Granule od velkochovatelů

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod jasmin » So Črv 02, 2012 0:34

Docela by me take zajimalo, jak psal Styro a mohl by se udelat takovy pruzkum, kdo mel, nebo ma cincilu od kozesinoveho chovatele, nebo z velkochovu, zda se u nich objevily zdravotni problemy, zuby,krece,srdicko, nebo naopak byly zdrave a dozily se vysokeho veku nekomu, nebo jeste ziji.Zkratka, z jakych chovu budou vychazet cincilky nejzdravejsi a ktere se dozivaji minimalne 10let.Nekdo mel stesti i na cincilku ze zverimexu, ze se mu dozila vysokeho veku 15let, ale to si myslim, ze bylo hlavne v pocatcich, kdy jeste nebyly nevhodnym mnozenim, peci aj.cincily s genetickymi vadami a znicenych mnoho jedincu.Staci jich jen par a pokud mely mlade, sirilo se to pak v generacich ve velkem.

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod ajtik » So Črv 02, 2012 13:05

Já mám činčily z velkochovu a problém se zuby nemají jeden samec už má 12let.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod martej » So Črv 02, 2012 20:32

Já osobně jsem s činčilama z velkochovů žádný problém neměla - velkochovatelé si toto hlídají a v případě nějaké vady, dávají z chovu celou linii. Ale je fakt, že mám zkušenost tady v čechách, jen s chovem pana Pytlíka, manželů Žaludových a pana Urbance.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod jasmin » So Črv 02, 2012 23:04

Bude to asi, jako vsude, ze zalezi na jednotlivcich, ale i tak bych spise vzala uz cincilku od domacich drobnochovatelu na mazlika, kteri ovsem chovaji svedomite.
Kazdpopadne v tech velkochovech jsou ty klicky male pro cincily naprosto nevyhovujici a muze to mit za nasledek i ty zdravotni problemy z nedostatku pohybu.

Disable adblock

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Dora » Ne Črv 03, 2012 0:31

jasmin napsal:Bude to asi, jako vsude, ze zalezi na jednotlivcich, ale i tak bych spise vzala uz cincilku od domacich drobnochovatelu na mazlika, kteri ovsem chovaji svedomite.
Kazdpopadne v tech velkochovech jsou ty klicky male pro cincily naprosto nevyhovujici a muze to mit za nasledek i ty zdravotni problemy z nedostatku pohybu.



velká klec ti přece nezaručí že máš zvíře geneticky zdravé!!!!
A když si bereš odstavené mláďě, tak následky z nedostatku pohybu??
Spíš naopak bude méně otlučené, protože nemá odkud kam padat :-)

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod ajtik » Ne Črv 03, 2012 10:30

Nevim Jasmin já raději vezmu zvíře od velkochovatele protože jak řiká Martina hlídaj si to.U chovatele jednoho páru jsem se už setkala že činčily nemají ani vhodnou váhu do chovu.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod jasmin » Ne Črv 03, 2012 10:37

Vaha do chovu jeste nezaruci, ze ta cincila bude zdrava a nebude mit treba ty problemy se zubama, ktere tam ten chovatel kozesinovy evidentne musel mit, nemela jsem od nej s timto problemem cincilku jen ja.A kdyz jsem ji od nej kupovala, bylo ji 5let, chtel se ji zbavit, ponevadz uz nemela mladata, jinak by byla zabita.A to za ni chtel tenkrat, jako za mlade prosim, ikdyz by jinak byla zabita.Vazila skoro kilo, byla obr a problemy se zubama tam byly:-(.U me pak neprezila dele, nez rok, ale mela aspon ten rok krasny.
Proto radeji uprednostnuji chovatele mazlickare, kteri ovsem vedi, jak spravne se ma cincila odchovavat a vse okolo toho a nemaji je jen na mnozeni.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod ajtik » Ne Črv 03, 2012 11:01

Je to asi jak kdo.Zrovna tady bylo upozornění na pár který měl směsku v misce podle mě je málo lidí kteří si opravdu zjistí co má činčila jíst.Já jsem zastánce že je to hlodavec kterému neustále zuby dorůstaj takže každý den něco na okus.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod minlub » Ne Črv 03, 2012 11:09

Jsem toho názoru, že mazlíčkáři tyto problémy hlídají mnohem méně než velkochovatelé. Vekochovatel ty činčily většinou má v chovu a vyřadí je. Bohužel u mazlíčkářů už jsem se několikrát setkala s tím, že když se někdy vyskytne zdravotní problém, neinformují majitele svých mláďat x rodičů mláďat (tudíž i další linie). Nebo když informuje majitele, ti to nepředají dál nebo činčilku z chovu nevyřadí, protože ta jejich určitě zdravá nebo je super mutace a je to škoda.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod jasmin » Ne Črv 03, 2012 13:29

Psala jsem, zalezi, jaky chovatel to je.Je i dost chovatelu, kteri chovaji cincily jen pro radost a ne zisk a prestiz a ti si to hlidaji vse, jak ma byt.Treba Lida je takovy skvely chovatel pro me a nejen pro me urcite.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Dora » Po Črv 04, 2012 11:24

tady souhlasím s minlub, ne každý mazličkář vyřadí zvíře s chovu, když je nemocné!!
Jasmin s těmi zuby de taky o to, že většina není geneticky,ale právě neodborným a neopatrným zacházení s mláďaty v prvních dnech života, kdy mají měké kostičky a muže dojít k posunutí čelisti a pak se zuby přirozeně nezbrušují jak mají a projeví se to v dospělém věku!
A podle mě, velkochovatel určitě méně maniluluje s narozeným miminkem, než mazličkář!!!Navíc ví jak a kde ho chytit aby neublížil. A úrazu v chovatelské kleci je určitě taky méně.
Samozřejmě jsi mohla mít smůlu na chovatele, který měl v chovu genetickou vadu a kašlal na to!

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod STYRO » Po Črv 04, 2012 11:25

Nepsal jsem, že velkochovatel (kožkař) musí mít činčily ve zlém stavu. dokonce si myslím, že je může mít i lepší než kdekdo z nás. A to hlavně z důvodu, že nemá problém se selekcí. Nevhodná (neperspektivní) činčila prostě "skončí" a hotovo. Zkuste si to představit ve svých chovech. Nemáš v jedném roce hmotnost 550g? Šmik a je volná klec. Problémy se zuby? Šmik, vyřešeno. Takhle to prostě u nás nikdy nepůjde (alespoň doufám).
Jak je patrné z názvu témy, jde o granule. Můžou být kvalitní i pro nás, ale priority velkochovatelů jsou jinde. Kvalitní srst a rok života, to je to hlavní (Nejvýznamnějším příjmem je příjem za kožky či dospělá mladá zvířata ve věku 8 až 12 měsíců - zdroj: http://douderamilan.sweb.cz/cincily/ekonomika.htm). Takže pokud bude krmivo kvalitní ale odrovná třeba játra ve třech letech, do velkochovu je vhodné, pro nás ale ne. Možná ale taková krmiva nejsou, tak musí i velkochovatel používat krmivo bez vedlejších účinků. Jak je to ve skutečnosti, zůstává pouze v rovině spekulací.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Dora » Po Črv 04, 2012 11:31

STYRO napsal:Nepsal jsem, že velkochovatel (kožkař) musí mít činčily ve zlém stavu. dokonce si myslím, že je může mít i lepší než kdekdo z nás. A to hlavně z důvodu, že nemá problém se selekcí. Nevhodná (neperspektivní) činčila prostě "skončí" a hotovo. Zkuste si to představit ve svých chovech. Nemáš v jedném roce hmotnost 550g? Šmik a je volná klec. Problémy se zuby? Šmik, vyřešeno. Takhle to prostě u nás nikdy nepůjde (alespoň doufám).
Jak je patrné z názvu témy, jde o granule. Můžou být kvalitní i pro nás, ale priority velkochovatelů jsou jinde. Kvalitní srst a rok života, to je to hlavní (Nejvýznamnějším příjmem je příjem za kožky či dospělá mladá zvířata ve věku 8 až 12 měsíců - zdroj: http://douderamilan.sweb.cz/cincily/ekonomika.htm). Takže pokud bude krmivo kvalitní ale odrovná třeba játra ve třech letech, do velkochovu je vhodné, pro nás ale ne. Možná ale taková krmiva nejsou, tak musí i velkochovatel používat krmivo bez vedlejších účinků. Jak je to ve skutečnosti, zůstává pouze v rovině spekulací.


to si nemyslím, protože mají v chovu taky zvířata chovná!!!A ty musí mít energii aby rodila a rodila a byla dlouho zdravá!!!!!!
Takže tak 8-12 měsíců je nesmysl.Nebo snad podle vás pro chovné samice kupují granule extra ve zveráku??

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod STYRO » Po Črv 04, 2012 11:39

Neznám (a ani nechci znát) problematiku chovu činčil na kožky. Takže nevím do jakého věku je držena chovní rodina. Z mé strany to byla jen úvaha. Pokud znáte podrobnosti, klidně si to upravte podle nich.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Dora » Po Črv 04, 2012 11:54

STYRO napsal:Neznám (a ani nechci znát) problematiku chovu činčil na kožky. Takže nevím do jakého věku je držena chovní rodina. Z mé strany to byla jen úvaha. Pokud znáte podrobnosti, klidně si to upravte podle nich.


Já jsem teda asi nepochopila jak ten článek souvisí s granulemi??Jednak je to z roku 2002 a navíc tam o žrádle či věku není ani zmínka!!!!! :?:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod STYRO » Po Črv 04, 2012 12:02

Nenašel jsem nikde, v jakém věku se činčily kožkují, myslel jsem že je to těch 8-12 měsíců. Jestli je to jinak, opravte mně. Jiná souvislost tam nebyla.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Wulfina » Po Črv 04, 2012 12:04

STYRO napsal:Nenašel jsem nikde, v jakém věku se činčily kožkují, myslel jsem že je to těch 8-12 měsíců. Jestli je to jinak, opravte mně. Jiná souvislost tam nebyla.


No, nevím, kdy se činčily kožkují, ale co jsem si brala Sagittu, tak té jsou 3 roky a měla jít na zkožkování (kvůli tomu, že nemohla mít mladý - teda spíš nechtěla) :D

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Reňaaa » Po Črv 04, 2012 12:29

Styro tohle téma tu nemá moc cenu řešit, protože jsou lidi kteří stále budou obhajovat kožkaře :) Jinak Wulfi ani se ji nedivím, že nechtěla, kdo by chtěl v nějaké mini kleci...

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod STYRO » Po Črv 04, 2012 12:40

Wulfina napsal:
STYRO napsal:Nenašel jsem nikde, v jakém věku se činčily kožkují, myslel jsem že je to těch 8-12 měsíců. Jestli je to jinak, opravte mně. Jiná souvislost tam nebyla.


No, nevím, kdy se činčily kožkují, ale co jsem si brala Sagittu, tak té jsou 3 roky a měla jít na zkožkování (kvůli tomu, že nemohla mít mladý - teda spíš nechtěla) :D


Tak mi to nedalo a trochu jsem googloval: http://sites.zf.jcu.cz/homes/katalog/kozesiny/Chov%20drobnych%20zvirat.doc
Kožešinová zralost nastává až mezi 8. – 12. měsícem věku . V této době bývá srst nejkvalitnější.

Ja nenapadám ani neobhajuji velkochovatele, to ať si každý řeší sám, jen jsem chtěl zdůraznit, že naše a jejich požadavky jsou rozdílné a stejně může (ale nemusí) být i rozdílný názor na kvalitní krmivo.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Dora » Po Črv 04, 2012 12:54

ono na každým pytli granulí i od velkochovatelů je složení a není složité si to porovnat :-)
vesměs jsou granule pro činčily + - hodně podobné
ale nemyslím si, že by tam velkochovatelé přidávali něco škodlivého navíc.... nebo jak to myslíte??

Avatar uživatele
Alyfin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: Čt Kvě 17, 2012 9:17
Místo/Bydliště: Nový Jičín

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Alyfin » Pá Črv 29, 2012 12:01

Krmíte někdo granulema ze Zbýšova? Na jednu stranu jsem na ně četla chválu ale na druhou se mi nezdá trochu to složení...Především obsah D a fosforu, jestli není až moc vysoké.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Wulfina » Pá Črv 29, 2012 12:10

Míchám Zbýšov a Apetit :)
A nemůžu si stěžovat :)

Avatar uživatele
Alyfin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: Čt Kvě 17, 2012 9:17
Místo/Bydliště: Nový Jičín

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Alyfin » Pá Črv 29, 2012 12:14

No ale není obsah D moc vysoký pokud má tedy být ideálně kolem 1000mj. Aby to nebylo z dlouhodobého hlediska špatně

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod minlub » Pá Črv 29, 2012 12:23

Kolem 1000mj mají jen asi 1-2 druhy granulí, to by bylo špatné všechny
já krmím Berkelem, Ovatorem

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Pajafa » Čt Črc 19, 2012 13:15

Ahoj není tu někdo z Prahy kdo objednává granule ze Zbýšova (Žaludovi?). Mám s nimi dobrou zkušenost a ráda bych si nějaké koupila stačí mi ale 1-2kg, tak kdyby tu byl někdo kdo by se rozdělil?

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”