Činčila je po čase plachá a bojí se.

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Mederyx
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Po Lis 24, 2014 18:23

Činčila je po čase plachá a bojí se.

Příspěvekod Mederyx » Pá Bře 06, 2015 20:06

Ahojte, poslední dobou, když pustím svého činčiláka ven z klece, tak ze začátku normálně blbne, pobíhá apod. ale asi po 10min. je najednou někde zalezlý a nereaguje ani na zavolání (pamlsky) prostě nic. Když ho najdu a nabízím mu pamlsek je uplně vystrašený a velice citlivý na jakýkoliv pohyb. Jednou jsem ho až do večera nemohl vylákat z poza skříně. Ale když se mi ho podaří chytit a dat ho spatky do klece, zdá se mi že je uplně v pohodě, nevíte čím to může být a jak tomu předcházet? Díky moc za všechny rady.. :(

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila je po čase plachá a bojí se.

Příspěvekod Dantha » Po Bře 09, 2015 14:41

Určitě čičniláka pouštějte až večer :-) Tedy né aby byl do večera zalezlý po skříní, ale aby šel večer teprve ven z klece. Mláďata většinou bývají akční i přes den, ale čím jsou starší, tím víc jsou z nich noční živočichové. Co jsem vypozorovala u svých zvířat, tak se probouzí pořádně až okolo desáté, takže čím později činčilku pustíte, tím by měla být aktivnější. Zalézání za skříň většinou dělají, když nejsou dostatečně probuzení (pokud jsou dostatečně vzhůru, tak sice zalezou ale zvědavost je za chvilku vytáhne zase ven).
Jinak zkuste se zamyslet, jestli není něco v pokoji nebo v bytě jinak než dřív. Například nový domácí mazlíček, kterého by činčilka při výběhu cítila ji může vystresovat a hledá tak bezpečný úkryt. Toto můžou způsobit například i některé čistící prostředky - prostě jakmile je něco jinak, může se zvířátko bát.

Mederyx
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: Po Lis 24, 2014 18:23

Re: Činčila je po čase plachá a bojí se.

Příspěvekod Mederyx » Út Bře 10, 2015 22:13

Aha, to mě vůbec nenapadlo, opět děkuji za rady. :) Jo a úplně jsem zapoměl napsat, jak to nakonec dopadlo, stím nadměrným čůráním. Dával jsem mu pouze, granule a o hodně se to zlepšilo, možná je také to, že už "zkončila" zima. Takže se už moc netopí. :D Také za to mnohokrát děkuji... :)

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”