Nechce žrát sám

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Kyčínek
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Čt Bře 20, 2014 21:11

Nechce žrát sám

Příspěvekod Kyčínek » Pá Dub 04, 2014 22:36

Nemá někdo zkušenosti s tím, že činčilka po broušení nežrala? Už je to měsíc a stále nežere sama, jen ovesné vločky jinak nic :( , už si nevím rady. Pořád je hubená a né přibrat i když jí krmíme 4x denně. Nevím jak jí vykrmit. Uvítám každou radu. Díky

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechce žrát sám

Příspěvekod Dantha » So Dub 05, 2014 9:01

Zkoušeli jste přidat třeba kuličky od vitakraftu nebo apetit new generatin? Na těch se mi činčila hezky rozjedla. U nás proběhlo broušení předních zubů, pak se zoubky i trahaly. Dokrmovala jsem asi týden (2x denně), jak začla činčila baštit vločky, přestala jsem dokrmovat a asi týden činčila stála s váhou a pak postupně začala přibírat. Dávala jsem jí do mističky granule, vločky a new generation.
Pokud zvíře nejí už měsíc, může být něco špatně... Zuby mohly opět přerůst nebo může být problém s kořeny. Dělal se před zákrokem RTG? Baští seno? Žere jablíčka a pamlsky?

Kyčínek
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Čt Bře 20, 2014 21:11

Re: Nechce žrát sám

Příspěvekod Kyčínek » Ne Dub 06, 2014 12:01

No seno trošku žere, chtěl si vzít i rozinku, ale tu jsme mu radši sebrali. Krmíme ho Rodicare a né a né přibrat. Zkusím teda koupit apetit new generatin a uvidíme.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechce žrát sám

Příspěvekod Dantha » Po Dub 07, 2014 11:25

A proč jste mu rozinku brali? Teď je úplně jedno, co mu budete dávat! Je důležité aby začal jíst sám a na zdravou stravu můžete zpět přejít, až začne přibírat a jíst. Teď bych mu dopřála vše co by mu mohlo chutnat a co bude chtít papat sám!

Zkuste ho něčím trošku rozbaštit... Celkem se mi osvědčily new genetarion, nebo vitakraft best for kids, případně supreme. Spreme nebo vitakraft kuličky, když dáte do mističky a zakápnete vodou, tak hezky nabobtnají, ale neztratí tvar, takže je pak můžete měké nabídnout činčilce z ruky (krmila jsem takhle jednu myšku, co nechtěla vůbec baštit). Na přibrání a rozbaštění je super dětská výživa - dají se do ní zamíchat například probiotika - také pomůžou k větší chuti.

Nicméně jestli zvíře už takhle dlouho nejí samo, asi může být někde něco špatně.

Disable adblock

Kyčínek
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Čt Bře 20, 2014 21:11

Re: Nechce žrát sám

Příspěvekod Kyčínek » Po Dub 07, 2014 21:16

No, když tak hubne tak mám strach ,aby to nebyla cukrovka, tak radši rozinky nechci dávat. Asi budeme muset opět navštívit veterináře, ale moc se mě nechce. Pořád pak do něho píchají nějaké injekce a stejně to je k ničemu. A kde jste byli na broušení zoubků? Já slyšela, že se má chodit jen na tu veterinu kde mají inhalační narkózu, ta jim prý tolik neškodí.

Tak jsem mu tu rozinku dala a zbaštil ji.

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nechce žrát sám

Příspěvekod Dantha » Po Dub 07, 2014 21:55

No, asi bych se tak moc nebála cukrovky, jako toho hubnutí.

Když jsem měla činčilu po úrazu, tak ta nežrala dva/tři měsíce nic jiného než dětskou výživu a sušené pampelišky... Časem začala žrát z ruky rozmočené vitakraftí kuličky, pak z misky nezdravé směsky a postupně jsme přešli na zdravější stravu vločky, kuličky a nakonec se pustila i do granulí. (granule měla v misce pořád, ale z počátku si vybírala jen to co jí chutnalo, až se rozjedla, tak jsem ubrala vše nezdravé až nakonec zbyly jen granulky a seno)

Jinak zoubky jsme brousili v Brně v Exovetu, samozřejmě byla na zákrok použitá inhalační narkóza.

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Re: Nechce žrát sám

Příspěvekod davidhr » So Kvě 10, 2014 21:09

Navštívil bych hned veterinu, ať se na to podívají, to je už dlouhá doba, co nechce jíst.
Já jezdil na broušení do Prahy, nějaký ten rok, ale po několika dnech vždy začal jíst. Krmení byla vždy fuška, aby se něco do něj dostalo.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”