Upozornění na chovatelku činčil

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod mefoxinka » Út Kvě 01, 2012 21:37

Nechodí k Vám přeci jen v páru.
Vaše předchozí stránky jsem viděla a popravdě činčilky vypadali hrozně a byli malé.

O morčeti- těžko si paní dá něco takového na stránky pokud se to vyřešilo jinak. Spíš mi přijde že to tam má i jako upozornění pro ostatní.

Proč se tedy ozýváte na inzeráty nebo podáváte že za levno koupíte barevné mutace? To asi pak ty miminka nebudou nejlepší z takových spojení ……

Nevím jaké důkazy mimo osobní zkušenosti chcete, ne vždy je možné nebo vhodné fotit.

Člověk muže dělat chovatelství x let a přesto pokud bude začínat s jiným zvířatkem tak se leta mažou protože každé má své specifika pro chov a ty je třeba dodržovat [-X

Disable adblock

msedova
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: Po Dub 30, 2012 21:17

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod msedova » Út Kvě 01, 2012 22:02

Velmi nízká, tak je to nakonec klec ? A co králíkárna a chov venku , to tady celou dobu řešíme!

Nějak se do toho milá slečno zamotáváte.
Já si na svém stanovisku stojím a čekám na Vaší omluvu.

Všechny činčilky k nám přišly již v sestaveném páru, nevidím důvod jim zakázat se rozmnožovat.

Š.

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod AnnaVV » Út Kvě 01, 2012 22:16

Vy to považujete za klec když v ní máte činčilky ale já tomu říkám králíkárna, i naši králíci maji kotce větší.A omluvy se nedočkáte protože neni důvod se vám omlouvat.Stojím si za svým

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod mefoxinka » Út Kvě 01, 2012 22:17

nemyslim že se tady řeší jen chov venku,ale také chov na činčilkách s nizkou váhou což je také špatně :evil:

pokud já vím tak jste scháněla i činčilky do páru a ne že k vám přišly jen v párech
viděla sem inzeráty

ale at tady neslovíčkaříme,říká se že na každym šprochu je pravdy trochu ....
myslim že Žanda měla dobrý napad

skuste sem dat nějakou fotku a bude vše vyřešeno :roll:

Disable adblock

Avatar uživatele
AnnaVV
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 509
Registrován: Stř Kvě 04, 2011 12:28
Místo/Bydliště: okr. České Budějovice

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod AnnaVV » Út Kvě 01, 2012 22:39

Na Vašich stránkách není vidět nic co jste tam měla dříve. Pouze univerzální fotící prostředí.
Já v chovu byla a viděla ho, koupila si samičku, která pak měla problémy s růstem kvůli přechodu ze směsky na granulky. Bohužel jako asi každý kupující si neberu na nákup činčilky s sebou foťák a nefotím cizím lidem klece to by mi ani nedovolili.
Nevím jaký větší důkaz než osobní zkušenost bych měla předkládat. Koho by napadlo si stahovat fotky z cizích stránek nebo jezdit fotit jeho chov. To by jste nemohli v žádném tématu nic říct ani upozornit. Nic jsem ani nerozváděla.
Klec co máte je malá králíkárna kterou lze přenést z místnosti ven.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod saskie » Stř Kvě 02, 2012 0:46

msedova napsal:Všechny činčilky k nám přišly již v sestaveném páru, nevidím důvod jim zakázat se rozmnožovat.

Pokud si říkáte útulek, což evokuje pomoc, pak pokud se k vám dostane pár, kde nakratí samičky je pro její život ohrožující, pak ano, máte s tím něco dělat.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod jasmin » Stř Kvě 02, 2012 11:13

I utulek by mel splnovat nejake stanovy a podminky a se zviratum vytvorit vhodne podminky jak na ubytovani, vyzivu, stravu, tak i pripadne rozmnozovani.Pokud se jedna o utulek, kde neni mist nazbyt, pak nechapu, proc se nepristoupi ke kastraci samecku v techto parech, aby nedochazelo k dalsimu nechtenemu a zrejme i nevhodnemu mnozeni, neporidi se velke skrinoklece atd.
A krmit cincily, pokud je to pravda smeskama, ktere je zabijeji nesvedci o zadne zkusenosti a praxi s nima, natoz 20lete.Pokud je to tedy ovsem vse pravda.
Paklize ano, tak kdyz o tom urciti lide vedeli a zverejnilo se to zde, tak se s tim melo i neco delat, oznamit atd.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod mefoxinka » Stř Kvě 02, 2012 11:41

jasmin napsal:I utulek by mel splnovat nejake stanovy a podminky a se zviratum vytvorit vhodne podminky jak na ubytovani, vyzivu, stravu, tak i pripadne rozmnozovani.Pokud se jedna o utulek, kde neni mist nazbyt, pak nechapu, proc se nepristoupi ke kastraci samecku v techto parech, aby nedochazelo k dalsimu nechtenemu a zrejme i nevhodnemu mnozeni, neporidi se velke skrinoklece atd.
A krmit cincily, pokud je to pravda smeskama, ktere je zabijeji nesvedci o zadne zkusenosti a praxi s nima, natoz 20lete.Pokud je to tedy ovsem vse pravda.
Paklize ano, tak kdyz o tom urciti lide vedeli a zverejnilo se to zde, tak se s tim melo i neco delat, oznamit atd.




Pokud vím nebylo tu řečeno že vše by všichni věděli. A narážku na určitý lidi raději přejdu…..
Ani nevíme zda vše je tak jak jsme si odvodili.
Nevím proč a kam by se měla oznamovat nevhodná klec? Nevhodné křížení? Atd.?
Taky o tom víte tak směle do toho…..
Já nevím jestli občas nechápete nebo prostě nechcete a vše ženete do extrému.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod jasmin » Stř Kvě 02, 2012 12:11

Pokud jste to nepochopila, neni muj problem.Byla to pouze reakce na tuto rozpoutanou diskusi zde.
Ja, ze jsem o tom tez vedela?To si delate legraci?Vy jste psala, ze jste tam byla a videla na vlastni oci nevhodne podminky a mela pak nasledne problem se samickou, ktera byla udajne krmena smeskou.Tak kdo jiny by mel kdyztak pripadne neco resit,nez ten, ktery na neco upozorni a varuje zde, nebo kdo am udajne byl a bral si nejakou cincilku?Jini, kteri si to zde pouze precetli s tim tezko muzou neco delat a resit to.Tak si odpustte ty nevhodne poznamky ke me, dekuji.
Pokud se nekdo nekdy setka s podle nej trpicimi zviraty, tak by to mel take resit a oznamit a ne jen o tom nekde napsat a varovat na foru, ponevadz zvirata budou trpet dal.A oznamit se daji i takoveto veci, jako male klece, mnoho zvirat v nevyhovujicich podminkach a malych klecich apod., jen chtit.Ale jak jsem psala, pokud je to ovsem vsechno pravda, ponevadz me uz naucilo, ze ne vse od urcitych lidi a to vsude, nejen tady se nemusi zakladat na pravde a ze kolikrat sami ti, kteri ukazuji na druhe nejsou nevinatka.
Napsat se totiz da cokoliv bez patricnych dukazu a casto to muze byt i jen urcite vyrizovani si uctu apod.Podotykam, ze nemam na mysli konkretne zadny pripad, ani tento, ale mysleno vseobecne.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod martej » Stř Kvě 02, 2012 12:14

Ted zase nechapu mexofinko vas.jasmin napsala k tematu co chtela a nebyla mimo tema,takze proc tu rypete.

Jinak me toto uz prijde taky jak honna carodejnici.jedne pani se povidalo.ja myslim, ze nejlepsi bude, kdyz se zvednete a pojedete se k pani podivat. Je to ted hrozna moda u nas a muzu potvrdit to, ze lide si z totalniho nic dokazou vymyslet roman.ja osobne si delam obrazek na chovatele sama, protoze v dnesni dobe je tolik zakernych lidi, kteri dokazou ze zavisti vymyslet hroznej hnuj, ze to neni mozny.kazdy chovatel, ktery se nema za co stydet, pusti lidi do chovu a dovoli mu fotit.me osobne to problem nedela a sem rada kdyz si zajemci prijedou osobne podivat.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod mefoxinka » Stř Kvě 02, 2012 12:26

tak koukam že si to někdo přebral po svém :(

nebyla jsem v chovu,pouze se ke mě lecos doneslo a viděla sem inzeráty jak pani schání druhou činčilku do páru a za levno,to je k tomu že sou "pouze" utulek :(

genetiku zřejmě také moc neřeší

a četla sem i odkaz o morčeti co sem dala Tarja,také myslim že o něčem vypovídá

neřikam že je Jasmin mimo, jen že netušim co a kde by se s tim dalo dělat,včetně toho že " už tedy měli lidé řešit když věděli". proto píšu že ted o tom tedy ví i ona a pokud ví jak, muže něco dělat.

už i to že někdo měl odvahu na to upozornit,po te co se zde teměř vždycky v reakci rozpoutá hon nejlepe na osobu co upozornila mi přijde jako snaha =D>

ne všichni vas pustí do chovu a nechají ještě fotit,osobně s tim třeba také nemam problem ale ruku na srdce kolik chovatelu by to udělalo? :roll:

opravdu nevim co Vám přijde jako rejpání a proč štoucháte vy do mě [-X

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod jasmin » Stř Kvě 02, 2012 12:35

Vzdyt jsem pak snad napsala, ze jsem si Vas prispevek spletla s Tarjinym.
Pokud tam teda nekdo byl a Tarja psala, ze byla, tak tam neni pristup odmitan.Nemusi se fotit, staci vzit nekoho s sebou,jako svedky domluvit se a priste treba i nekoho z vet.spravy.Zalezi, jak ty klece byly male v kterych byly i pary apod.
Ale vetsinou lide, kteri maji spatne podminky pro zvirata nikoho do chovu a domu nepusti.

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod tarja666 » Stř Kvě 02, 2012 12:54

kristova hnáto, já nepsala, že jsou u paní v chovu byla - pouze jsem napsala, že se mi ozvala na inzerát, ve kterém jsem prodávala EDE, a sháněla ji levně. Na stránkách jsem pak viděla nevyhovující klec a činčily nevhodné do chovu v párech. Přiložila jsem pak ještě odkaz, kde lidem přijelo morčátko od paní z chovu s omrzlinami.

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod katerina.kat » Stř Kvě 02, 2012 13:04

O tomto tématu nic nevím tak se k tomu nebudu vyjadřovat. Jen pár postřehů zdali mohu:
Martej a Jasmin doporučuji než odešlete příspěvek vše pročíst s chladnou nezaujatou hlavou (proti některému přispěvateli, kterého zrovna nemusíte ač nevíte o co jde) zbytečně rýpete a píšete smyšleniny. Opravdu nemám ráda lidi co mají problém tolerovat druhé a neustálé upozorňování jak kdo rýpe a kdo dělá co špatně mi znepřehledňuje téma. Pak nevím pořádně oč běží a kdo co teda napsal a musím číst znova.
Pokud něco pojmu jako útulek, tak se musím koukat na individuální potřeby zvířat. Tudíž oddělit nebo nechat vykastrovat samce pokud ke mně přijde se samicí a vím že by se neměli množit. Pokud mám útulek ubytuji vše ne pouze určité mutace aby mi rodili lepší mláďata a nebudu je dávat do páru na žádná mláďata. Útulek je charita a nic moc se z něj nevrací, bohužel nemůžu napárovat vše co v něm je jen aby se mi část nákladů vrátila. Nemůžu toho koupit víc za cenu snížení prostoru pro chovance. To pak není útulek.
Nevím kde zde je pravda těžko soudit. Ale pokud vám zde napíše očitý svědek a kupec činčily od tohoto chovatele který měl tu odvahu sem napsat měli by jste ho vyslechnout. Ne mu vynadat a otočit to proti němu. Když to vezmu právně máte tu očitého svědka a druhá strana nepodala žádný důkaz o opaku ani foto klecí byť to je otázka chvilky jí dát na web když je měla na předchozím. Nevím co kam chcete jít udávat. Pokud oznámíte něco co jste slyšeli a nebudete svědek či nebudete mít důkaz je to bráno jako pomluva byť to pravda bude a VELKÝ PROBLÉM bude mít oznamovatel…………
Můj závěr? Nejsem tu dlouho ale z toho co jsem se dočetla bych se vsadila napsat to tu někdo jiný kdo vám neodporuje přikýváte mu jak má pravdu 8)

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod mefoxinka » Stř Kvě 02, 2012 13:07

ono je to dvousečné,pokud někdo chová x let třeba pouze morčata a pak začne mít i činčilky aniž by si třeba něco prostudoval tak si nemusí,nebo nechce,uvědomovat že má špatné podmínky či nevhodné spojení

takže vas tam pustí,ale zase na druhou stranu těžko mužete nebo budete jen tak někomu "prolezt" chov aniž byste měly konkretní cil v případě koupě

a už vubec ne s veterinární zpravou

nevšimla sem si pravě že byste si mě zmylila :) Tarja posilala odkaz co našla ohledně morčátka :( nad tim mi taky zustava rozum stát :(

Avatar uživatele
katerina.kat
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 232
Registrován: Ne Dub 01, 2012 19:28
Místo/Bydliště: Havlíčkův brod

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod katerina.kat » Stř Kvě 02, 2012 13:07

jasmin napsal:Vzdyt jsem pak snad napsala, ze jsem si Vas prispevek spletla s Tarjinym.

Nepsala.
jasmin napsal:Vzdyt jsem pak snad napsala, ze jsem si Vas prispevek spletla s Tarjinym. Pokud tam teda nekdo byl a Tarja psala, ze byla, tak tam neni pristup odmitan.

Nejdřív tam byla Mefoxinka, pak Tarja. Zkuste to do třetice. Třeba se trefíte. Já to vyčetla hned v prvních příspěvkách a na této straně je to též psáno.

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod rezinka07 » Stř Kvě 02, 2012 13:14

ach jo
k tematu: pokud se p. Sedova citi osocena nepravem, neni nic jednoduzsiho vlozit fotky sveho chovu pozvat chovatele na navstevu. Pokud ma vse jak ma byt neni co skryvat a vse by tim vyresila a bylo by zbytecne toto dohadovani z toho nekdo neco nekde rekl.

mimo tema k vasim hadkam tu: jsem tu nova a byla jsem naprosto nadsena z toho co tu touto(kompletni) diskuzi jste udelali za material, pokud chce mit doma nekdo cincilu a starat se o ni spravne asi neni nic lepsiho nez to tu projit. Co nechapu nebo mi nejak jde mimo proc se tu stale tak hasterite a myslim ze uplne zbytecne. Vetsinou kdyz proctu celou diskuzi tak prvotni proc se zacnete navzanem postuchovat a rejpat je ze si spatne prectete prispevky nebo popletete kdo co napsal, pak se zas dotycny musi branit a ....neni to zbytecne ??? vzdyt tu jde o psanou konverzaci a musi se tudiz vzdy vice rozvazovat co clovek cte a pozornejc, protoze nevim jak vy ale ja nikdy nepoznam z vety jak se u toho dotycny tvari jakou pouziva intonaci takze ...kazdou vetu tady muzeme pochopit kazdej jinak nekdo jako kamaradskej rejpanec a druhej jako narazku proti nemu. Jste chovatele a spousta navstevniku tu ocekava profesionalitu a tyhle zabomysi valky .... zbytecne a skoda pismenek na nich....navic na vsechny budete pusobit lip nez kdyz to tu vypada jako by jste jedna druhou nejradeji povrazdila :) teda pokud to chovatelstvi neberete jak jako obchodni prodktu to bych pak vase valceni zda chapala ale o tom dosti pochybuju .... tak a doufam ze jsem vas tu ted nenastva :) myslim to dobre a fakt me mrzi kdyz resite nejaky problem ze musite skoro vzdy dojit k nejakym postuchum mezi sebou

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod mefoxinka » Stř Kvě 02, 2012 13:23

rezinka07 napsal:k tematu: pokud se p. Sedova citi osocena nepravem, neni nic jednoduzsiho vlozit fotky sveho chovu pozvat chovatele na navstevu. Pokud ma vse jak ma byt neni co skryvat a vse by tim vyresila a bylo by zbytecne toto dohadovani z toho nekdo neco nekde rekl.

naprosto souhlasim =D>
Žanda už je taky navrhovala,mohly by celou situaci alespon trochu osvětlit

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na chovatelku činčil

Příspěvekod minlub » Stř Kvě 02, 2012 13:30

K tomu není co dodat, myslím, že Rezinka07 to vystihla dokonale ve všech směrech.
Zkuste pozorněji číst, méně rýpat a tolerovat příspěvky a názor těch co nemáte rádi.
Pokud paní Šedová chce, stačí mi napsat SZ a do tématu foto vložíme, prozatím ale zamykám.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”