Výcvik

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Výcvik

Příspěvekod Kobylatko » Út Kvě 15, 2012 21:31

Ahoj činčiláři najde se tu i někdo kdo se věnuje psum ? :D Mám trochu problém s ted už našim psíkem Miškou a potřebovala bych poradit z výcvikem a nápravou zkaženého psa,nebo na jakého cvičitele se obrátit :) .

Disable adblock

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Výcvik

Příspěvekod Wolf » Út Kvě 15, 2012 21:33

Povídej :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Výcvik

Příspěvekod Kobylatko » Út Kvě 15, 2012 21:41

Mišula byl patrně týraný vzali jsme si ho z ulice tak minulost nevím.A ted k problému když ho chci od někud odehnat a ukazu mu at jde pryc vrčí to samé se opakuje když má nechat kočku,výtáhnout třeba kliště si též nenechá a opakovaně tež vrčí.Nebo mu hodím míček chci si ho vzit vrči,daří se mi to vyměnit za pamlsek.Vrčení a jakoby i chtěl kousnou se opakuje skoro pri kazde cinosti.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik

Příspěvekod martej » Út Kvě 15, 2012 21:45

Zkouší, jestli se zaleknete či ne - určuje si svoje hranice ;-) Jestli nemáte zkušenost s výcvikem psů, tak je dle mě lepší zajít na cvičák a domluvit si ze začátku pár individuálních hodin, kde Vám ukáží, co a jak a jak při této situaci reagovat.

Mě spíš připadá, že je pejsek rozmazlený a že byl pán domu. Kdyby byl týraný, tak bude reagovat jinak.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Výcvik

Příspěvekod Wolf » Út Kvě 15, 2012 21:57

Vrčení má kořeny ve strachu - stresu, už podle toho, co popisuješ.
Zbytek po sz :)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik

Příspěvekod Terezka » Út Kvě 15, 2012 22:04

Asi to tu úplně nezaznělo, ale jak dlouho máte pejska doma?
Pokud mu někdo ubližoval, asi to bude běh na dlouhou trať. Taky jsme mívali jednoho nalezence a bylo to znát v jistých ohledech chování.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Výcvik

Příspěvekod Kobylatko » Út Kvě 15, 2012 22:20

To je též pravda.Cca 2 týdny už .Právě z velkýma psama zkušeností mám a v chování jsou uplně jiní.J přesně tak mužu ho dávat dokupy rok,2 roky i dýl nebo už vubec.Raději se radím s napravou hafika :D at něco nezanedbám a necvičím špatně,napravovat své naučené chyby by už bylo asi horší.

Avatar uživatele
Wolf
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 88
Registrován: So Kvě 12, 2012 20:51

Re: Výcvik

Příspěvekod Wolf » Út Kvě 15, 2012 22:51

No, po písmenkách to půjde blbě, odkud jsi? Máš v okolí cvičák?

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik

Příspěvekod verýk » Čt Črv 14, 2012 14:05

Bude to chcít trpělivost, Máš ho jenom krátce tak třeba teprve zkouší. Dobrý je i preventivně, ho krmit stylem jen z ruky, že místo toho, že dáš žrádlo do misky mu budeš celou krmnou dávku dávat v ruky ;) taky je důležitý, naučit aby si nechal dát košík, pokud je takový na vás tak když budeš chtít jít na veterinu ( třeba očkovat ) je to jistota mu ho nasadit :) Co se týče házení míčků, zkus si vzít dva stejný a když doběhne s tím prvním mu nabídnout jiný, přece jen tě tolik nezná, tak si nechce nechat brát hračku z tlamy :) Další super věc co nám radily, je že když si ho vezmeš ven nebo někam kde čekáš že něco provede, nechat mu vodítko ( nějaké slabé ) a místo odhánění od věci si ho přivolat k sobě ( případě lehce vodítkem přitáhnout) a dát mu pamlsek aby čekal že když příjde tak to pro něho bude příjemné. Doufám, že to třeba pomůže :)

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Výcvik

Příspěvekod Schecke » Pá Črv 15, 2012 21:25

mrkni na youtube: pořad "Buď já nebo pes" s cvičitelkou Viktorií Stilwellovou, nebo "Znalec psí duše"s Cesarem Millanem. Sice u každého dílu říkají, nedělejte to bez pomoci cvičitele, ale mám doma také problémového psa, ne tedy, že by vrčel, ale vysílání těchto dvou pořadů mě naučilo hodně věcí, co jsem se psem vyzkoušela a opravdu fungují.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik

Příspěvekod verýk » Pá Črv 15, 2012 22:06

taky doporučuji "Buď já nebo pes" má to již několik řad :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Výcvik

Příspěvekod Kobylatko » So Zář 28, 2013 17:33

Čauky tak sem v našem kavkazákovy oběvila skokový talent :D .Jelikož je kamarád "hluchy" a "zapoměl" tak mi dovezl fůru hranatých pesnivých balíku slámy místo krásně žlutých a já mu přitom říkala at je nevozí když sou škaredý přesto je dovezl.Odvážení na kompost mě už přestalo bavit tak sem vzala dlouhé vodítko hafinu postavila z těch balíku řadu překážek :lol: a šlo se blbnout,skákal šíleně nádherně a s pěknou rezervou škoda že to neměl kdo vyfotit :lol: .Snad zítra dorazí nějaká návštěva tak ji hned zotročím na focení :lol: .

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik

Příspěvekod Wulfina » So Zář 28, 2013 20:50

Na skákání se bejt tebou vykašlu ještě nějakej ten rok, kavkazanovi odděláš perfektně klouby... není to rasa ke skákání, navíc jeho stavbu těla a váhu nemusí ještě nevyvinuté klouby unést a pak si zaděláš na průšvih... ](*,)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Výcvik

Příspěvekod Kobylatko » So Zář 28, 2013 23:25

Jj s těma kloubama to vím,skáčem jen opravdu občas a max 40 cm.Díky za připomenutí :wink: .

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 29, 2013 11:52

Místo takového skákání bych preferovala skákání po figurantovi :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Výcvik

Příspěvekod Kobylatko » Ne Zář 29, 2013 12:38

Tak to trénujem skoro denně :D ,baví to hlavně přítele s ním takhle blbnout.Včera sme zkoušeli i zůstaň na dlouhém vodítku a super :wink: .Co říkáš na tuto knihu ?
http://www.zbozi.cz/vyrobek/kavkazsky-p ... -kubynova/

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik

Příspěvekod Wulfina » Ne Zář 29, 2013 20:15

Knížka je dobrá pokud chceš zkreslené informace...
Mám z této edice NO, RTW a Berňáka - info je tam, jako všude na netu, nic moc pravdivého... Je to okrajově popsána rasa, pak tam najdeš běžné info o výcviku a výchově. Nic moc... :wink:

Spíš tohle si přečti:
http://www.databazeknih.cz/knihy/rec-psu-20543

http://www.databazeknih.cz/knihy/poznej-sveho-psa-95174

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Výcvik

Příspěvekod Kobylatko » So Říj 12, 2013 12:26

Hoj máme 13 letou jezevčici ale asi poslední rok pořád "dolíza" :lol: jdu si pro něco do kuchyně a ona jde taky jdu zpět ona taky nebo jdu od počítače k televizi není to ani 1m a to samé kdy budu po místnosti chodit do kola ona udělá totéž.Proč to dělá nebo co to může znamenat? :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik

Příspěvekod Wulfina » So Říj 12, 2013 12:27

Evidentně od tebe něco chce. Nehluchne takhle náhodou?

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Výcvik

Příspěvekod Kobylatko » So Říj 12, 2013 12:34

Slyší až moc dobře ale zas má už na obou očich rozjetý šedý zákal zdravotně srdce atd.. je vpohodě nedávno sme byli u veta at nám ji poslechne,naočkuje atd.Přijde mi ale divný to je přitel ji má od štěněte a já ji znám tak 4 roky sice ji krmím,chodím s ni občas ven učím náky blbiny a když zlobí tak dostane na zadek přitom od ostatnich ne ti ji dovolí vše.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik

Příspěvekod Wulfina » So Říj 12, 2013 13:26

Holt si tě převzala jako autoritu...
Je možný, že chce tvou pozornost, nebo jak stárne, tak se jí zhoršují smysly a tak chce být s tebou...

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Výcvik

Příspěvekod Kobylatko » So Říj 12, 2013 14:03

Tak to sem nečekala že zrovna rozmazlená Nasťa mi bude podřízená :lol: ale je zas fakt že mě poslouchala od začátku a de facto první den sme si padly do oka :wink: ,návštěvy právě většinou moc nemusí .

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Výcvik

Příspěvekod Kobylatko » Po Říj 21, 2013 19:12

Asi takový blbý dotaz.Může být pes homosexuál?Co máme toho německého špice tak neustále celý den ojíždí kavkazáka i když mu kavkaz dá kousanec a já mu dám nazadek nic,pokračuje dál jako by se nic nestalo.Kam se hne kavkaz tak letí za ním jenom za učelem ojet ho.Kdyby to udělat jednou za čas jako že mu ukazuje dominanci nebo si myslí že je pánem on tak neřeknu.Ale de facto nonstop ?ve dne v noci? to už mi příjde divný.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik

Příspěvekod Wulfina » Út Říj 22, 2013 18:45

Homosexuál být pes opravdu nemůže... Tak dokonalý pes není, aby si vybral orientaci...
To, že špic ojíždí kavkazáíka plyne z nedostatečného vedení smečky - z nedostatečné autority. Špic si ojížděním (naskakováním) upevňuje své postavení ve smečce. Špic tak kavkazovi říká, já jsem tu byl první, já jsem první a vždycky budu první, ty jsi vetřelec, proto v týhle smečce patříš až za mě. Takže ano, jak si správně napsala, ukazuje mu svou dominanci a špic to bude dělat tak dlouho, dokud mu to dovolíš a nestanovíš pevný řád, pokud tak neučiníš, bude to dělat nonstop. Špic si myslí, že ty, jako vůdce, jsi nedostačující a proto "maká" za tebe.
Takže TY, pokud uvidíš, že ho ojíždí, okamžitě ho z něho schoď a buď jednu přes zadek nebo pořádnej vytýkací proces. Po chvilce třeba povel, který umí perfektně a pochválit. TY se nauč upředňostňovat prvního psa, dej psům řád. Jestliže špic byl první, musí být první, aby neměl důvod kavkaze ojíždět. Špic bude prví žrát, první se půjde mazlit, prvnímu dáváš obojek, prvního připínáš na vodítko, atd. Pokud budeš dělat první kavkaz, pak špic a někdy zas obráceně, špic to vezme osobně a bude kavkaze ojíždět zas. Ujasni si, kdo je první, kdo druhý a tohle pořadí respektuj a nauč to respektovat i psy! Pokud tak neuděláš, je možné, že špice brzy uvidíš naposled... :wink:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Výcvik

Příspěvekod Kobylatko » Út Říj 22, 2013 21:42

Tak první tu byla Nastěna-jezevčík pak špic Míša a ted kavkaz Beník .Co umí Miškas na 100% i kdyby vedle něj bouchla bomba tak sedni a dej pac :lol: .

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”