zuby

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

zuby

Příspěvekod Jitka Řeháková » Čt Dub 09, 2015 13:19

Už jsem psala že jezdíme s činčou Amy na korekce zubů, bohužel se někde stala chyba a tak ji napravujeme. Už to máme najeté obě dvě. Včera jsem byla na Hůrce ale s myšákem Žolim, protože přestal kousat granule a jiné dobroty. Má 8 let, je to jinak čiperka, aktivní i při současných potížích. Dokrmovala jsem oblíbenýma granulema rozmočenýma a protlačovala přes větší stříkačku. V pohodě. Paní doktorka Lietavcová mi ukázala, že mu chybí dolní řezáky - měl tam takové dva náznaky. Něco málo porovnala na stoličkách, ale ty chybějící doleni mě dostaly. Máte s tím zkušenost, dorostou? jak o ně může činča přijít? Je fakt, že jsem jednou registrovala a už si to úplně nevybavím nějaký jako pád z poličky a písknutím, ale protože jinak šlo všechno dobře, nevěnovala jsem tomu pozornost. Spíš jsem si myslela že chce to co Amy, dokrmovali jsme. Teď už Amy baští normál, ale stejně loudí ze stříkačky. Asi se picnu #-o , ale ještě předtím by mě zajímalo jestli s tím máte někdo zkušenost.
díky

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zuby

Příspěvekod Dantha » Čt Dub 09, 2015 16:41

Řezáky dorostou :-) U jedné činčily jsme chtěli řezák vytrhnout kvůli špatému postavení a i když se paní doktorka několikrát snažila poškodit kořen aby zub už nevyrostl, vždycky po nějakém čase vylezl nový :-)

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: zuby

Příspěvekod Jitka Řeháková » Čt Dub 09, 2015 17:00

to je dobrá zpráva, asi jak to dlouho trvalo? Přibližně, děkuji moc c moc :lol:

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zuby

Příspěvekod Dantha » Pá Dub 10, 2015 11:35

Záleželo na tom, jak moc se paní doktorka snažila kořen zničit... Ale většinou tak za týden/čtrnáct dní už na mě koukal nový zub...

Disable adblock

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: zuby

Příspěvekod Jitka Řeháková » Pá Dub 10, 2015 13:00

JJ, dík, tak dupy dupy dup ať je nový zub. Ono jde o to, že pokud dokrmuju jednoho, hlásí se druhej a já bych ráda aby byli už na svém #-o

Evča
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: Pá Črc 04, 2014 15:46

Re: zuby

Příspěvekod Evča » Út Kvě 05, 2015 12:47

Dobrý den,
my tedy se zoubky problém nemáme, ale chtěla bych se Vás zeptat, zda vaše činčilka při výběhu dýchá jakoby jinak, než normálně, jako, když se zadýchává....on teda dost řádí, běhá rychle, ale tohle mi přijde podezřelé....před měsícem jsme byli na veterině kvůli pokýchávání, ale tam při poslechu plic ani srdce nic nezjistili....děkuji za Vaše zkušenosti :D

Jitka Řeháková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 738
Registrován: Po Ún 25, 2008 13:46
Místo/Bydliště: Špindlerův Mlýn, Bedřichov 36, 543 51

Re: zuby

Příspěvekod Jitka Řeháková » Út Kvě 05, 2015 17:38

No s tím my problémy nemáme, my jenom ty zuby, zrovna včera byla korekce, kdyby nebyly zuby bylo by všechno OK, snad poradí ještě někdo jiný z fóra. tak ať to je vše v pořádku.

Mišule
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Po Pro 15, 2014 10:46
Místo/Bydliště: Nový Jičín

Re: zuby

Příspěvekod Mišule » Čt Pro 10, 2015 7:28

Dobrý den,
nevím, jestli píšu správně. Ale potřebovala bych poradit, mám doma dvouletého samečka a začal slintat. Na fóru píšete, že jestli má mokrou bradičku, jedná se pravděpodobně o přerostlé zuby. U něho sleduji mokré koutky u tlamičky a i chloupky, ale nemá to pořád, poprvé jsem si toho všimla před týdnem, poté týden nic a dnes ráno znovu. Co se týče jídla žere normálně, jakmile něčím zašustím, tak hned přiletí. Chtěla jsem se zeptat, jestli je možné, že má mokré koutky z něčeho jiného než z přerůstání zoubků? Moc děkuji za pomoc.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”