Problém s plastovým dnem

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Pá Kvě 06, 2011 13:18

no to mi povidej :D :lol:

Disable adblock

Albosak
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Ne Kvě 01, 2011 12:50
Místo/Bydliště: Blansko

Příspěvekod Albosak » Pá Kvě 06, 2011 21:50

Jj, dokážou být pěkný potvůrky.:D To náš činčilák si udělal doma party na Silvestra, odjeli jsme s přítelem na hory a doma v dolním patře zůstali jen přítelovi rodiče a najednou 31.12. odpo telefon, jestli jsme nedali Martyho někomu na hlídání, že je otevřená klec a on nikde a my, že ne. Tak ho tam půl dne hledali, až jej našli za stolem na PC. Nikdo neví, jak si klec otevřel a ani jak dlouho slavil, ale udělal si pěknou party po celém bytě, všude byl písek, rozkousaná sedačka, asi se rozhodl i číst, tak si pochutnal na knížkách a nakonec se rozhodl zredukat všechny dráty od PC.:DD

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Kvě 06, 2011 22:29

Tak to je mazec:-).Ale meli jste vlastne z pekla stesti, zeda spis on, ze ho nezabila ta elektrika a kabely.

Albosak
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Ne Kvě 01, 2011 12:50
Místo/Bydliště: Blansko

Příspěvekod Albosak » Pá Kvě 06, 2011 22:39

No, já si myslím, že ty zvířata nějak vycítí, kde jde proud a kde ne. Aspoň jsem se za celý život nesetkala s tím, že by nějaké popálila elektrika a to jsem už od mala měla plno morčat, křečků, pískomilů atd. Vždycky rozkousali drát bez napětí a nebo, když v něm šel proud, tak vždy jen izolaci, ale nikdy až na drát. Jsou prostě mazaní. :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Kvě 06, 2011 22:44

Někdy nevycítí,bohužel byl i případ těžkého popálení a úmrtí činčilky. :cry:

Albosak
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Ne Kvě 01, 2011 12:50
Místo/Bydliště: Blansko

Příspěvekod Albosak » Pá Kvě 06, 2011 22:56

Tak to je hrozný. :cry: Ale blbý je, že to člověk těžko uhlídá, jen na vteřinku se kouknu jinam a Marty už je hned u drátů a to jich většinu máme schovanou a vedenou podlahou a jen pár vyčuhuje ven asi 5 cm.

Albosak
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Ne Kvě 01, 2011 12:50
Místo/Bydliště: Blansko

Příspěvekod Albosak » Pá Kvě 06, 2011 23:05

A ještě bych se chtěla zeptat. Do budoucna bych chtěla Martymu pořídit kamaráda, tak se chci zeptat, zda by se spolu snesli dva samečci v jedné kleci a zda je jde spřátelit během jednoho dne?:) Už jsem tady vyčetla, že je dobré dát je do jedné převpravky a dělat, že je stěhuji a celou klec vydezinfikovat, aby nebyl cítit pach ani jednoho.:)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Kvě 07, 2011 8:37

Ano,přesně tak.To je nejlepší seznamovací metoda.Musí se ale začít ráno,když nejsou tak aktivní.
Stane se že si nemusí sednout,ale to bývá málo často,spíše se spřátelí.Je lrpší třeba pořizovat nějakého trochu staršího klidnějšího samečka pokud ten tvůj je starší.

Albosak
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Ne Kvě 01, 2011 12:50
Místo/Bydliště: Blansko

Příspěvekod Albosak » So Kvě 07, 2011 9:40

No, Martymu je 16 měsíců.:) A zvykl by si na nás ten starší sameček? Slyšela jsem, že činčily je nejlepší pořizovat do půl roku, aby si na majitele zvykly.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Kvě 07, 2011 10:25

Tak to není tak starý.Zvykl,chvíli to trvá ale zvyknou si- někteří hned některým to trvá.Ale to může být u mladších,je to na povaze.
Jde spíš o to že se hůře ochočují starší činčilky např. zakoupené z velokochu či z chovu kde se jim nevěnují.

Albosak
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Ne Kvě 01, 2011 12:50
Místo/Bydliště: Blansko

Příspěvekod Albosak » So Kvě 07, 2011 17:30

Aha, oni mi to totiž říkali ve zverimexu, tak to bude asi tím, tam se činčilkám moc nevěnují a asi tomu ani moc nerozumí, jelikož jsem chtěla holčičku (já se v tom ještě neorientovala, ale zdálo se mi divní, že má na zadku 2 nápadné hrbolky) a za měsíc se z holčičky vyklubal kluk, když jsem ho přistihla při intimní chvilce. :lol: A o kolik by měl být asi starší?:)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » So Kvě 07, 2011 20:51

Ze zverimexu bych nekupovala.nemám s ním dobré zkušenosti.nevíš od kuď činčilky jsou a pak se projeví problémy se zuby,zdravotní problémy či se nedožijí dlouho.
Samozřejmě jsou vyjímky ale není jich tolik.Pokud budeš shánět tak od menšího chovatele kde budeš vidět rodiče,bude i ochočený a dostaneš rodokmen.
Nejlépe by bylo přibližně stejný věk,ale i kolem roku stačí.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Kvě 08, 2011 8:18

Ze zveráku činču né... když si vezmeš činču od chovatele, tak víš na čem seš, chovatel ti řekne o činče vše.. ve zveráku ti řeknou tak leda prd... :?

Albosak
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Ne Kvě 01, 2011 12:50
Místo/Bydliště: Blansko

Příspěvekod Albosak » Ne Kvě 08, 2011 10:04

No, teď už bych si ze zverimexu činčilku taky nekoupila, ale Marty je můj první činčilák, tak jsem ještě nevěděla tolik informací. Ikdyž mi těch čičilek ve zverimexu je celkem líto, Martyho tam měli s ještě jednou v malým terárku. :( Tak se budu koukat po stejně starém kamarádovi.:) Dneska to plastové dno vystužíme nerezovými okraji, tak by se neměli prokousta:D a začnu vymýšlet skříňoklec, my totiž teprve zařizujeme byt, tak ještě ani nevíme, jaký bude nábytek. :D

Salimar
Nový uživatel
Příspěvky: 21
Registrován: Čt Dub 01, 2010 19:05

Klec

Příspěvekod Salimar » Čt Kvě 12, 2011 15:56

My nakonec vyrobili klec 2m vysokou a 1m širokou. Koupili jsme železné tyče (takové Lka) a z nich udělali konstrukci. Pak jsme do nich vyvrtali malé dírky a drátkem přišili pletivo, takže činčilky mohli koukat na všechny 4 strany. Poličky se pak mohou libovolně stěhovat...jsou přidrátkované k pletivu...jedinou nevýhodou je, že bordel padá na všechny strany, když ohlodají záterasy přidělané na poličkách. Ale je velká a nijak nenarušuje prostor. Kolikrát otevřeme dvířka a činčilce se ven nechce:)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”