kolotoč-běhátko

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

kolotoč-běhátko

Příspěvekod Peťulinka » Po Kvě 05, 2008 12:19

myslíte si že se dá sehnat pro činču i takovej ten kolotoč jak malí křečci? já jsem na youbube našla video jak činča bahá v takovým kolotoči ale neměl příčky, byl caloplastový a krásně jí to v tom šlo :) no mrkněte sami:

http://youtube.com/watch?v=tLgWS380Ydg&feature=related

Disable adblock

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Po Kvě 05, 2008 12:24

Už se o tom tady diskutovalo a nedoporučovali se kolečka ani talíře. Koukni do vyhledávače, najdeš tu ta témata:
http://diskuze.cincila.com/viewtopic.ph ... =koloto%E8
http://diskuze.cincila.com/viewtopic.ph ... =koloto%E8
atd...

Je pravda, že ten plastovej by nebyl tak nebezpečnej jako ty z drátů.
Naposledy upravil(a) žanda dne Po Kvě 05, 2008 12:25, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Po Kvě 05, 2008 12:25

já sem to právě nikde nenašla ale je možný že sem to jen přehlídla...tak díky :) možná mu něco takového pořídím, docela by mě zajímalo jak by se na to tvářil :lol:

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Po Kvě 05, 2008 12:27

Dodala sem ti 2 odkazy, je jich tu více, ale myslim, že tyhle 2 stačí.
Ale diskutuje se tam o tom klasickym drátovým a pak talíři. Tenhle plastový by neměl být tak nebezpečný.

Disable adblock

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Kvě 05, 2008 12:27

To je jedno je to kolotoc a cince by som to nedavala aj ked je "mozno" bezpecnejsi je z plastu a cinca je hlodavec..

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Po Kvě 05, 2008 12:35

LUCIA napsal:To je jedno je to kolotoc a cince by som to nedavala aj ked je "mozno" bezpecnejsi je z plastu a cinca je hlodavec..


takže třeba z houpačky by měl asi větší radost než z běhátka? mě to přišlo docela zajímavý...ale já si myslim že by to zkoušel kousat jen zezačátku...stejně jako dno klece, pak toho nechal, přestalo ho to bavit :)

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Kvě 05, 2008 12:41

Ja si myslim,ze hupacka je lepsia :wink: a na miesto kolotoca mu mozes urobit hracky ked chces aby sa pobavil... :wink:

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Po Kvě 05, 2008 12:49

takže houpačka vyhrála...to video mě zaujalo protože si nedokážu představit jak by v tom Čikouš lítal :lol: ok, tak děkuju za rady :)

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Kvě 05, 2008 12:53

To je len moj nazor :wink: ja ten kolotoc nevidim bezpecni..mozno ostatni cincilari maju ini nazor...

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Kvě 05, 2008 14:30

já sem teda zásadně proti koltocum i proti talířum ale je to jen muj nazor

pepsi.zelvicka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: Pá Lis 30, 2007 21:07
Místo/Bydliště: Slavkov, okr. Uherské Hradiště

Příspěvekod pepsi.zelvicka » Po Kvě 05, 2008 16:04

Ani já bych kolotoč radši nedávala.

Avatar uživatele
kurupirka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 57
Registrován: Stř Srp 01, 2007 16:36
Místo/Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod kurupirka » Út Kvě 06, 2008 11:15

ja som videla dreveny pre cincily je celkom pekny,no moje by ho skor zarali objedat,ako v nom behali.hehe

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Út Kvě 06, 2008 12:39

já bych kolotoč pro činču moc nedoporučovala, jestli se dobře pamatuji tak je tu někde diskuze, kde činča přišla na kolotoči o nožku

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Kvě 06, 2008 18:15

já kolotoč mám a občas používám ve výběhu pod dozorem - je to ten kovový, ale z bezpečnostních důvodů jsem šprušle vypletla tvrdým papírem
je to ale o nervy - jedna činča do kolotoče nechce, bojí se a otravuje z venku tu druhou,která by se chtěla točit, ale nemůže, protože na ni doráží ta druhá :roll: 8)

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Stř Kvě 07, 2008 8:44

mně osobně se kolotoč líbí... Ale činče jsou bohužel dost choulostivé a kolotoč bych jim dávala pod dohledem
Není to sice pro zvířátko úplně zdravé (ale ruku na srdce co je fitnes centrum?). Křečkovi bych si nedovolila kolotoč nepořídit...
Holky kolotoč nemají a neuvažuju u nákupu něčeho takového
M.

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Stř Kvě 07, 2008 9:55

No tak video je sice pěkné. Po pravdě jsem se i docela zasmál, ale já to "veverkám" rozhodně nepořídím. To by sme je za chvilku mohly učit proskakovat zapálenou obručí jako dresuru v cirkuse. A za další si osobně myslím že tohle může prořídit akorát člověk kterej na ně nemá čas aby je mohl pouštět se proběhnout. Tím se nechci samozřejmě nikoho dotknout.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Stř Kvě 07, 2008 10:03

některým činčám nedělá dobře chodit na procházky, jsou radši doma v bezpečí... Kdyby byly dřív ty možnosti tak by Barča měla kolotoč od malička... Teď se naučila chodit ven s Matyldou tak běhá i po venku, ale předtím odmítala chodit ven z bezpečí domova...
M.

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Stř Kvě 07, 2008 10:14

tuta napsal:některým činčám nedělá dobře chodit na procházky, jsou radši doma v bezpečí... Kdyby byly dřív ty možnosti tak by Barča měla kolotoč od malička... Teď se naučila chodit ven s Matyldou tak běhá i po venku, ale předtím odmítala chodit ven z bezpečí domova...
M.


Jasně tak je něco jiného když činča z domečku nechce, ale já osobně veřím že hodně lidí by uvažovalo tak jak jsem to psal že by radši pořídily kolotoč než aby "venčily" já mám velkou skříňovou klec a taky venčím když můžu(každy víkend když přijedu z intru, přes týden se mi o ně stará rodina ta boužel nevečí tak dlouho jako já :( už se moc teším až za měsíc budu mít po zkouškách a budu se jim moc věnovat naplno!! :P :P

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Stř Kvě 07, 2008 10:39

mě zajímaly jen názory a já sem taky nakonec usoudila že jim(až budem mít doma i prcka) do klece raději nacpu žebříky, papírový roury a houpačky než kupovat kolotoč....Čiko už sice zažil tolik pádů a zažívá je denně a nakonec se mi ten kolotoč zdá dost nebezpečný a tomu já ho vystavit nechci...výběh má dostatečný, ráno půl hodinky než odejdu do práce a večer od osmi do cca půl desátý a jinak řádí v kleci po poličkách :) a až bude doma i malej mrňousek tak se vyřádí s ním (doufám)...

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Stř Kvě 07, 2008 21:21

ondroj napsal:No tak video je sice pěkné. Po pravdě jsem se i docela zasmál, ale já to "veverkám" rozhodně nepořídím. To by sme je za chvilku mohly učit proskakovat zapálenou obručí jako dresuru v cirkuse. A za další si osobně myslím že tohle může prořídit akorát člověk kterej na ně nemá čas aby je mohl pouštět se proběhnout. Tím se nechci samozřejmě nikoho dotknout.


to je tvůj názor :roll: já kolotoč používám, a to POUZE ve výběhu, klec mají velikou, venčím pravidelně a čas na ně mám
nevidím nic špatného na tom, že chci výběh činčilám zpestřit, třeba kolotočem :wink:

ondroj
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: Ne Dub 20, 2008 9:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ondroj » Stř Kvě 07, 2008 21:28

Ivanka napsal:
ondroj napsal:No tak video je sice pěkné. Po pravdě jsem se i docela zasmál, ale já to "veverkám" rozhodně nepořídím. To by sme je za chvilku mohly učit proskakovat zapálenou obručí jako dresuru v cirkuse. A za další si osobně myslím že tohle může prořídit akorát člověk kterej na ně nemá čas aby je mohl pouštět se proběhnout. Tím se nechci samozřejmě nikoho dotknout.


to je tvůj názor :roll: já kolotoč používám, a to POUZE ve výběhu, klec mají velikou, venčím pravidelně a čas na ně mám
nevidím nic špatného na tom, že chci výběh činčilám zpestřit, třeba kolotočem :wink:


Jasně sorry jestli jsem se tě dotknul. Já to spís myslím tak aby si to někteří lidé nepřebrali tak ze stací kolotoc a je všechno v pohodě.

Avatar uživatele
Terry
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Bře 06, 2008 16:32
Místo/Bydliště: Hostouň u Prahy

Příspěvekod Terry » Pá Kvě 16, 2008 15:12

Kolotoč jsem koupila v Pets centru kovový - 30 cm průměr a myšáci jsou z něj nadšený, mám ho rok a nebezpečí v něm určitě nevidím.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Kvě 16, 2008 20:46

Každej si to musí rozhodnout sám, ale z videa je krásně vidět, že činča v kolotoči neběhá, ale skáče. A v tom bych já viděl riziko. Na druhou stranu může být nebezpečné i pletivo na kleci :roll: .

Avatar uživatele
verca
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: So Bře 29, 2008 17:05

Příspěvekod verca » Út Kvě 20, 2008 19:44

Viděla jsem na internetu činčilu jak běhá v kolotoči a myslím si,že je to super podívaná,moc legrační a pro ní zábava při které se určitě nenudí,ale na druhou stranu bych se bála,že si může ublžit,třeba si zlomit nožku. . .

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”