čerstvě narozené činčilky

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

radekm

čerstvě narozené činčilky

Příspěvekod radekm » So Črc 02, 2005 12:53

Právě dneska ráno se mi narodily tři malé činčilky! Dvě šedé a jedna bílá, a jsou naprosto ůžasný. Akorát nevím co mám teď dělat protože jsem žádné malé ještě neměl a bojím se o ně. Poraďte mi prosím.

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » So Črc 02, 2005 16:39

Ahoj Radku, můžeš mrknout třeba sem: http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=350
pár rad tam najdeš.

Přeji mrňouskům krásný činčilí život a hlavně ať jsou zdraví :lol:

Host

Příspěvekod Host » Ne Črc 03, 2005 11:17

dík

Host

Příspěvekod Host » Ne Črc 03, 2005 11:18

Málem bych zapoměl, podívejte se na www.sweb.cz/radekm/galerie.htm !!!!!
RadekM

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Ne Črc 03, 2005 15:30

Jsou prostě úžasné :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Črc 05, 2005 14:28

Při promazávání outlooku jsem našla mezi poštou z Pandory tohle (psala to Katka a snad se nebude zlobit, že to sem dám):

Ahojky já mám s dokrmováním mikrošů bohaté zkušenosti, neboť máme opravdu podařený párek činčil, kteří dříve pod čtyři mrńata nešli. přivedli na svět takovéto vrhy. 3, 5, 6,1,4,4 a teď mají dva měsíc a půl staré myšičky. No možná jsem na nějaký vrh zapomněla. Pokud má méně než 3 mělo by to být v pohodě. Při třech jsme už dokrmovali a navíc to tenkrát byl Mirinky první vrh. A nad 3 je dost pravděpodobné , že tvé služby coby kojné budou žádoucí. ten 4 a nejmenší už by byl odstrkován, případně matkou zavrhnut. O 5 a 6 činčilatech ve vrhu , to už je skoro na to vzít si činčí mateřskou v práci.Jinak ten poměr jsem ředila tak že na 30 ml převařené vody jedna ta odměrka co je v přibalena v sunaru. Ono ti spoustu zbyde, ale byla jsem líná to přepočítat na menší dávky. A nezapomeň nesmí se přihřívat. Musíš vždy udělat nový. Činčilatům to chutnalo a celkem prospívali. Než kapátko je mnohem lepší 2 ml stříkačka, je líp ovladatelná a navíc máš přehled kolik miminko vypilo. Zpočátku je to malé množství asi 0.5 ml až 1 ml, tím jak roste spotřeba stoupá. A pak naopak klesá když už baští činčilí stravu. Když jsem měla extremně slabé mrně tak jsem mu ten sunar i přilepšovala glukopurem což je vlastně hroznový cukr. A veterináři ho doporučují, když činčila onemocní a nechce jíst.Počet dávek lze těžko říct , hodně záleží na časových možností . Né každý si může vzít volno. Ale minim. 4x denně by to chtělo,sice v knížce píšou častěji, ale to je hlavně když mamina uhyne. pak je třeba taky masírovat mrňatům bříška a sledovat jejich očička , jestli je nemají slepený. prostě takových 6 novorozenců je radost, ale když se to podaří, má člověk velkou radost .

V každým případě se toho nebojte , a přeji hodně radosti s myšáky. pro váš klid tu zkoušku, se sunarem, jestli nemají hlad můžete udělat a já si myslí , že za chvíli budou baštit granulky a seno.

Mějte se fajn zdraví Katka – velkochovatelka

Momentálně mám 3 dospělý, 2 mladý - matka Mirinka a otec Matěj, a očekávám potomstvo od Julinky , otec Matěj. počet dodám

Host

Příspěvekod Host » Út Črc 05, 2005 16:21

Dík, zatím se všechny tři kojí dobře, i když první den se praly o nejlepší bradavku :lol:
Poté se dohodly a tu nejlepší si zabral ďáblík, ostatní si rozebrali zbytek, ale na každého se vždy dostane, nevypadá to že by potřebovaly přikrmovat. Každopádně dík, třeba nevím co se stane.
RadekM

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”