týrání zvířat

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: týrání zvířat

Příspěvekod Krista0671 » So Říj 13, 2012 9:23

Byl na fb ale dá se myslím napsat i rovnou z aukra...

Disable adblock

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: týrání zvířat

Příspěvekod vera novotna » So Říj 13, 2012 10:05

Lenca napsal::shock: :shock: :shock: bože!!! vždyt vypadá na umření! podvýživený a co to má s kožíškem???? :shock: :( :( za 400,- ?????? :shock: todle je na odebrání a pořadnej vejprask majiteli,když zákony v tomdle moc nepomáhají.

Nic jiného než souhlas s Lencou :roll: ...zase jeden nadšenec, co si koupí zvíře, o které se neumí a ani nemá zájem se starat a dát mu aspoň to nejzákladnější: STRAVU!!!!!!!!!!!!!!!!!!... je vidět na chudáčkovi celková fyzická vyčerpanost z hladu, že nemá sílu se ani postavit na zadní nožky na mřížích klece :( ...
Jestli má prodejce finanční potíže a nemůže dát činčile základní životní potřeby, tak proč to nechal tak dojít daleko...škoda, že je Ostrava-Poruba ode mne tak daleko, hned bych mu činčiláčka odebrala a zdarma!!! Být na místě prodejce, tak bych se styděla nabídnout zvíře v takovém stavu a ještě k tomu za prachy...je to vyděračský hnus nic jiného!!! :evil:

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: týrání zvířat

Příspěvekod Krista0671 » So Říj 13, 2012 10:25

No ona paní argumentovala tím, že light ebony má prý jinou, jemnější srst než jiné činče...takže asi tak no :( prostě neznalost a doplácí na to chudák zvíře :( čekám jestli mi odepíše. Jestli jo dám to tady...

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: týrání zvířat

Příspěvekod Lenca » So Říj 13, 2012 15:22

o bože,co to je za vymluvy...přesně jako vera, byt ta činčila blíž,tak si pro ní zajedu,ale bohužel přes celou čr jet nemužu :( chudatko maličky.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: týrání zvířat

Příspěvekod jasmin » So Říj 13, 2012 15:44

Tohle je na oznameni o tyrani zvirete, konkretne te cincilky.Podle me je doslova na umreni a jestli uz neni mrtva:-(, je to tyrane zvire otresnou peci na prvni pohled.Mit dotycnou po ruce:-(.A jeste se nestydi se ji zbavovat a vydelavat na ni v takovem stavu tolik penez.Obavam se, kdyz uz byl inzerat uzavren, ze to bud neprezila, nebo se ji zbavili jinak:-(.
Nemuzete se s ni nekdo spojit a tu cincilku vysvobodit a pokust se zachranit?Pokud by ovsem trvala na zaplaceni tolika penez za ni, tak okmzite pohrozit oznamenim pro tyrani.Vzit ji do rukou a uz ji ji nedat zpet a stejne bych to oznamila, ponevadz si muze poridit dalsi.Navic ta klec a chudak podvyzivena cincila si jeste muze na tech velkych mrizich zlomit nohu:-(

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: týrání zvířat

Příspěvekod Krista0671 » So Říj 13, 2012 16:44

Inzerát byl uzavřen jelikož ji jedna slečna nahlásila aukru...ale činča u té ženské určitě stále je :(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: týrání zvířat

Příspěvekod jasmin » So Říj 13, 2012 17:43

Nema nekdo na ni kontakt?Tohle by se nemelo nechat byt a nahlasit prislusnym mistum pro tyrani zvirete.Nemuze si tu chudinku, pokud jeste zije nekdo z okoli vzit a zachranit ji?
Samozrejme, ze ji nedat ani korunu, ponevadz to je sprostota nejvetsiho kalibru chtit za takto zubozene a tyrane zvire pred smrti defakto jeste penize.
Kdyz by se nasel nekdo ochotny cincilku zachranit, prispela bych na jeji peci.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: týrání zvířat

Příspěvekod jasmin » So Říj 13, 2012 18:55

Kde by se dal na toho tyrana sehnat kontakt,Tu fotku jsem si zvetsila a bohuzel nejde o mlade, ale dospelou cincilu, ktera je na pokraji smrti podvyzivenim.Navic muze mit i zdravotni problemy vazne, jatra, zuby:-(.Tohle je otresne tyrani a jeste, jak jsem pochopila na ni dala slevu.Takze se ji snazi zbavit uz dlouho a kolik za ni proboha chtela puvodne?Dotycna to nemela hlasit na tom serveru, ale primo veterinarni sprave pro tyrani zvirete, takhle tomu teda moc nepomohla, aspi naopak, ponevadz ta cincila zemre a nikdo nevi, kde je.Nedal by se sehnat ten kontakt pres Aukro?
Ja jen zasnu.To chce hodne velkou davku drzosti zverejnit fotku takhle ztrapeneho a zmuseneho zvirete a jeste za nej chtit penize:-)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: týrání zvířat

Příspěvekod jasmin » So Říj 13, 2012 18:56

[quote="jasmin"]Kde by se dal na toho tyrana sehnat kontakt,Tu fotku jsem si zvetsila a bohuzel nejde o mlade, ale dospelou cincilu, ktera je na pokraji smrti podvyzivenim.Navic muze mit i zdravotni problemy vazne, jatra, zuby:-(.Tohle je otresne tyrani a jeste, jak jsem pochopila na ni dala slevu.Takze se ji snazi zbavit uz dlouho a kolik za ni proboha chtela puvodne?Dotycna to nemela hlasit na tom serveru, ale primo veterinarni sprave pro tyrani zvirete, takhle tomu teda moc nepomohla, aspi naopak, ponevadz ta cincila zemre a nikdo nevi, kde je.Nedal by se sehnat ten kontakt pres Aukro?
Ja jen zasnu.To chce hodne velkou davku drzosti zverejnit fotku takhle ztrapeneho a zmuceneho zvirete a jeste za nej chtit penize

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: týrání zvířat

Příspěvekod Krista0671 » So Říj 13, 2012 19:05

Zde je něco víc http://www.facebook.com/groups/199352283417975/
Už tam nějaká paní/slečna psala že na KVS napíše...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: týrání zvířat

Příspěvekod Wulfina » So Říj 13, 2012 19:42

Ta činča má akorát plíseň...
Až se jí plíseň vytratí, bude zas hezká...

A p. toho o činčách asi moc neví... LE nemá jinou srst než jiní..
Chtělo by jí napsat, že má plíseň, a že potřebuje léčit...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: týrání zvířat

Příspěvekod jasmin » So Říj 13, 2012 19:46

To neni jen plisen, ale je podvyzivena a to dost.Vypada, jako zubozene mlade, ale pritom uz se jedna o velkou cincilu.Usuzovala bych take na problem s jatry dle vzhledu cincily.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: týrání zvířat

Příspěvekod jasmin » So Říj 13, 2012 19:48

Krista0671 napsal:Zde je něco víc http://www.facebook.com/groups/199352283417975/
Už tam nějaká paní/slečna psala že na KVS napíše...


Ja nemam FB, muete to nekdo tady zkopcit, co se tam pise?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: týrání zvířat

Příspěvekod Wulfina » So Říj 13, 2012 19:51

To zas nemůžeš tak brát...
Nevíš o ní nic, tudíž ani to, jaký měla rodiče, náš Čikyn taky vypadá, jako kdyby utekl z Dachau :D
Nevíš čím byla neb je krmena apod...

Na první pohled má plíseň, ten zbytek je na dohadech...

Tomu prodávajícímu napiš a zeptej se...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: týrání zvířat

Příspěvekod jasmin » So Říj 13, 2012 21:04

mohla ji tak koupit ta osoba, nebo take ne.Ja si myslim, ze to neni pouze plisen, ale spatna jatra a na tech se take odrazi stav srsti.Napsat ji nemuzu, neni na ni kontakt

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: týrání zvířat

Příspěvekod jasmin » So Říj 13, 2012 21:27

Myslim, ze za ta leta uz poznam cincilu, ktera ma zdravotni problemy,nebo je na tom spatne celkove.Dle fotky a ohlasu lidi je v hodne spatne kondici, at uz diky spatnemu krmeni, vypada spise, ze ani neji.:-(.
Plisen to dle meho nebude, to by mela vylisala mista na tele a cumacku, ona je spise slepena a vypada podobne, jako ta utrapena, co jsi sem dala jeji foto, jak byla tahana na vodaku a v kralikarne a umrela:-(.
Dotycny ji mohl tak koupit ve zveraku, kdekoliv, ale je zarazejici, ze ji v takovem stavu prodava, namisto, aby ji nejak lecil a pomohl.Nebo takhle dopadla v jeho peci, to nikdo nevi.Takhle dle fotky ale opravdu vypada to zvire, jako tyrane a nemusi to byt umyslne, ale z neznalosti apod.
Proste to vypada na nemocna jatra a mozna i problem se zuby.Rozhodne clovek, ktery ma zvirata rad by v takovem stavu zvire neprodaval a v tomto stavu ani zadarmo a to jeste nevime, kdyz na ni byla sleva, kolik pozadovala osoba predtim.
Rada bych vedela, co se resilo dal a jak na tom FB a jak to dopadlo.

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: týrání zvířat

Příspěvekod TaaraK » So Říj 13, 2012 23:58

Zkusila jsem paní napsat přes aukro. Snad tam ještě chodí a ozve se.... Kdyby byla možnost vzala bych ji k sobě, akorát o tom ještě neví můj manžel :roll:

Avatar uživatele
Krista0671
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 102
Registrován: Po Led 16, 2012 9:02
Místo/Bydliště: Kladeruby

Re: týrání zvířat

Příspěvekod Krista0671 » Ne Říj 14, 2012 8:51

Pro ty co nemají FB. Tohle ta ženská napsala jedné slečně:
Dobrý večer,

tak to mě opravdu dostalo. Asi činčilám vůbec nerozumíte.Tak se prosím starejte o sebe. Chovám je několik let. Light ebony mají jinou a jemnou srst, která potřebuje větší péči atd. Některá mláďátka nemají písek hned v oblibě. Buďte tak laskavá a starejte se o sebe. Děkuji

Mě zatím neodepsala...

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: týrání zvířat

Příspěvekod vera novotna » Ne Říj 14, 2012 9:48

Ufff... :shock: : jasné několikaleté týrání anebo skvěle lže!!! #-o

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: týrání zvířat

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 14, 2012 10:24

Další taková nána, co si myslí, že její zvíře je jedinečné...
Dyť je to hloupost, pokud nemá Light Ebony po Dánech nebo po Polácích... :roll:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: týrání zvířat

Příspěvekod jasmin » Ne Říj 14, 2012 10:55

Jasne, to se dalo cekat.Doufala jsem aspon, ze do takoveho stavu ji dostal nekdo uz,koupil nekde, nebo nevi, jak spravne cincilu krmit a starat se o ni.
V tomto pripade, kdyz dotycny jeste odmita napravu stavu vuci zvireti a takto jedna je na miste oznameni.
S podobnym, ne-li stejnym chovanim jsem se setkala nejednou, naposledy take pri prodeji cincily v nedobrem stavu a kondici.Pomohla jsem ji najit dobry domov,kupoval si ji nekdo odsud, psala jsem jim slusne jak a kde delaji chybu a odpoved podobna v tomto stylu.Chovame cincily dlouho, vime co delat.Hlavne ji prodat a kdyz se tak stalo a nasla dobry domov, neprezila vic, nez tusim 14dni:-(, psal o tom zde tenkrat i ten dotycny.
Tahle cincila dle fotky je na tom otresne a hodne mi tim vyrazem a hlavickou, ktera jedina je na ni videt pripomina fotku te utyrane, jak mela nekde Wulfina.
Pokud dotycna se vyzna v barevnych mutacich, pak je zarazejici, jak ta cincila vypada a pokud jich ma vic a chov, pak by to nemelo jen tak projit.
Kdovi, cim krmi a v jakych podminkach jsou, jestli nahodnou take ne nekde venku v kralikarne, nebo vlhkem prostredi.Stale nemuzu pochopit, jak jeste za ni muze chtit penize a to uz ma byt dokonce po sleve:-(.
Holky z toho okoli, vemte si ji prosim nekdo a pokud jich ma vic a chov, tak to oznamit pro kontrolu.
Bude potrebovat okamzite kvalitni krmeni, goji, ostropestrec pro vycisteni jater atd.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: týrání zvířat

Příspěvekod saskie » Ne Říj 14, 2012 12:24

vera novotna napsal:Ufff... :shock: : jasné několikaleté týrání anebo skvěle lže!!! #-o

Jj, tyhle jsou nejlepší, jak tvrdí, že to dělají dlouho a proto jsou nejlepší (minimálně dobří a zkušení chovatelé). Fuj! Souhlas s Věrou, několikaleté týrání. Snad víc činčil nemá a nikdy mít nebude. Moc držím palce TaaraK, aby chudinku vyhublou našla a dala jí pořádný domov.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: týrání zvířat

Příspěvekod jasmin » Ne Říj 14, 2012 15:31

Tez si moc preju, aby se ji podarilo zachranit.Takovy jedinec by zaslouzil proplesknout i za to, ze za ni jeste chce penize.

TaaraK
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 64
Registrován: Út Lis 02, 2010 8:08
Místo/Bydliště: Ostrava

Re: týrání zvířat

Příspěvekod TaaraK » Ne Říj 14, 2012 21:29

NO doufám, že se paní ozve, ale mám takový pocit, že po tom co jí všichni napsali se jí do toho moc chtít nebude... :( Zítra jí zkusím napsat ještě jeden mail a zahraju trochu na city, že mi moje činčilka umřela a chci si pořídit jinou, aby zaplnila její prázdné místečko... což je vlastně pravda... :roll: každpádně jestli se ozve, klidně jí ty čtyři stovky dám, hlavně ať je od ní činčiláček pryč :evil:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: týrání zvířat

Příspěvekod Wulfina » Ne Říj 14, 2012 21:45

Jeden odejde, další přijde... :roll:
je to kolotoč...

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”