seznameni

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

gábina
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Čt Led 15, 2009 17:20

Příspěvekod gábina » Út Črv 09, 2009 6:56

Dneska po ránu Julinka na Jacka tak jako mňouká přes klec, ještě jsem ten zvuk neslyšela, tak ho asi vábí, Jack po své kleci pobíhá jak blázen. Tak večer proběhne druhé kolo seznamování. Tu klec ještě nějak vymyslím, něco přiděláme a tak, jinak budu stěhovat Jacka k Julince.

Disable adblock

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Út Črv 09, 2009 8:24

Nikdy nedávej samce do klece k samici, ale naopak. Samice si většinou brání své teritorium a samce v lepším případě jen proženou, v horším ho může i pěkně poškubat.

gábina
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Čt Led 15, 2009 17:20

Příspěvekod gábina » Út Črv 09, 2009 8:51

No jo ale Julča má velkou klec a Jack má malou, tak to jinak nepůjde. Řekla bych že se na něj těší, včera jak jsem psala se k němu venku chovala moc pěkně, spíš on byl ten zlobivej. Julinka je hrozně hodná a přítulná,Jack jetakovej rošťák tak snad se tam porovnají, nevíte někdo co to je za ty "kočičí" zvuky? Dívala jsem se na odkaz na tu činčilí řeč a tohle tam není.

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Út Črv 09, 2009 9:01

Tak je na par dní prohoď, samečka dej do velké klece a samičku do menší :wink:

Disable adblock

gábina
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Čt Led 15, 2009 17:20

Příspěvekod gábina » Čt Črv 18, 2009 10:46

Asi před hodinou jsem dala julinku k Jackovi do klece, vyčistila jsem julčinu klec,trochu upravila a teď přemýšlím jestli je mám dát do té velké klece, spolu jsou poprvé,julča je dobrá, jackna ni jednou křikl,je takovej nervozní, pouštěl i chlupy,už se i vzájemně postříkali močí ale nejsou na sebe nějak agresivní. tak prosím poraďte :? :?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črv 18, 2009 10:51

dej jej ještě do přenosky a denska je tam nech až do večera, pak je kolem osmí vyndej a dej pokudmožno, do klece, kde nebyl ani jeden ;-) a pozoruj je, jak se chovaj a co dělaj ;-)

gábina
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Čt Led 15, 2009 17:20

Příspěvekod gábina » Čt Črv 18, 2009 10:59

Já jsen to s tou klecí zkoušela minulý týden,ale oba se spíš zajímali o tu klec,byli hrozně nervozní,vubec si nevšímali jeden druhého,ale chtěli se dostat ven. :( Když jsem je pak dala zpátky do svých klecí, Julča byla hotová,jak kdyby celý den běhala maraton, až jsem se lekla jestli se jí něco nestalo. Myslíte že je nemůžu nechat v té Jackové kleci misto té přepravky? Tu jsem nečistila,jenom jsem tam dala Juču. Je možné že si Jack chrání tu svoji klec? Taď julča leží v Jackově domečku, Jack sedí na něm a nic se neděje. S tou jinou klecí nevim, jiné než jejich a tu přepravku nemám.

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

seznámení

Příspěvekod cz_mara » Pá Črc 17, 2009 12:06

Dobrý den, seznamuji dvě činčilky a to samice cca 2roky a semeček cca 5měsíců. ze začátku probíhali docela boje teď když je zavřu do krabice tak se nic neděje jen se oba snaží za každou cenu dostat ven. Problém je v tom, že jakmile je dám do jedné(nebo druhé) klece tak jak se dostanou k sobe tak se hned bijí. Myslím, že se jí sameček bojí, tak jakmile se přiblíží se chce bránit a samička jde taky hned do boje. Mám strach že si nezvyknou. Každopádně chci vydesinfikovat a vyčistit celou klec a pak je zkusit dat k sobě, aby neměl nikdo svoje území. Čím myslité, že bych to měl umýt a vyčistit??

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Črc 17, 2009 12:58

nějakou desinfekci.....ja osobně bych počkala až bude sameček starší. Samice bude asi hodně dominantní a tak bych ho nechala povyrůst, aby se nebal.

Petunia
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 390
Registrován: Čt Říj 30, 2008 21:59
Místo/Bydliště: Nový Ples
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petunia » Pá Črc 17, 2009 13:21

martej: to asi myslela, nevim, třeba Savem nebo tak něčim, desinfekci je to asi jasný...

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Črc 26, 2009 13:04

Já používám Savo. Je tam přímo psaná desinfekce kotců zvířat.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Črc 26, 2009 14:13

ja používám, co mame doma...třeba domestos...dám do kbeliku vodu a trochu tam kapnu. Je jedno, jaka to bude desinfekce.

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Út Črc 28, 2009 16:00

no tak už to vypadalo slibně už se nebyly skoro žadný rvačky ale jelikož jsem odjel na dovolenou měl jsem strach je nechat pohromadě a teď po týdnu co nebyli spolu je to ještě horší. Zavřel jsem je do krabice, ale musel toho nechat protoze sameček dostal pár škaredých zásahů zubama za uši tak mám teď strach je dávat vůbec k sobě aby doopravdy neublížili. :(

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Črc 28, 2009 16:16

krabice je blbej nápad. Nevidíš tam co dělaj a nemůžeš zasáhnout, lepší je třeba nějaka mala klec a nebo přenoska. Nebo průhledná plastová krabice. Nech je ted chvili bejt, at se trochu uklidní a třeba za 14 dní to zkus znova. činčily rychle zapomínají a stačí třeba jen dva dny a už po sobě pudou.
Dej jim ted ty dvě klece vedle sebe, at se navzájem cejtej a za těch 14 dni je šoupni hned ráno do přenosky.

cz_mara
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: Pá Črc 17, 2009 11:58

Příspěvekod cz_mara » Út Črc 28, 2009 16:38

no přímo krabice to nebyla, byl to pruhlednej plastovej kyblik. jenomze ani zatrepani nepomahalo. teď byly klece tesne vedle sebe a cincilky spolu jen behaji kdyz sou pusteny mame velkou chodbu tak vecer po ni litaji.tak je tak necham ona je samicka je totiž pěkná potvora a aji nevej domeček si hnedka přivlastnila i když nebyl ani v její klecy jen se jí prostě líbil. Ale snad se nějak dají dohromady dělám jim velkou skříň tak chci aby už v ní byly spolu pohromadě bez problémů. to by mě mrzelo kdybych jim musel ty patra natvrdo oddělit :-(

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Črc 28, 2009 20:14

to je největší chyba..pošutět je spolu, když je neseznamíš. Dej jim ted chvili odych a pak je dej do ty plastový krabice, či kyblíku, neboj se zatřást trochu razněji, aby se lekli.....nebo pokud máš třeba klec po křečkách, tak dej samičku do ni a dej ji k samcovi do klece a nech i tam celý den a přes noc, potom je dej opět do té přepravky a když nepomůže zatřesení, tak dej samici opět do klicky a samce nech na volno. samice to začne brat jako trest a bude si příště dávat majzla:-) potom, co ti vydrží třeba půl dne v tom kbeliku, tak je strč oba do té malé klicky a kdyžtak budou v pohodě do večera, tak je de do nově udělany klicky a nebo k samcovi do klece a ještě je tak 3-4 hodiny z povzdali pozoruj, jestli ho samice nemlati pokud, opět začne, zase ji dej do klicky a rano ji vypust a hlidej. Nejlepší je toto začít dělat o vikendu a nebo kdy budeš mít volno. Některé činčilky potřebují víc času, ja sem takhle violeta velveta s white ebonkou seznamovala měsic a teď sou nerozlučnej par:-)

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Út Črc 28, 2009 21:29

Taky řeším problém se seznamováním a myslím, že budu muset počkat, až bude samička v říji. Je možné, že by se k samečkovi chovala slušně i po tom, co říje skončí? Už jsem bezradná, nikdy tak agresivní nebyla, asi se jí sameček co jsem vybrala nelíbí a budu muset hledat nového... :(

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Út Črc 28, 2009 21:34

Ještě dodám, že samička má 3 roky a sameček rok...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Črc 28, 2009 21:47

rozhodně nedávat, když bude samička v říji. On bude nalehat víc a ještě víc dostane na hubu :) Jinak třiletá samička u může mít problemy s porodem, tak nevím, jestli je rozumné ji dávat samečka.

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Út Črc 28, 2009 21:54

Samička už rodila, takže problémy by neměla mít. K původnímu samečkovi se chovala vzorně, asi jí ten nový nevoní...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Črc 28, 2009 21:57

jj. to se taky někdy stane a nebo potřebuje více času, zkus tu klec v kleci.

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Út Črc 28, 2009 22:10

To už jsem také zkoušela...po pár dnech to vypadalo, že vše bude v pořádku, tak jsem je společně vypustila a hrozně se honili. Přitom uplně na začátku, když byli oba zvlášt ve svých klecích,chodila samička zvědavě nakukovat a vydržela u druhé klece sedět třeba hodinu. Sameček byl ten, co prskal... a najednou se to obrátilo. Už mě vážně nenapadá žádné řešení, asi si prostě nesedli.
Ale děkuji za rady!

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Črc 28, 2009 22:22

to je prváě ono...zkus je ted tejden nechat klec v kleci a v té menší nech samičku, pak je oba vyndej a dej do přenosky a když nepomůže ani to, tak si opravdu nesedli:-)

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Út Črc 28, 2009 22:33

Aha, tak já to udělala špatně, po bydlení klec v kleci jsem je rovnou společně pustila. Zkusím to tedy znovu, děkuji za info!

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Črc 29, 2009 10:58

Martej napsal:to je největší chyba..pošutět je spolu, když je neseznamíš.


Největší chyba to rozhodně není - když jsem seznamovala Sáru a Bonyho, tak jsem nejdřív zkoušela přenosku - poprvé to bylo v pohodě, ale pak se začali zase rvát a zkusila jsem to později podruhé, a to skončilo velkou spoustou krve (procvakla mu ucho, potvora, a oni je maj děsně prokrvený)... Nakonec jsem vše popsala Alici, a ta mi řekla že prostě občas to takhle razantně nejde a chce to spíš klidnější přístup - právě ona mi doporučila klece hned vedle sebe, ve kterých jsem je každý den prohazovala, a večer společné běhání pod přísným dozorem, se stočenýma novinama v ruce a vždycky když po sobě vyjeli, tak jsem je rozehnala těma novinama - nesmí se rukou, jinak by se jí báli - takhle to byl jakýsi "zásah zhůry", ne trest paničky :lol: . trvalo to sice asi měsíc, ale nakonec to fakt zabralo a od té doby neměli žádný problém, brzo bylo i mimčo...

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”