zkamarádění, koupání

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

pepan51
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Po Črv 03, 2013 18:43

zkamarádění, koupání

Příspěvekod pepan51 » Po Črv 03, 2013 18:54

Chtěla jsem se zeptat, nově jsme si pořídili činčilí samičku 4 měsíce k našemu činčilakovi, kterému je 1,5 roku.
Zatím je máme odděleně, později až bude starší bychom chtěli činčilátka, takže bychom je nechali spolu.
Ale ten náš na ní, když se k ní přiblíží, když jsou volně tak na ní prská, a chce ji kousat, Chtěla jsem se zeptat zda máte někdo s tímto zkušenosti a co by jste mi poradili, a zda to chce jen čas a zlepší se to??? než si zvykne.
A ještě jsem se chtěla zeptat na jednu věc, když jsme si činčiláka pořizovali tak se nám nechtěl sám koupat, a od té doby ho musíme koupat mi, mysleli jsme si že když pořídíme činčilku a ta se ráda sama koupe, že to od ní obkouká ale zatím vůbec nic.
Tak jestli nějaká rada??.
Moc díky za každou radu.

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: zkamarádění, koupání

Příspěvekod ajtik » Po Črv 03, 2013 19:52

samičku můžete začít seznamovat až ji bude více jak 8 měsíců a váha 550g dřív ne.Možná až sameček uvidí samičku začne se koupat ale jsou i jedinci kteří se nekoupou.

pepan51
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Po Črv 03, 2013 18:43

Re: zkamarádění, koupání

Příspěvekod pepan51 » Po Črv 03, 2013 20:20

To samozřejmě vím ale myslím když je necham volne behat po bytu s tím že na ně koukám.Taky když se samička přiblíží k samečkovi tak prska a kouše ji.Mam obavy z toho az samicka bude starsi aby se k sobe měli aby mohli mit male.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: zkamarádění, koupání

Příspěvekod Wulfina » Po Črv 03, 2013 20:49

Ani by spolu neměli běhat, je to docela rychlovka, kterou nemusíš ani uhlídat a pak riskuješ zdraví samičky...
O seznamování v další době neměj zatím péči... Je to zbytečné to řešit, samice, jakmile dospěje, změní hormony a k samci se bude chovat jinak... :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zkamarádění, koupání

Příspěvekod Dora » Po Črv 03, 2013 21:09

jasně,počkej až bude starší!
Teď jí sameček vidí jako malé děcko co se vetřelo do jeho obydlí, až dospěje tak jí uvidí jako samici :-)
Pak to bude lepší a až budou žít spolu, tak okouká časem snad i to koupání.
Zatím je nech v oddělených klecích v jedné místnosti a uvidíš později.
Společně raději nepouštět.

pepan51
Nový uživatel
Příspěvky: 5
Registrován: Po Črv 03, 2013 18:43

Re: zkamarádění, koupání

Příspěvekod pepan51 » Út Črv 04, 2013 15:42

Dobře tedy moc děkuji a ješte jedna věc mam bilou cincilku a okolo genitalii je zazloutla srs vic nez když jsem ji privezla koupe se ale nevim proc ten spodek ne.Myslíte že ji mam ocas pomoct s tim spodkem nebo to je normalni děkuji

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: zkamarádění, koupání

Příspěvekod Wulfina » Út Črv 04, 2013 15:52

Nee, je to naprosto normální, je počůraná zřejmě od toho, jak odháněla samce, nebo jak se cítila být v nebezpečí, časem se to okoupe. :)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”