Kauza Eliščina obchůdku

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod Schecke » So Črc 27, 2013 13:27

Nekupujte věci z tohoto obchůdku! Krmivo se míchá v místnosti, kde žijí činčily paní Hrdé a vzhledem k tomu, že má paní Hrdá činčily nakažené bakteriemi a červy, kteří se roznáší dotekem a výkaly, bude krmivo určitě nakažené!!!!Toto mám potvrzené po konzultaci a prohlídky činčil od této paní veterinářem a dalšími třemi lidmi a jejich veterináři!
Vysvětlení zde:
viewtopic.php?f=8&t=14392

Disable adblock

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovatelské potřeby Miletínky

Příspěvekod mefoxinka » So Črc 27, 2013 15:20

Dobry den,
rada bych upozornila že slečna Betty uvádí své smyšlenky a nepodložena fakta.
Doporučovala bych ji zjistit si fakta o rodu Proteus než začne své nepravdivé fámy šířit dál.

Nicméně obchod nemá nic společného s mým chovem činčil.
Docela by me zajímalo jak přišla na to kde a jak mam zboží nebo činčilky když u mne nikdy nebyla.
Ráda bych uvedla že míchanou směs si nechávám připravovat od firmy která se tím zabývá profesionálně.


Samozřejmě je na zváženi každého zda bude nebo nebude v obchode nakupovat.

Monika Hrda

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovatelské potřeby Miletínky

Příspěvekod Zrzka » So Črc 27, 2013 17:24

Tak a ještě se k tomuto vyjádřím zde. Když už jsem se k tomuto problému nachomýtla už zjara a znám pozadí i fakta, a to nejen od někoho, ale opravdu zjištěná fakta, od té doby snad již vím, co se děje mezi Monikami. Vzhledem k tomu, že je to věc mezi nimi dvěma, nikomu z nás do toho nic není, nehodlám to zde komentovat víc než takto.

Paní Betty, která mi přišla jako sympatická a milá dívka, když jsem ji viděla v TV spotu, by si měla asi nejdříve zjistit fakta, než začne obviňovat někoho z tunelování. To je dost vážná záležitost a je to napadání nehodné kohokoliv. A mimochodem, člověk si sám sebe jako fyzickou osobu nemůže vytunelovat. To mi přijde komické.

Co se týče krmení:
Kdyby byly problémy s krmením, tak bych pravděpodobně já a další činčiláři po celé republice měli s činčilami asi nějaký problém. Já žádný problém nemám a krmivo beru a brát budu.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovatelské potřeby Miletínky

Příspěvekod Terezka » So Črc 27, 2013 19:07

Nemyslím si, že je vhodné bez důkazů označit prodávane zboží za závadné. Byla bych v tomto ohledu velmi opatrná.

Disable adblock

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovatelské potřeby Miletínky

Příspěvekod tarja666 » So Črc 27, 2013 19:17

Zboží beru z Eliščina obchůdku/Chovatelských potřeb Miletínky od té doby, co je v provozu a nikdy jsem neměla s krmením ani dalším zbožím žádný problém.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovatelské potřeby Miletínky

Příspěvekod Wulfina » So Črc 27, 2013 21:49

Betty za tuhle urážku bych tě hnala před soud!!!
Nemáš podložená fakta a kromě tebe nikdo problém neměl... :roll:

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Chovatelské potřeby Miletínky

Příspěvekod Schecke » Ne Črc 28, 2013 6:47

Fakta mám podložené kým jiným než spolumajitelkou obchůdku, která určitě zboží viděla a asi by mi bezdůvodně nelhala a nejen ona, už několik lidí mi říkalo, že tuto místnost s krmivem navštívili a prý by si tam už nic nekoupili. Pokud jde o nemoci,ty mám podložené veterinářem. To, že máte s obchůdkem dobré zkušenosti znamená jen to, že jste měli zatraceně velké štěstí a pravděpodobně jste také onu místnost neviděli, ale kupujete přes internet. Můžete si o mé osobě myslet co chcete, ale jestli zde bráníte takového člověka jako je paní Hrdá, pak je mi to upřimně líto! Paní Hrdá si klidně může podat stížnost, dokumenty mám a ráda je použiji! Stížnosti na paní Hrdou se mi jen kupí a proto bych byla nerada, kdyby neustále roznášela mezi dobrými chovateli nemoci. Tím končím debatu.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chovatelské potřeby Miletínky

Příspěvekod mefoxinka » Ne Črc 28, 2013 7:41

Nastesti tady neni o čem debatovat.
jen pro zajimavost...jsem fyzicka osoba a od začatku je obchod na me jmeno
p.Fazekašova u me byla naposledy zhruba pred rokem...nicmene jeste letos ji bylo ode mne dodavano krmeni,
ti co u me byly pro krmeni osobne jej odebiraji stale..
to je asi tak k tem udajnym doložitelnym faktum

nikdy se nevyskytli žadne problemy či udajne stižnosti na krmeni

naopak je zvlaštni že celej tenhle poprask se deje po ukončeni činnosti puvodniho obchodu a založeni rozžiřeneho
mrzi me že je slečna Betty takto manipulativni aniž by si opravdu oveřovala fakta....mohla by to na doplatit

tato jeji činost už je bohužel trestna a žalovatelna....

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod minlub » Ne Črc 28, 2013 9:31

Nebudu rozebírat stav Eliščinýho obchůdku, již delší dobu nefuguje. Moje chyba, že jsem věřila kamarádce a neměli jsme společenství potvrzené právně. Jak zde bylo psáno, majitelem byla právně pouze Monika Hrdá. To si ale doufám vyřešíme soukromě!

Ohledně zboží- zboží si objednávám své, z obchůdku mi letos nic neodcházelo kromě 5kg granulí když mi jednou došli, palmsků a koule. Sklad Eliščinýho obchůdku až do jeho konce byl v místnosti s činčilami. Což je prokazatelné fotkami jak mými, tak návštěvníků (do nedávna veřejnými), i svědky.
Pokuď se někdo na toto zeptá, nemám důvod neodpovědět, nic tajného to snad není.

Obchůdek již nefunguje, tudíž debata není aktuální. Pokuď máte nějaké otázky prosím do SZ

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod Schecke » Ne Črc 28, 2013 9:57

Jak píše Monika Fazekašová a není jediná kdo to viděl, že je krmení u paní Hrdé v místnosti pro činčily. Tedy pohádky si nechte pro děti a nepleťte si je s fakty. Pokud jde o manipalaci, tak se paní Hrdá pochlubte kdo vám nakukává jak se bránit pravdě...Váš manžel, který by kdyby se provalily nemoci měl problémy v chovu domácích zvířat. Já alespoň píši za sebe a nenechám si někým napovídat. To co o Vás vím od lidí co s Vámi mluvili, navštívili Vás, něco si od Vás koupili a nebyli spokojení nebo jste jim prodala nemocné zvíře, mi rádi dosvědčí i papírově, že udané nemoci pochází od Vašich prodaných zvířat, navíc mám papíry ohledně nemoci a léčby toho činčiláka od Vás a jeho fotky ze dne úhynu kde je datum, tedy bude jasné jak dlouho u mne zvíře bylo a za tu krátkou dobu by se do takového stavu (200g méně) zaručeně nedostalo a to Vám potvrdí i veterinář, tedy prokazatelně bylo nemocné ještě před odběrem. A nikoho nebude zajímat od koho jste činčily měla nebo, že je třeba máte nyní zdravé. Důležité je, že Váš chov byl nakažený a to mi stačí k tomu, aby se Vaše případná stížnost velice rychle obrátila proti Vám. Veterináři mi také vše dosvědčí. Už teď mi dle naší ústní smlouvy dlužíte za mrtvého činčiláka a jeho léčbu 1500Kč a to nemluvím o dalších ztrátách díky infekčnosti do 4 tisíc. Tohle už není hra paní Hrdá.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod mefoxinka » Ne Črc 28, 2013 11:14

koukam že je zde zvykem napadat slovne a bez dukazu kohokoliv a hazet na nej prvni posledni :?

registrovane hospodařstvi by mel mit každy kdo ma doma byt i jen jednu kozu...či prasatko,diky tomu je take nahlašen a pod veterinarni kontrolou...tedy je vysoce nepravdepodobne aby se vyskytovaly nejake problemy....nehlede na to že sme v chranene oblasti tedy i pod dozorem ochranařu...

mrzi me že sem nemela obchudek ošetřen pravne...nemusela bych ted čelit nesmyslne faktuře přesahujici vydelky za celou dobu fungovani

mrzi me i to že se evidetne forum stalo mistem pro drbarnu a hazeni špiny misto aby radilo či pomahalo
nikdo tady nenapsala vše o tom kde se vyskytuje či prenaši a jine dalši informace....radši se jen obvinuje

a přiznejme si upřimne...kdo z nas vozi činčilky k veterinaři na vytery při potižich s vahou...
spolehne na rady jinych ...i ja to udelala...moje blbost....

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod Schecke » Ne Črc 28, 2013 14:13

nene, fórum je pořád stejně, akorát se konečně změnil pohled na Vás paní Hrdá.....to jak ze sebe děláte chudáčka co za nic nemůže už je opravdu směsné. Neumíte se k věci postavit čelem. Místo toho abyjste stáhla ocas, přiznala se, že máte v chovu nemoc a zaplatila škody, tak nepochopitelně kopete kolem sebe a tvrdíte jak máte chov čistý i když evidentně nemáte. Ty problémy si děláte sama svou nezodpovědností a nesolidaritou, ale asi Vás baví prodávat lidem nemocná zvířata a to ještě chorobami přenosnými na člověka. Pak se ale nedivte, když to chovatele přestane bavit.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod Wulfina » Ne Črc 28, 2013 19:44

Z Eliščina obchůdku beru krmivo pravidelně, takže jsem měla štěští, dycky, když sem ho koupila? Ty brďo, sem dítě štěstěny! :lol:


Citace:
"obecná pravidla:
6. Fórum je pro diskuzi uživatelů o činčilách. Jakékoliv neshody či osobní spory si uživatelé musí řešit přes SZ.

je zakázáno:
1. Napadání uživatelů fóra a jakékoliv osobní inzultace. Ať už se jedná o nadávky, pomlouvání nebo rýpání (napadání uživatele je, i když nemluvíte sprostě, pokud ho nemáte rádi, ignorujte ho)."


Myslim, že toto téma a osobní inzultace tu nemají co dělat...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod Terezka » Ne Črc 28, 2013 20:41

Díky Wulfi za připomenutí pravidel a pro ostatní pisatele prosím, aby se drželi v rámci slušnosti. Díky.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod Schecke » Ne Črc 28, 2013 22:09

Wulfina: no to asi jsi dítě štěstěny...

pokud jde o pravidla: tady už nejde o osobní spory, ale o oznámení chovatele, který prodává nemocná zvířata. Pokud jsi schopná doložit, že žádná z činčil od paní Hrdé nebyla nemocná bakterií Protheus, či jsi viděla kde je uskladněné krmivo, prosím pošli nám o tom dokumenty či fotky. Pokud souhlasíš s tím, aby se prodávala nemocná zvířata jen proto, že máš od této chovatelky činčilu, tak se pak nediv až se ti do chovu od dobré kamarádky dostane nemoc která ti pobije všechny tvoje činčilky :,( Takže jestli ti to, že nám umírají a těžce průjmují činčily díky nezodpovědnosti paní Hrdé přijde jako pomlouvání nebo rýpání, pak se k nám přijeď prosím podívat na ty moje dva vyhublé mrzáčky, kteří už dávno mohli být zdraví nebýt paní Hrdé, která mi tvrdila, že sameček průjmuje proto, že je ve stresu z cesty a na diagnózu se díky jejímu mlžení přišlo až teď nedávno. Podala jsem těmto činčilám léky a světe div se, průjem přestal ihned po první dávce. Jak málo stačilo k tomu, aby žádná činčila nezemřela......jenom nelhát...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod jasmin » Ne Črc 28, 2013 22:51

Na neseriozni chovatele by se melo upozornit a upozornovat, opravdu nechapu ten komentar o nejakych pravidlech.
Tady opravdu pomuze pouze veterinarni kontrola chovu

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod Terezka » Po Črc 29, 2013 9:05

Jasmin, toto téma se týká obchodu, nikoliv chovu. Prosím o dodržování tématu.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod jasmin » Po Črc 29, 2013 12:04

No, ono to s tim asi souvisi, pokud si o tom prectes vse zde psane a pokud to tak je, ze krmivo je nekde, kde jsou i cincilky.Hlavne jsem reagovala na ty zcela nepochopitelne komentare, nejsem sama, komu se nelibi.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod Terezka » Po Črc 29, 2013 12:26

Proto existuje paralelně vlákno druhé, kde se řeší chov - bakterie. Toto téma se týká obchodu. Zkus udržet správnou nit.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod Reňaaa » Po Črc 29, 2013 12:35

Já také beru z elišky krmivo a dloouho, ale nevěděla jsem, že to bylo v místnosti s nemocnýma činčilama. Takže dík za info.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod mefoxinka » Po Črc 29, 2013 15:09

Rada bych podotkla že za celou dobu provozu obchodu nebyl jediny připad či stižnost nemocne činčilky a myslim že okruh zakazniku byl docela široky

jinak je samozřejme na každem jak se rozhodne....

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod Zrzka » Po Črc 29, 2013 18:03

Já tedy opravdu nechápu, jak někdo přišel na to, že má Monika nemocné činčily, a tudíž je nakažené krmivo. Já beru krmivo určitě rok a žádné nemoci v chovu nemám. Mí kluci jsou v pořádku a mají krmivo jen od Moniky.
Začíná mi to tu připadat jako veřejný lynč - hon na čarodějnice, někdo něco řekne a začne se to geometrickou řadou nabalovat.
Samozřejmě je na každém, kdo bude kde nakupovat, ale proboha, lidi, trochu uvažujte v kontextu času. Nikdy nebyl s krmením problém a najednou je?

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod Schecke » Út Črc 30, 2013 8:39

Víte co, mě to může být jedno. Klidně si nakupujte v tomto obchůdku,ale až pak Vaše činčily onemocní nějakým prazitem nebo zemřou, tak se k Vám milá paní Hrdá otočí zády tak jako ke mě a pak si můžete jít brečet na nádraží.....Já pořád nechápu, že se tady těch nemocí ti lidi co tady obchůdek podporují vůbec nebojí......Paní Hrdá moc dobře ví, že míchá nebo míchala krmivo do obchůdku u svých činčil, které má nemocné bakteriemi a červy jak zde dokázalo už několik chovatelů, co si od ní nevědomky nemocné zvíře pořídili a teď musí léčit celé chovy a činčily jim doma umírají a ona tady bude ještě tvrdit, že nikdo neměl problém??? Lidi přemýšlejte....to si opravdu chtete vyzkoušet jaké to je když vám doma vaši miláčkové umírají před očima???Paní Hrdé na tom totiž nezáleží že činčily od ní umírají, neslyšela jsem od ní jediný projev lítosti, jediné na čem ji záleží je jestli jste jí za tu činčilu zaplatili...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod Terezka » Út Črc 30, 2013 8:46

A není třeba možné, že sklad obchodu je oddělen od chovu činčil?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kauza Eliščina obchůdku

Příspěvekod minlub » Út Črc 30, 2013 9:03

Sklad Eliščina obchůdku byl v místnosti u činčil. Ale jelikož již obchůdek nefunguje, je to bezpředmětné.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”