Vytržené chlupy z ocasu, Prosím rychlea o radu !!!

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

pinokio

Vytržené chlupy z ocasu, Prosím rychlea o radu !!!

Příspěvekod pinokio » Stř Dub 26, 2006 10:32

Ahojte vsichni.... mame samecka (bobika), zdraveho, ale ted mi volala manzelka, ze se ji prihodilo s bobikem neco vazneho.... chtela ho chytit, vysmekl se ji a ona ho zachytla za konecek ocasku, ktery se vytrhl---pry mu to zacalo hodne krvacet. Ovazala mu to, ale protoze musela uz rychle spechat do prace jen si vsimla, ze si to ovazane odkousava.... nevi co si s tim udela a ani nevime, zda by do meho prichodu domu nemohl treba vykrvacet!!!!? jestli nemam jet drive z prace...? je to vazne ? (ja sam jsem to nevidel, ale rikala mi do tel., ze ma ten konecek uplne odtrzeny (asi az na kost-chrupavku)) Dekuji za rady !!!!!!! Zdenek

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Stř Dub 26, 2006 10:37

Na nic necekej a mazej dom!!!! Pokud to bude vypadat vazne honem s nim na veterinu!! Promin ale nechapu jak od nej mohla odejit... :cry:
Jsem taky z Olomouce, na Neredine nebo jak se to jmenuje je veterinarni klinika, otevrena nepretrzite. Jede tam tramvaj c. 2 smer neredin, vystup na predposledni zastavce tusim a pak jakoby smerem nahoru (stejnym smerem jak pojede tramvaj).

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Dub 26, 2006 10:46

No jasně, honem dom, aby činčilka nevykrvácela a hurá na veterinu, tam už budou vědět, jak zabránit dalšímu krvácení.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Stř Dub 26, 2006 10:50

tady je ta klinika

veterinární klinika pro malá a drobná zvířata
Čechova 5, olomouc(Neředín)

-Pohotovost(585 428 351)
-výjezdy domů(585 428 351, 603 876 875)
-na klinice provoz NON STOP

Snad to pomuze, dej vedet jak to dopadlo. Drzime palecky.

Disable adblock

Avatar uživatele
Ketka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 330
Registrován: Čt Led 26, 2006 21:21
Místo/Bydliště: Pilníkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ketka » Stř Dub 26, 2006 13:01

Tak co?Byli ste na veterine?Jak to Dopadlo? Držíme palečky :wink: ... :cry: .

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Dub 26, 2006 15:05

Cincila se vubec nesmi chytat za konec ocasu, pouze kratkodobe za koren ocasu a jeste ji podlozit rukou. Ja bych teda od takto zraneneho zviratka neodesla a mazala bych co nejdrive na veterinu. Ovazat neco cincile obvazem nepomuze, jen to rozkouse a jeste si muze ucpat streva.

pinokio

vse ok...

Příspěvekod pinokio » Čt Dub 27, 2006 6:11

moc diky za rady....manzelka se k nemu hned vratila a vzala s sebou znamou (veterinarku)... chloupky tam zel chybi, ale zraneni je jiz temer zahojeno.....Za ocasek ho jinak nechytame vubec.... byla to nehoda :o( - ale bobik vypada spokojene a projevuje se zcela normalne. Dnes rano jsem ho pustil na behani po byte a byl tak vitalni a knikal stestim jako vzdy jindy... Pekny den!

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Dub 27, 2006 8:02

Děkujeme za zprávu. Je bezva, že to dobře dopadlo :lol:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: vse ok...

Příspěvekod Vlasticka » Čt Dub 27, 2006 8:46

pinokio napsal:moc diky za rady....manzelka se k nemu hned vratila a vzala s sebou znamou (veterinarku)... chloupky tam zel chybi, ale zraneni je jiz temer zahojeno.....Za ocasek ho jinak nechytame vubec.... byla to nehoda :o( - ale bobik vypada spokojene a projevuje se zcela normalne. Dnes rano jsem ho pustil na behani po byte a byl tak vitalni a knikal stestim jako vzdy jindy... Pekny den!


To je dobre ze to tak dopadlo, ja se lekla ze to bude horsi. Preju chlupackovi hodne hodne zdravi :lol:

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Čt Dub 27, 2006 16:11

chudáček to asi muselo hodně bolet :roll: :roll: a štěstí že to dobře dopadlo :wink:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Čt Dub 27, 2006 16:18

Tak to je bezva zpravicka, take jsem se o nej bala. Myslela jsem, ze ho tak chytate, tak promin. Radeji jsem to ale napsala, ze se nesmeji za konec ocasu vubec chytat, ponevadz pokud nekdo poridi cincilu malym detem, tak to je vubec nestesti, tam takove nehody jsou skoro pravidlem, ale to se vas netyka:-).

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Dub 27, 2006 21:25

Teď se mi taky přihodilo něco nemilého. Měla jsem na návštěvě vlčáka a Ferdík běhal. Jenže on je zvyklej na mojí Terinku, ta ho miluje a stará se o něj. Tak vběhnul pod nohy přímo tomu psovi. Páneček ho sice držel na vodítku, ale přesto ho "kousnul". Vylítl z něj velkej trs chlupů, ale Ferdíkovi vůbec nic není :), má jen velikou pleš. Ještě že ty činčilky jsou tak dobře zařízený.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Dub 27, 2006 21:27

Terezka napsal:Teď se mi taky přihodilo něco nemilého. Měla jsem na návštěvě vlčáka a Ferdík běhal. Jenže on je zvyklej na mojí Terinku, ta ho miluje a stará se o něj. Tak vběhnul pod nohy přímo tomu psovi. Páneček ho sice držel na vodítku, ale přesto ho "kousnul". Vylítl z něj velkej trs chlupů, ale Ferdíkovi vůbec nic není :), má jen velikou pleš. Ještě že ty činčilky jsou tak dobře zařízený.


Jeste ze to dopadlo takto. Jak jsi dokazala aby si na sebe ti dva zvykli? To je tak od zacatku nebo se nejdriv nemeli radi?

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Dub 27, 2006 21:30

Moje labradorka byla 7-týdenní štěňátko a Ferdík tu byl pánem. Když ho honila, okřikla jsem ji. Nikdy ho ani náznakem nechtěla kousnout. Má přátelskou povahu. Dneska Ferdíka hlídá, olizuje mu uši a vlastně úplně celýho a on jí drží, fuj :twisted: . Dobrovolně se nechá lízat, to nechápu. On po ní hopká a okusuje jí a ona ho líže, taková symbióza ;-).

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Dub 27, 2006 21:39

Terezka napsal:Moje labradorka byla 7-týdenní štěňátko a Ferdík tu byl pánem. Když ho honila, okřikla jsem ji. Nikdy ho ani náznakem nechtěla kousnout. Má přátelskou povahu. Dneska Ferdíka hlídá, olizuje mu uši a vlastně úplně celýho a on jí drží, fuj :twisted: . Dobrovolně se nechá lízat, to nechápu. On po ní hopká a okusuje jí a ona ho líže, taková symbióza ;-).


:lol: :lol:

pinokio

:o))

Příspěvekod pinokio » Pá Dub 28, 2006 6:36

Zajimavy zkusenosti... nas bobik uz mel jednu nehodu (ted je mu rok a 3 mesice). Beha bezne po byte... neucil se chodit si pro brusinky (polosusene), ktere mame neustale na stole v misce... no a odtud ze stolu to mel uz jen jeden vetsi skok na kuchynskou linku - tam jsem si na varne desce ohrival polevku v malem kastrolku s poklickou.... chudacek si to dvema skoky namiril primo na tu poklicku, ktera se pod nim protocila a on si smocil packu v polivce - rozstrikl to po cele kuchyni a i po svem kozisku (smrdel pak... polivkou :o)) Polivka mela tak cca 60-70 st... trosku mu ta packa opuchla (predni) a cca 2 dny na ni doslapaval opatrne, ale jinak se projevoval normalne.... je to nas odolny bobik.
Chtel jsem sem vlozit fotky (mam jich hodne) ale nechtel mi to ten system sezrat (pry jsou velky a ja je neumim zmensit :o(( ...... ? )
Cauky

pinokio

UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUž mam fotku !!!

Příspěvekod pinokio » Pá Dub 28, 2006 6:50

Tak to je nas bobik :o) :o)

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: :o))

Příspěvekod Vlasticka » Pá Dub 28, 2006 7:03

pinokio napsal: pry jsou velky a ja je neumim zmensit :o(( ...... ? )
Cauky


Tady je navod jak je zmensit http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=253.

A zde je navod jak je vlozit do galerie http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=78

Hodne stesti.

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Re: :o))

Příspěvekod Ivanka » Pá Dub 28, 2006 9:22

pinokio napsal:Zajimavy zkusenosti... nas bobik uz mel jednu nehodu (ted je mu rok a 3 mesice). Beha bezne po byte... neucil se chodit si pro brusinky (polosusene), ktere mame neustale na stole v misce... no a odtud ze stolu to mel uz jen jeden vetsi skok na kuchynskou linku - tam jsem si na varne desce ohrival polevku v malem kastrolku s poklickou.... chudacek si to dvema skoky namiril primo na tu poklicku, ktera se pod nim protocila a on si smocil packu v polivce - rozstrikl to po cele kuchyni a i po svem kozisku (smrdel pak... polivkou :o)) Polivka mela tak cca 60-70 st... trosku mu ta packa opuchla (predni) a cca 2 dny na ni doslapaval opatrne, ale jinak se projevoval normalne.... je to nas odolny bobik.
Chtel jsem sem vlozit fotky (mam jich hodne) ale nechtel mi to ten system sezrat (pry jsou velky a ja je neumim zmensit :o(( ...... ? )
Cauky


:( teda koukám, jak vy jste bezstarostní, nejdřív ho necháte běhat kolem horké polívky, pak mu urvete ocas... :(
malé děti, které necháte běhat bez dozoru po bytě, doufám, nemáte... :!:

a já trnu hrůzou, co se může všechno stát mým prdelkám, když běhají jen po prázdné předsíni 1x3 metry a chodím je tam každou půlhodinu kontrolovat!!!! :!:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Re: :o))

Příspěvekod Vlasticka » Pá Dub 28, 2006 9:33

Ivanka napsal:a já trnu hrůzou, co se může všechno stát mým prdelkám, když běhají jen po prázdné předsíni 1x3 metry a chodím je tam každou půlhodinu kontrolovat!!!! :!:


Ty tam nejsi s nima celou dobu?????????????

pinokio

???

Příspěvekod pinokio » Pá Dub 28, 2006 10:24

no to my jsme s Bobikem vzdy celou dobu v te mistnosti kde je !!! nikdy neni bez dozoru.... ale je desne mrstny :) muze behat ve vsech mistnostech krome loznice - uz jsme si to tak zaridili, kdyz jsme byt kupovali (novy), ze nikam nemuze zalest a nic rozkousat....ale i tak s nim vzdy vsude chodime. :P

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Pá Dub 28, 2006 10:34

Ja jsem taky prave vzdycky tam, kde jsou mysi. Ja bych je nenechala bez dozoru ani na minutku. Proste se o ne bojim, kazdou chvili by nejradeji zrali koberec, ohlodavali botnik a ja nevim co jeste. I kdyby ta chodba byla uplne prazdna tak bych je samotne nenechala.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Dub 28, 2006 13:54

Ja taky Vlasticko, nespustim je ani na chvilku z oci, protoze maji tendenci vse kousat a ochutnavat a tak je musim zavcasu od vseho odehnat. Pri vybehu si asi vzajemne lezeme na nervy:-). Ted se me naucily mit vybeh v posteli a verte, nebo neverte, vydrzi mi v ni behat dokola a pod deku treba hodinu a obzvlast Myska nema tendenci z te postele ani utect a seskocit, drzi se porad okolo me, na zavolani pribehne a zacne me ozdibovat, vleze si ke me pod deku a je naramne spokojena a ja taky.Je to cincila, ktera skutecne prihopsa na zavolani a sama skace a leze do naruce a v te naruci vydrzi treba hodiny bez hnuti se mazlit.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Dub 28, 2006 13:56

jo, jak jsi zminoval ty brusinky, nemely by je dostavat moc casto, vzhledem k jejich kyselosti, tak dve do tydne a take hlavne pozor!Jestli je kupujes v obchode, jsou z velke vetsiny sirene a konzervovane chemicky a co vim, tak snad vsechny brusinky k nam dovezene jsou konzervovane v oleji, coz by cincilu za chvili odrovnalo na jatra.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Pá Dub 28, 2006 14:24

Vim ze kazdy nemuze byt s cincilama porad, ale ja jsou jako male deti. Az jednou budu mit mimino, taky u nej budu porad. Teda aslspon do urciteho veku :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”