycházku ho nemusím vůbec použít. Jinak chodíme všude na volno a pes je zlatíčko. Může si běhat jak chce, může si dělat co chce ale ví že musí přijít.

Ze začátku jsem měla k těmhle obojkům velký odpor, ale zjistila jsem, že když se používají s rozvahou, mohou psovi pomoci pochopit různé povely a vybudovat mezi psem a pánem stálejší a lepší pouto plné důvěry. Je to na každém, jestli se rozhodne používat stopovačku, el. obojek nebo chodit se psem na vodítku. Ale myslím si, že pokud s něčím nemá člověk zkušenost, je zbytečné to odsuzovat.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Dub 20, 2011 11:29

Ja jsem nepolemizovala ohledne techto obojku, ale ostre jsem kritizovala elektrosoky.Jinak pritel nikdy nemusel tento obojek pouzit, tak nevim a to ma velke mollosy, kteri byvaji tez tvrdohlavi vseobecne.
Nezavrhuju ho, ale jak pisete, pouze v rukou zodpovedneho cloveka, ktery s nim umi zachazet a ne nejaky debil, ktery tim tyra psa a chce ho lamat.Ten kynolog z Liberecka, co jsem ho zminovala, bylo nekde na nej video, jak byl u toho pristizen a natocen, tak to byla hruza.Ten vlcak lital doslova vzduchem a rval, asi ho tim nutil stekat.Az ho najdu, tak ho sem dam.A to mel myslim ten obojek.A resilo se to, jako tyrani.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

nalez ztraceneho psa

Příspěvekod jasmin » Stř Dub 27, 2011 14:03

Tak, tohle uz snad neni fakt mozny.Svet se v pr...obraci.Toho zmetka, nebo zmetky predhodit hladovejm tygrum malo.
http://vas.cas.sk/clanok/3876/mafianske ... u-psa.html

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: nalez ztraceneho psa

Příspěvekod Wulfina » Stř Dub 27, 2011 15:11

chudák bulík... :cry:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Stř Dub 27, 2011 15:18

No to ne :evil:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Dub 27, 2011 15:53

Opravdu, aby se clovek uz bal podivat na zpravy na netu, v televizi uz je nesleduju nekolik mesicu.A tam jsem nasla tenhle odkaz bez cenzury, jak ho nasli:-(.
Ja jen doufam, jako u vsech podobnych pripadu, ze se ta svine usmazi jednou v pekle, nebo bude za sveho uboheho zivota neskutecne trpet.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Dub 27, 2011 19:59

Přestupek proti majetku, fakt výborný.
Je to ohavný, vůbec nechápu, proč tohle někdo dělá.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Dub 27, 2011 22:25

Taky me ten komentar, kdyz to setrili uplne sokoval.To by se z nasich a jejich zakonu amici asi vosypali.Tam, nebo ve Svycarsku by dostal takovej flastr a pokutu ten zmetek, ze by se z toho po....
Neni nic hnusnejsiho, nez si vyrizovat neco pres tvory, kteri za nic nemuzou, opravdu ubozak nejvyssiho kalibru.Snad to neudelal zase nekdo pro zabavu, jako je toho cim dal vic a jeste si to tocej na mobily:-(
Ja ale porad verim tomu, ze na kazdou svini se ta voda uvarila a uvari.

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Stř Dub 27, 2011 22:38

To je strašný,fakt že jo.Lidi jsou strašný prasata :evil: .

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Dub 27, 2011 22:52

To ne, psasata ne, to urazime ty oproti takovym lidskym bestiim vpodstate nadherne a inteligentni tvory.Pouze zrudy, hovada a dusevni mrzaci, jine slovo pouzit nejde.
Prase by tohle nikdy neudelalo.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

nejvetsi hnus

Příspěvekod jasmin » Stř Dub 27, 2011 23:27

No,a to neni jedina hruza, nasla jsem tam nechtene jeste tohle a to me teda vazne krev vre.Tak tyhle dve svine dostat do rukou,nechtejte vedet, co se mi honi hlavou.Tak tady v tomto konkretnim pripade jen moc moc doufam, ze budou po zbytek zivota neskutecne trpet a jeste predtim si je nekdo najde a dostanou aspon poradnou nakladacku.Je neuveritelne, ze ta mrcha uz ma pry dalsi stene a tamto dle diskuse tak brutalne umucila jen proto pry, ze nebylo papirove.Co jednou proboha by udelala se svym ditetem treba?Tyhle zrudy lidske, je jedno, zda jsou mladistvi, nebo ne by meli byt okamzite verejne popraveny pro vystrahu ostatnim podobnym psychopatum, skoda kriminalu na ne, jeste je zivit z nasich dani.Je mi z toho uz vazne zle, co se deje a co roste za deti a mladez.A jeste to byli kynolozky, neuveritelne.Dle diskuse se ale jedna o dost nebezpecne a agresivni holky, takze minimalne by meli byt za tohle zbavene svepravnosti a dozivotne izolovane, nez to zopakuji treba na cloveku, diteti, ponevadz tohle neni ani trochu normalni.
http://vas.cas.sk/clanok/3739/studentky ... esili-ho-a umlatili-kladivom.html
http://vas.cas.sk/clanok/3753/prehovori ... m-zil.html

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: nejvetsi hnus

Příspěvekod Wulfina » Čt Dub 28, 2011 8:53

Tak tyto videa jsme už viděla, a o holčinách četla, jejich rodiče zaplatí pokotu a holky na škole dostudovali... ovšem život štěnda už to nevrátí... :?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Dub 28, 2011 9:49

No, tak to se muze stat jenom u nas, nebo nasich sousedu blizkych, opravdu absurdistan.Jak muzou takove stvury nechat dostudovat v oboru, kde se dela se zviraty?To je proste neco sileneho.Ty dve nemuzou byt normalni po dusevni strance, kdyz tohle dokazaly a kazdy takovyto agresivni jedinec by mel byt vyloucen trvale ze spolecnosti lidi, jako to delali stari rimani nejlip.Nejhorsi je, ze takoveto bestie budou mit jednou deti a co z nich vychovaji?Dalsi bestie a lidske zrudy, takze je to nekonecny pribeh.A co me sokovalo nejvic, ze hned po tom brutalnim cinu uz ma ta bestie dalsi stene:-(

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Dub 28, 2011 21:47

Dneska zas bylo ve zprávách,že se našla utopená štěnata :( to je fakt děsný už,je to čim dal tim častější. Já bych vyhledala v okolí člověka,kdo má tu fenu té rasy a majitelům bych zlamala ruce,taková nezodpovědnost,nechat připustit fenu a pak utopit štěnata :evil:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Dub 29, 2011 12:22

Bohuzel, dokud se tady nezmeni zakon a tresty, jako jinde v civilizovanych zemich a takovi parchanti nebudou mit dozivotni zakaz chovani jakehokoliv zvirete a nebudou pravidelne kontrolovani, jako tam, zvireci policie, advokati, tak se nezmeni nic a bude toho cim dal vic.Tady je opravdovy raj pro vsechny zmetky diky tem smesnym trestum.:-(
Pry bylo ve zpravach i dalsi, ze nejaky farmar mel zubozene kone, kravy, vyhladovele, nemohouci, prikryte dekama, nemouzou ho najit, fakt krasna to zeme a hlavne lid v ni.:-(

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Pá Dub 29, 2011 15:35

No, nejen u nás to je takhle debilní. :(
http://aktualne.centrum.cz/zpravy/krimi ... ?id=632324
Půl roku je naprosto směšnej trest. Ani nechtějte vědět, co bych s hajzlem, kterej tohle dokázal udělat, udělala já.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Dub 29, 2011 20:37

No to je strasny. nemam slov.A jsou tam jeste horsi clanky a obrazky nekde z ciziny take, az se mi udelalo zle, jak tam je fotka psa s nejakym plechem pribitym do krku.Clovek je vazne nejvetsi hnusak na svete.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » So Dub 30, 2011 18:16

cože?? až půl roku??? to je až???? :evil: :evil: :evil: já bych mu dala doživotí,aby měl aspon 25 let.Kdyby to někdo udělal dítěti,tak by nedostal přece až půl roku :cry: :cry: :cry:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Dub 30, 2011 23:09

No, ja bych ho spis rada videla privazaneho tez tak, ze by se nepohnul, bez jidla, vody, na mraze a jeste denne poradnej ran bejkovcem.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Ne Kvě 01, 2011 11:03

kdyby se mi ten člověk dostal pod ruky tak bych ho asi zabila.....bych mu uděla to samé...chudák pes :cry:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 01, 2011 11:38

Ja bych Verusko v techto pripadech za sebe nerucila tez.A bohuzel, pokud se u nas celkove nezmeni zakony a tresty a asi nejen u nas, jak vidno a tykovehle zrudy budou defakto beztrestni, tak asi lidem vazne muze dojit trpelivost a vezme pak spravedlnost do svych rukou.
Tady davam odkaz na patecni zpravy na Prime, kde televize tryznitele primo tocila a zpovidala a jeho arogance, drzost a vysmech tem tyranym zviratum nezna mezi.A dle vseho o tom vedel i starosta a neresil to, asi mu to bylo putna a jeste keca, ze o tom nemel ani poneti.Kdyby lidem nedosla trpelivost s necinnosti a nedali podnet televizi, tak zvirata budou neskutecne trpet dal.A to si ten barbar rika farmar:-(.Kdyz takoveto zabery vidim, tak fakt chapu vegetariany a vegany.
Je to v archivu patecnich zprav z 29.5 na Prime.Pri komentarich toho chlapa a starosty vazne hodne svrbi ruka.:-(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Kvě 01, 2011 13:09

Je to tady, skoro na konci:-(.Zabery z te farmy jsou ale opravdu otresne,takze predem upozornuju radeji.Je to nekde za Prahou
http://prima.stream.cz/zpravodajstvi-pr ... -29-4-2011

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”