Netýká se činčilky, ale zakrslého králíka

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Manasek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Ne Lis 07, 2010 15:20

Netýká se činčilky, ale zakrslého králíka

Příspěvekod Manasek » Ne Lis 27, 2011 13:12

Chtěla bych se jen zeptat, jestli se může zakrslý králík převážet z místa na místo. Kamarádka bude mít na Vánoce králíčka a chtěla by s ním jezdit ke svému klukovi docela dál. Nevím, jestli by to pro toho králíka nebyl stres a aby pak neonemocněl nebo neumřel. Jestli někdo poradí, tak děkuju.

Disable adblock

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » Ne Lis 27, 2011 13:18

My s Bobíčkem cestujeme docela často a nijak mu to neublížilo. Ale je na to zvyklý už od malička.

Manasek
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 37
Registrován: Ne Lis 07, 2010 15:20

Příspěvekod Manasek » Ne Lis 27, 2011 13:59

Děkuju :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Lis 28, 2011 11:52

Jelikoz kralik narozdil od cincilky nemusi spat pres den, neni nocni zvire, tak bych to nevidela dramaticky.A kdyz si od mala zvykne na prevoz, tak urcite problem nebude.Naopak si myslim, ze bude rad, kdyz bude moci zustat se svou panickou, nez byt doma sam, kdyz tam bude mit pozornost, vybeh a klec dostatecnou take.S cincilou tohle neni mozne, ponevadz potrebuje pres den byt v klidu a spat, rozhodilo by ji to biorytmus a mohla mit vazne nasledky v podobe kreci, dokonce i umrti.

Disable adblock

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Netýká se to činčily,ale zakrslého králíčka

Příspěvekod vera novotna » Po Lis 28, 2011 14:37

Měli jsme doma dva zakrslé králíčky a oba dva dobře snášeli pravidelné cesty k vet.prohlídkám a cestou byli dokonce zvědaví a koukali s ušima nahoru v přenosce a návštěvy doma přímo zbožňovali,holt společenská zvířata,takže žádný strachy s převozem:něco šťavnatého na dlouhou cestu neuškodí.Věra.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Netýká se činčilky, ale zakrslého králíka

Příspěvekod jejula » Pá Led 18, 2013 17:52

Ahojik dlouho jsem tu nebyla.Tak u nás se to rozrostlo o zakrslého Teddy králíčka Azuritka.Je skvělej mám ho 2 týdny a už je docela ochočenej nechá se podrbat a většinu svého času se zabívá zkoumáním obýváku a hraní si mimo klec.Tak pokud jste měli nebo máte králíčka můžete napsat své zážitky s ním.Ráda si přečtu třeba o ochočení a tak.Moc díky. Obrázek

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Netýká se činčilky, ale zakrslého králíka

Příspěvekod katchenqua » Po Led 28, 2013 10:52

Králíčky jsem od malička nikdy neměla,ale když sem je dostala, tak fungovalo na ně mluvit něžným hlasem a strkat mlsotky, mrkev z ruky apod.
U Elvírky jsem se poprvé setkala s tím, že může králík štěkat :D
Takže sem se snažila s ní vycházet jak výš píšu :)
Králíci nesnášej zahánění do rohu, takže ideál je toto když je venku a tak.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Netýká se činčilky, ale zakrslého králíka

Příspěvekod jejula » Po Led 28, 2013 15:08

No on už si na mě celkem zvykl,ale má problém,že se nenechá chytit do ruky vlastně ho chci jen učesat je strašně zachumlanej.Z ruky už si pamlsky bere v pohodě. Puštěnej je celej den a na noc ho zavírám.A korát ještě nevím jak si ho vycvičit,aby přišel ke mě a tak a nechal se vzít.No zatím žádný hlasový výjevy nemá a jedinej kdo mi teda štěkal byl činčilák,ale králík zatím jen trošec dupká,když skáče a je strašně aktivní a skákavej. :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”