Nové činčilky

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Verů
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: Ne Říj 05, 2014 12:37

Nové činčilky

Příspěvekod Verů » Ne Říj 05, 2014 13:54

Ahoj chystám se koupit páreček činčilek, a jelikož sem úplný začátečnýk tak bidu vděčná za každor radu. Čím je nejvhodněší krmit? Jaká podestýlka je nejlepší? Můžu dát devýti měsíčního samce a sedmy měsíční samici spolu do klece? Jak často by se měli kopat v písku? A další užitečné rady. Děkuji za každou odpověď.

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové činčilky

Příspěvekod Dantha » Ne Říj 05, 2014 14:40

Myslím, že na všechny otázku už bylo na fŕu několikrát odpovídáno, ale ráda vše shrnu do jedné kratší odpovědi :-)

Krmení: Granule pro činčily a seno, občas nějaký vhodný pamlsek např: sušené bylinky
Podestýlka: Za sebe preferuji dřevěné pelety. Moje zkušenost s různými možnými druhy podestýlek naleznete zde: http://d-chinchilla.webnode.cz/o-cincilach/podestylka/
Koupání: Já vždy doporučuji koupat každý den, nebo ob den. Moje činčily mají v kleci písek neustále k dipozici a dvakrát za týden ho přesívám, aby byl stále čistý.
Párování: Minimální věk pro párování se udává 7 měsíců a minimální váha samice 550g a u samce 500g. V případě, že má tedy samička váhu alespoň 550g, lze k ní dát samce již v sedmi měsících. Osobně bych raději párovala o něco později, ale záleží na uvážení každého chovatele. Vždy je důležité dodržet alespoň minimální věk a minimální váhu.
Další užitečné rady: Určitě počítejte minimálně s jednou klecí navíc :-) Občas je potřeba oddělit činčily od sebe, aby si samička odpočala, tedy aby neměla maláďata častěji než dvakrát za rok. Zároveň s tím se může stát a velmi často stává, že mláďata neprodáte hned při odstavu, takže u Vás budou ještě nějakou dobu bydlet. Proto minimálně jedna klec navíc.
Jinak nikdy sesmíte udělat pár ze dvou bílých činčnčil nebo ze dvou velvetů. Viz letální faktor.


Vrátit se na “Ostatní”