Porad zalezla

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Jk11

Porad zalezla

Příspěvekod Jk11 » Út Říj 11, 2005 23:00

Ahoj vsem,
dnes za cely den moje cincila nevytahla paty z domecku a je tam schovana.Ale nespi.Oci ma porad otevrene.Nekdy jen vykoukne a zas zpatky dovnitr.Sice ji mam par dnu,ale predtim byla kazdy den hrava,nechala se chovat,hladit a porad poskakovala.Ale dnes.
mam o ni strach.

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Říj 12, 2005 10:56

Ahoj :D
Když máš myšku takto krátce, tak by to nemuselo nic znamenat. Třeba se jí jen stýská. Chce to dávat pozor, zda pije, baští a bobečkuje jako správná činčilka. Pokud ano, měla by být zdravá.
U mých činčilek se mi osvědčilo nemít klec celou odkrytou, aby měly myšky soukromí a cítily se v bezpečí. Pokud klec odkrytou máš, můžeš zkusit zakrýt hořejšek a jednu stranu - třeba to pomůže :wink: Určitě svou činčilku často okukuješ a třeba jí to prostě zatím není moc příjemné, přeci jen je v novém prostředí :lol:
Držíme pacinky, ať činčilka brzy v kleci lumpačí a všechny vás obveseluje :lol:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Stř Říj 12, 2005 17:46

taky bych se přidala ke stezku, ale klec bych asi nezakrývala!!! ať se necítí úplně sama. a když tak k té tvojií činče můžeš přidat plyšáka, ať se má s kým mazlit a nebo taky si ji vzít do dlaní(do teploučka :lol: ) a mazlit se s ní(asi né, pokud je ještě plachá)!!! přeju hodně štěstí a ať ti je činča skvělým vylepšením do života!!! :lol: :P

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Říj 12, 2005 18:17

a není to jen tím, že si zvykla na prostředí a přes den prostě normálně odpočívá? činčilky čassto odpočívají s otevřenýma očima.. Podle mě je důležitější, jak se chová večer a přes noc... ze začátku bylo všechno nový tak musela zkoumat i ve dne, aby to stihla :D

Disable adblock

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Stř Říj 12, 2005 18:54

ahoj :P
souhlasím s Jančou,jistěpřes den jen tak lenoší,má v kleci i jiné vymoženosti :?: Třeba by ráda byla jinde a čučákovala na Tebe,ale nemá možnost,chce to nějaké lavičky,poličky,houpačky apod.aby měla vyžití a na Tebe se těšila,nemusíš jí rozmazlovat jídlem,´úplně stačí,když jí budeš lochtat prstem pod krčkem a to můžeš i přes zavřenou klec,neboli přes mříže :lol: :wink:
To by jsi měl vydět u nás doma :lol: Jakmile kolem klece projde má panička ve dne či v noci už jsem u ní :lol:
V baráčku jsem byla zalezlá také a občas v něm přes den chrním,tak kolem 16 hod.vylezu a číhám na střeše a pak poskakuju.Soukromí můžeš činče udělat i tak,že jí boudičku otočíš otvorem tak aby jsi na ní neviděl,počkej ta bude na Tebe tak zvědavá,že určitě vyleze :lol:
Burýska

Jk11

Příspěvekod Jk11 » Čt Říj 13, 2005 21:05

Tak diky moc vsem.Uz je to lepsi.Ale vyleza az kolem 23 hodin :? A to si ji moc neuziju.Hrozne me bavi ji pozorovat,jak skotaci a preskakuje policky atd :D
Vecer si treba vyleze na nejvyssi policku a kouka na me a kdyz se ji zahledim do oci,tak zacne delat nejake podivne potichounke hlasy,jakoby mi chtela neco rict a tak si chvili povidame :roll:
Ale treba kdyz se dlouho nehybu a ona na me kouka a pak treba hybnu telem,tak se hrozne lekne a je hned v domecku.Ale za par vterin je zas venku.Bude to lepsi nebo je uz holt lekava?
Dik

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Říj 14, 2005 9:39

Jk11 napsal:Tak diky moc vsem.Uz je to lepsi.Ale vyleza az kolem 23 hodin :? A to si ji moc neuziju.Hrozne me bavi ji pozorovat,jak skotaci a preskakuje policky atd :D
Vecer si treba vyleze na nejvyssi policku a kouka na me a kdyz se ji zahledim do oci,tak zacne delat nejake podivne potichounke hlasy,jakoby mi chtela neco rict a tak si chvili povidame :roll:
Ale treba kdyz se dlouho nehybu a ona na me kouka a pak treba hybnu telem,tak se hrozne lekne a je hned v domecku.Ale za par vterin je zas venku.Bude to lepsi nebo je uz holt lekava?
Dik


bude to lepší, u každé činčilky to trvá jinak dlouho, než si na tebe zvykne. Charlieho mám rok, a ještě pořád se leká a bojí, i když poslední dobou už se to lepší - je vidět, že byl v hrozném stavu, když jsem ho přivezla ze zverexu, zato Amálka, tu mám tak 2,5 měsíce a leze mi až do pusy, když si lehnu na zem... šimrá mě těma svejma vouskama po tvářích a když se začnu smát, tak na mě tak kouká, jako kdyby chtěla říct: O co ti jde, co se mi směješ?....

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”