Udělat z činčily bojovníka

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

John Franklin

Udělat z činčily bojovníka

Příspěvekod John Franklin » Čt Bře 10, 2005 17:37

Ahote všichni, chtěl bych si pořídit činčilu, udělat jí klec, ale nasimulovat podmínky kde žije, aby nic neměla jednoduché, třeba do domečku bych ji dal provázek, když po něm nevyšplhá tak prostě nebude spát pod střechou nad hlavou, atd... prostě nebudu ji nijak trýznit nebo tak, ale aby jsi vše co bude chtít zasloužila. A aby prostě byla správně mrštná. V jakých podmínkách vůbec žijí a jak dlouho přežívají ve volné přírodě a jací jsou jejich nepřátele? jsou činčily třeba silné? dokáží porazit třeba pejska nebo tak?

Disable adblock

XXX

Příspěvekod XXX » Čt Bře 10, 2005 18:11

vymazane
Naposledy upravil(a) XXX dne So Dub 02, 2005 20:00, celkem upraveno 1 x.

John Franklin

Příspěvekod John Franklin » Čt Bře 10, 2005 18:44

no a taky by mě zajímalo jak se činčily koupou ve volné přírodě? Hmm? Takovej ten koupací písek asi nemají, a nevíte jaká teplota bývá v těch horách? Takových 20 stupňu se mi zdá docela dost, ne? Zajimala by mě taky životnost činčily ve volné přírodě. Udělám klec pořídím si jí a jsem zvědavej na takové horské zvířátko, jestli je odolné jak veverka, tak si myslím, že nepotřebuje moc péče, a rozinky bych ji nedával, v horách taky rozinky nenajde.

John Franklin

Příspěvekod John Franklin » Čt Bře 10, 2005 18:51

mám to dobře rozmyšlené... udělám tu klec 1x1x2 metry, myslím že to pro ni bude stačit. Ven ji pouštět nebudu, na to nemám nervy, ještě by mi něco poškodila... V kleci bude mít tolik prolízaček a logických ukolů že se nudit jistě nebude.

Disable adblock

Avatar uživatele
Vaclav
ADMINISTRÁTOR
ADMINISTRÁTOR
Příspěvky: 278
Registrován: Po Kvě 24, 2004 1:46
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Vaclav » Čt Bře 10, 2005 22:31

Na plose 1x1x2 metry nikdy nebude mit podminky jako v horach. Pochybuju, ze se ti povede udelat takove podminky, aby to bylo jako v prirode. Nikdy nesezenes rostliny, ktere ma normalne jist, takze ji budes krmit senem jako my(ja ji teda rozinky nedavam) a jestli ji planujes dat na balkon, aby mela chladek, tak chcipne hned, protoze je tu prilis vlhko.
Zajimalo by me, jak by sis predstavoval TY zivot na plose rekneme 10x10x20 metru... Jestli ji neplanujes poustet, tak si kup radeji morce, kterymu je to vcelku jedno.

bagi

Příspěvekod bagi » Čt Bře 10, 2005 23:03

nic ve zlym nacelniku, ale doporucil bych Ti spis hru Zoo Tycoon (" staňte se správcem ZOO ") kde muzes lepe vyuzit sve kreativity....

John Franklin

Příspěvekod John Franklin » Pá Bře 11, 2005 8:45

no, na balkon ji samozřejmě nedám... bude v pokoji. S chovem hlodavců mám velmi dobré zkušenosti, s činčilou, ale ne. Samozřejmě, že jí dám klasickou stravu jakou si zaslouží tu krmnou směs, seno a vodu. Jde mi o to, že ji nechci rozmazlit tak žádné pamlsky dostávat nebude. Ještě nevím jestli si to zvířátko oblíbím, možná ji pak ven i pustím, umí činčili také šplhat? Zoo Tycoona jsem hrál a dohrál... :)

John Franklin

Příspěvekod John Franklin » Pá Bře 11, 2005 8:49

myslím si, že prostě chovatelé všechni zvířata moc rozmazlují... samé rozinky, pamlsky, chodíme ven, koušeme všechno. Představte si jak to funguje na činčilí farmě, jsou v malé kleci, jak vyrostou, porodí mláďata, bum zabijeme 150 činčil uděláme jeden kožich. :) Já prostě chci činčilu, kterou rozmazlovat nebudu, a bude z ní bojovník, který bude umět řešit ukoly v kleci aby nezakrněla. Bude muset skákat, šplhat, lozit, atd... žádný rozinky, žádny dobroty. Život není procházka růžovým sadem.

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Bře 11, 2005 8:58

John Franklin napsal:no, na balkon ji samozřejmě nedám... bude v pokoji. S chovem hlodavců mám velmi dobré zkušenosti, s činčilou, ale ne. Samozřejmě, že jí dám klasickou stravu jakou si zaslouží tu krmnou směs, seno a vodu. Jde mi o to, že ji nechci rozmazlit tak žádné pamlsky dostávat nebude. Ještě nevím jestli si to zvířátko oblíbím, možná ji pak ven i pustím, umí činčili také šplhat? Zoo Tycoona jsem hrál a dohrál... :)

:shock: :evil: :evil: Ty si se asi zbláznil!!!Nejsi normální. TY si vůbec činčilu nepořizuj, raději si kup plyšový zvíře a dělej si na něm experimenty.
Jakmile činčilu pustíš ven, tak okamžitě zahyne, nemyslim si že máš velmi dobré zkušenosti s chovem hlodavců spíš naopak!!!!!

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Veronika » Pá Bře 11, 2005 9:01

John Franklin napsal:myslím si, že prostě chovatelé všechni zvířata moc rozmazlují... samé rozinky, pamlsky, chodíme ven, koušeme všechno. Představte si jak to funguje na činčilí farmě, jsou v malé kleci, jak vyrostou, porodí mláďata, bum zabijeme 150 činčil uděláme jeden kožich. :) Já prostě chci činčilu, kterou rozmazlovat nebudu, a bude z ní bojovník, který bude umět řešit ukoly v kleci aby nezakrněla. Bude muset skákat, šplhat, lozit, atd... žádný rozinky, žádny dobroty. Život není procházka růžovým sadem.

Já taky žádné pamlsky nedávám, ale nejsem trizna jako ty!!!! Činčila není cvičená opička, která bude plnit tvoje přiblblé úkoly!!!, je to temperamentní zvířátko. Do klece bych zavřela tebe!!!!

Avatar uživatele
Ilona
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: Čt Pro 02, 2004 9:09
Místo/Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Ilona » Pá Bře 11, 2005 9:21

Myslím,že John Franklin hlavně provokuje,ani mu nejde činčilu,ale o to vytočit všechny milovníky.Tak snad bude lepší nereagovat,protože tvrdit může co chce.Johne Frankline,lituji tě :!:

Milan

Příspěvekod Milan » Pá Bře 11, 2005 11:00

Ilona napsal:Myslím,že John Franklin hlavně provokuje,ani mu nejde činčilu,ale o to vytočit všechny milovníky.Tak snad bude lepší nereagovat,protože tvrdit může co chce.Johne Frankline,lituji tě :!:

Myslím si to samé, že je to jeden z takových těch trotlů, co chodí na net prudit.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Bře 11, 2005 15:07

Činčila není veverka!!!...aby šplhala po provázku. Jestli tě zajímá přirozené prostředí, zajeď si do Dvora Králové do ZOO, tam má relativně velký prostor, umělou skálu, strom, písek...a rozhodně je ničím v ZOO nerozmazlují.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Re: Udělat z činčily bojovníka

Příspěvekod VeronikaL. » Pá Bře 11, 2005 15:24

John Franklin napsal: jsou činčily třeba silné? dokáží porazit třeba pejska nebo tak?


Podle tohoto dotazu se mi zdá, že "John" nikdy žádnou činčilu neviděl, jinak by se prostě na takové věci ptát nemohl. (Naše Gertruda si sice někdy myslí, že je predátor, a odvážně se vrhá zavraždit kočku - přesněji, štěká na ni a kouše ji do ocasu tak silně, že to kocour někdy i zaregistruje :D ), ale jinak je to přeci úplný nesmysl, jak by se malý hlodavec mohl bránit šelmě.
Snad je to opravdu jen provokace a ten nešťastník nemá v úmyslu pořídit si činčilu, kterou bude cvičit v bojových uměních, občas na ni pošle psa (aby se ubránila) a bude ji nejlépe vozit na výlety do Alp, aby měla přirozené prostředí....
Není co dodat.

John Franklin

Příspěvekod John Franklin » Pá Bře 11, 2005 17:50

no však uvidíte, já se pak zaregistruju a udělám nějaké fotky až si jí koupím, nedělám si legraci a myslím to smrtelně vážně, jinak máme maltezáčka, takže by si spolu mohli hrát.

Host

Re: Udělat z činčily bojovníka

Příspěvekod Host » Pá Bře 11, 2005 17:52

VeronikaL. napsal:
John Franklin napsal: jsou činčily třeba silné? dokáží porazit třeba pejska nebo tak?


Podle tohoto dotazu se mi zdá, že "John" nikdy žádnou činčilu neviděl, jinak by se prostě na takové věci ptát nemohl. (Naše Gertruda si sice někdy myslí, že je predátor, a odvážně se vrhá zavraždit kočku - přesněji, štěká na ni a kouše ji do ocasu tak silně, že to kocour někdy i zaregistruje :D ), ale jinak je to přeci úplný nesmysl, jak by se malý hlodavec mohl bránit šelmě.
Snad je to opravdu jen provokace a ten nešťastník nemá v úmyslu pořídit si činčilu, kterou bude cvičit v bojových uměních, občas na ni pošle psa (aby se ubránila) a bude ji nejlépe vozit na výlety do Alp, aby měla přirozené prostředí....
Není co dodat.


činčila umí štěkat?

Host

Příspěvekod Host » Pá Bře 11, 2005 17:59

Veronika napsal:
John Franklin napsal:no, na balkon ji samozřejmě nedám... bude v pokoji. S chovem hlodavců mám velmi dobré zkušenosti, s činčilou, ale ne. Samozřejmě, že jí dám klasickou stravu jakou si zaslouží tu krmnou směs, seno a vodu. Jde mi o to, že ji nechci rozmazlit tak žádné pamlsky dostávat nebude. Ještě nevím jestli si to zvířátko oblíbím, možná ji pak ven i pustím, umí činčili také šplhat? Zoo Tycoona jsem hrál a dohrál... :)

:shock: :evil: :evil: Ty si se asi zbláznil!!!Nejsi normální. TY si vůbec činčilu nepořizuj, raději si kup plyšový zvíře a dělej si na něm experimenty.
Jakmile činčilu pustíš ven, tak okamžitě zahyne, nemyslim si že máš velmi dobré zkušenosti s chovem hlodavců spíš naopak!!!!!


To víš, že mám dobré zkušenosti s chovem hlodavců. Měl jsem laboratorní myši, které jsem vyšlechtil, nechal jsem si jen opravdu zdatné, silné jedince, kteří uměli šplhat, běhat rychle v kolotoči a řešit různé úkoly, také jsem zkoušel křížit různé barevné kombinace: např. hnědá, šedá, černá a bílá laboratorní myš. Akorát mě mrzelo, že žili jen cca 2-3 roky. Potom jsem měl skoro jako každé děcko morčátka, křečky atd.. Také jsem měl fredku, která bohužel umřela na rakovinu dělohy. Ikdyž byla vykastrovaná. Nevím co máte proti tomu, já tu činčilu trápit nebudu a jsem si jistej, že jí poskytnu dostatek péče jako každý z vás, akorát ji prostě nebudu rozmazlovat, nechci domácího mazlíčka, chci zkoumat pokrok inteligence tohoto hlodavce oproti třeba myším, či kryse. Dostane u mě stravu, vodu, pití, ale vše ostatní si musí zasloužit.

John Franklin

Příspěvekod John Franklin » Pá Bře 11, 2005 18:05

No a proč zahyne činčila když ji pustíte ven? Vždyť původně venku žije... Já koupím činčilu samičku, kamarádka má samečka, doufám, že budou nějaké mladé, z nich udělám bojovníky a když pak budou chtít na svobodu proč bych to neudělal? Ať si jdou, vypustím je na Helfštýně, to je hrad kousek od mého města, asi 5 km. Je tam dost skal a také stromů. Já nechápu proč každý říkáte ať si koupím něco plyšového, vždyť takový krásný život, a svobodu nikdo vaší činčile nedá. Máte z nich akorát cvičené a rozmazlené zvířata, které vás neposlouchají. Když jsem měl myši, a chtěli vypustit ven, tak jsem je vypustil, ale když se nechtěli vrátit zpět, když jsem volal, tak dostali na zadek a týden jsem je nepustil, pak se všichni divili, že jsem i myši vycvičil a vychoval. Byli zvyklí na můj hlas a pak docela poslouchali, chce to drezůru! A trpělivost, myslím si, že činčilu také zkrotím a stane se s ní malý bojovník!

John Franklin

Příspěvekod John Franklin » Pá Bře 11, 2005 18:15

Také jsem měl psouna prériovitého, ale usoudil jsem že mu bude lépe ve volné přírodě, protože to byl sameček a taky velmi agilní, tak jsem ho vypustil, kde je mu konec nevím, tuto zimu asi nepřežil, ale kdyby to byl správný bojovník, tak třeba jo, ale co člověk ví, možná si vyhrabal noru hlubokou a přezimoval. Stačí všechno vyšlechtit nechat přežít jen silné jedince, je to jako přírodní výběr Charlese Darwina, a pak budou mít větší šance na přežití. Dělal jsem na tohle téma několik prací do školy, vyšlechtil jsem také jednoho z největších pokoutníků (Tegenaria sp.) měl jsem doma v akvárku jedince který měl tělo skoro 2 cm dlouhé ale rozpětí nohou měl 12 cm!!!! To jen díky tomu, že když jsem někde našel opravdu velkého pavouka z rodu Tegenaria, tak jsem ho hodil k tomu stávajícímu do akvárka, a do druhého dne přežil jen ten silnější, takhle to trvalo skoro rok a měl jsem toho velkého bojovníka! Opravdu velkej pokoutník. Pak jsem ho smrtičkou (eterem) uspal na věčné časy, vypreparoval a mám ho v krabiče. A kdo chce vidět, co může žít v naších kůlnách, sklepech apod se může přijet podívat... :o) Také jsem měl myš která vážila 80 g! Tím jsem se ujistil, že myš jako hlodavec neumí si říci dost a žere a žere a žere... :idea: Tohle jsou užitečné věci, opravdu jsem měl ledasco doma, není pomalu zvířátko které by neprošlo pod mýma rukama, a teď když jsem se seznámil s kamarádkou co má činčilu, mě to také láka. :D No však se tady rozpoutala zajimavá diskuze, myslím si že z mé činčili se stane opravdu dobrý bojovník!

John Franklin

Příspěvekod John Franklin » Pá Bře 11, 2005 18:22

no a když mi nechcese pozitivně poradit tak si ty věci musím vyzkoušet, myslím si že našeho pejska by ta činčila mohla přeprat, no však uvidíme, tak dva týdny mi bude trvat stavba té monstrózní klece a pak si ji koupím, nafotím nějaké obrázky z mé vojny a pak to tady mrsknu.

XXX

Příspěvekod XXX » Pá Bře 11, 2005 20:01

vymazane
Naposledy upravil(a) XXX dne So Dub 02, 2005 20:01, celkem upraveno 1 x.

bagi

Příspěvekod bagi » So Bře 12, 2005 12:54

nabizi se dve moznosti. budto ses opravdu takovej dement nebo moc hulis a chlastas. Jinak dobrej pokus jak tady ty lidi nasrat,ale bud si jist ze s tebou tady uz ted moc lidi slovo neztrati...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Bře 12, 2005 14:00

Co je to za hloupost vypouštět zdomácnělá zvířata do volné přírody? Psoun, ten by ještě mohl přežít, ale myši a křečci, o tom dost pochybuju. Činčila by podle mě v naší přírodě nepřežila ani týden. Četla jsem o pokusech vysadit kolonii činčil v horách Turecka, ale všechny pochcípaly a dodnes žijí volně jen v Andách. Proč si chceš koupit činčilu, trochu ji potrápit a pustit ven? Dělá ti to dobře? Uspokojuje tě to?
Kdyby tě to zajímalo, mám doma Brychypelmu pallidum a rozhodně chudáka Michaela nenechám preparovat, i když je to taky dost gigantický jedinec.

John Franklin

Příspěvekod John Franklin » Po Bře 14, 2005 8:50

prosím pěkně, vy máte zdomácnělá zvířata... já jsem vždy choval zvířata tak, aby si vše zasloužila, takže to že vy cpete do nich všelicos, já jsem třeba myši krmil hmyzem, prostě si to ulovte a pak se najíte, neulovíte si to, budete hlady, psoun byl taky dravec. Dokonce se ho i dva jezevčici od babičky báli. Dal jím jednou takové čočky, že potom chodili se sklopeným ocasem. :D A to už je co říct, jezevčíci strach moc nemaj. A je mi jedno co si tady myslíte, jestli jsem dement, či mě cokoliv z toho uspokojuje. Já nikdy zvířata netrápil a trápit nebudu, činčilu si koupím a basta fidli. Dozvěděl jsem se už toho dost, potom nafotím nějaké fotky jak se jim u mě daří a hodím to do galerií. A říkám ta moje šplhat BUDE, a bude taky dělat PLNO jinejch věcí, než jen válet šunky v domečku a čekat na rozinku. Bude z ní BOJOVNÍK. Tak a konec diskuze.

Avatar uživatele
VeronikaL.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: Po Říj 04, 2004 15:08
Místo/Bydliště: Praha

Házení hrachu na stěnu...

Příspěvekod VeronikaL. » Po Bře 14, 2005 9:33

Asi nemá smysl diskutovat s Johnem Franklinem. Asi to musíme vzít tak, že nemůžeme zachránit ani všechny trpící děti, ani všechna trpící zvířata, a prostě nemůžeme zabránit tomu, aby tenhle "zvláštní" člověk prováděl se zvířaty různé "zvláštní" experimenty. :evil:

Někdo anonymní se ptal, jestli umějí činčily štěkat. Štěkot říkám onomu prskavému zvuku, který činčily vydávají, když mají vztek. :D

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”