testovani na zviratech, firmy ktere testuji a ktere ne

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

testovani na zviratech, firmy ktere testuji a ktere ne

Příspěvekod jasmin » Út Zář 21, 2010 10:29

Tady me poslala znama odakz ohledne testovani zvirat.Jsou tam desne obrazky a v levem rohu jsou tez uvedene firmy ktere testuji a ktere ne.
brutalni obrazky jsou u testovani max factorem:-(.
http://www.testovaninazviratech.estrank ... lne-povahy

Disable adblock

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Út Zář 21, 2010 14:31

už několik let nakupuji výhradně v dm drogerii výrobky "jejich" značek, např. Balea, Alverde, Denk mit, Dontodent atd. - mají kompletní sortiment za super ceny a netestují na zvířatech :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Zář 21, 2010 16:33

já taky nakupuju v DM,dobré výrobky :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Zář 21, 2010 21:41

Holky, fakt netestujou?Tak to tam budu nakupovat tez.Ja doted kupovala Oriflame,Avon.Tak diky za typ.
A bacha na procter gamble, pod ne patri snad vic znacek i kosmetiky a ta Max factor a ty pry testuji hodne:-(.Utkvel mi v pameti hlavne tix tide:-(, ale pod ne patri spousta vyrobku a jinych znacek

Disable adblock

Avatar uživatele
monisska
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 172
Registrován: Pá Ún 05, 2010 19:59
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod monisska » Út Zář 21, 2010 22:14

Víte, je testovat a testovat. Moje máma je laborantka ve výzkumným ústavu, takže o tom dost vím. Spusta lidí by to hnedka odsoudilo, se slovy, jak může trápit zvířátka. Jenže tak to vůbec není. Věřím, že jsou výzkumáky, kde je opravdu trápí a opravdu Nesouhlasím s testováním kosmetiky. Ale ještě je tu testování léků, což dělá moje máma. Testují u nich léky a lékařské chemičoviny (nevím jak jinak to nazvat :-D) a zvířata se u nich rozhodně netrápí. Máma zvířata miluje, ovšem léky se prostě vyzkoušet někde musejí. Vše se testuje pouze na laboratorních potkanech a zvířata tím rozhodně netrpí. Sice tam prožijí krátký život, ale to taková kuřata taky a nejsme všichni vegetariáni, že?.. Nechci to tímto obhajovat, ale chci jen upozornit, aby se všechno testování neházelo do jednoho pytle.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Zář 21, 2010 22:43

tohle bylo o testovani kosmetiky a drogerie a tam ty testy uz jen dle obrazku jsou fakt brutalni a hnusne.A kdyz si clovek muze vybrat, tak si samozrejme budu kupovat netestovanou drogerku a kosmetiku.

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Stř Zář 22, 2010 7:31

ja rovnako ako mnohí milovníci odsudzujem testovanie kozmetiky na zvieratách :cry:
Ale stále sa pýtam na kom je potom tá kozmetika testovaná kým príde na trh??? Pokiaľ viem tak žiaden produkt ktorý nie je testovaný na ... na niekom/niečom nesmie byť vyrábaný. Inak by porušovali zákon. Respektíve by boli testovaný tí ktorí si ju vlastne kúpia a potom zistia, že aké má následky.
Takže stále sa pýtam na kom potom tie to značky testujú??? :?: :roll:
Podľa mňa je zbytočné, že jestvuje toľko značiek a ...stačila by jedna, ktorá teda netestuje produkty na zvieratách a ani na ľuďoch.
Je zaujímavé, že kedysi sa Egypťania dokázali tak krásne maľovať...a nepotrebovali testy na zvieratách, je pravda, že ich kozmetika nevydržala 24 hodín a zlé podmienky počasia, ale...predsa sa vynašli. A keď si to tak vezmeme tak mnohé domorodé národy sa dodnes maľujú (nie len na rituály) a tie to farbivá používajú od veľmi dávnych čias, bez toho aby to testovali na zvieratách.(aspoň nie tie kmene, ktoré mám preštudované)

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Stř Zář 22, 2010 10:22

na dotaz ohledně testování výrobků DM drogerie mi bylo sděleno, že výrobky jsou testovány na lidech-dobrovolnících
a navíc, nemyslím si, že by tyto výrobky byly něco extra nového a průkopnického (viz. i nízká cena), takže většina složek použitá v netestovaných výrobcích už kdysi otestovaná byla (ano, asi na zvířatech... :? )

ještě mně napadá, co kosmetika od Vietnamců? (většina je z Ćíny nebo Polska, ale např. oční stíny nakupuju tam, protože mají krásné barvičky a fakt drží celý den :wink: ) Výrobek je totiž tak levný, že si nedovedu představit, že by čínský várobce investoval do laboratoře se zvířaty a výzkumníky (tam bych to fakt viděla na testování na lidech z Evropy, kteří si výrobek koupí, i laboratorní krysu tam totiž raději zužitkují v kuchyni :lol: )

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Zář 22, 2010 10:40

Tak asiatum bych v tomhle neverila vubec, ze netestuji, zvlast cinani a vietnamci.Kdyz dokazi tak brutalne, mnohdy sadisticky primo zacahazet a zabijet zvirata, tak uz jen z tohoto duvodu je proste bojkotuju ve vsem tim, ze si vse, co kupuju prohlidnu, zda nepochazi odtama.To jdu radeji nakoupit do sekace.A polaci?Tak to nevim tez, ale asi zkusim tu DM drogerku a beco Avon, Oriflame.
Jeste si poradne proctu ty stranky, kde jsou uvedene vsechny firmy, ktere by nemely testovat.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Zář 22, 2010 16:50

Tak tady dalsi uklidove prostedky a drogerie, ktera netestuje pry a je to znacka MADEL

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Stř Zář 22, 2010 18:39

Tak to neznám.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Zář 22, 2010 23:22

Když už jste nakously ten Procter, tak se koukněte sem na ty značky
http://www.procter-gamble.cz/vyrobky-znacky.php

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Čt Zář 23, 2010 7:54

Ivanko,
zrovna vcera jsem se nekde docetla na vebe, kde se jednalo o testovane kosmetice, tak v diskusi, ze ta levna asijska kosmetika je testovana tez, ze testuji, tak fakt nevim.Ja u nich nekupuju vubec nic uz z principu a taky proto, ze jejich vyrobkum neverim co se tyce kvality.Porad je o tom psano a ve zpravach, ze jejich vyrobky obsahuji same toxiny a hodne skodlive veci, barvy atd.Ono uz staci, kdyz clovek projde okolo a maji otevrene dvere ten smrad chemickej.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Zář 24, 2010 23:01

Za ten vycet procter gamble jsem rada, nemohla jsem ten seznam najit a bohuzel pod ne patri hodne moc vyrobku, nejen kosmetika, drogerie, ale i krmiva pro psy a kocky a dokonce snad vyrobky Nestlee.Od ted je nekupuju.
Co me ale nadzvedlo, tak to je komentar na jejich strankach ohledne zachovani prirody atd.To je snad vysmech, copak zvirata nepatri do prirody a testovani na nich je v souladu s prirodou?
Tady jsem nasla opravdu hnusny odkaz na ty pokusy a testy a jsou tam vyjmenovane snad vsechny testovane vyrobky na te strance a ty obtazky mluvi fakt za vse.:-(
http://www.pomoct.wbs.cz/pokusy.html
http://www.pomoct.wbs.cz/tyrani-zvirat.html

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Zář 25, 2010 10:18

jasmin napsal:Za ten vycet procter gamble jsem rada, nemohla jsem ten seznam najit a bohuzel pod ne patri hodne moc vyrobku, nejen kosmetika, drogerie, ale i krmiva pro psy a kocky a dokonce snad vyrobky Nestlee.Od ted je nekupuju.
Co me ale nadzvedlo, tak to je komentar na jejich strankach ohledne zachovani prirody atd.To je snad vysmech, copak zvirata nepatri do prirody a testovani na nich je v souladu s prirodou?
Tady jsem nasla opravdu hnusny odkaz na ty pokusy a testy a jsou tam vyjmenovane snad vsechny testovane vyrobky na te strance a ty obtazky mluvi fakt za vse.:-(
http://www.pomoct.wbs.cz/pokusy.html
http://www.pomoct.wbs.cz/tyrani-zvirat.html


Já chci vidět důkazy, nějakej web malý holky není důkaz...
A firma Netlee - je to prestižní firma a myslím, že by se nesklonila k tomuto... Navíc, co by testovala na zvířatech? Čokoládu? :D
jako, když Purina (dceřinná společnost Nestlee) vyvine nějaké nové krmivo, tak ano, zkouší to na zvířatech - dělává se to tak, že se z útulku vezmou štěňata (většinou kříženců - půlky psího atlasu) a zkouší tím krmit - štěně se dostane do nového domova - jde o lidi dobrovolníky, a tam ho krmí novým krmivem. Když vše funguje, tak jak má, tak se psíkovi veme krev, dělají se rozbory, pokud krmivo uspěje, dostane se na trh, když né, psík se fofrem přeučí na ozkoušené krmivo a v "adoptivní rodině" zůstane.
Takže bych opravu firmu Nestlee do toho netahala... A vůbec se nezmiňovala o žádné firmě, kdokoliv se sem může podívat a brát to, jako pomluvu a celej web.cincila.com bude cálovat soudní výlohy.. protože to je pomluva (nemáš důkaz!) :roll: :!:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » So Zář 25, 2010 10:38

Oblíbila jsem si značku Yves Rocher, mám ráda jejich výrobky.
Tato firma má masivní kampaň za ochranu přírody, jak pořádají různé akce, jak jsou jejich výrobky šetrné. Ale když jsem si to přečetla pořádně, tak píšou takovou zvláštní větičku: "netestují konečné produkty na zvířatech". A co to znamená? To znamená, že na zvířatech se netestuje řasenka, krém, šampon, ale testují se látky, z kterých se produkty vyrábí. To je prašť jak uhoď. A nejlepší je říct: "my netestujeme", ale že to za ně testuje jiná externí laboratoř, to už je věc druhá.

Celý je to neskutečně zamotaný a obtížný. Když mi včera kamarádka (studentka farmacie) vyprávěla o její kamarádce, co dělá v laborce, kde vyvíjejí léky, je to neskutečný, kolik životů musí padnout jen proto, aby přišli s novým lékem na jakoukoliv nemoc, aby přípravek ač účinný, mohl být podáván lidem. Sama beru denně léky jen proto, abych mohla žít, ale zaplatit za to musel někdo jiný.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Zář 25, 2010 11:02

to neni web maly holky:-), ale ten seznam testovanych vyrobku je psany prave na tom poslednim odkazu, co jsem posilala a kdyz se podivas na stranky procteru, tak tam Nestle je tez vyjmenovane.A ano, testuji se pry i cokolady, to uz jsem take cetla.A dle toho popisu testu i krmiv pro psy, kocky, tak to neni vubec o tom jim to dat sbastit, ale ty testy jsou pry daleko krutejsi, kdyz pri tom zvirata umiraji, ze to do nich cpou nasilim atd.Nevim, ale uz jsem to cetla tolikrat, ze tomu se neda neverit.Navic tady v tech odkazech je to vse popsano i s fotama, tak to bohuzel asi tak bude.
Kdyby to bylo jen o tom dat jim to sezrat, tak to vubec neni.Je to stejne krute, jako s tou kosmetikou a dogerii aj.
Pokud mam moznost, budu kupovat vyrobky jine a to takove, ktere netestuji.Treba pritel psy krmi leta pouze Nutramem, ci Acanou a ty netestuji urcite a jsou velmi kvalitni, zvlast ten Nutram.
A uz jsem se byla podivat v DM drogerce a kosmetiky netestovane je na trhu tez dost.
Bud se ty testovaci chyti konecne za frnaky a prestanou s tim, kdyz budou mit vice konkurence, ktera to nedela.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Zář 25, 2010 12:30

Tak Acanou a ani Nutramem bych nekrmila ani za miliony...
Acana - v dnešní době je poměr masa pro psa nestravitelný, takže acana je stravitelná jen ze 60% (místo obvyklých 80%) a Nutram? Tady se píše o testech a koukli jste na Nutram? Nedávno se řešila kauze právě s tímto krmivem...

Navíc nejsme odborníci a nemá cenu se do tohodle vrtat...
Tohle všechno jsou "drby jedný báby" tomu webu nevěřim, a ty fotky, co tam jsou to všechno může být fotomontáž či zvěrstva puberťáků - zrovna včera jsem viděla puberťáky, měli kočku přivázanou jako králíka a zaživa jí stahovali z kůže.. Ihned jsem volala policajty a zmetky pochytali a dostanou tučnou pokutu, kočku odvezli utratit.. nevím, co je potom větší hnus, jestli tihle zmetci nebo firma, která něco "testne" na zvířatech a pak to používáme normálně my lidi! Aspoň to testování k něčemu je... :roll:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Zář 25, 2010 12:55

Nesouhlasim,ale je to kazdeho nazor a pohled na vec.ty fotky rozhodne nejsou fotomontaz, uz to probihalo tiskem nesceslnekrat a dokonce o tom psali pred lety i v Bravicku.A kazdopadne jsou takovato fota a clanky o testech a firmach i na strankach Pety, coz je nejvetsi celosvetova organizace na ochranu zvirat po celem svete a tu bych si nedovolila urcite zpochybnovat.Na strankach Pety jsou hnusy z celeho sveta ohledne tyrani zvirat a to i z te asie.Takze urcite pro me testovani na zviratech neni zanedbatelny problem, ktery bych poustela z hlavy a kupovala si jejich vyrobky, kdyz mam na vyber jine, ktere netestuji.Co se tyce leku, tak tam je to horsi, ale i tam by se dalo testovat na dobrovolnicich, ale do tohoto uz si mluvit netroufam, nevim o tom nic.Kdyby to bylo na me, tak bych nechala vse i leky testovat na vrazich, gaunerech, psychopatech, kteri ublizili vedomne bud cloveku, ci zvireti a byli by ty bestie aspon k necemu uzitecni a ne ty smesne tresty, jako vysmech pozustalym a co se tyce tyrani zvirat, tak prakticky zadne.
A Acana a Nutram vim, ze pred 6lety, kdy jsem se na ne koukala, tak netestovaly, jsou to kanadska a zvlast s Nutramem meli i pratele, kteri meli psy vyborne zkusenosti a psy se jim dozivali vysokeho veku.
Kdo umi anglicky, muze si vice a hlavne opravdu verohodnych info precist o tom vsem na strankach Pety, tem verim nejvic a vetsina je odtama stazena.
Jinak to, co popisujes u tech parchantu je strasne, ale kde asi ziskavaji tu brutalitu a kde prisly na napad stahovani zvirete zaziva?Hlavne asiate tohle delaji a bohuzel ty usvedcujici videa jsou ke shlednuti i pro deti a pak se najdou taci zmetci, kteri si to zkusi.Byt na me, tak je prizabiju zato, obdivuju Te na jednu stranu, ze jsi ten pohled vydrzela a aspon jim poradne nerozbila hubu, ponevadz potrestani stejne nebudou a rodice se jich jeste vetsinou zastanou.Tady u nas jsou proste tresty a zakony za tyhle hnusy uplne smesne, takze akorat nahravaji takovym kretenum.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Zář 25, 2010 13:07

Tak vidíš, řeší se to již několik let, kdyby to bylo nějak hoodně závažné, už se to zakázalo, jelikož to pokračuje, tak s tím nic nikdo neudělá.. Kolik už se podepisovalo petic, kolik kolem toho bylo humbuku a nic, takže ono to zas tak morbidní nebude...

Jinak souhlasím, taky bych testovala na vrazich, gaunerech, psychopatech,...
To jsou stejní parchanti, jako ti puberťáci včera, ubližujou a pro společnost jsou k ničemu...
Jinak psi chováme už 2. světové války, naše rodina v tom má tradici. Jsme z kynologické rodiny, psi jsou kolem sebe měla od malička a už po generace víme, čím krmíme a věříme zásadně českým značkám, jako třeba Brit. Tyhle směšný náhrašky krmiva, jako Acana pro psi už s dobrým krmivem nemaj co společného, pes je jednou pes, vlka už v sobě dávno nemá... Nevím, proč si to všichni myslej... Měla jsem doma vlka - Akiru, byla úplně jiná než pes, měla jiné stravovací návyky, byla jiná, nevím, proč se všichni zbláznili a myslej si, že pes potřebuje maso, protože vlk ho žere taky... :roll: :D Dnešní krmivo má dva, jediný 2 požadavky: - stravitelnost a co nejméně odpadu. Pro Plan (Purina) má stravitelnost kolem 90-80%, Brit kolem 80%, ... A prospívání psa (musí dobře růst a přibývání na váze...) toť vše... Ty voe.. to jsme se zas rozepsala :D :D

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Zář 25, 2010 13:24

No to neni o tom, ze by to nebylo tak strasne, ale proste byznys je byznys.Petice se podepisuji na vse mozne, at uz brutalni a krute zabijeni zvirat v asii, krute zabijeni tulenu, velryb, delfinu a take nemuzes rict, ze to neni asi tak strane a zvirata netrpi.Trpi a hodne, ty videa a dokumenty urcite nejsou fotomontaze a kolikrat uz to probihalo i v televizi.Je to prevazne k nicemu, ikdyz v nekterych pripadech to pry pomohlo ta intervence,to bych zase krivdila.Je stokrat lepsi o tom mluvit, psat, videt dokumenty, nez nevedet nic.
Sem byly dany jen odkazy, takze kdyz by nekdo mel mit problemy, tak ti, kteri ty odkazy vytvorili na webu, ale jsou to veci, ktere prochazeli tiskem, televizi, takze to zrejme vymysly nebudou.Akorat jsem se spletla asi s Nestle, ze jsem ji videla na te strance procteru,ale ze testuji se pise tady, je to ta firma co vyrabi i potraviny, nebo ne?
http://www.animo.estranky.cz/clanky/sve ... atech.html

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Zář 25, 2010 13:28

je to kdyz proctes celou stranku az dolu, tak tam pisou nazev Nestle a co pry testuje, tak je to ta potravinarska firma?
A ze testuje procter, tak to se pise vsude, takze za pravdu se zlobit nikdo nemuze.
Tady jsou proste jen nalezene odkazy, kde by mely byt uvedene vsechny vyrobky a firmy, ktere testuji a ktere ne.
A testovani krmiv na zviratech jak probiha nevim, ale cetla jsem a nic pekneho dle autoru.A ted na tehle strance je video prave Pety tykajici se testovani urciteho krmiva a rozhodne to pekne neni ani trochu.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Zář 25, 2010 13:40

Jak treba testuje na zviratech konkretne Nestle nevim, treba je to tak, jak pises a pak je to vporadku, proti tomu se nic namitat neda.O testovani cokolad a jinych potravin jsem cetla uz pred lety, ale nemyslela jsem Nestle, akorat uz nevim o ktere vyrobky a cokoladu se to jednalo.
Ja jejich potravny kupovala, zvlast lupinky od Nestle a s kvalitou a chuti jsem byla spokojena, takze bych je nerada menila.
Nevim, s cim jsem si je spletla na tech strankach procteru, asi uz jsem z tech vcerejsich odkazu byla trochu spletena:-), bylo jich hodne.Ale tady v tom odkazu poslednim je uvedena, takze jsem si to spletla ty stranky, kde jsem to videla.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » So Zář 25, 2010 13:48

Tohle prostě nemá cenu řešit, to by někdo ty tlustý nafoukance z vlády musel donutit, aby se zvíře bralo, jako tvor, né jako věc... takže se podle zákona "testovači" chovají naprosto v pořádku a v souladu se zákonem.. a bum, už na to nikdo nemůže říct ani houno...
Je to smutný, ale je to tak... :cry:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Zář 25, 2010 14:01

Jo, je to smutny, ale pak je to pokrytectvi, ci Kocourkov a to celosvetovy.Na jednu stranu jsou zakony a v nekterych zemich i dost prisne tresty za tyrani a zabijeni zvirat a na druhou stranu se to toleruje, at uz testy, tuleni, velryby, delfiny, stahovani zvirat zaziva a uvareni v horke vode zaziva, vivisekce-pitvani zvirete zaziva atd? atd.?
To ten zakon a trest plati jen pro nektere, nebo by snad mel platit pro vsechna zvirata a lidi.
Kolik tem zmetkum bylo s tou kockou?To je fakt hrozny a urcite si to natacely na video, ne?To je totiz bohuzel tez uz dnes velky fenomen a take se o tom pise na tech odkazech.Deti a mladez brutalne tyra zvire a zabiji a nataci si to na mobily a uverejnuji na net.:-(

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”