Podestýlka

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Příspěvekod davidhr » So Črv 18, 2011 12:47

Tak v našem případě bych se toho Asanu bál nejméně. Kluci koušou do všeho, co potkají a to je docela dost hlídáme: barva z futer a topení, dvířka ze skříněk, dveře vchodové, další dveře a futra dřevěné, ABS lišty ze skříněk, gumové těsnění z ledničky, barvu z ledničky, rohy poliček, papír z lišt na zemi, kryty z umělé hmoty, zeď, krytky z umělé hmoty na šrouby, koště, potahy ze židlí, mám na zemi trubky na prolézání, kraje nejsou už k poznání, no prostě na co přijdou, hned vše ochutnají. :evil:
Tak doufám, že to nesní vše, ale jen to okoušou a vyplivnou.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Črv 18, 2011 22:27

http://www.asan.cz/cs/produkty.php
tu jsem něco našla :wink:

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Po Led 30, 2012 14:21

Tak mě napadlo může se dát činči jako podestýlku kočkolit?Prej to používají i pro potkánky.Přemýšlím co koupit.Pro potky používám hobliny s vůní,protože jsou smraďoši,osmačkám jsem koupila slaměny hobliny a celkem to pro ně vyhovuje a jak jsem dostala činči dali mi k ní kukuřičnou podestýlku.Nebo můžu dát činči ty slaměny hobliny?Dík

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Po Led 30, 2012 14:35

já jsem nejvíc spokojená s dřevěnými pelety,které koupíš v OBI,Baumaxu apod...15kg za +-88,- takže mi to přijde i levné,vydrží to. Akorát,když dostanou čisté pelety,takl si dřepnou do záchudku,vemou peletu do ručky a dlabou to,trubky :roll:

Disable adblock

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Po Led 30, 2012 14:41

No právě my u nás obi ani nic takovyho nemáme a ve zveráku mi to přijde drahý třeba kolem 150kč tak jsem přemýšlela,že kočkolit je levnej.A to neva když to baštěj?

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Po Led 30, 2012 15:32

oni jen ochutnají 1 a pak druhou,jestli náhodou druhá nebude lepši a pak už to nechají..tak jsou to slisované piliny,tak by nemělo.To je divné že to u vás nemají,je to normální topivo...ikdyž já měla teda taky problem to sehnat loni,byly hned vyprodané :? já je kupovala první půl rok ve zveráči,tech 10l za nakych 120,- a to bylo na jednu klec na 1 použití,takže fakt drahy.jedine se zeptat v tom obi,jinak nvm

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » Po Led 30, 2012 15:42

Tak jediny obi je od nás 100km daleko v Olomouci a moc tam nejezdíme.Koukám jestli ještě něco neobjednám z netu.Nebo jsem přemýšlela o hoblinách,protože je můžu využít i pro další zvířata.

Avatar uživatele
nikolpn
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 124
Registrován: Ne Led 01, 2012 21:48
Místo/Bydliště: Kraslice

Příspěvekod nikolpn » Po Led 30, 2012 17:10

já dávám také slisivané piliny... jsou asi nejlepší akorát mě taky vyjdou draho . Moje princezny mají velkou klec tak jim kupuju 25l za 220,- a mají to tak na tři týdny pak mi přijde podestýlka hodně spinavá tak dávám novou. A v OBI sem se ještě neptala to mě nenapadlo díky za typ :lol:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Po Led 30, 2012 18:38

ty z OBI jsou uplne stejne jako ty ze zveraku,akorat nemaji na obalu nakreslene zvířatko :) a ten 15kg pytel vydrží dlouho a všude stojí do 100,-

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Po Led 30, 2012 19:01

Dalším řešením může být zajet si k nejbližšímu prodejci topných peletek, kde vás vyjde kilo na cca 4-5 Kč.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod jejula » So Ún 25, 2012 20:16

Tak já jsem teď byla v obi a měli tam 15kg dřevěných pelet za 90kč tak jsem to vzala.je to sice na topení,ale dobrý a je to fakt velkej pytel a jak to budu vyhazovat tak to ještě spálim v krbovkách takže se to vyplatí!!! :lol:

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Podestýlka

Příspěvekod vera novotna » So Ún 25, 2012 22:25

Už třetím rokem kupuji Asan od doby kdy měl Alík-Alča zánět očního koutku z kupovaných prý bezprašných hoblin a je to fakt rozdíl!Není kolem klecí skoro žádný binec a navíc krásně saje.Někdy mají Asan v akci v pet-planet,pet center okolo 110,-Kč za menší 14l balení. :wink:

Avatar uživatele
KUBA
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 94
Registrován: Stř Ún 16, 2011 23:14
Místo/Bydliště: SKALICA- Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod KUBA » Ne Ún 26, 2012 7:55

A co podestílka do domečku když čekáme malinký prcky.Poradili mi jen hoblinky,tak je tam zatím máme-kupované.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Podestýlka

Příspěvekod vera novotna » Po Ún 27, 2012 1:03

Ahoj Kubo,když jsem měla mimča,tak mamině jsem tak asi 3 dny před porodem dávala do domečku daného radši dole v kleci taky Asan,protože je měkčí a mimina ho taky měla radši.Po porodu jsem uklízela radši až po týdnu,ale jenom jako vybrání z domku,záchodku a dole v kleci a na poličkách.Větší úklid byl až po měsíci jak si mezitím mladé na mě zvykly.Držím palce ať ti vše dobře dopadne. :wink:

Avatar uživatele
Cmacuba
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Út Lis 22, 2011 14:37
Místo/Bydliště: Čeradice

Re: Podestýlka

Příspěvekod Cmacuba » Út Ún 28, 2012 13:56

Taky přispěji se svou troškou do mlýna :D Nikdy jsem žádnou podestýlku nepoužívala, dávám pouze několikanásobnou vrstvu novin. Dřív měl Toby záchůdek s kukuřičnou drtí. Nikdy jí nejedl, takže jsem z toho vrásky neměla. Jenže přišla "puberta" a začal čůrat všude jen ne do záchůdku. Od té doby ho tedy nedávám. Vystačí si pouze s novinama. Je pravda, že když ho naštvu, tak letí na dno a začne je škubat, ale když vidí, že to se mnou ani nehne, tak toho po chvilce nechá. Rozhodně noviny ale nejí. K tomu má spousty zdravých dobrot všude na poličkách.
A v domečku, který má v nejvyšší poličce, je složený malý froté ručník. Občas ho chytne rapl a škube ho nebo ho rovnou vyhodí, ale po většinou si ho načechrá a chrní na něm. Střídám tři. A když peru utěrky na 90°C, tak k nim přidám i ten jeho.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Podestýlka

Příspěvekod Lenca » Út Ún 28, 2012 15:27

já teda záchůdky mám,ale jinak mám též jen noviny na dně,ale jen u samce, samičky si sednou a trhaj a trhaj a ráno tam mají do čtvrtiny klece hromadu novinových hoblin a ony jsou kdesi v tom.a samec je nejí, jen když na sebe upoutává pozornost a chce ven a ja ho stejnak nezavřu tak začne trhat a brumlat u toho :lol: a samičky na dně nemají nic. Ručníky jim dávám taky :) se na něj uvelebí

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Podestýlka

Příspěvekod Lenca » Út Ún 28, 2012 15:28

oprava : ja ho stejnak nepustím :roll:

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podestýlka

Příspěvekod saskie » Stř Ún 29, 2012 0:42

Tak noviny bych asi nezvládla dávat, pochybuji, že by vydržely aspoň hodinu :lol:
Teď jsem začla dávát Asan po celém dně a v záchůdku mají dřevěné pelety. I čistotné činily si teď vymyslely, že si sem tam dojdou i mimo mísu. Když viděla Sova, Flíčka a Čiky asan poprvé, tak se na něj vrhli a ochutnávali, ale hned je to přešlo, tak je to ok. Miky dostává asan už dlouho a nikdy ho ani neochutnal.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Podestýlka

Příspěvekod Lenca » Stř Ún 29, 2012 9:39

to já když jim vyměním zachudky s peletama, tak se na ně vrhnou,jak kdyby tejden nejedli..nevim,jestli jim to voní,ale pak už ne,ale ochutnají tak 3-4 pelety,jestli náhodou není ta druha, třetí a čtvrtá lepši než první :D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podestýlka

Příspěvekod saskie » Stř Ún 29, 2012 10:24

Jo dřevěné také občas (znovu) ochutnají. Nebo je možná baví jen do nich chvíli kousat.

Avatar uživatele
Cmacuba
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 63
Registrován: Út Lis 22, 2011 14:37
Místo/Bydliště: Čeradice

Re: Podestýlka

Příspěvekod Cmacuba » Stř Ún 29, 2012 10:52

Vypadá to, že samci jsou v trhání novin poněkud rozumější :-) Toby je trhá jen tehdy, když je naštvaný. Třeba když ho nechci pustit :D

Avatar uživatele
Moni96
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Ne Bře 17, 2013 18:26
Místo/Bydliště: Okres Třebíč

Re: Podestýlka

Příspěvekod Moni96 » Po Kvě 20, 2013 19:31

Mohla bych se prosím zeptat, co déle vydrží? Mám přístup k hoblinám, taťka je truhlář, ale příjde mně, že moc dlouho nevydží, tak se chci zeptat, jestli Asan pet nebo cat vydrží déle? Děkuji :)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Podestýlka

Příspěvekod saskie » Pá Kvě 24, 2013 17:25

Asan vydrží určitě déle. A pro činčilky určitě Pet, ne Cat :)

Avatar uživatele
Zrzka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Út Bře 22, 2011 22:36
Místo/Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Podestýlka

Příspěvekod Zrzka » Ne Kvě 26, 2013 22:25

Tak já se taky ještě jednou přidám. Používala jsem Asan a byla jsem s ním moc spokojená - vydržel mi v kleci tak 14 dní a nesmrděl. Jenže pro 8 velkých klecí už to bylo finančně dost náročné, tak jsem vyzkoušela hobliny. V klecích, které mají dvě patra, vydrží spodní podestýlka 14 dní, v jednopatrových klecích to měním týdně. 500 litrů hoblin mě vyjde i s dopravou na necelých 500 Kč a vydrží mi ten pytel tak 1,5 měsíce. Tleskám, protože Asan mě vyšel měsíčně na 2500 Kč. Jsem zatím spokojená a kluci evidentně taky.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Podestýlka

Příspěvekod Lenca » Po Kvě 27, 2013 6:04

Já koupím pytel pelet za 95,- a vydrží mi až 5 měsíců :)) jojo, zlaty zachudky pokud se do nich činča nauči. a taky menši počet činčilek(4)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”