Akože ?!

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Iveta47
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 450
Registrován: Po Črv 25, 2007 20:08
Místo/Bydliště: Bratislava

Akože ?!

Příspěvekod Iveta47 » Čt Led 10, 2013 22:27

Dnes som dostala tento e mail.

,,ahoj chcem sa opytat ci mate este cincilky. ja mam doma samceka a rozmyslam nad tym, ze mu kupim nejaku spolocnost...ja som sa snazila ho skamaratit s potkanmi, ale vacsinou dostal bitku od nich a usiel...tak dufam ze u cincili budem uspesnejsia. "

no nemam slov ....

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Akože ?!

Příspěvekod jasmin » Čt Led 10, 2013 22:53

Tak to je sila.Napis ji prosim Te, jakou koninu dela a ze ho vlastne ohrozuje brutalne na zivote dokonce.A at si o cincilkach neco precte zde, nebo jinde, hlavne, ze cincila je nocni tvor a pres den musi mit klid a s potkanama pohromade byt opravdu nemuze, ani vybeh mit.Take by od nich mohla chytit vnitrni parazity, co takhle karantena, ze:-(

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Akože ?!

Příspěvekod Schecke » Čt Led 10, 2013 23:53

potkani se hlavně nesnesou s většinou hlodavců. Co jsem tak zkoušela reakce potkana tak jediný zvíře co mu nevadilo byl králík a myš. Morče jsem teda nezkoušela, to jsem neměla, ale ostatní by surově pokousal, kdybych ho k nim pustila. Já nevím, taky mě napadlo kamarádit zvířata, ale už podle první reakce člověk pozná, že asi kamarádi nebudou... Přece bych nenechala potkany aby činčilu honili po kleci...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Akože ?!

Příspěvekod Wulfina » Pá Led 11, 2013 10:23

:roll: ježiši marja! To snad není možný! :)

Disable adblock

Iveta47
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 450
Registrován: Po Črv 25, 2007 20:08
Místo/Bydliště: Bratislava

Re: Akože ?!

Příspěvekod Iveta47 » Pá Led 11, 2013 22:46

Ja som jej odpísala ,, Panebože to jak ta napadlo dať činčilu k potkanom ??? Vieš o tom že ti ju mohli zabiť ! Ak chceš chovať zviera si o ňom aspoň dačo zisti prosím ta naprv.

jej odpoveď ,, ja mam kastrovane potkany a chovam ich dlho...kym boli maly tak si rozumeli...a cincila nesla k potkanom, ale poktan k cincile, ale to je jedno...dakujem :) " ????? #-o

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Akože ?!

Příspěvekod Wulfina » So Led 12, 2013 8:27

[-o< Bože, kdy už konečně se lidem vrátí mozek i s rozumem? :roll:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Akože ?!

Příspěvekod jasmin » So Led 12, 2013 16:58

To se ani neda komentovat, clovek by musel bejt sprostej akorat:-(.A taci individua si porizuji zvirata, nebo je dostanou k Vanocum:-(.Radsi ji jeste prosim Te zkus napsat, ze proste k cincile nesmi zadne jine zvire, nez zase cincila a ne kazda barva,pohlavi, at si tady neco o tom uraci precist nejdrive.Ze nejnze tu cincilu obrovsky stresuje, takze, pokud ji potkan, potkani nezabiji, osklive nepokousou, tak je v takovem stresu, ze stejne co nevidet prijdou obrovske szravotni problemy, jako selest srdce, rozhozeni metabolismu a konec.Nektery lidi by bylo opravdu potreba proplesknout a uz i radeji preventivne v techto a podobnych pripadech.
Co zvirat jenom skoncilo po Vanocich na ulici, v popelnicich apod.:-(nejen cincily urcite, lidi proste degeneruji cim dal vic:-(

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Akože ?!

Příspěvekod Dantha » So Led 12, 2013 21:05

Co se týče činčily a kamarádství s jinými zvířaty, dá se celkem slušně doporučit osmák. Jsou to zvířata ze stejné oblasti, takže i krmení je stejné (podobně se dá chovat pohromadě králík a morče - stejné krmení). Takže pokud chce někdo mít dva druhy zvířat v jedné kleci a jedním z nich má být zrovna činčila, vydala bych se touto cestou.

Jinak potkan vs. činčila není zrovna šťastná kombinace (zkoušeli jste někdy donutit potkana žrát činčilí granule? Já jo a po pár dnech jsem vyměkla a nasypala směsku, aby holky nebyly hlady.) Potkani jsou hodně teritoriální a většinou se nesnesou ani s myší. Když jsem měla malou potkanici a jednu činču nemocnou (úraz), tak se spolu pravidelně venčily bez problémů, ale do jedné klece bych si je netroufla dát spolu i když potkyška byla ještě mimčo. Nutno uznat, že výše zmíněná paní měla hodně odvahy, dávat k dospělým potkyšům činčilu, mě dospělá potkanice nepřijala v kleci ani mládě potkyška (běhat spolu, to jo, ale klec jakákoli klec je během pár minut její).

Tak už se tím nerozčilujte a snažte se spíš lidem, co netuší, v klidu poradit a pomoct 8)

Hezký den!

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Akože ?!

Příspěvekod genca » So Led 12, 2013 21:51

Já bych těm lidem spíš radila se slušností a trpělivostí... Protože když jim vynadáte, akorát se ještě zatvrdí. Dávat k činčile potkana není nejlepší nápad, ale nebyl v tom zřejmě zlej úmysl, nevěděla, no... Sice je blbý, že nevěděla, protože tohle se v příručkách tuším píše, ale když už se stalo, tak je dobře, že všechna zvířata jsou ok a dobrý zas. Chyby dělá každej...
Já teda naše činčily seznamovat s ostatníma druhama zvířat, co máme, nezkoušela, ale nemyslím, že by je to mělo zabít. Jedna naše u původních majitelů skončila kocourovi v hubě, to musela být ve stresu jak blázen, a je v pohodě... Zas z nich nesmíme dělat takový bárbíny...
Čímž nechci říct, že je má člověk schválně stresovat, to samozřejmě ne.
Potkaní slečnu jsme doma taky měli, ale byla celý život sama, tak nevím, jak moc byla teritoriální. Ale jsou to fajn zvířátka :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Akože ?!

Příspěvekod jasmin » Ne Led 13, 2013 22:08

Prave, ze psala, ze potkani vzdy cincilu porvali a musela utect, takze je jen otazka casu, kdy se stane neco horsiho, pokud si dostycna nedala rict.
Osobne si myslim, ze by si kazdy clovek mel, nez si poridi jakekoliv zvire o danem zvireti nejdrive zjistit co nejvice informaci, nebo aspon ty zakladni, ponevadz pak to odnaseji a trpi bohuzel ta zvirata.
Cincila s osmakem, nevim, ale osmak je ma denni aktivitu myslim, takze to neni take dobre, ponevadz cincilu bude rusit ve dne a ona zase jeho v noci.Strava je podobna, to ano, ale ten biorytmus je nejdulezitejsi, takze k cincile bych nedavala zadne jine zvire nikdy, nez zase jen cincilu po karantene.
A nekde jsem cetla od nejakeho chovatele morcat nazor, ze se to sice casto dela morce a kralik pohromade, ale ze to neni dobre, ale uz nevim proc, ze se to nema.Kritizoval to hlavne ve zverimexech, ze to delaji.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Akože ?!

Příspěvekod genca » Po Led 14, 2013 0:18

I v králíkárnách se dávalo vždycky morče k nim, ale bylo to myslím jako indikátor nemoci (morče bylo náchylnější, tak chcíplo dřív a králíky stihli přeléčit).
Já osobně bych druhy vůbec nemíchala, není to k ničemu dobrý.
No pozitivní vidím to, že když ta paní/slečna viděla, že se činčila s potkánkama nesnese, tak to už právě dál nezkouší, takže jí to není úplně jedno...
No, ale samozřejmě si taky myslím, že by si člověk měl zjistit co nejvíc informací, než do chovu nějakýho zvířete jde...

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Akože ?!

Příspěvekod Lenca » Po Led 14, 2013 10:29

ano,morčata se dávají ke králíkům,aby se včas zjistila nemoc.Ale nemyslím si,že to jde srovnávat s činčilou+jiné zvíře. My máme dohromady morče a králíka a všecko je super,vychází spolu,spí vedle sebe,morče je takový ocásek králíka.Taková nerozlučná dvojka :D žadny problem v tom nevidím.
Ale jako dát potkana + činčilu :shock: to mi hlava nebere, ani jiné zvíře.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Akože ?!

Příspěvekod Wulfina » Po Led 14, 2013 22:48

:D my máme občas činčila + kočka v kleci :D :D
Ale Lenčo, to znáš taky, ne?

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Akože ?!

Příspěvekod Lenca » Út Led 15, 2013 12:57

:lol: :lol: tak normálka, na denním pořádku :lol: trocha odlehčení k tématu :)
ObrázekObrázek

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Akože ?!

Příspěvekod Schecke » Út Led 15, 2013 15:22

:lol: :lol: :lol: přesně jak u nás :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Akože ?!

Příspěvekod Wulfina » Út Led 15, 2013 21:27

:lol: :lol: super

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Akože ?!

Příspěvekod katchenqua » Po Led 28, 2013 10:55

U nás se potkan snese s morčaty, s pejsky a nikdy by mě nenapadlo to zkoušet u činčil teda.
Mám tak nějak ´´bojové činčily´´ :D a vím, že by to nedopadlo dobře a fakt by mě to teda nikdy nenapadlo.

Když potkana pouštím, tak v pokojíku u zvířat si vleze do klece,kterou mám stále otevřenou a jsou tam morčata, normálně s nima jí a tak :D docela prča. Jediné období kdy to nefunguje je v případě, že samička,kterou mám na chov má mladé, ale to je logické :))))

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Akože ?!

Příspěvekod Lenca » Po Led 28, 2013 11:40

:shock: tybrďo,tak to je dobrý že si nic neudělají.Ale právě že bych na to nikdy radši nespolíhala a radši potkana s jiným malým druhem neseznamovala,ikdyž jsou takovýdle případy.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Akože ?!

Příspěvekod Wulfina » Po Led 28, 2013 12:34

Heleď u nás je to s psiskama úplně v pohodě.
Psům dám povel lehni, pustim činčily a povel nesmíš. (pro jistotu)
Psiska ležej, činčily po nich hopsaj, sem tam se očuchaj, sem tam zkouší činčila prsknout nebo provokovat, ale psi jsou úplně v pohodě :)
Dle mě, je to zas jen o výchově a výcviku psa a samozřejmě tvé důvěře k psovi...
Obrázek

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Akože ?!

Příspěvekod Lenca » Po Led 28, 2013 16:15

jojo, psi jo,já spíš reagovala na potkan x morče nebo jiny hlodavec :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Akože ?!

Příspěvekod Wulfina » Po Led 28, 2013 17:21

Jo ták :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”