Váha samice s odrostlými mláďaty

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

-LexSan-
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: Pá Kvě 17, 2013 12:47

Váha samice s odrostlými mláďaty

Příspěvekod -LexSan- » Út Ún 25, 2014 19:52

Ahoj!
Potřebovala bych poradit ohledně váhy činčilky. Je to mamča s odrostlými mláďaty. Když jsme si ji přinesli domů (březí, což jsme nevěděli), tak měla asi 3/4 roku a ještě rostla. Brzy na to měla 2 mláďata a během jejich krmení byla hodně hubeňoučká. Poté, co mláďata přešla na tuhou stravu, se mamča dala do pořádku. Nechali jsme jsme ji s jejími dcerami v jedné kleci a holky se mají k světu. Jenže je tu jedno ALE. Po průběžném vážení zjišťujeme, že nám mamča pořád ještě přibírá. Odrostlá mláďata se ustálila na váze cca 650g a 570g, jenže mamča má teď už přes 700g. Je možné, že bude činčilou s velkým fundamentem a bude prostě těžší, jenže nechceme riskovat. Též jim ale nechceme přes den nechávat prázdnou misku (když přes noc vše sní). Jde o to, že činčilky se dělí o jednu misku, takže i na to musíme brát zřetel. Nemáte proto nějaký tip, jak přibírání zabránit? Mamča je jinak aktivní a zvídavá činčilka. Stačilo by jim, kdybych jim přes den dala jen seno a vodu?

Jinak krmíme směsí peletek od Apetitu, versele laga chinchilla complete a Supreme Selective Chinchilla. K tomu dostávají střídavě šípek, svatojánský chlebíček bylinkové směsi od Darwina atd.

Díky za radu

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha samice s odrostlými mláďaty

Příspěvekod ajtik » Út Ún 25, 2014 20:06

Nechte samičku růst já mám samice 900g a vůbec to nevadí.

cenculka
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Út Ún 04, 2014 10:09

Re: Váha samice s odrostlými mláďaty

Příspěvekod cenculka » Stř Ún 26, 2014 11:14

jo slyšela jsem, že některé druhy mohou být i těžší. Prý jim to nevadí. Já bych ale měla trochu pochybnosti zdali to neodnesou klouby. :?: :?:

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”