Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Bře 15, 2012 0:21

Prosím, kdo máte s tímto zkušenosti. Dnes při běhání se našemu samečkovi stala děsivá věc. Seděl na přepravce a najednou se začal hrozně pomalým způsobem spouštět jakby dolů (po hlavě). Sesunul se na všechny 4. Přišlo mi jakoby byl stažený v křeči. Pak mu začala hlavička ujíždět do strany a zavíral očička. Všechno tak divně pomalu. Jakoby bylo mimo. Přitel ho chtěl vzít, ale on chtěl utíkat, což mu moc nešlo. Jakoby měl ochrnuté nepohyblivé nožičky. Pak ale nějak podél stěny újížděl. Chvilkama jakoby popoběhl, ale pořád se choulil do sebe, hlavičku svěšenou. Tak jsem ho hned dali do klece, kde si lehl. Byla jsem z něco zděšená, tak jsem mu dala jeho zamilované vločky a ty snědl. Pořád se pohyboval s obtížemi, ale jakoby to už odeznívalo. Teď spí v rouře. Četla jsem o béčku, ale my pravidelně dáváme činčilkám kustovnici, kde jsem četla, že je ho dost. Tak nevím - myslíte, že to je epilepsie nebo to byla křeč? Mají v kleci asi 3 týdny nové kolečko na běhání. On ho miluje. I když mi přijde, že poslední 2 dny jsem ho v něm moc neviděla. Pro jistotu sem dám odkaz, abyste si nemysleli, že mají nějaké závadné. http://cincilka.cz/p/128/kolotoc-15-chin-spin Dřív měli celodřevěné a nic se neprojevilo (to samozřejmě zničili). Napadá mě, jestli se třeba nepřecvičil :-( fakt nevím.

Disable adblock

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Bře 15, 2012 0:28

Teď se pohybuje úplně normálně, i se koupe. Přítel říkám, že v kolečku běhá každý den (to jsem špatně napsala) a jak ho prý chtěl chytit, tak se chvěl.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod martej » Čt Bře 15, 2012 0:40

zkus mu dát na tři dny do napaječky bečko, pokud by to nepomohlo, tak zajdi k veterináři aby udělal testy.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Bře 15, 2012 0:44

Mám rozdrtit béčko a dát do napaječky? Na co testy? (na epilepsii?) Děkuji!!! Asi před 14 dny nám umřel pejsek :,-( Doufám, že Myšáček bude v pořádku !

Disable adblock

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Bře 15, 2012 0:53

Tak béčko jsem tam už dala - Nemůže ublížit samičkám? Jsou těhotné.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod martej » Čt Bře 15, 2012 7:46

dává se jedna tableta do 1l vody a až voda trochu zežloutne, tak se dává do napáječky. Těhotné samičky béčko mohou, nic jim neudělá :-))

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod minlub » Čt Bře 15, 2012 8:08

Řekla bych, že jde o křeče buď z únavy nebo přehřátí. Taky se nám to párkrát stalo a už se to neopakovalo. Mohlo toho najednou být na něj moc.
Béčko určitě do napáječky, kdyby se to stalo znovu, tak můžeš ještě rovnou do tlamičky 1-2ml. Březím Béčko neublíží, pokud se nedává pravidelně nebo častěji v těhu.
Kdyby se to vícekrát opakovalo, bylo by potřeba ho vzít k veterináři.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Bře 15, 2012 9:39

Pevně doufám, že to bylo jen něco takového (z přehřátí). Včera v noci jsem mu v rozince propašovala kousek tabletky, protože si nejsem jistá, jestli tu vodu bude pít. Když jsme si ho přivezli, tak málo jedl (málo jí celou dobu), tak jsme to béčko zkoušeli a mu ta voda smrděla a nepil to. Trochu jsem to teď raději zředila, protože přes noc nikdo neupil, což je divné, holky pijí normálně hodně. Dala jsem jim tam raději jablíčko, aby měli tekutiny ještě z něčeho jiného. Myšák dnes vypadá normálně.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod minlub » Čt Bře 15, 2012 9:47

Tak zkus tekutý B komplex, třeba bude příjemnější. Zdravá alternativa je Goji, tak jim dávat jako pamlsek tu.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Bře 15, 2012 9:51

Děkuji, kustovnici goji jim dávám jako pamlsek místo rozinek, protože je zdravější. Ten tekutý B-komplex zkusím dnes sehnat.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod saskie » Čt Bře 15, 2012 10:46

Tak jsem to už napsala mailem, teď to čtu tady. Minlub mi říkala, že těhotné samice nesmí béčko, že budou mít moc velké plody a samička to pak nemusí zvládnout. Sama jsem samičkám béčko při březosti nedávala, tak zkušenost nemám.
Testy na epilepsii opravdu neznám, když jsem to s Chylíkovou dlouhosáhle dříve řešila, jak to s Chipem je a není, testy byly dělány na krev a kde co, ale to bylo z jiného důvodu. Nervový původ se potvrdil až časem a také za pomoci videa.
Jinak z nových, respektive z přemíry podnětů by záchvat mohl být vyvolán. Na kolečko byl však před tím zvyklý, tak o tom pochybuji.
Když měl Chip záchvat poprvé, bála jsem se, že to bylo tak, že spadl z botníku na dlaždičky a bouchl se do hlavy. Naštěstí tohle se časem vyvrátilo. Ale naprosto chápu zděšení. Byla jsem z toho úplně zoufalá a obvolávala v jednu v noci všechny dostupné veteriny. Ale žádný strach, i když to bude epilepsie, bude činčilák jinak dobrý, může s tím žít. Chip je veselý klučík a Gadgetka ho má stále moc ráda.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Bře 15, 2012 10:57

Moc děkuji za rady, spíš se přikláním k těm podnětům a moc v to doufám! Taky si myslím, že kolečkem to není - to měl i dřív to dřevěné a nic se neprojevilo. S tím béčkem nevím, zda ho v té napaječce mám tedy nechat? Odhadujeme, že by holky měly rodit na začátku dubna. U lidí to tak rozhodně funguje - vitamíny se smí jen na začátku těhotenství, tak už ne, protože by miminko bylo moc velké. Tak u činčilek to bude možná stejný princip. Možná bych mu mohla obden zkusit propašovat kousek vitamínu v té rozince. Dělala jsem to tak dřív.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod minlub » Čt Bře 15, 2012 11:09

Jak jsem psala, když se dává občas, nevadí to. Konzultovala jsem to i s vetrináři, když jsme dávali pravidelně nemocné březí samičce béčko. Nemá se dávat v březosti často z toho důvodu, že podporuje chuť k jídlu a tím se může stát, že budou více přibírat jak oni, tak plod. Ten pak může být velký a může nastat problém při porodu. To je ale opravdu za situace, že by se béčko dávalo častěji po celou březost. Párkrát v napáječce nevadí, také ho sem tam dám, ale raději březím méně.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod Dora » Čt Bře 15, 2012 12:42

To béčko stejně nemůžeš nechat v napaječce dýl než den, protože by se ta voda zkazila.Možná to teď piši blbě, ale vyznělo mě to tak, že to chceš nechat déle.
Jinak bych na nic nečekala a pokud nebude činčiláček do druhého dne dobrý, tak ho nech prohlídnout od veterináře!!!!!!!!
Může to byt cokoliv... nedostatek vitaminu, minerálu, vyčerpaní, epilepsie, srdeční slabost... ale to pozná jen veterinář když ho prohlédne, tady si mužem psát a odhadovat co chcem....

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Bře 15, 2012 12:49

Děkuji :-) za radu s napaječkou děkuji. Stejně bych to musela vylít. Vůbec to nepijí. Smrdí jim to. Myšák je dobrý. Spravil se tak do 20 minut hned po tom, co se to stalo. Ale pořád na něj chodím koukat, už ho tím asi štvu :-)

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Bře 15, 2012 12:51

Mám teď naštěstí dovolenou, tak pokud bych něco zpozorovala, tak hned pojedeme - jsme z Brna.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod Dora » Čt Bře 15, 2012 13:00

Tak ho nech už v klidu a snad to bude dobré :-)
Kdyby se to ale opakovalo, tak ho raději nech prohlédnout veterinářem.
S tím béčkem, možná je opravdu lepší to tekuté a přímo do tlamičky...aspoň má člověk jistotu.
Přeji hodně zdravíčka pro činčiláka, ať už je to ok.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod martej » Čt Bře 15, 2012 17:13


Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Bře 16, 2012 13:13

Já si myslím na přehřátí. Mně když Žoli prohnal Amy ze začátku, tak to bylo taky tak děsivé :roll: , přesně ten stav a to jsem ji měla u nás asi tak dva měsíce. Byla jak hadr, absolutně bezvládná, padla na stranu, nevylezla na domek. Dala jsem ji na seno a čekala konec. Za půl hodiny seděla, měla už uši nahoru, vylezla na domek. Poličky jsem preventivně dala pryč. Dostala je až v noci, kdy jsem ji okukovala jak je no tom. A ráno jako bych měla já zlý sen a nic se nestalo. Pak ji prohnal ještě jednou, ale teď už na ně dávám pozor. Jak začne Žoli zvakat zubama, už se Amy pakuje ke mně. Každému dám kousek křížaly, zam,ěstají se a já je zatím každého vyseparuju do své klece. Druhý den je třeba láskyplný nebo odmítání plný. Jenom ty kolečka hlídám......

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod jasmin » So Bře 17, 2012 12:27

Davej preventivne goji-kustovnici cinskou, davejte ji vsichni a zvlast ti, u jejichz cincilek se objevily nekdy krece.davat ale rozumne, jako pamlske a prevenci davam dvakrat, trikrat do tydne jeden kousicek, pri objeveni kreci mozno obden jen jednu take.Je to zdravejsi pamlsek, nez rozinka, rozinky jim kazi zuby, jsou prilis sladke a muzou nastartovat i cukrovku, kdyz se davaji casto.Navic prave goji obsahuje vsechny becka, i B12 a to prirozenou cestou, prece jen v prasku b-komplexu je nejaka ta chemie a barvivo hlavne.Nekdy je to ale nutne, zvlast u kojicich a brezich samic, kdyz jsou problemy, ale ta goji prevebtivne, kdyz se dava, jako mlska v tomto mnozstvo rozumne, jak jsem napsala by mela pomoci a stacit.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod Dora » Ne Bře 18, 2012 1:30

Tak jak je činčilce???Vše ok????

Avatar uživatele
jituška
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: Čt Bře 22, 2012 13:11

Re: Momentky

Příspěvekod jituška » Pá Dub 20, 2012 11:41

:? chtěla bych se zeptat,mě Matoušek už podruhé co ho mám,začal se motat jako opilej a třepat,ale během chvilky byl zase vpořádku lítal po obýváku jako nic,ale ve mě by se nedořezal krve,opravdu infarktové stavy :? Normálně papá a nic mu není,dělá si ze mě taky srandu :roll: nebo by mohl mít epilepsii? #-o nebo nějaké záchvaty? :roll:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Momentky

Příspěvekod martej » Pá Dub 20, 2012 11:46

zkus mu dát do napáječky na týden b-koplex a před běháním pořádně vyvětrat místnost. Pokud by se to nelepšilo, tak bych raději zašla k vetovi.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod jasmin » So Dub 21, 2012 0:01

Tez jsem se s timto setakala u sve samicky, kdyz ji bylo asi pul roku.Byl to strasny pohled,videla jsem to jen asi dvakrat, nebo trikrat, vzdy jednou za mesic vecer.Najednou zpomalila pohyby, spadla na bok a vypadalo to, jako konec, byla uplne bez hnuti.Za chvili se vzpamatovala a zacala se stavet na nohy a za nejakou dobu zase skalala abehala ve voliere.Jelikoz tam byly police vysoko, tak jsem trnula hruzou a nevedela jsem, jak to zabezpecit.Nechala jsem to byt osudu, ponevadz na veterine by museli delat a asi jen v Brne tenkrat odbery krve a ty vysetreni a stejne by se pry tezko prislo na pricinu.Pokud by to byla epilepsie, tak by musela dozivotne brat leky, ktere muzou mit vedlejsi ucinky zase.Strasne jsem si prala, aby se ji to uz neopakovalo ten zacgvat a vyplnilo se, od te doby uz jsem nevidela ani jeden.Takze asi mozna nedostatek neceho, vitaminy, mineraly, hlavne becko.
Jak radi Martej, v akutnim pripade po zachvatu dat b-komplex, jinak bych to resila, ze bych ji davala goji-kustovnici cinskou, po dobu samolecby muzes jednu obden, nebo kazdy treti den, ale jen jeden kousek.Obsahuje vsechna becka a hlavne i B-12.Je to velice zdravy pamlsek.Take ji davej denne kousicek ususene karotky.
Kdyz budes tu Goji kupovat, tak jen v Bioprodejne, nebo dzrave vyzive, aby to byly jen ususene plody, ne v nicem konzervovane, ani slazene, to by ji ublizilo napak.
Pokud by to byla epilepsie, bylo by to castejsi, nebo by se toho ani casem a po becku nezbavila a pak by bylo potreba, kdyby to mela casto odborne vysetreni, ktere ale doporucuji v Brne u Jekla na Palackeho, nebo v Praze Hurka Lietavcova, jsou pres cincily a to je i na toto vysetreni krve velice dulezite.Maji praxi a laborku na vyhodnoceni.Odber krve nemuze delat nekdo, kdo nema praxi a hlavne s cincilama, nebo hlodavcema aspon a vybaveni te laborky na vyhodnoceni hodnot, ponevadz je pry ten odber u nich jinak rizikovy.

Avatar uživatele
jituška
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 91
Registrován: Čt Bře 22, 2012 13:11

Re: Křeče ? Epilepsie ? Únava ? Poraďte, prosím ! :-(

Příspěvekod jituška » So Dub 21, 2012 19:55

#-o moc děkuji za dobré rady,kde koupím b-komplex,normálně v lékárně a kolik ho dát?A co je goji,musím zajet do většího města a najít zdravou výživu a tam to koupit? :oops:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”