Stelivo ASAN

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
moje89
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: Út Říj 30, 2007 15:20
Místo/Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Stelivo ASAN

Příspěvekod moje89 » Čt Lis 29, 2007 17:17

:idea: Chtěla jsem se zeptat jestli někdo máte zkušenosti s ekologickým stelivem pro domácí zvířata Asan...Ve zverimexu mi to nabídli že je to prý z papíru a prý to perfektně saje.A také se to dá ekologicky zlikvidovat buďto spláchnout do záchodu nebo zkompostovat... :?: :?: :?: :idea:

Disable adblock

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Čt Lis 29, 2007 21:43

Asana nebrat.

Zkoušela jsem jej a jsem z něj velmi zklamaná. Po dvou dnech začne srmdět. Poměr cena/výkon absolutně nevyhovuje - moc drahý. Dle výrobce má vydržet 5-6 týdnů jako kočičí záchod. Nevydří.

Navíc je vyroben z barevného papíru a činčily jej požírají, což není 2x vhodné vzhledem k tomu, že je napuštěn nějakou desinfekční látkou. Dle mého je pro hlodavce nevhodný.

Zkoušela jsem jej na činčilách a morčatech.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ajtik » Čt Lis 29, 2007 22:32

Já jsem ho zkoušela na králíčkovi a místo bílého jsme měli modrého ušáka.Radím nekupovat :!:

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Pá Lis 30, 2007 7:39

Ja som este tuto znacku ani nevidela...

Disable adblock

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Pá Lis 30, 2007 10:34

ja ji zkousela na kocourovi a nebyl vubec spokojeny :roll: po dvou dnech jsem to musela vyhodit, sice to hezky saje, ale smrdi :? jo pry je to odpad z materialu ze ktereho se vyrabi damske vlozky atd.
vypada to takto

Obrázek

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Pá Lis 30, 2007 12:07

tohle sem jeste nezkousela mě se osvědčili hoblinky :lol:

Avatar uživatele
Barča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 319
Registrován: Út Říj 02, 2007 13:09
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Barča » Pá Lis 30, 2007 12:13

Vůbec nevím že tohle existuje,ale jak to tak čtu tak je to dobrej kšunt :?
Já používám Jonáše.

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Pá Lis 30, 2007 13:21

presne tak...ja som to nevidela..

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Pá Lis 30, 2007 15:24

Asan uz tu byl kdysi a pry se resilo ze zpusobil ucpani zaludku kralickovi..ja bych to asi neriskovala..saje ale nepohlcuje pachy- presne jako detske pleny :( .. :wink:

Avatar uživatele
Barča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 319
Registrován: Út Říj 02, 2007 13:09
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Barča » Pá Lis 30, 2007 15:25

Tak aspon nejsem sama kdo o tomto výrobku nevěděl.Ale zase na druhou stranu sem ráda že ho neznám,protože jak sem četla tak stím nikdo nemá dobré zkušenosti.

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Pá Lis 30, 2007 16:14

Barča napsal:Vůbec nevím že tohle existuje,ale jak to tak čtu tak je to dobrej kšunt :?
Já používám Jonáše.
Taky koukám a taktéž používáme Jonáše a jsme na výsost spokojení :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
moje89
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: Út Říj 30, 2007 15:20
Místo/Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod moje89 » Ne Pro 02, 2007 11:10

No tak jsem ráda že jsem ho nekoupila a napřed se zeptala...

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Ne Pro 02, 2007 11:35

Asan prezentovali ho na Propetu v brně jako podestýlku vhodnou také pro hlodavce - bylo mi to tak řečeno. Koupila jsem si dva balíky, ale nebyl to dobrý nápad. U nás v obchodě nejsou k sehnání, tak jsem ho koupila přes internetový obchod. Cena cca 300,-- i s dopravou. Spotřebovala jsem oba balíky za 14 dní. Druhý den v kleci začal smrdět a musela jsem ho vyměnit. Od steliva požaduji aby vydrželo co nejdéle a já nemusela každý druhý den uklízet klece, aby dobře pohltilo případné pachy a hlavně aby bylo cenově přijatelné. Asan nevyhobuje ani jednomu kritériu.

Hobliny jsou mnohem lepší a cenově přijatelnější. A uspokojivě splňují všechna má kritéria.

Jonáš, to je snad nejlepší stelivo na trhu, ale při počtu teď již 7 klecí je finančně neúnosný. Pro jednu-dvě klece je idelálním řešením. 20l balení vyjde na cca 250,-- a vydrží dva měsíce. Jeho nejlepší vlastností je že výborně nasákne a NESMRDÍ! Jen trošku víc práší.

Kukuřičnou podestýlku jsem ještě nezkoušela.

Avatar uživatele
Barča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 319
Registrován: Út Říj 02, 2007 13:09
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Barča » Ne Pro 02, 2007 11:54

lwici napsal:Asan prezentovali ho na Propetu v brně jako podestýlku vhodnou také pro hlodavce - bylo mi to tak řečeno. Koupila jsem si dva balíky, ale nebyl to dobrý nápad. U nás v obchodě nejsou k sehnání, tak jsem ho koupila přes internetový obchod. Cena cca 300,-- i s dopravou. Spotřebovala jsem oba balíky za 14 dní. Druhý den v kleci začal smrdět a musela jsem ho vyměnit. Od steliva požaduji aby vydrželo co nejdéle a já nemusela každý druhý den uklízet klece, aby dobře pohltilo případné pachy a hlavně aby bylo cenově přijatelné. Asan nevyhobuje ani jednomu kritériu.

Hobliny jsou mnohem lepší a cenově přijatelnější. A uspokojivě splňují všechna má kritéria.

Jonáš, to je snad nejlepší stelivo na trhu, ale při počtu teď již 7 klecí je finančně neúnosný. Pro jednu-dvě klece je idelálním řešením. 20l balení vyjde na cca 250,-- a vydrží dva měsíce. Jeho nejlepší vlastností je že výborně nasákne a NESMRDÍ! Jen trošku víc práší.

Kukuřičnou podestýlku jsem ještě nezkoušela.

U nás stojí 10l Jonáše 85,- takže pro mě je i hodně přijatelná cena.

Avatar uživatele
moje89
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 105
Registrován: Út Říj 30, 2007 15:20
Místo/Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod moje89 » Ne Pro 02, 2007 13:17

Barča napsal:
lwici napsal:Asan prezentovali ho na Propetu v brně jako podestýlku vhodnou také pro hlodavce - bylo mi to tak řečeno. Koupila jsem si dva balíky, ale nebyl to dobrý nápad. U nás v obchodě nejsou k sehnání, tak jsem ho koupila přes internetový obchod. Cena cca 300,-- i s dopravou. Spotřebovala jsem oba balíky za 14 dní. Druhý den v kleci začal smrdět a musela jsem ho vyměnit. Od steliva požaduji aby vydrželo co nejdéle a já nemusela každý druhý den uklízet klece, aby dobře pohltilo případné pachy a hlavně aby bylo cenově přijatelné. Asan nevyhobuje ani jednomu kritériu.

Hobliny jsou mnohem lepší a cenově přijatelnější. A uspokojivě splňují všechna má kritéria.

Jonáš, to je snad nejlepší stelivo na trhu, ale při počtu teď již 7 klecí je finančně neúnosný. Pro jednu-dvě klece je idelálním řešením. 20l balení vyjde na cca 250,-- a vydrží dva měsíce. Jeho nejlepší vlastností je že výborně nasákne a NESMRDÍ! Jen trošku víc práší.

Kukuřičnou podestýlku jsem ještě nezkoušela.

U nás stojí 10l Jonáše 85,- takže pro mě je i hodně přijatelná cena.


Já mám kukuřičnou podestýlku a nemůžu si jí vynachválit ale musím kupovat tu hrubou a né tu jemnou protože ta jemná létá z klece a já musela každý den minimálně jednou vysávat.Ale ta hrubá je perfektní.A děkuji všem za rady :D

Avatar uživatele
Barča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 319
Registrován: Út Říj 02, 2007 13:09
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Barča » Ne Pro 02, 2007 13:25

není zač

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Pro 02, 2007 13:25

Taky jsem používal kukuřičnou drť hrubou na podestýlku a jemnou jsem dával na kočkolit do čuracího koutku. Teď jsem podestýlku zrušil a ani kočkolit nezakrývám, akorát jim je potřeba dát večer včas písek, jinak se v něm začnou hrabat :@) .

Host

Příspěvekod Host » Po Bře 24, 2008 21:02

Tak já jsem s Asanem spokojená - výborně saje, ale zápach nevcucne, takže po týdnu obden přestříkám Likvidátorem zápachu z křečků a morčat a jsem teď navýsost spokojená, protože vydrží dva týdny (pro šest potkanů ve velké kleci, padne cca půl balení na jeden posyp - pořídila jsem si stolitrové, stojí asi 780 Kč). I po těch dvou týdnech je dno suché.
Zkoušela jsem i kukuřici - po zkušenosti s jednom balení se mně zdála kvalitnější než dřevěné pelety, ze kterých se stává humus, jenže na ni můžu zapomenout. Jsem alergik a jedna z mých potkanek trpí na dýchací cesty.
Ovšem u kamarádky Asan brzy skončil a vrátila se k novinám a záchodkům, protože její potkani si z toho udělali lehké projektily s dvoumetrovým dostřelem.

Avatar uživatele
zeee
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: Pá Črv 13, 2008 16:52
Místo/Bydliště: Dobřany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zeee » So Črv 14, 2008 9:23

tak to jsem nezkoušela já sem výhradně pro dřevěnou granule válečky...a nebo na kočkolit Mikeš :D

Avatar uživatele
kikes
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 216
Registrován: So Črv 14, 2008 16:42
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kikes » Ne Črv 15, 2008 17:27

ja sem s asanem spokojena memu potkysovy se libyl a nesmerdel vydrzel dlouho a cinca si zatim nestezuje a ani to nabasti asi plati pravidlo sto lidi sto nazoru :D

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”