EDO - moj prvý krásny činčilák =)

Vložili jste do své fotogalerie nové fotky a chcete se o ně podělit i prostřednictvím diskuze?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

EDO - moj prvý krásny činčilák =)

Příspěvekod abbow » Ne Ún 15, 2009 20:17


Disable adblock

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Ne Ún 15, 2009 20:24

Je zlaty,ale zda sa mi ze mas pre neho malu "kraliciu" klietku. Teda aspon si myslim z tej fotky.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Ne Ún 15, 2009 20:25

Obrázek
Obrázek
Obrázek

je nadhernej

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » Ne Ún 15, 2009 20:46

LUCIA napsal:Je zlaty,ale zda sa mi ze mas pre neho malu "kraliciu" klietku. Teda aspon si myslim z tej fotky.

ano je mensia, taka nizka ale inac je dost siroka a denne ho pustam z klietky takze pohybu ma dosť =)

Disable adblock

Avatar uživatele
Chuck
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: Út Ún 20, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chuck » Ne Ún 15, 2009 20:55

Tak ja si rejpnu muzu? Cinca je vetsinou nejvic ziva v noci. Vybeh je fajn. Ale az Ty spis, je cinca nejaktivnejsi a je fajn, kdyz se muze zabavit. A ted ten rejpanec: I takhle muze vypadat cincili "klietka"...

Obrázek

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Ún 15, 2009 21:22

přesně jak píšou:-) moc krásnej činčilák, kterej ti bude jen trpět. Kup mu vyšši klec a nebo vyrob...stačí někde sehnat starší skřín a upravit ji ;-)

Ukázky vhodných kleci :

Obrázek

Obrázek

http://cs.i.mall.cz/3264057/
http://cs.i.mall.cz/3265291/
http://cs.i.mall.cz/3263789/

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Ne Ún 15, 2009 23:31

Pokud ma ta klec otvor nahore, tak staci koupit samonosne pletivo a "navysit" ji :wink: ..pak jen pridelat policky a je to..variant je spousta a ty po domacku jsou hodne levne :wink: ..jinak cincilak je vazne prekrasny..krasna hlavicka..no vsechno :D

Avatar uživatele
Chuck
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 221
Registrován: Út Ún 20, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Chuck » Ne Ún 15, 2009 23:37

Jo to je taky fakt. Presne jak rika boruvka. Na zvetseni techhle kleci staci nakoupit svarovany zinkovany pletivo. Je to nesmrtelna vec a kdyz takovou klec nastavcem ztrojnasobis, bude Te pletivo stat treba 800kc. Pokud clovek nema vybaveni staci to v rozich i jen dratovat dohromady. Delal jsem takhle klec pro osmaky. Za baksis.

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » Po Ún 16, 2009 15:46

Však ja ju mám asi týždeň, časom možno s tou klietkou niečo spravim,odstrihnem hore pletivo, zvýšim ho, spravím dvierka, poličky, pridám konáre,tunely, , :) len neviem kam by som ju mal dať ked budem robiť tú klietku..

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Ún 16, 2009 16:25

Na rovinu. Koupil sis čičnilu a ne morče ;-) Takže pokud nemáš místo na větší klec, raději si kup morče. Neni to nic proti tobě, ale tohle je tyraní :-( Zkus se podívat po nějaký vyšší kleci. Aby si měl spokojenou činčilu, potřebuje klec nejméně 70 cm vysokou 50 hlubokou a 60 širokou

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Ún 16, 2009 17:30

No hele ja bych to tyranim nenazvala když ji ma jen chviličku a chce s tim něco dělat ;) činčilka to chvilku vydrží ale ne dlouho pak by ti opravdu začala trpět doporučuji dlouhe výběhy a co nejdříve vyrobit velkou klec kde by mohl skakat

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Chuckova Veverka » Po Ún 16, 2009 18:04

Sorry, ale mel by sis prvne poridit poradnou klec. A teprve potom si porizovat cincu! Chudak zvire.

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » Po Ún 16, 2009 18:30

nemusíte ma tu hned odsudzovať, myslím že taký týždeň,dva tri vydrzi aj v malej, je siroka 75 cm, dlhá je 45 cm, a vysoká je 40 cm, ,,,a ako som už písal,pravdepdobne odstrihnem vrch klietky, kúpim pletivo, a dorobím ju aspoň na takých 100 cm,, ak nie viac,,,takže prosím nehovorte že je to týranie ! moc mi to nepomáha :(

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Ún 16, 2009 18:38

abbow napsal:nemusíte ma tu hned odsudzovať, myslím že taký týždeň,dva tri vydrzi aj v malej, je siroka 75 cm, dlhá je 45 cm, a vysoká je 40 cm, ,,,a ako som už písal,pravdepdobne odstrihnem vrch klietky, kúpim pletivo, a dorobím ju aspoň na takých 100 cm,, ak nie viac,,,takže prosím nehovorte že je to týranie ! moc mi to nepomáha :(


jak rikam chvilku takle zustat muže;) taky jsem ze začatku měla činčilku v male kleci než se udělala velika ale jelikož sem ji hodně pouštěla měla se dobre a rozhodne sem ji netyrala :D

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » Po Ún 16, 2009 18:42

ja ho tiež vela puštam von, stale mi beha po byte, no nie stale ale dosť, ale rozhodne ho netyram ani ja ! :o ,, neviem čo to tu trepete

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Po Ún 16, 2009 18:43

Činčilka je zviře , ktere k životu potřebuje skákáni , to se piše všude na internetu , pokud sis o činčilce něco zjištoval/a . Je opravdu moc krasna , ale chce to prvne precist , co je pro chlupacka nejlepsi , tahle klec je moc mala , cincilka potrebuje policky a klec do vysky s vetvemi . Urcite nesplnuje jeji pozadavky . Koukni na internet , jestli nekdo nenabizi klec - jsou nabizene i pouzivane zelezne klicky , vysoke , nebo nejakou ve zverimexu kup , staci rozmery , co psala Marta . I prestože tu nekteri reagovali trosku prehnane , nejde predce o tebe , ale o cincilku , aby u tebe byla stastna , v tehle kleci nikdy nebude .

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Ún 16, 2009 18:49

To určitě;) souhlasim určitě jak sem psala co nejdriv sezen vetsi klec :)

Avatar uživatele
abbow
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 130
Registrován: Ne Ún 15, 2009 19:09

Příspěvekod abbow » Po Ún 16, 2009 18:50

ja som precital asi vsetky stranky ktore som na nete nasiel,proste viem o cincilach asi vsetko a tiez ze potrebuju skakanie aby boli stastne,,, ale ako som uz tri krat spominal, budem robit vacsiu klietku tak uz do mna nezabrdajte prosim =) pochopil som :lol: ,,,

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Po Ún 16, 2009 19:24

Pokud si vedel , ze cincilka ma mit velkou klec , proc jsi kupoval takhle malou bez policek ? Ja bych prvni cincilce nasetril na poradne obydli , nezli bych se do neceho poustel . To te v tom pripade " neomlouva " ani ta neznalost ,ktera se neomlouva . :lol: Je to na tobe , no , hodne stesti v chovu .

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Ún 16, 2009 20:18

Dobre uz ho nechajte. Ja som tiez zacinala s malou klietkou a dokonca som sa na toto forum dostala az po mesiaci co som mala mysku doma.
Ja som tiez spravila chybu a nie jednu. Krmila som zo zaciatku zmeskou a kupila som mu kupaci piesok pre rybicky lebo mi to tak predavacka poradila.
Prezili sme.
A ked abbow pise,ze ju ma par tyzdnov tak chvilku bude trvat kym jej zadovazi nejaku novu klietku ale ma snahu. Hlavna vec,ze uz vie ze ta klietka nie je vhodna.
Kazdy sa predsa musime ucit.

Avatar uživatele
Tereza V.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Stř Ún 04, 2009 22:58
Místo/Bydliště: Krupka,Ústecký kraj

Příspěvekod Tereza V. » Po Ún 16, 2009 20:22

My máme klec 70(v),80(d)a 50(h) se třema poličkama a denně běhá po místnosti-zatím mám pocit,že je spokojený... :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Ún 16, 2009 21:13

ja myslim, že ho někdo nenapada ;-) Ale mě trochu zarazilo ,když si napsal pravděpodobně ....to pro mě je možna :-) Nikdo neříka, že nemůžeš udělat chybu, hlavní je, že je snaha chybu napravit ;-)

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Po Ún 16, 2009 21:21

Lucko nezlob se , ale když tvrdí , že si nastudoval předem o činčilách , že potřebuji velkou klec s poličkami apd , proč kupoval malou ? Ja tyhle začatečicky chyby chapu , samozřejmě , ale tohle mě přijde už trošku zvlaštni . Jinak s jeho přistupem " myslim že ma všechno co potřebuje v tyhle maly kleci , protože ho pouštim " se snad ani nijak reagovat nedalo , pro nas pro všechny sou činčilky srdcovou zaležitosti a trapi nas , když je nějaka činčilka nešťastna .

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Po Ún 16, 2009 23:20

Je pravda, že klícka je malá, je to na králika,morče a možná na králika(podle druhu)je taky malá...
Ale nemyslím si, že proto byste ho měli nějak soudit:-)
Každej z nás nějak začínal , tak zkuste vzpomenout na svoje začátky...A nejednomu z nás zůstane úsměv na tváři za chybičky,který v počátku udělal.
Je tu registrováno dost lidí, a každý tu nedává fotky klícky, každý tu neukazuje vybavení klece, takže jak vlastně víte, že tu jiný majitel činčily , činčilu netejrá? Tím vůbec nikoho neurážím, ani neosočuju.
Chtěl jenom poradit a pozeptat se a za to se hlava netrhá, a jsme,jste tu od toho,aby jste začátečníka a i zkušenýho vyváděli z omylu a né mu nadávali co dělá špatně:-)
Náš má výšku klece 60 a nemyslím si , že ho tejrám a ubližuju mu... Čiko je v ní spokojenej. A to je pro mne důležitý a je fakt, že pro mne nebude asi nikdy důležitý to, co si myslí anebo říkají ostatní.
Protože pro mne je priorita to, jak se cítí zvíře a ne to, co se líbí mne.
A není nic hezčího, vidět Čikouška jak spokojeně dřímá na domečku a libuje si..:-)

boruvka311
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1179
Registrován: Po Srp 07, 2006 13:04
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj- Ostrava, F-M
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod boruvka311 » Po Ún 16, 2009 23:50

Jeee lidicky, myslite si ze kdyby ji tyral, tak se obtezuje jit na tohle forum, ukazovat tu svuj krasny novy prirustek a myslite ze by hned po prvni odpovedi, kde by se mu neco vytykalo, zustaval dal na tomhle foru??? Ve zverimexech jsou cince v daleko horsich podminkach a resit se to podle vseho moc neda...abbow ma snahu, napsal, ze klec zvetsi a myslim, ze ty rozmery nejsou tak kriticke, aby to cinca nevydrzela par dni...asi kazdy zazil to nadseni a vzruseni, kdyz si konecne mohl koupit svoji prvni cincu...jasne neomlouva ho to, ale zacinalo takhle spousty chovatelu..vsak on se pak urcite pochlubi, az klicku pretvori :wink: ..jinak jsem ted nasla rozmery chovnych dvojkleci a ty maji na vysku zalostnych 30cm a jsou v nich bohuzel cely zivot :( i ten inzerat co jsme vcera pridavala, kde nekdo nabizel k cincilam i klec s vyskou 35cm, ten clovek se ani neobtezoval zjistovat si jestli a co je pro ne vhodne a jeste ji beze studu nabizi spolu s cincilami...

Disable adblock


Vrátit se na “Galerie”