Alex

Vložili jste do své fotogalerie nové fotky a chcete se o ně podělit i prostřednictvím diskuze?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » So Črv 19, 2010 22:27

Tome, nemyslím, že bude Alex malý. Carbo má cca 540 gr a Sněhurka 650 - 700 gr. Dva kluky od tohoto páru má Terezka, váhově jsou přes 600 gr. Už je máš měsíc spolu, tak bych to tak nechala.

Disable adblock

Avatar uživatele
TIM
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 218
Registrován: Ne Ún 14, 2010 23:53
Místo/Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod TIM » So Črv 19, 2010 22:33

jj necham je spolu a jak moc stresovi jsou?Nechapu to co je muze vykolejit mam Maggie a neprijde mi stresujici.Jak se to da poznat?

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » So Črv 19, 2010 22:50

Těžko říct - některá činčila je flegmatik, se kterou nic nehne - s prvním párem jsme procestovali republiku, klec s nima byla v kufru auta, stěhovali se s náma po penzionech a chatách a žádný problém nebyl. Jiné vadí hluk, změna prostředí, narození mimin, další zvíře v domácnosti. Na veterině mají tablety - název nevím, obsahují serotonin, ale nevím, jak moc pomáhají, aby se činča cítila spokojená.
Myslím, že když jim zajistíš stále stejný denní režim, že by měli být oba v pohodě.

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » So Črv 19, 2010 22:54

Nj, teď už se to asi oddělením nevylepší, já jen nechápu, proč se na to TIM nezeptal dřív, než to udělal (opravdu nemám ráda nezodpovědný lidi, co si o činčilách nic nezjistí a "experimentují"- neříkám, že je to zrovna TIMův případ, ale...), to je všechno :wink:
A činčily jsou stresový (alespoň naprostá většina z nich), jsou plachý, jak už sis možná všimnul, lekají se prudkých pohybů, hlasitých zvuků, ze stresu můžou dostat průjem nebo i zácpu, můžou se seknout v růstu (stačí třeba jeden velký šok), taky pro ně není cestování a podobně... Od toho, ještli mají klid a nemusí se ničeho bát, se odráží dokonce i věk, kterého se u tebe dožijí. TAK se to pozná :P

Disable adblock

Avatar uživatele
TIM
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 218
Registrován: Ne Ún 14, 2010 23:53
Místo/Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod TIM » So Črv 19, 2010 22:58

Ja se ptal bylo mi receno ze je mam dat spolu nezodpovedny lidi vypadaji snad jinak ne?Takze si ty narazky nechte pro jiny lidi viz. prehrati cincily a nasledny prodej. A podle toho co pisete ze je muze stresovat by mely byt nejlepe v izolaci ve zvlastnim pokoji a nejlepe se jich nedotykat(coz delaji mozna tak na farmach).Maggie se napriklad neleka zvuku ani pohybu.Tohle je spis pripad Alexe.

Avatar uživatele
Vignette
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 243
Registrován: So Led 23, 2010 17:17
Místo/Bydliště: Praha- Barrandov

Příspěvekod Vignette » So Črv 19, 2010 23:08

Píšu, že ta nezodpovědnost (snad) není tvůj případ, ne :wink: ? A srovnávat s člověkem, co skoro nechal upéct svoji činčilu, snad nechceš, ne?
Jinak ideální by pro ně bylo, kdyby přes den mohly spát někde v tichu, klidně i v samostatnym pokoji... věnovat by se jim mělo, až se samy od sebe probudí :wink: . A mimochodem, na farmách tohle právě rozhodně nedodržují, tam se musí zvířata podřídit člověku.
Jinak mi přijde, že by si nová činča měla zvyknout nejdřív na prostředí, na tebe, atd. (což, podle toho, že píšeš, že se Alex všeho leká, soudím, že se nestalo), případně trošku povyrůst a pak teprve seznamovat s budoucí partnerkou...

Avatar uživatele
TIM
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 218
Registrován: Ne Ún 14, 2010 23:53
Místo/Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod TIM » So Črv 19, 2010 23:14

Informoval jsem se dostatecne a kdyz nevim tak se ihned ptam takze me opravdu nastvalo ze jste naznacil(a) ze jsem nezodpovedny.V klidu spinkaji,samostatny pokoj taky maji ven se berou az se sami dobyvaji ven a já se ptal jestli ho mam nechat samotneho ale bylo mi receno ze nemusi ze byl zvykly na pritomnoust jinych cincil a bylo by mu smutno.Ted uz je od sebe nemuzu oddelit kdyz jsou na sebe zvykli.A ano leka se i kdyz se nekdo priblizi boji se bourky atd.Takze ted nevim jak se k nemu chovat aby si zvykl.Klepe zuby a steka po me kdyz je v kleci to dela pri doteku ale na tohle jsem zalozil jine tema : http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=9372

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » So Črv 19, 2010 23:28

No já nevím zase s tím oddělením dokud nedoroste, některým činčilám taky vadí když jsou samy. My jsme měli samičku oddělenou v karanténní kleci, teda máme ji pořád, ještě není dost veliká, aby mohla být se samečkem a nedávno jsem ji musela dát k jedné starší samici, protože špatně snášela to, že je sama. Teď je spokojenější :wink:. Mladýho samečka, taky tenkrát ještě mimino, jsme taky dávali k samičce hned. Miminka spolu teda zatím nemělo (jsou spolu už rok a půl) tak ho možná vzala jako mládě, ale v růstu se rozhodně nezasekl - přerostl oba rodiče... Dávat mladýho samečka k samičce bych jako až takovou nezodpovědnost neviděla, pokud se snášejí a tak... U mladých samiček je to jiný.

Avatar uživatele
TIM
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 218
Registrován: Ne Ún 14, 2010 23:53
Místo/Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod TIM » Ne Črv 20, 2010 11:34

Dekuji.Ale jak sem psal bylo mi receno at je dam do kupy a ucinil jsem tak. Kazdy poradi neco jineho a to se pak tezko rozhoduje. Hlavne kdyz jsem to mel porazeno jen od jednoho chovatele a pak tady radi jinak. Takze opravdu nejsem nezodpovednym.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črv 20, 2010 12:31

zkus na něj netlačit, pokud ho musíš nahanět do klece, protože si tam nevleze sám, tak ho nepouštěj. Díky nahánění se tě může bát. Zkus ho ted chvili ,, ignorovat ". Netlač ho do ničeho. Pokud si nepříjde pro pamlsek ke dvířkům, tak mu ho nedavej. On za chvili uvidi sám o co příchází a příjde ;-)

Avatar uživatele
TIM
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 218
Registrován: Ne Ún 14, 2010 23:53
Místo/Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod TIM » Ne Črv 20, 2010 13:43

No ale ja musim nahanet oba dva do klece protoze se jim nechce jit pro mlsku si prijdou vzdy i kdyz sedim u nich na zemi tak kolem me poletuji.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črv 20, 2010 14:42

Tak je zkus na něco nalakat, aby třeba na tebe skočili.......... jak už sem v několika tématech psala. Dokud činčilka není zvykla po člověku skákat a nebát se ho, neměla by se pouštět, aby se zabranilo nahánění. zkus je naučit at si zalezou do klece sami...například jim dávej jidlo jen večer a třeba i písek, aby věděli, že když se vratěj do klece, budou tam mít jídlo a písek.

Avatar uživatele
TIM
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 218
Registrován: Ne Ún 14, 2010 23:53
Místo/Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod TIM » Ne Črv 20, 2010 16:11

Oni na me skoci nechaji se pohladit ale jakmile jsou venku nezajem o klec.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črv 20, 2010 16:16

a kyž si sedente doprostřed pokoje, příjdou k vám?

Avatar uživatele
TIM
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 218
Registrován: Ne Ún 14, 2010 23:53
Místo/Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod TIM » Ne Črv 20, 2010 16:28

Jo to jo oba dva na me naskoci a hledaji mnamku nechaji se pohladit.Ale do klece se jim ani nahodou nechce jak jsou unaveni tak si radsi lehnou na bednu nez aby skocili do klece.A v kleci na me jeste pak Alex strasne steka a nesnese dotek. Ale venku je jak milius.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črv 20, 2010 16:47

tak je zkuste naučit, že dostanou jednou, dvakrát pamlsek, pak když příjdou, tak jezkuste chytit do ruky, podrbat, dát zase pamlsek a pustit. Pak už jen stačí, když na vás skočej, je dát do klece a zase je odměnit a dát jim tam třeba i ten písek a jídlo ;-)

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Ne Črv 20, 2010 17:53

Tak jim předchozí den nedej písek, druhý den je pusť a až je budeš chtít chytit, tak zaštěrchej pískem. Měli by skočit do písku a Ty je přeneseš do klece.

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Ne Črv 20, 2010 17:56

Já jsem učila,že jsem měla v malinkaté krabičce mslky a vždy když slyšel otvírání,tak přišel a viděl,že mu dám mlsku. Dělala jsem to tak,že jsem zatřepala ,otevřela a on přišel,já mu dala k pusince mlsku on si ji vzal do rukou a chytl si ji do pusinky a já ho mohla vzít do ruky,že si spíš vychutnával mlsku,než aby utíkal :D

Avatar uživatele
TIM
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 218
Registrován: Ne Ún 14, 2010 23:53
Místo/Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod TIM » Ne Črv 20, 2010 18:05

Oni utikaji s mlskou v puse protoze si je navzajem kradou :D

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Ne Črv 20, 2010 18:14

Tam mu tu mlsku ukaž drž ji,on příjde dá kousek do pusinky a ty tu mslku držíš a nabereš ji rukou do náruče a hub do klece. Takhle mi to zabíralo.. Teď nepotřebuji jelikož příjde sám :D

Avatar uživatele
TIM
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 218
Registrován: Ne Ún 14, 2010 23:53
Místo/Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod TIM » Ne Črv 20, 2010 18:17

Aha no ja je vzdy chytal aby sli do klece to s tou mlskou musim zkusit pokud se nechaji.Maggie si zvykla s mlskou otocit se ke me zady protoze jsem ji bral od pusiny kousky kartonu a papiru aby je nepapala.

Disable adblock


Vrátit se na “Galerie”