Filípkův příběh

Vložili jste do své fotogalerie nové fotky a chcete se o ně podělit i prostřednictvím diskuze?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Filípkův příběh

Příspěvekod verýk » Pá Dub 10, 2009 12:10

Ahojky,
rozhodla jsem se, že vám napíšu příběh mého činčiláčka Filípka abych ukázala na lidskou krutost :(
Filípek se narodil 7.7.2007 jeden z dvojčátek mé 12leté činčilce Betynce (v té době jí bylo 10.let). Byl od malička moc hodný
Obrázek

a rostl jako z vody:
Obrázek

Po čase jsme se museli začít koukat po nové rodince. Nespěchala jsem, a tak jsem v lednu 2008, mluvila s mojí kamarádkou, že její teta hledá činčilku, že dali vyrobit už klec. Byla jsme ráda, že by mě o něm informovala a tak jsem ho 20.1.2008 prodala. Lidi byli moc milí a já byla ráda, že se bude mít dobře
takhle vypadal, když jsem ho prodávala- KRASAVEC
Obrázek

Kamarádka mi říkala, že se má skvěle, a že ho pouštějí každý den.

V dubnu tého roku jsme šla do naše nově otevřeného zverimexu a tam seděl v akvárku malá šedá kulička. Paní na ho oslovovala Filípku a si říkala že tak pojmenovali prcka. Byl mi povědomí, jeho očička byly moc smutný:-( hned druhý den jsem se ptala té kamarádky a ona říkala, že je to on. Bylo mi do pláče. Hned ten den jsem opět šla do zverimexu.
vipadal tak to:
ObrázekNa fotce vypadá lépe než ve skutečnosti :( .
Šla jsem domů a doma jsem to řekla. Dovolili mi ho vzít zpět. Ve zverimexu mi ho darovali a byly rádi, že si ho beru já. Ptala jsem se těch lidí přes kamarádku (nemohla bych s nimi mluvit) a oni říkali, že nemohli v noci spát, že si prý sousedi stěžovali, a že nepapá.
Prostě lži. Upozorňovala jsem je , že je noční a dála jsem jim jeho granulky a oni mu dávali směsky a to on nechtěl.
Doma jsem mu dala granulky a papkal jako o život

po příjezdu:
Obrázek

Dávali jsme mu vitamínky a dobře se zotavoval :D
Obrázek

nyní má svoji slečnu a je z něho zase fešák a na lidi vůbec nezanevřel :D rád se nechá drbat. :)

Chci tím to příběhěm jen zdůraznit, že i když vypadají nový majitelé dobře, nemusí jim to vydržet a je dobrý, když se snažíte s nimi držet kontakt. Od této doby jsem se s rodiči dohodla, že naše prodaný činčilky nám můžou vrátit nebo, že jim pomůžeme najít jiné páníčky, když zjistí, že se o něj nemůžou starat.
nyní vypadá tak to:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Přeji všem aby jste vždy našli co nejlepší nový majitele :D :D
S pozdravem Verča a Filípek

Disable adblock

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Pá Dub 10, 2009 12:28

Filda měl štěstí že se k tobě vrátil ;) bohužel osudy některých činčilek jsou ještě horší :( mám taky špatnou zkušenost bohužel :(

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Pá Dub 10, 2009 12:40

je to fakt smutný že někdo se zachová takhle a šoupne zvíře do zverimexu...Filípek měl velký štěstí, žes ho našla a vzala sis ho zpátky ;) tak ať se mu už jen daří, snad se dostal do dobrých rukou :P a je fakt, jak píše Kamča, že některý zvířátka bohužel skončí i hůř :(

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Pá Dub 10, 2009 12:43

Děkuju, už zůstane u nás je to můj miláček. Já vím, že jsou činčilky, který měli o dost horší osud. Ale když se pak něco špatnýho stane činčilce, která u mě vyrůstala je i tohle hrozný :(

Disable adblock

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Pá Dub 10, 2009 12:52

Je moc krasnej , Verčo . Jak řekla kamča , maš štěsti , některe činčilky dopadnou daleko huře :(.

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Pá Dub 10, 2009 12:56

tak jasně, vždycky hůř prožíváme osud činči která je "naše" a v tomhle ste měli opravdu štěstí...pěkně se zpravil, je zas krásnej ;)

Avatar uživatele
dusinecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 408
Registrován: Po Zář 01, 2008 8:37
Místo/Bydliště: Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dusinecka » Pá Dub 10, 2009 13:02

tak to je hodne smutny... hlavne ze se vratil zase domu

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Pá Dub 10, 2009 13:05

Jj přesně tak měli ste štěstí které já neměla:( Ať se filípkovi daří ;) u tebe mu bude už jen dobře

Avatar uživatele
Tereza V.
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 177
Registrován: Stř Ún 04, 2009 22:58
Místo/Bydliště: Krupka,Ústecký kraj

Příspěvekod Tereza V. » Pá Dub 10, 2009 14:39

Je dobře,že příběh má šťastný konec a také je pravda,že mohl dopadnout mnohem hůře.Přeji vám oběma hodně hezkých,společných chvil. :wink:

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yvetta » Pá Dub 10, 2009 21:23

Je hezké přečíst si i takový příspěvek, který skončí radostně. Filípek se má že má takovou hodnou paničku. přeju vám ať už se máte jen dobře

Avatar uživatele
Alexandrius
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: Ne Kvě 03, 2009 16:28
Místo/Bydliště: Lom (západní Čechy)

Příspěvekod Alexandrius » Út Kvě 19, 2009 18:14

4ím víc si tu čtu tím víc chci být se svou činčilkou Filípka jemi líto ale už bude jen dobře tak at se daří :)

Disable adblock


Vrátit se na “Galerie”