Nákup nenákup

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Pá Bře 22, 2013 21:48

já nic nesházela, to vy jste nechtěla vzít, že byl činčilák nemocný od vás a já vám jen vysvětlovala,že to tak bohužel je a vy nechtěla pochopit, že odemne ta nemoc není. Peníze jste mi nabízela až po ukončení komunikace z mé strany, protože jsem neviděla, že domluva někam spěje, spíš se jen opakovalo to, že nemoc vznikla u mne z vaší strany. Víte dobře, že jsem vám psala, že už peníze nechci když mi je nechcete dát a pak jste mi je teprve nabídla. já už na to nemám čas ani náladu. Pokud mne chcete odškodnit a získat si u mne opět důvěru, nemám s tím problém.

Disable adblock

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Út Bře 26, 2013 8:43

Takže jak jsem čekala....žádný mejl od Moniky H. s tím, že by se něco mělo řešit, nebo, že by mne chtěla odškodnit nepřišel, stejně jako předtím když jsem jí napsala o odškodnění. Jak jde o peníze opět ticho po pěšině tak jako předtím. Hlavně, že mejl s tím, že má udělanou koprologii, ten byl hrozně důležitý...Jen si chránit zadek, to by jí šlo.... Promiň Moniko, ale pak se nediv, že člověk pak na tebe něco zveřejní, když způsobíš někomu problémy a pak děláš, že neslyšíš a abys náhodou nepřišla o peníze tak to začneš celé házet na toho komu jsi poslala trojského koně!!!
Jen kvůli tobě jsem měla v chovu nemoci! Jen kvůli tobě umřela činčila od tebe, protože nejsi schopná prodávat zdravá zvířata a jen kvůli tvojí nemocné činčile mi umřela moje zdravá holčička! Jen kvůli tobě teď budu mít strach prodat nějaké miminko abych to stejné neudělala někomu jinému! Jen kvůli tobě jsem musela lítat po veterině a všechno desinfikovat a odčervovat. A víš co se stalo? I po odčervení má ta druhá samička najednou průjem taky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Je mi z toho všeho do pláče a na blití. Nejraděj bych ti fakt za to nafackovala!!! a ostatní tě ještě v tom budou podporovat!!!Fakt hnus toto!!!! Už nemám ani chuť ty činčily chovat, když mi chovatelé s nějakým jménem míní prodávat nemocná zvířata a ještě to shazovat na mne!!! Nikdy jsem tady tak hnusný průjem ani tak hnusnou nemoc neměla a všecko jen kvůli tobě :( :( :( :( :( :( :( :(
Píšu to sem jen proto, že už opravdu nemůžu....mám činčily ráda a ona si klidně pošle na smrt nemocnou činčilu do zdravého chovu a všem je to jedno, protože jim se to nestalo...tak si to zkuste.....zkuste se dívat na to jak vám činčily umírají před očima na nějakou tasemnici....Moniko, tohle ti nezapomenu!

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Schecke » Út Bře 26, 2013 8:49

Ps: ta tasemnice od tebe se jmenuje hymenolepis nana tedy tasemnice dětská...bohužel u nás nejsou žádné děti, které by si s činčilami hrály, narozdíl od Vás Moniko. Prý se to rozšiřuje v kolektivu dětí...kolik máš doma dětí??? My ani jedno....

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod minlub » Út Bře 26, 2013 9:50

Nemá průjem jen z toho odčervení? Kdy se objevil a tu jsi léčila čím? Skus znova sebrat koprologii, zda jí něco nevyjde. Granule jí neber, potřebuje teď minerály a energii. Dej jí jen granule, seno, vločky, borůvku, do vody můžeš heřmánek jestli ti to bude pít. Dala bych jí i probiotika, jestli to nemá z přeléčení.

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Lenca » Út Bře 26, 2013 9:52

Betty, je to opravdu nepříjemné,co se stalo, chápu, že jste rozčílená a zklamaná, todle by nechtěl prožít nikdo.Kdyby mi umřela milovaná činčilka,tak bych z rozčilení a smutku také házela vinu na druhé. A nebýt toho,tak by se to nestalo.Chápu,opravdu...Ale o té karanténě už toho tady bylo dost... Jen bych měla poznámku k té tasemnici hymenolepis nana, to že je česky dětska, neznamená,že ji nutně musí přenašet děti, ale je to častější u dětí,protože nedodržují hygienu tak,jako dospělí. Je to stejné jako třeba u škrkavek,roupů a dalších parazitů.A je menší než ta známá tasemnice. Ale děti opravdu nemusely být přenašeči k té činčilce. Zase se nemusí házet na Moniku,že má zatasemnicované děti, to se zase musím zastat druhé strany. Přeji vám,aby se to už všecko vyřešilo a všechny ostatní činčilky byli v pořádku.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Dora » Út Bře 26, 2013 11:16

Tohle je opravdu mazec :-(
činčilek je mi moc líto a taky mě mrzí, že by to měl solidní chovatel, /když už se to stane/ jakkoliv řešit, v tomhle má Betty pravu!
A bohužel, ikdyž budete držet karanténu, tak stejně to riziko přenosu tam je :-(
Protože to právě můžete i do druhé mísnosti přenést na již zde zmiňovaných botech, oblečení atd..
V tomhle případě by jste museli po každé, když by jste šli od zvířat v karanténě se celý vydrhnout v desinfekci, vyvařit, nebo vyžehlit oblečení i boty!!!A to myslím je dost složité, proto ta možnost přenosu je i při dodržení karantény!Betty držím palce, aby ostatní činčilky byly ok!Hodně síly a nevzdávej to, činčilky tě potřebuji :-)

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod mefoxinka » Stř Bře 27, 2013 14:44

Dne 19.3. jsem posílala mail a do dneška nemám odpověď.
Jak již jsem psala nepřijde mi vhodné to řešit veřejně, mohla by tedy betty začít reagovat soukromě?
pokud není účel veřejné divadlo

děkuji

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod Magda » Stř Bře 27, 2013 17:27

Prosím, pozorně si přečtěte tento odkaz. Přestaňte po sobě házet špínu, chovejte se jako rozumní lidé, paraziti jsou naprosto běžní všude a u všech tvorů. Jen stačí při viditelném problému odčervit. Vhodnější by bylo místo dohadů napsat postup léčby a název léku ať jsme všichni chytřejší.


http://www.alternativni-medicina.eu/paraziti-4.html

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nákup nenákup

Příspěvekod žanda » Stř Bře 27, 2013 18:13

Já myslím že řečeno bylo hodně. Magda to moc pěkně uzavřela a tak tedy téma zamykám.

Pokud by jste se chtěli vyjádřit k problematice tasemnic a její léčbě, budeme za zkušenosti a rady rádi. Můžete na to založit nové téma kde nebudou dohady a konfrontace.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”