Plíseň

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Luciša
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Lis 07, 2013 12:32

Plíseň

Příspěvekod Luciša » Čt Lis 07, 2013 12:43

Dobrý den,
mám první činčilku 5 měsíců. Před 14 dny se mu u čumáčku objevila ztráta chloupků. Po 4 dnech jsem šla na veterinu, kdy mu z místa vytrhli chloupky, udělali rozbor na parazity - negativní a plísně. Po 10 dnech jsem volala na výsledky plísní - pozitivní. Činčile ale ranka začala zarůstat a jinde se další neobjevuj. Říkala jsem veterinářce o FUngistopu, to se jí ale zdálo moc chemické, dnes si jdu pro nějaký přípravek za 320 Kč, který se ředí a prý mu ranku mám potírat. Má to ještě cenu, když činčilce ranka zarůstá? Určitě koupím Fungistop preventivně do koupelny s pískem - jelikož čtu ,že se normálně používá. Dá se koupit v lékárně, prosím? Děkuji za odpověď.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Plíseň

Příspěvekod minlub » Čt Lis 07, 2013 13:11

Takový postup mi přijde zbytečný a nákladný. Mimo jiné rozbor na parazity se dělá z trusu. Plíseň je u činčilek dost častá, bývá to hlavně při oslabení po převozu. Většinou je to na jednom místě a při včasném ošetření se to nešíří. Stačí denně potírat FungiStopem a dát ho do písku dokud nezmizí šupinky a místo nezačne zarůstat. Ten se dá sehnat spíše na internetu, např. http://zravamrska.eu/koupaci-pisek-fung ... p-20g.html Je možné také koupit v lékárně Canesten mast a denně postižené místo potírat.
Pokud místo zarůstá, nikde jinde nic nemá, drahý přípravek bych nekupovala, koupila bych Canesten dokud nepřijde FungiStop a ten pak ještě dala párkrát do písku.

Luciša
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Lis 07, 2013 12:32

Re: Plíseň

Příspěvekod Luciša » Čt Lis 07, 2013 13:59

Děkuju mockrát za odpověď. Fungistop jdu ihned objednat.
Mějte se krásně.
Lucka

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Plíseň

Příspěvekod Dantha » Čt Lis 07, 2013 14:30

Myslím, že s plísní není třeba chodit na veterinu, pokud už to není nějaké moc rozběhlé. Já nedávno řešila u dvou činčilek začínající plíseň (požila jsem jinou podestýlku a v pokoji bylo moc vlhko...). A protože se mi nechtělo jet někam pro fungistop, použila jsem na to svůj oblíbený přípravek dezisan dvakrát jsem plíseň nastříkala a bylo po ní. (Dezisan je roztok, který se primárně používá na dezinfekci čehokoli, ničí viry, plísně a bakterie, vzhledem k principu fungování není problém, pokud se dostane zvířeti na srst nebo ho i olíže. Desinfikuji s ním klece, je výborný na smardlavé potkánky nebo i na postříkání papoušků, kteří se škubou - krásně zarostou, no a po vyzkoušení jsem zjistila, že i kožní plíseň se s ním dá řešit)

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Plíseň

Příspěvekod Wulfina » Čt Lis 07, 2013 14:49

Takovýhle "drahý postup" tu v Praze a Hůrce má snad jen jedna veterinářka, pro kterou je chemické pomalu všechno a pronesla i takovou věc, jako že Fungistop je pro činčilu toxický a že na něj činčily umírají...
(Zajímavý, že po používaj všichni a činčily žijí)...
Nebylas náhodou na Hůrce? :D

Luciša
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Lis 07, 2013 12:32

Re: Plíseň

Příspěvekod Luciša » Čt Lis 07, 2013 14:51

To jsem celá já, je to moje první činčila, tak jsem nevěděla.... V každém případě Fungistop je objednaný a ten přípravek od veterinářky jsem odmítla (je to přírodní houba). Byla jsem z toho špatná, z čeho to může mít, udržuji vše v čistotě.... Napadlo mě ze sena, které už jsem měla otevřené měsíc. Nebo snad od mého pejska - Zlatý Retriever. Přece jen mu mohl oblíznout čumák a z venku si přinese ladoco. Činčila mu chodí k čumáku a čmuchá mu do srsti. Ale asi je to u činčil běžnější, tak jsem ráda, že mu to holé místo zarostlo a nemá další holá místa. Snad bude OK.
Díky, Lucka

Luciša
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Čt Lis 07, 2013 12:32

Re: Plíseň

Příspěvekod Luciša » Čt Lis 07, 2013 14:53

Na Hůrce ne, jsem z Plzně. Veterinářka je dobrá, jen neznala Fungistop - tento pro činčily - netušila, že je to síra........ale i přes to s tím moc nesouhlasila...... :D

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Plíseň

Příspěvekod Wulfina » Čt Lis 07, 2013 14:55

Z plísně si nedělej hlavu,mohla prostě přicestovat vzduchem... :wink:
Důželitý je vyléčit :)

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”