Kastrace

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Domča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: So Říj 28, 2006 19:35
Místo/Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod Domča » Pá Bře 16, 2007 14:41

inuska.tufik napsal:Díky moc za rady, jste zlatí!! Nás problémek se nám vyřešil krásně sám, paní ve zverimexu se v tom asi moc nevyzná, protože po dnešním důkladném prozkoumání Nikinky jsme došli k závěru, že nemáme Niky ale Nika. :D


Tak se to pěkně vyřešilo. Aspoň nemusí Čikinek podstupovat žádnou narkózu. :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
inuska.tufik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 43
Registrován: Út Lis 28, 2006 18:07
Místo/Bydliště: Velké Tresné

Příspěvekod inuska.tufik » Pá Bře 16, 2007 16:15

STYRO napsal:Jsem rád že seznamování proběhlo v pohodě :lol: .
Ještě ke kastraci: informoval jsem se na Palackého, protože to asi Lojzíka čeká. Prý to není žádnej težkej zákrok, když ho ráno přivezu, poobědě může domů. Na varlatech jsou jen dvě malé ranky, ani se to nezašívá. Akorát je třeba na pár dní vyloučit podestýlku, aby se mu tam nedostala infekce. Pokud jsem dobře pochopil, tak výhoda inhalační narkózy je v tom, že zvíře nemusí dostat přesnou dávku najednou injekčně (kterou je někdy těžko určit), ale se prostě sleduje jak narkóza zabírá a podle toho se dávkuje. Lojzík ji už jednou zvládl, když mu dělali rozbor krve. Bylo to na počkání, teď nevím jestli hodinu nebo dvě.


Ty brďo, tak to je dobrý, mě paní doktorka Fialová pomalu vnutila, jaká jsem hrozná panička a týratelka, že chci riskovat život činčilky. :roll: Už chápu, proč jsem byla první za deset let chtěla kastraci, protože všichni chodí na Palackého. :D

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod lwici » Pá Bře 16, 2007 16:19

Domča napsal:
inuska.tufik napsal:Díky moc za rady, jste zlatí!! Nás problémek se nám vyřešil krásně sám, paní ve zverimexu se v tom asi moc nevyzná, protože po dnešním důkladném prozkoumání Nikinky jsme došli k závěru, že nemáme Niky ale Nika. :D


Tak se to pěkně vyřešilo. Aspoň nemusí Čikinek podstupovat žádnou narkózu. :wink:


To je dobře že se to tak krásně samo vyřešilo :).

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Bře 16, 2007 18:50

Nejsem si úplně jistej, ale myslím že když jsem šmejdil po osmáckých a potkaních stránkách, tak kastrace až tak neobvyklá nebyla. Pokud má zvíře problémy, které by se mohli přenášet na potomstvo, tak je to kromě oddělení jediná možnost. A pro zvíře, které žilo celej čas v páru může být oddělení snad ještě rizikovejší než kastrace.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”