Sepiolita - písek pro činčilky

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod Maartyy » Po Dub 16, 2012 19:31

Mám doma sepiolette z eliščina obchůdku. Kožíšek Kitty to teda prudce zpravilo, ale jinak je strašně prašný. Stačí jedna činčilí koupel a cítím ve vzduchu prachu že se nedá dýchat a ta vrstva která se nachytá na televizi, no hrůza. Taky vám to tak dělá? Nebo ho mícháte s nějakými hrubšími písky?

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod minlub » Po Dub 16, 2012 19:49

Neřekla bych, že je moc prašný, je stejný jako např. ze Zbýšova. Dělal mi to každý písek, když se mohutně váleli, pokud jsem neměla uzavřenější koupelnu. Mám tuto http://www.eliscinobchudek.eu/pisky-kou ... ncily-i46/ a je to o 100% lepší. Nedávno zvětšili prostor a už byl opět cítit, tak jsem měnila víko.

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod rezinka07 » Po Dub 16, 2012 20:27

taky mam ten z elis. obchudku a s tou prasnosti je fakt ze je citit vsude ale nechci to srovnavat s tim co jsem ted smichala evidentne vzhledem k tomu jak cincilka vypadala nebyl kvalitni byl jemnej sice neprasil ale cincilka nebyla tak nadherna jako je ted, takze nejspis to bude chtit opravdu jinou koupelnu. My mame tu plastovou kdytku a tak 30% pisku behem koupani je venku jeste ze ji ho davam na skleneny stolek z ktereho to pak smetu zpet jinak bych asi kazdej den dosypavala.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod AnnaVV » Po Dub 16, 2012 20:39

my taky používám e písek sepiolite a nezdá se mi že by moc prášil asi to bude tou koupelnou máme tuhle http://eliscinobchudek.eu/pisky-koupeln ... ncily-i46/
a jsme spokojený žádný písek nevylítá ven

Disable adblock

Avatar uživatele
_klarik_
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Po Bře 05, 2012 21:04
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod _klarik_ » Po Dub 16, 2012 21:23

My máme koupelnu taky tu "kytku" ale naučila jsem činčilku,že jakmile vytáhnu vanču letí za mnou ke kleci šupne do vanči a já dám vchod do koueplny k vchodu ke kleci a když něco vypadne tak ji to spadne do klece mezi podestýlku a na zemi nemáme potom nic činčilka to vyskáče v kleci a může zase krásně běhat jak je ji libo :) .....

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod rezinka07 » Po Dub 16, 2012 22:32

mnojo ale v te kleci toho curbesu a pisek pak desne mizi ...to radej koupim jinou koupelnu a tu co mam necham jako nahradni kdyby neco :)

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod Maartyy » Po Dub 16, 2012 22:34

Mám tu samou koupelnu a opravdu stačí 2-3 otočení a je to prachu tuna po celé mistnosti a televize to všechno chytá. Ale je fakt že ty kožíšky to je jiná bašta :-D Napadlo mě udělat nějakou plexisklovou kostku s předsíňkou a nějakýma dvířkama, v které by byla koupelna.

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod rezinka07 » Po Dub 16, 2012 22:38

coz televize ale manzel nadava ze takhle pc bude brzo v haji :roll:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod minlub » Po Dub 16, 2012 22:38

To měli nápad Holečků. Super při venčení :)

Obrázek

rezinka07 napsal:coz televize ale manzel nadava ze takhle pc bude brzo v haji :roll:

Nebude, jen častěji měnit ventilátory :)

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod Maartyy » Po Dub 16, 2012 22:41

Noo to by slo :-) Tu zlutou rouru mame este doma tak uz jenom koupim dva kbeliky křupek. :D

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod rezinka07 » Po Dub 16, 2012 22:41

jsem mu rekla at neremca a popadne vysavac a ma vyresenej problem..... ty kybliky se mi moc libi :) hned se zeptam jestli nema chut na krupky :lol:

standa.nogol
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Út Bře 20, 2012 17:18

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod standa.nogol » Út Dub 17, 2012 7:17

minlub napsal:A důvod?
Proč ? -protože konzultoval jsem to přímo s výrobce a ten to
nedoporučuje i logicky není lepší dobrat původní a pak nasadit jiný ?

Než míchat a zbytečně si celou zásobu degradovat ?

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod rezinka07 » Út Dub 17, 2012 9:25

nerekla bych ze smichanim neco degradovalo obzvlast kdyz neslo ani o pomer 1:1. U vyrobce doporuceni chapu uz jen z obchodniho hlediska ze :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod minlub » Út Dub 17, 2012 14:52

rezinka07 napsal:nerekla bych ze smichanim neco degradovalo obzvlast kdyz neslo ani o pomer 1:1. U vyrobce doporuceni chapu uz jen z obchodniho hlediska ze :)

Přesně tak :D to je logičtější :D
Nevidím důvod, proč by se písek nemohl míchat. A když to vyhovuje :wink:
Třeba smícháním dvou kvalitních písků se může docílit lepšího výsledku než pouze s jedním.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod saskie » Út Dub 17, 2012 16:49

Maartyy napsal:Mám doma sepiolette z eliščina obchůdku. Kožíšek Kitty to teda prudce zpravilo, ale jinak je strašně prašný. Stačí jedna činčilí koupel a cítím ve vzduchu prachu že se nedá dýchat a ta vrstva která se nachytá na televizi, no hrůza. Taky vám to tak dělá? Nebo ho mícháte s nějakými hrubšími písky?

Přesně, když jsem použila Sepiolite od Monči, vzala jsem pak činču do rukou, že ji dám pusinku, kvalitně jsem se přidusila. U JR Farm i Vitakraft nikdy. Ze zahraničních for o činčilách jsem vyčetla, že se hodně používá Blue Cloud Dust. Tak jsem ho zkusila. Je to naprosto jemňoulinký písek. Přidávám ho do JR Farm a jsem naprosto spokojená. Ten mě kupodivu ke kašli vůbec nenutí. Takže k míchání písku - určitě jsem pro, když jde o kvalitní značky. Když jsem měla zbytek Apetitu a smíchala jsem ho se Sandy, čůrali do toho činči stejně, jako když to byl jen Apetit, do Sandy nečůrají, takže tohle míchání činči zavrhli :lol:
A k nádobám na koupání, tu kytku jsem činčám kdysi koupila, ale nelíbila se jim, stejně jako ta modroprůhledná je na ně zkrátka malá. Používám skleněnou kouli 8,5l, dříve i 13,5l, ale ta je křehčí, ta 8,5 je ideální. Kdybych měla pec na keramiku, strašně ráda bych takové nádoby dělala z hlíny. Bylo by to bezpečnější (ale zas by to nebyla taková podívaná :( ).

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod minlub » Út Dub 17, 2012 17:18

saskie napsal:Přesně, když jsem použila Sepiolite od Monči, vzala jsem pak činču do rukou, že ji dám pusinku, kvalitně jsem se přidusila.

Jestli myslíš ten, co jsem ti jednou zasílala, tak byl ze Zbýšova a tento písek vyhovuje většině chovatelů :roll:
V Eliščině obchůdku je stejná zrnitost, jen import ze zahraničí :wink:

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod tarja666 » Út Dub 17, 2012 18:11

Já, respektive moje činčilky, teď používáme písek Sepiolete z elišky. Kožíšky činčilky mají krásné a prašnosti jsem si nikdy nevšimla :shock: Koupelnu máme tu kytku a bez problému. Když se koupou tak písek lítá ven jen minimálně, vždy je trocha jen před vchodem, ale spíš jen poprašek. Činčilky jinak koupu v klecích před krmením. Prachu v pokoji máme více, to je jasné, ale hold jich tu mám 8 + 2 kočky, co línají, tak bych řekla, že to bude tak jedno s druhým. Hodně se práší i z podestýlky - tím myslím při čištění. To pak hned lítám s hadrou na prach a vysavačem.

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod rezinka07 » Út Dub 17, 2012 20:17

unas ten pisek lita ven protoze jak si ho hrabe tak vzdy prdelkou ke vchodu a sup je vsude :o) proto pujdu do jine koupelny tam snad hrabat do stropu nedokaze :) i kdyz u cincil asi clovek nikdy nevi

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod saskie » Stř Dub 18, 2012 0:23

minlub napsal:
saskie napsal:Přesně, když jsem použila Sepiolite od Monči, vzala jsem pak činču do rukou, že ji dám pusinku, kvalitně jsem se přidusila.

Jestli myslíš ten, co jsem ti jednou zasílala, tak byl ze Zbýšova a tento písek vyhovuje většině chovatelů :roll:
V Eliščině obchůdku je stejná zrnitost, jen import ze zahraničí :wink:

Aha.. No velkochovatelé asi činči do ruky moc neberou a pusinky na kožíšek jim nedávají už vůbec :lol: No já mám jasno, že takový písek už ne.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod saskie » Stř Dub 18, 2012 10:29

Chybička se vloudila, písek jsem od Minlub nejspíš nebrala, jen granule. Písek sepiolite jsem měla určitě z internetového obchodu. Pardón :oops:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod martej » Stř Dub 18, 2012 10:56

Já teda beru sepiolete ze zbýšova a z činčilek se ten písek taky nepráši [-X Jedině kdy se trochu dusím, tak když vykydám všechny klece a dám nový písek. To když se začnou všichni koupat, tak to tam je jak při písečné bouři :-D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod minlub » Stř Dub 18, 2012 11:05

Sepiolete v internetovém obchodě jsem ještě neviděla, pak dej vědět kde jsi ho kupovala zkusila bych rozdíl :roll:
Souhlasím s Martej, u nás je to přesně tak. Jen při úklidu klecí je to někdy hrůza #-o ještě že dno nečistím úplně a zbytek vysaju

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod saskie » Stř Dub 18, 2012 13:45

minlub napsal:Sepiolete v internetovém obchodě jsem ještě neviděla, pak dej vědět kde jsi ho kupovala zkusila bych rozdíl :roll:
Souhlasím s Martej, u nás je to přesně tak. Jen při úklidu klecí je to někdy hrůza #-o ještě že dno nečistím úplně a zbytek vysaju

Právě už ho tam dávno nemají, bylo to minimálně před rokem a jen na krátký čas.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod Lenca » Čt Dub 19, 2012 12:13

u nás se ze Seliolete taky strašně prášilo,ale kožíšky byly krásné,to ano,ale ten prach byl teda hrozný.

Avatar uživatele
_klarik_
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Po Bře 05, 2012 21:04
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: Sepiolita - písek pro činčilky

Příspěvekod _klarik_ » So Dub 21, 2012 12:16

Včera nám dorazil Sepiolete a musím říct, že se fakt hodně práší ... Myslela jsem že mi upadne nos jak moc mě lechatal když se činčilka koupala .. Ale zas na druhou stranu má teď krásnější kožíšek .. Před několika dny jsem si začala všímat že ji srst dělá takové jakoby mezery a včera když jsem ji nechala písek k dispozici na dluhou dobu se v něm pořád rochnila a dneska už má kožíšek zase krásny :-) ...

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”