Zákaz psích pelemen

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod jasmin » Po Pro 31, 2012 20:53

Terezka napsal:Na facebooku by mělo jít taková individua nahlásit, ne? To že někdo publikuje a nabáda k týrání zvířat není přece v pořádku.

Resilo se to tenkrat a patralo se po nich, ponevadz to dali na FB.Ale takovych zrudnosti, kdy se i deti bavej tim, jak tyraji zvirata, fotej to a davaji tam bude vic.Nekde jsem cetla na strankach zvirecich nedavno, kde nekdo psal, jak tam kazdou chvili jsou nekde odkazy na brutalne umucena zvirata, zaziva stahovana z kuze, nebo zaziva vykuchavana.Je to strasny a nejhorsi jsou ty zakony a tresty u nas, kteri tomu vlastne nahravaji.

Podivejte se sem, uz ten psychopat zase radi na diskusi tady a utoci na psy.Opravdu se mi to nelibi, ponevadz tohle trva uz dlouho a verohodne vsude lici, jak si uz poradil se psema, ze je na to dobrej kasr a ze potece dal krev z coklu a coklaru.A take dal pise, ze si to vyrizuje se psy i malymi a dava bacha, aby nekde nebyly kamery.Vsechny lidi, kteri maji psa, psy nazvy zoofilama a je strasne hnusnej.Fakt davajte pri venceni a kdyz jste se psem venku bacha, abyste takoveho psychopata nepotkali a psa vam nezabil, nebo nezranil, ponevadz se v tom primo vyziva.Asi by se fakt melo zjistit, kdo to je, ponevadz dle vyjadrovani je nebezpecnej.Prezdivku ma Pavel, schvalne si proctete celou diskusi a nestacite se divit, bude vam zle z nej.Pochybuju, ze si to vymysli, ponevadz uz kolik psu bylo zabito, zraneno, otraveno:-(, je to kazdou chvili ve zpravach.

http://www.blesk.cz/diskuse/203501/3

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Wulfina » Út Led 01, 2013 11:00

Já se ani nedivim, že lidi začínaj mít psů dost.. stačí abych se podívala všude kolem sebe, většina psů je neposlušných, úplně ignorujíc své pány... ale už nikdo nevidí, že za psem vždy stojí majitel a mělo by se začít u nich...
Jaký pán, takovej pes...
Holt je lepší svalit veškerou vinu na psa, než na člověka, kterej drží pevně v rukách osud svého psa...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod jasmin » Út Led 01, 2013 13:19

Pes, psi nemuzou za nic, jen za sveho majitele.Obracet nenavist vuci nim je ubohost a mrzacit je a zabijet.On se hlavne v tech diskusich zminuje ze cokl je neco podradneho a lidi, kteri je chovaji jsou zoofilove, spinavci a dal to tady ani nemuzu psat a preje smrt vsem psum.Ma strasnou radost, kdyz nekdo psa zabije, srazi autem, nebo tyra.A navic se chlubi tim, ze si to vyrizuje i se psema, ktery mu nic neudelali.
Ja psy miluju, pritel ma take psy a velke, ale strasne me stve, jak je vsude nadelano a hovnousove jsou uz i pred vchody a na chodnikach zcela bezne.Kolik takovych bezohlednych pitomcu pejskru jsem uz servala, kdyz proste ani se psem neudelaji par kroku, jen ho vypustej pred vchod a nechaj vykadit a hned domu, samozrejme, ze to ani neseberou nikdy.Ti psi neznaji, co je sebemensi prochazka, jsou jen zavreni v byte a maximalne vypusteni se vyvencit pred vchod.Stekaji, vyji cele dny v byte, je to hruza.Prejit pres kousek travy a zelene je vubec nemyslitelne, ponevadz je jistota, ze clovek hned slapne do ......Nejhorsi je, ze je to take velice nebezpecne pro lidi, ponevadz se v nich pak mnozi diky moucham v lete parazite a ty muzeme i vdechnout.Cetla jsem o tom, co muzeme za parazity diky tomu mit v sobe a ze bychom se meli take preventivne odcervovat, ze je v sobe mame a ani o tom nevime a jake potize a vazne problemy zpusobuji, jenze se o nich nevi, nepredpoklada se to a tak se leci jen priznaky nemoci.
Az to najdu, dam sem odkaz.Fakt bych takovehle bezohledne pejskare mlatila po palici, nebo je v tech exkremenetech vyvalela poradne.Nejhorsi ale je, ze to odnaseji pouze ti nevinni psi, kteri zato vubec nemuzou, ze maj pana-tupce.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Wulfina » Út Led 01, 2013 20:57

Přesně tak... bohužel stále přibývá pejskařů, co dělají ostudu, kam se člověk koukne... nezodpovědnost hýbe světem... ](*,)

Disable adblock

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Kobylatko » Stř Ún 06, 2013 14:06

Ták nečekaně boj pejskařu a nepejskařu pokračuje.
http://www.novinky.cz/diskuse?id=307665 ... ectionId=3
Hrozně se mi tam líbí ty vymluvy na děcka,já když jdu ven se psama at je to jezevčoun nebo kavkaz tak parchant letí "já si ci pohladit péska" ječím na rodiče at si ho hlídaj a jediný co z nich vyleze ono je na to zvyklé,tak at se pak nedivi a nevymlouvaj se že pejskař "říkal" že je pes hodný že nic neudělá,to už sou ubohe výmluvy!! To spíš ja zdrhám se psem před lidma a děckama aby na něho nešahali bez svolení.S takovou pak mužu psa venčit v podobné jogingové kouli jak je pro křečky :lol: .

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Wulfina » Stř Ún 06, 2013 16:44

Tady to opravdu byla chyba majitele, když vjíždim do dvora, psi jsou zavřený, přesně, aby po někom nevylítli, jenž plno lidí na to kašle a pak to dopadá tragicky, většinou... kolikrát na mě vystartoval pes, který zdrhl z otevřených vrat...
A co se týče dětí... No coment... jejich matky by potřebovali pořádně přes pusu...
Děcka si nehlídaj, děcka neučí odpovědnosti, děcka neučí, že na cizí věci - psi se nesahá, že se nehladí každej pes, kterýho vidí, neučí je jak se chovat v přítomnosti psa (jak cizího, tak vlastního), prostě nic... A pak s ematky strašně diví, že jejich pes napadl děcko... :roll:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Kobylatko » Stř Ún 06, 2013 20:28

Jj přesně a ještě ti nadrzo řeknou dyt je to dítě chce si hrát ale říct to my o psu dyt je to štěně chce si hrát je ohen na střeše.Dnešní "výchova" děcek no nevim nevim,ted bylo nedávno ve zprávách že čím mladší děcko tím agresivnější.No u nás doma máme novinku lidi sou už tak drzí že lezou k nám na dvur a zahradu mezi psy a vymlouvaj se že nejde zvonek :lol: ,výmluva jak noha.Naštěstí se ještě nic nestalo ale kdyby zas za to bude chudák pes.Připadám si už jak v akčním filmu honit vlastní psy aby někoho nesežraly na vlastní zahradě :evil: .Příště už zavolám policajty :evil: .

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Kobylatko » Stř Ún 06, 2013 20:32

A ty výmluvy o napadení psem už sou taky hruza.Kdybych nebyla pejskař a dostat se do takovéhle situace tak poté nastuduju na internetu nebo si zajdu někam na cvičák co v takový situaci dělat,takže další hloupá výmluva že oni za to nemužou.Doufám v to že nás milovníku zvířat je víc než těch odpurcu.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Wulfina » Stř Ún 06, 2013 21:07

Též doufám...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Wulfina » So Ún 09, 2013 13:17

Jak jsme se bavili o těch děckách.. našla sem fakt bomba obrázek... kde bych vraždila jak fotografe, tak rodiče toho dítěte...
http://pobavilo.eu/wp-content/uploads/2 ... 3977_n.jpg

Jak rodič tohle může dovolit?
Dítě povolí psovi hubu a pes ňaf a dítě má po obličeji.. pes bude za agresivního nezvládnutelnýho psa a hups na stůl k vetovi... :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Wulfina » So Bře 02, 2013 17:47

Nemám doma bullíky, ani jiné bull teriéry, ale kdybych je dneska měla, tak sem tutově v televizi!
Že pes napadl psa... :roll: Fakt se nedivim, že je tolik napadených děcek, když jejich rodiče dělají (spíš nedělají) to, co by měli dělat...
Bylo nádherně, tak sem šla s čoklinama ven.
Došli jsme na cestu kolem kamenictví cca 3m široká, kus před náme hlouček 5 dospělých a dítě na odstrávačce.
Děcko, jakmile nás zbystřilo, vyrazilo přímo proti nám. Psi sem bleskově odvolala, chytla a odstoupili jsme stranou (hodně stranou) - téměř do příkopu. Děcko se blížilo velkou rychlostí a ještě u toho pořádně ječelo. Rodiče nic. Ty jen čuměli. Děcko se od Caesarovo tlamy zastavilo zhruba 50cm, mít agresivní hovado, tak to dítě má po obličeji. Jen Caesarovi stačilo natáhnout hlavu a chramst.
Řvala sem na rodiče, ať si to dítě laskavě chytí, nebo hrozí, že je to naposled, co ho vidí v celku (to sem trochu strašila, aby se matinka hnula z místa). Matka si teda pro děcko došla.
A když jsme procházeli kolem nich s velkým odstupem (osvítilo mě - předpokládala sem, že dítě je bohužel nemyslící primitiv po matičce, a oba psi sem si vzala k levé noze - normálně, když jen procházím, tak jedno psa si dávám k jedné noze, k druhé druhýho psa, teď sem oba psi přesunula k levé noze) - takže hlouček dospělců byl po mé pravé straně, pak sem byla já a pak u levý nohy psi, tak dítě prostě opět vypálilo a najelo mi odstrkávadlem na pravou nohu - z prava pod koleno, téměř na lýtko, dítě sem seřvala, matku sem seřvala, děcko začalo řvát a mě bolí noha do teď, nejspíše tam budu mít modráka. Já si nedokážu představit, co by se stalo, kdybych psi neměla na levé straně a to děcko najelo na Caesara, který, když jen procházíme chodí právě u pravé nohy. Mám pocit, že by to dítě zabil... Nedivila bych se mu, tu chuť mám do teď!
:roll:
Přijde vám to normální? :roll:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Wulfina » So Bře 02, 2013 17:48

ps: pak se není čemu divit, že je tolik pokousaných dětí, když rodiče maj IQ tykve a dítěti prakticky nevysvětlují, co se smí a co ne... :evil:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Reňaaa » So Bře 02, 2013 22:11

No to je strašné, lidi jsou dneska fakt takový hlupáci...ještě, že máš poslušné hafany. Mě by asi ujely nervy a vybuchla bych tam. Normální to není, ale je to pořád, ženské se spolu zakecají, klábosí o nesmyslech a kde mají dítě je jim šumák, potom slyšíme ty strašné případy napadení psem, to už potom nikoho nezajímá, jak to bylo. Pro média je důležité, že pes pokousal, ale jestli ho to dítě předtím mučilo, nebo jak to bylo už raději nepíšou...

Je to smutné.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod jasmin » Ne Bře 03, 2013 12:23

Dementi, k tomu neni vic co rict.A pes na retezu u boudy, to bude asi rodinka povedena.Jen diky takovymhle tupounum jsou prevezne ty pripady pokousani deti psem, at mi nikdo nerika, ze ne.Bud vina majitele psa, ze sveho psa nema pod kontrolou , nebo ho nezvlada, ci proste tyhlety experimenty, kdy rodice decku dovoli vuci psovi naprosto vse a pak rvou a zadaji utraceni psa a sup do medii, jak jsou psi nebezpecne bestie.
Vidim to i u nas.Leta tam je takhle na lane vlcak, ktery ma k dispozici jen ohradku a boudu, majitele nejaci madari, nebo co to je a vietnamku jsem tam videla s nima.:-(.Ten vlcak podle me nikdy nebyl z toho lana a venku, jen se na tom lane dostane k brance a cuci na lidi:-(.
A druha stranka toho a uz me to strasne vytaci, jak pejskari neuklizi po svych psech exkrementy.Tuhle jsem servala jednu babu, nechala psa vys... rovnou na travniku na sidlisti, ale to je jen kapka v oceanu.Vsude tolik hovnousu, ze se neda uz jit ani ke vchodu, dokonce i lidi, kteri ve vchode bydli jen vypusti sveho psa pred vchod, sami stoji zavreni ve vchode a psa nechaji udelat potrebu primo pred vchodem.Pes by se sel rad projit, ale pan na nej zarve, ze se jde domu a to jsou velci psi, dogy, labradori, pitbulove, vlcaci.Fakt bych ty lidi fackovala od rana do vecera.Pak se divej, ze kvuli takovym primitivum dalsi primitivove travek a zabijeji psy.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod jasmin » Ne Bře 03, 2013 12:30

No, tak jsem ted teprve precetla tu story s tim deckem.Tak tohle by bylo neco na me, ja bych se neudrzela a vlitla na ty povedeny rodice a minimalne facka by tam padla.Skoda, ze jsi s sebou nemela nekoho, jako svedka, nebo si to nenatocila a dala bych to do televize, jako opacny priklad toho, jak se chovaji rodice deti a pak řvou a chteji utraceni psu.Co z takovych decek asi muze vyrust, kdyz maji takove dementni rodice.:-(, ale vidim to kolem sebe denne tyhle vysledky vychovy a deti uz proste prestavaji byt zvladatelne.Kdyz uz si decka proste dovolej poslat verejne v autobuse ucitelku do pr.... a at drzi hu.., tak nechci videt, jak to pujde dal.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Kobylatko » Ne Bře 03, 2013 16:33

Holky musím s váma souhlasit,naprostá pravda.Tak u nás se též rozmohla novinka u jednoho paneláku vykládáme obědy a zrovna z toho baráku má asi každý třetí psa,ruzný vořechy,buldočky atd.Pokažde když tam přijedem majitelé těch psu je vypustí ze dveří a nechají je lítat po venku a až se jim chce tak si pro psa příjdou.Čoklové sou agresivní,utočí na lidi a motají se jim pod nohama a jsou nehorázně hluční.Když je zdrbete tak to je akorát "ale prosim vás".Děcka to samo v zeleným,jedete autem a klído vám vletí do cesty a matičky dycki jenom chichi,jakože něco ve smyslu že je to ještě dítě že to nechápe.Od čeho má pak matku aby mu to vysvětlila?Nebo soused má irskýho setra je to spíš jen kostra potažená kuží,pes si lítá kde chce,obtěžuje lidi,ostaní psy,leze k cizím na zahradu,honí auta a pak před ně skáče.Jednou dostali od nás zdrba at si to laskavě odvedou dom nebo jim ho přejedem a zavoláme policajty a druhý den měli nový plot,ale bylo to prd platný policajti tam už byli kolikrát co volali sousedi ale pes tu stále lítá jako by se nechumelilo.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Kobylatko » Stř Črc 03, 2013 16:36

http://www.novinky.cz/diskuse?id=326077 ... tionId=745
Tak už je to tu zase,opět se má utratit pes :evil: ! A co člověk?jó ten je chudáček protože ho kousl pes ale jestli mu to děcko něco dělalo to už nikdo neřeší!Proč není spoluvina jak u dopravní nehody?a je jedno kdo koho naboural?Já když do ven s kavkazem je to ještě mlaďoch,naproti jdou děcka a "jé štěnátko" a už letí aby ho hladily a dlachmali ale to ani omylem mají to zakazaný a psisko pro jistotu košík.I kdy přijde návštěva pes je naučený že v doprovodu nic neudělá,i ta návštěva má zakázáno na psa sahat at je to děcko,tetička,strýček,babička atd ... Když jdu ven a kolem nás de děcko tak se modlím at k nám neleze,nevychovanost dnešních děcek ke zvířatům je až hrůza :evil: !Nechápu to proč se řeší kousaní psu do děcek,proč se neřeší že děcko upálí třeba ubohou kočku?jen tak?a nemá za to trest.Za tohle bych dávala pasťaky a ty starší vězení at si to taky užijou.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Wulfina » Stř Črc 03, 2013 16:43

Dobře jim tak.. ostatně dobře tak všem, kteří si koledují o ublížení (ať už z provokování psa nebo z jeho nevychovanosti)... :roll: a chudák pes...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Wulfina » Stř Črc 03, 2013 16:45

ps: navíc z toho videa jde vidět, že holka nemá ani v nejmenšim páru, jak se k psovi chovat, dělá vše pro to, aby pokousaná byla - utíká, máchá rukama, panikaří...

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Kobylatko » Stř Črc 03, 2013 17:23

Blbý je to že lidi to zkrátka nepochopí a vždy obviní zvíže,to se nemůže bránit a říct jak to bylo.Člověk se třeba z vraždy vykecá a odvolá.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Kobylatko » Ne Srp 04, 2013 22:33

A pak se milí rodičové diví že jim pejsánek pokousal děcko a chudáka zvíře bezmilosti utratí.
http://www.stream.cz/video/828170-smrti ... e-si-hraje

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Wulfina » Po Srp 05, 2013 15:50

Strašný....

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Schecke » Stř Srp 14, 2013 14:49

Ahoj, nechci tady spamovat, ale na Stelta.com jsou nové ručně vyráběné kožené obojky za dost slušnou cenu - od 100 do 500Kč dle délky a hlavně i pro velké psy. Já kdysi kupovala pro mýho berňáka koženej obojek za 800Kč takže to je dost rozdíů. Já teď budu právě jeden kupovat, tak mne napadlo, že tu taky někdo máte pejsky a třeba hledáte obojek co vydrží za dobrou cenu....
Tady je odkaz:
http://www.stelta.com/cs/kozene-obojky-a-voditka.html

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Wulfina » Ne Srp 18, 2013 15:47

Nic pro nás - berňákovi bych kožnej nekoupila, ostatně, žádnýmu dlouhostrstýmu psovi...
Ale musí se nechat, že mít ohaře, tak do nějakýho jdu, maj pěkný barvy :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Zákaz psích pelemen

Příspěvekod Kobylatko » Po Říj 21, 2013 13:13

Tak už je to zase tady jasně zase zakázat psy,proč nezakázat lidi?jsou agrsivnější a nebezpečnější než pes :wink: .http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... lapce.html

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”