Kámen v močovém měchýři

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Petunia
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: Čt Říj 30, 2008 21:59
Místo/Bydliště: Nový Ples
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petunia » Ne Bře 01, 2009 9:07

pepsi.zelvicka napsal:Uběhlo půl roku a kameny jsou zase tady :cry: Chudáček sedí, ani se nehne a hrozně kňučí. Jsem z toho špatná, musíme vyrazit na pohotovost :(

Tak to přejeme hodně štěstí a síly k brzkému uzdravení, držíme palečky

Disable adblock

pepsi.zelvicka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: Pá Lis 30, 2007 21:07
Místo/Bydliště: Slavkov, okr. Uherské Hradiště

Příspěvekod pepsi.zelvicka » Stř Bře 04, 2009 19:24

Tak Montyho jsem odvezla v sobotu odpoledne na veterinu a v 8 večer mi volali, že je po operaci, v neděli jsme si ho vyzvedli, dnes byl na kontrole..vytáhli mu zase obrovský kámen :( Bohužel je k tvorbě močových kamenů nejspíše náchylný a budou se mu tvořit pořád :cry: Tentokrát jsem zaplatila necelé 2 tisíce za operaci, ale co se dá dělat :roll:

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Stř Bře 04, 2009 20:11

Jejda :( doufam že už bude dobře to je hrozny co si musi proživat :( přeju moc moc moc štěstíčka aby se už kameny netvořily

Avatar uživatele
soarka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: So Lis 20, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Sokolov

Příspěvekod soarka » Út Ún 01, 2011 21:45

A co teď po letech? Tvoří se mu dál? :( chudáček, opravdu.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Stř Ún 02, 2011 12:19

Držíme palečky :x

Host

Příspěvekod Host » Ne Kvě 15, 2011 12:49

moj samček mal tiež močový kamen, len včera bol na operácii tak doufám že sa mu to už nevrátí

lustici
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 285
Registrován: Stř Lis 17, 2010 13:38

... kameny nebo písek v močovém měchýři...

Příspěvekod lustici » Po Črv 06, 2011 19:47

- tak mi to nějak nedá, abych nezaložila nové téma.
Proč?
Sama žádný problém nemám, ale mám zkušenost z minulosti, i když částečně nesouvisející (s králíkem), ale myslím si že dle etiologie je to s činčama podobné...
Největší hrozbou je tu používání různých minerálních kamenů, kostek, koleček a dalších tvaru... a v neposlední řadě i cihly ytong.
U nás byl průběh takový, že se králík minimálně pohyboval, posedával a málo pil, protože mu močení způsobovalo bolesti, naštěstí měl pouze písek v močovém měchýři (zjištěno z odběru moči) a při zjišťování důvodu mi byla jako jednoznačná příčina uvedana - používání právě těchto minerálních doplňků.
Léčba proběhla antibiotiky, potlačení bolesti, pití bylinkových čajů, ale v první řadě odstranění všech minerálních doplňků, na jejiž složení není jejich organismus nastaven.
Minerální doplňky jsme se s vetem dohodli používat pouze 2x za rok a to tak, že na podzim a na jaře dostane do klece minerální kolečko (nebo jiný tvar) na 14 dní a potom jej opět odstraním.
Bavila jsem se s vetem i o činčách ohledně obrušování zubů a tam mi bylo jednoznačně doporučeno, že mám tyto minerální doplňky vynechat a používat výhradně sépiové kosti, kde tento problém nehrozí...

pepsizelvicka
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: Ne Pro 29, 2013 19:54

Re: Kámen v močovém měchýři

Příspěvekod pepsizelvicka » Ne Pro 29, 2013 19:58

Ahoj, nebyla jsem tady docela dlouho, dokonce jsem zapomněla i přihlašovací údaje, tak jsem se musela znova registrovat. Od poslední operace máme klid, Monty je zdravý a je pravda, že minerální kameny nejsou pro (některé) činčily vhodné, resp. že se Montymu močové kameny vytvořili z velkého množství minerálů v těle. Od té doby jsem jim nic podobného do klece nedala a je po problému.

Avatar uživatele
hyperzuzik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: Ne Kvě 05, 2013 13:00

Re: Kámen v močovém měchýři

Příspěvekod hyperzuzik » So Led 04, 2014 8:00

prepacte, ze toto bude trocha od veci. Mne zomreli dvaja kocuri na to zomreli... zevraj su na tvorbu moc. kamenov nachylnejsi kastrovany kocuri tak neviem, ze ci to plati aj pre cincily... a dalsia vec. tretieho kocura, ktoremu uz zvonila zubata, zachranil obycajny celaskon (rada od VELMI dobreho veta). tento okyslicuje prostredie a pomaha rozpustit mocove kamene. Toto ale plati pre macky tak neviem, ze ako cincily...

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”